Dziś jest:
Poniedziałek, 20 luty 2017

[...] codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
/Éric-Emmanuel Schmitt — Oskar i pani Róża/

Komentarze: 19
Wyświetleń: 22479x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 9 sty 2011 08:54   
Autor: FN, źródło: FN   

Spotkanie w Zdanach – powrót do Bazy FN!

Dobiega końca nasz pobyt w Zdanach i już dzisiaj wracamy do Bazy FN, gdzie czeka nas kilka dni pracy. W Zdanach zrealizowany został w pełni zaplanowany wcześniej program i w ciągu najbliższych dni okaże się, czy rozwieszone w okolicy ogłoszenia przyniosą jakiś efekt.

Okazało się przy okazji, że znaleźli się nasi czytelnicy, którzy w oparciu o informacje zamieszczone w serwisie… znaleźli naszą grupę, a nawet wynajęty przez nas hotel. Bardzo ich serdecznie przy okazji pozdrawiamy. Oto kilka zdjęć wykonanych podczas naszego pobytu w Zdanach:

/drogowskaz na Zdany z trasy Siedlce-Terespol/

 

/przygotowanie do pamiątkowego zdjęcia/

 

/Radim prezentuje z dumą nasz obtłuczony rzutami nad polem model.../

/naszą grupę czekającą w Zdanach odnaleźli... czytelnicy serwisu FN na facebook.com/

 

/rzut miską daje większą wiedzę o wydarzeniu w Zdanach niż... cokolwiek innego/

 

/odsunięcie się z modelem obiektu na większą odległość sprawia, że perspektywa... model trzymany w ręku trudno nawet zauważyć na zdjęciu/

 

/w ramach jednego z eksperymentów model obiektu został umieszczony na gałęziach/

 

/nasze ogłoszenia konkurowały z ulotkami z ostatnich wyborów samorządowych/

 

/apel o zgłaszanie się świadków obserwacji UFO został zamieszczony nawet na przystanku autobusowym w Zdanach/

 

/"... jeżli widzieliście Państwo obiekt UFO, prosimy o telefon..." - Radim i Gosia w akcji/

 

/ta reklama piwa wprawiła ekipę FN w rozbawienie... - Zdany, 2011/

 

 

Wiele osób oceniając historię ze Zdanów popełnia diametralny błąd uznając, że najciekawsze są zdjęcia. Tymczasem ta historia to także świadkowie, a może przede wszystkim świadkowie. Przez 5 lat spotykaliśmy się z nimi dziesiątki razy. Mieli nas dość, na nasz widok spuszczali głowy gdyż wiedzieli, że znowu „będziemy ich męczyć”. Ale nawet przez chwilę przez te wszystkie lata żaden z uczestników incydentu w Zdanach nawet przez sekundę nie zakwestionował tego, że był świadek rzeczy, którą nawet trudno opowiedzieć, gdyż brakuje słów.

Wiarygodność świadków obserwowana z perspektywy dziesiątek rozmów przez ostatnie 5 lat wręcz... obezwładnia! Przykładem może być nasze ostatnie spotkanie poświęcone incydentowi w Zdanach, które miało miejsce 8 stycznia 2011. Na spotkaniu mieliśmy gości z zagranicy. Kiedy doszło do prezentacji nagrań z jednym z głównych świadków Maciejem Talachą (którego ponownie odwiedziliśmy), jeden z naszych czeskich przyjaciół długo milczał poruszony wypowiedziami Talachy, po czym powiedział:

- On mówi prawdę… no to widział. Tak po prostu. W ogóle nie ma o czym mówić!

Dokładnie taką samą reakcję ma każdy, kto miał okazję osobiście poznać świadków tego incydentu (część z nich do dziś prosi o zachowanie anonimowości, choć my wiemy o nich naprawdę wszystko). Obserwowanie twarzy Macieja Talachy, jego sposobu mówienia, gestykulacji i w ogóle tego, jakim jest człowiekiem… to wszystko obezwładnia, wręcz jest bardziej szokujące niż nawet same zdjęcia.

Już po pierwszych kilku sekundach obcowania ze świadkiem Maciejem Talachą staje się jasne, że... ten człowiek nie kłamie. Tak po prostu. Uważanie jego za wielkiego "kapłana oszustwa z rzucaniem miskami" jest czymś absurdalnym, kiedy spojrzy się na to, jak wygląda, jak mówi, jak się zachowuje, wreszcie jak żyje. Przez ostatnie lata bywaliśmy u niego w domu, znamy jego rodzinę i znajomych. Wiemy o tym człowieku... wszystko. Poznanie szczegółów historii ze Zdanów zajęło nam 5 lat. Szmat czasu, jak by nie patrzeć!

Oto krótki fragment nagrań archiwalnych z udziałem Macieja Talachy, które zostały zaprezentowane podczas spotkania FN w Zdanach 8 stycznia 2011 roku.

Komentarze: 19
Wyświetleń: 22479x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 9 sty 2011 08:54   
Autor: FN, źródło: FN   

Komentarze (19)

1 2

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

Pt, 12 sie 2011 20:32 | brak oceny

wordpress | Gość

Zdany to temat długi i skomplikowany. Uznałem go za mistyfikację w której brała udział duża ilość osób. W sprawę zamieszani są zarówno dziennikarze jak i świadkowie.

Obiekt z fotografii to dwie metalowe miski złączone metalową taśmą podobną jak do tej, której używa się w zespalaniu bębnów pralek automatycznych (kryza). Dokonałem szczegółowych analiz zdjęć w wysokiej rozdzielczości przy pomocy profesjonalnego oprogramowania i komputera graficznego firmy Apple.

Analiza zdjęć była jedną z moich specjalności zawodowych.Oszustwo dotyczy:- danych EXIF przedstawionych zdjęć, które nie zgadzają się czasowo i sprzętowo w stosunku do relacji. Próbowano to nieudolnie ukryć.

- jestem przekonany, że obiekt został zwyczajnie podrzucony i sfotografowany wyłącznie jedną kamerą, wykonałem serię zdjęć porównawczych wespół z badaczami z Polski i Rosji, efekty naszej pracy są zbliżone do zdjęć ze Zdanów!

- widoczny obiekt ma niewspółmiernie mniejsze rozmiary w stosunku do opisanych, w analizie wzięto pod uwagę układ punktów odniesienia w terenie.

- brak wiarygodności głównego świadka, który przekazuje sprzeczne informacje.

- szum medialny wokół zdarzenia miał jeden cel

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 14 sty 2011 01:12 | brak oceny

arbuz85 | Gość

Dziwne że w aparacie baterie nie siadły. czy nawet sam aparat nie odmówił posłuszeństwa. W końcu jest bardziej zaawansowany (czuły, nie odporny) technologicznie niż stary "poldek"

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 14 sty 2011 23:11 | brak oceny

ma3x | Gość

Widocznie ktoś chciał żeby właśnie CI świadkowie to zobaczyli...Obcy postrzegają wszechświat inaczej niż my.My odbieramy bodźce dźwiękowe,dotyku,smaku,węchu i wykorzystujemy możliwości swojego mózgu a właściwie połączenia mózgu z naszą półświadomością (bo część naszej prawdziwej świadomości jest uśpiona i aktywuje się po opuszczeniu ciała) a oni czują wszechświat sobą samym.Trudno to opisać.Wyobraź sobie że od jutra będziesz wiedział wszystko to co wiedzą inni,czuł to co oni i myślał tak jak oni a mimo tego będziesz posiadał swoją wolną wolę i możliwość pełnej kontroli tego co cię otacza i przenikania tego w czasie i przestrzeni.Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego że tak naprawdę ten świat który cię otacza nie istnieje jako taki.My tworzymy go właśnie swoją podświadomością.A świadomość jedynie korzysta z tego tworu.Gdybyśmy chcieli i wiedzieli jak przede wszystkim moglibyśmy przenosić się z miejsca na miejsce w dowolnym czasie,przechodzić przez ściany,chodzić pod wodą bez maski tlenowej lub chodzić po powierzchni wody,znikać i pojawiać się w kilku miejscach jednocześnie i wiele innych rzeczy o których nam się nie śniło.Pytanie tylko czy jesteśmy na to gotowi? chyba nie bo gdybyśmy byli to Obcy już dawno by się ujawnili.Niestety my nie potrafimy zaakceptować inności na naszej planecie a co dopiero takie istoty o różnych posturach kształtach i kolorach.Może gdy 80% ludności tej planety zrozumie że życie tutaj jest częścią wielkiego testu to może wtedy Oni nas zaakceptują w swej rodzinie.Tymczasem tylko 10
5 nadaje się do transformacji i przyjęcia tego co jest oczywiste - że nie jesteśmy sami nie tylko we wszechświecie ale i na naszej planecie!

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 11 sty 2011 21:46 | brak oceny

Nieistotne | Gość

Uważanie, że w dobie wszechobecnych programów a często "kombajnów" graficznych jakiś oszust bedzie fabrykował zdjęcia posługując się tylko "2 miskami" jest cokolwiek niepoważne. Takie "miskowe UFO" można "podrzucić" tuż koło kamery, zrobic mu zdjecia wraz z refleksami Słońca na obudowie, wczytać go programu graficznego, lekko zmodyfikować kształt, wielkość, nasycenie barwami i wkleić w prawdziwłą fotografie jakiegos rejonu. A potem tak spreparowane zdjęcie jeszcze raz "sfotografować" by się pozbyć śladów wklejanek. I gotowe. Miskowe UFO jak żywe. Można nim NET śmiecić, za odkrywce uchodzić.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 11 sty 2011 12:44 | brak oceny

Area 51 | Załogant

A na lepszy i nowszy znak "05 Zdany" ich nie było stać??? ;) Ciekawe, czy ten obiekt kiedyś tam powróci??

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 10 sty 2011 14:51 | brak oceny

M | Gość

Hipnoza , dla świadków , i wykrywacz ,no wierze Świadkom, ale poprzez sito pośredników zostaje ten 1 procent .

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 9 sty 2011 22:13 | brak oceny

jurek | Gość

Zdany sie juz przejadly dajcie co innego:(

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 10 sty 2011 05:59 | brak oceny

George | Gość

Dawac Jackowskiego, bez niego strona sie nie otwiera.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 9 sty 2011 21:40 | brak oceny

Virilitas | Gość

...i są w śród nas : http://www.youtube.com/watch?v=6_VmojhxfP8 0.47 min :)

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 9 sty 2011 21:22 | brak oceny

loco | Gość

Czytalem, o spotkaniu z Panem Jackowskim w "Zlotych tarasach" w tej sprawie. Zapowiadany byl material wideo i artykul, ktory mial ukazac sie po opracowaniu przez redakcje wizji przekazanej przez jasnowidza. Moglby ktos podeslac linka, bo albo zle szukam na stronie albo nic sie takiego nie ukazalo ??

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 9 sty 2011 20:18 | brak oceny

Juana | Gość

Niektore informacje o UFO mowia ,ze tzw."prawdziwe pozaziemskie" UFO ,to struktury miekkie,stanowiace niejako "przedluzenie"istoty pozaziemskiej.Oczywiscie to temat do dalszego rozpoznania i dyskusji.Uwazam ,ze FN ma wiecej informacji na ten temat.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 9 sty 2011 19:41 | brak oceny

Tesla | Gość

Mam pytanie odnośnie tych obiektów latających jeżeli występują unieruchomienia tych dwóch samochodów, to czy występuje ten sam czynnik przy unieruchomieniu samolotów lub śmigłowców często piloci informują o bliskości UFO i jakoś lecą dalej czyżby ten czynnik nie dotyczył samolotów?.

Rozwiń odpowiedzi (3) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 11 sty 2011 21:50 | brak oceny

Nieistotne | Gość

Piloci wojskowi to straszni zartownisie.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 11 sty 2011 12:49 | brak oceny

Area 51 | Załogant

Obiekty UFO robią inne "sztuczki" z samolotami... A mianowicie, lecą ku samolotowi kursem kolizyjnym, po to by w ostatniej chwili skręcić tuż przed jego dziobem, przyprawiając pilotów niemal o zawał serca...........

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 10 sty 2011 00:42 | brak oceny

znawca | Gość

Ten czynnik pewnie występuje zgodnie z ich życzeniem , gdzie chcą i kiedy są, to nie skutek latania tego ,tylko celowego działania. Oni tu latają cały czas ponad naszymi głowami tylko ich nie dostrzegamy i nie wpływa to na nasze urządzenia.

Dziękujemy za ocenę.

1 2

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zebrany przez FN materiał z Polski i ze świata mówi wyraźnie - zbliża się moment oficjalnego "Kontaktu". Wiadomo, że obce cywilizacje nas dyskretnie obserwują, prowadzą badania, monitorują. Będzie jednak moment, kiedy ich obecność stanie się informacją równie oczywistą jak to, że... istnieje Antarktyda. Jak będzie wyglądał ten kontakt? Co wie na ten temat FN? O tym podczas multimedialnego czatu - jego data zostanie podana wkrótce!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

ZNALEZIONE W KOMENTARZACH POD TEKSTAMI W SERWISIE ... Czworo dzieci podeszło do krzesła na którym siedział dorosły mężczyzna. Dzieci -3 dziewczynki 1 chłopczyk w wieku ok. 5 - 7 lat. Położyły dłonie na jego głowie (jakieś 5 sekund). Po czym złożyły je (dłonie) jak do pacierz i podstawiły pod krzesło na którym siedział ten facet tak, że wskazujące ich palce dotykały krawędzi krzesła. I nagle krzesło wraz nim uniosło się na wysokość ponad metr od ziemi. Byłem tego świadkiem (to ja siedziałem na tym krześle ...) Po tej "zabawie", do której namówiły mnie dzieci (gdzieś podpatrzyły na podwórku) byłem przerażony przez resztę dnia. Nie mogłem sobie tego ułożyć w głowie. Zabroniłem im (dwoje z tych dzieci było moje) robić tego więcej. Podobno nauczyły się tego od jednej małej cyganeczki, córki sąsiadki. Pozdrawiam. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 12 luty 2017 | Panie Robercie, a jaki ma pan dowód na to, że to całe UFO istnieje?! – to zabawne pytanie zadawane jest mi z regularnością pojawiania się trębacza na wieży mariackiej kościoła Najświętszej Marii Panny w Krakowie. Już dawno zamiast odpowiadać po prostu się uśmiecham, macham ręką i ucinam temat.

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621


2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.