Dziś jest:
Czwartek, 23 luty 2017

Nasze położenie na tej Ziemi wygląda osob­li­wie, każdy z nas pojawia się mimowolnie i bez zaproszenia, na krótki pobyt bez uświadomionego celu. Nie mogę nadziwić się tej tajemnicy...  /Albert Einstein/

Komentarze: 152
Wyświetleń: 34623x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 3 maj 2011 09:36   
Autor: FN, źródło: Suddeutsche Zeitung, FORUM - tygodnik   

Czy ‘Obcy’ są wierzący? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie… oni twierdzą, że są ‘wiedzący’!

Powiedzieć, że temat ten budzi emocje, to za mało… To tak, jakby Sułtana Brunei nazwać jedynie „zamożnym człowiekiem”. Temat ten rozpala emocje do czerwoności, a wiele osób, dla których dogmaty kościelne są „alfą i omegą tłumaczącą wszystko – od porannej jajecznicy po budowę wszechświata” wpada prawie w panikę, kiedy gdziekolwiek ten temat się pojawia. Ale coś się zaczyna zmieniać!

Oto kościół i Watykan ostatnio coraz głośniej i śmielej mówią o tym, że pewnie „na obcych planetach jest życie”. Dlaczego tak się dzieje? To ciekawe pytanie. Być może skoro my – skromna organizacja pozarządowa – mamy niezbite dowody (to nasze zdanie i nie dyskutujemy nawet z tymi, którzy drą się wniebogłosy, że dowodów nie ma… szkoda nawet naszego czasu na dyskusję z tymi ludźmi) na to, że Ziemię odwiedzają obce cywilizacje pojawiło się kilka ważnych pytań.

Pytań, które sprawiają, że serce teologów zaczyna bić w tempie uczestnika maratonu na ostatnich metrach… No bo jak kto? Na obcych planetach jest życie i tam mieszkają – co jest wielce prawdopodobne – istoty podobne do nas od milionów lat, to dlaczego Jezus zbawił świat zaledwie 2 tysiące lat temu? Czyli oni rozwijają się w najlepsze od setek tysięcy lat i dają sobie radę bez „naszego Zbawiciela”? A może… mieli własnego Jezusa Chrystusa, własnego Zbawiciela, tylko w wersji… „Alien”?

Ale to jest ledwie początek. Spójrzcie na cywilizację, która wyprzedza nas w rozwoju o 100 tysięcy lat. Jest wielce prawdopodobne, że ich nauka pozwoliła zajrzeć w tajemnicę życia, tajemnice energii duszy, także boskiej energii przenikającej świat. A co się stanie, jeśli okaże się prawdą to, co zawsze i wszędzie mówią obcy podczas CEIII, że istnieje reinkarnacja? Jak w tej sytuacji zachować się powinien papież?

Watykan zmienił taktykę diametralnie. Przez wiele lat milczał albo mówił, że UFO to jedynie „manifestacje zła” w sensie takim, że „życia w kosmosie niet”, a wszystko co blokuje radary wojskowe, unieruchamia samoloty czy ląduje i prowadzi naukowe eksperymenty na Ziemi to… demony i skrzeki. Ale to już przeszłość!

Watykan – co udowodnimy publikując wkrótce ważny materiał – zaczyna mówić o UFO w sposób jasny i otwarty. I bynajmniej nie śpiewa „starejpiosenki o demonach”, ale… zaczekajcie na ten materiał. Naszym zdaniem ludzie kierujący Kościołem muszą wiedzieć coś, co my wiemy także od wielu lat. Najbliższe lata będą bardzo ciekawe, wręcz nie możemy się ich doczekać…

A na razie chcemy zaprezentować ciekawy tekst, który ukazał się w Suddeutsche Zeitung, a który przedrukował polski tygodnik FORUM (nr17/18). Warto jest go przeczytać, stąd jeden z naszych czytelników (wielkie podziękowania z pokładu) zeskanował ten tekst, który zamieszczamy poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy „Obcy” mówią o Bogu i duchowości? To nie jest właściwie powiedziane… „Obcy” mówią praktycznie wyłącznie o tym. Jeden z naszych przyjaciół w Roswell podczas spotkania z FN powiedział ciekawe zdanie: „…zwróćcie panowie uwagę, że na Ziemię nie przylatują ateiści!”. I miał absolutnie rację. Podczas CEIII zdarza się, że obce istoty podejmują rozmowę z człowiekiem, który został przez nie wybrany do spotkania. Bardzo często ze strony uczestnika CEIII pada pytanie na przykład „czy wierzycie w Boga?”

Ciekawe, że odpowiedzi są identyczne niezależnie od tego, czy do takiego spotkania dochodzi w dżungli w Brazylii czy gdzieś pod Niceą we Francji. Oni mówią o Bogu, oni mówią o energii boskiej, na której opiera się cały wszechświat, oni mówią o tym, że światło w człowieku i w nich jest identyczne, że dusza jest motorem dla materii, która bez duszy jest martwa… Mówią ciekawe rzeczy, bardzo ciekawe.

Na koniec – z racji długiego weekendu – mamy dla wszystkich mały „prezent”, czyli grafiki trzech różnych twórców, których prace pojawiają się na naszych łamach (choć nasza sekcja graficzna jest znacznie liczniejsza i wszystkich grafików na pokładzie darzymy wyjątkowym szacunkiem i estymą!).

Na początek nasz niezawodny oficer Mirek – absolutna podstawa silnika graficznego okrętu z banderą N i ręka ‘rozpoznawalna’ przez wszystkich natychmiast - oto jego wizja „spaceru FN w długi weekend”, która naprawdę nas zachwyciła.


 

 

 

 

 

 

 

Teraz nasz czytelnik, który także zdecydował się spróbować swoich sił… to debiut!

 

Subject: Tapeta FN

Witam,

Tak mnie ostatnio naszło i zrobiłem tapetkę FN w Photoshopie.

Myślę, że ciekawy temat.

Wysyłam w załączniku :)


--------------------

Pozdrawiam

Marcin "szczygliś" Szczygliński

 

 

 

 

 

 

I na koniec jeszcze jedna grafika, którą stworzył kolejny autor wielu znakomitych grafik, czyli… Egnasys.

 

Komentarze: 152
Wyświetleń: 34623x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 3 maj 2011 09:36   
Autor: FN, źródło: Suddeutsche Zeitung, FORUM - tygodnik   

Komentarze (152)

1 2 3 4 16

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

Sob, 14 maj 2011 08:57 | brak oceny

semper idem | Załogant

Widzę, że Mandarin zaczął już udzielać błogosławieństw...

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 14 maj 2011 10:50 | brak oceny

mandarin | Załogant

błogosławcie tym, którzy was przeklinają - Biblia

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 15:35 | brak oceny

Kontrapunkt | Załogant

A Jedi Knight , jakim Ty prawem masz szczelność obrażać pana Roberta Bernatowicza i jego cały zespół na ich oczach, ja się pytam? Mówisz, że ktoś jest żałosny, ale zobacz jaki z Ciebie jest żałosny i nawiedzony dzieciuch z pampersem w majtkach. Ja osobiście ani razu nie powiedziałem, ani jednego złego słowa na ich temat, ponieważ szanuje ich i za ich ciężką prace, którą tu włożyli za własne pieniądze i poświęcony czas, a nawet szanuje pana Krzysztofa Jackowskiego, którego też do swej chorej krucjaty wtrąciłeś. Rozumiem, że obrażasz tylko mnie, ale gdy do tej swej obrazy dorzucasz inne osoby, które nawet nie biorą w tym czynnego udziału, to już jest szczyt chamstwa do których Ty mogłeś się dopuścić. Jak dla mnie to Ty jesteś nie poważnym człowiekiem ( ładnie to ujmując ), jak już niema czego się chwycić, to chwyta się wszystkiego, żeby tylko utrzymać Swą chrześcijańską krucjatę. Do tego dorzucę, że w życiu pewnie nic nie osiągnąłeś, tylko przeczytałeś jedną książkę zwaną Biblią i to jest Twój jedyny życiowy sukces, na tej podstawie za Swe życiowe błędy, wyżywasz się na innych w sposób wulgarny za Swą nie udolność i prostactwo. Zauważ proszę, że FN nie próżnuje tak jak Ty, siedząc w ciepłym domku plując do monitora plugawym językiem, lecz jeżdżą po całym świecie za swe ciężką zarobione pieniądze i badają przeróżne zjawiska paranormalne, a potem opisują je swych artykułach na tej stronie, a Ty zamiast im za ta podziękować, że możesz je czytać dobrowolnie, to Ty tylko ich poniżasz swym plugawym i egoistycznym językiem. Więc, zastanów się jeszcze raz człowieku co robisz, bo nie jesteś tu ani najważniejszy ani sam na tym portalu. Pozdrawiam i przepraszam całą ekipę FN za ten zamęt.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 20:55 | brak oceny

mandarin | Załogant

Nie kloccie sie juz,

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 14:43 | brak oceny

mandarin | Załogant

Znalazlem przypadkiem strone potwierdzajaca to co mowilem, i przedstawiajaca jeszcze twardsze fakty o UFO, ktore wskazuja ze sa to zjawiska z dziedziny swiata duchow. Tylko dla odwaznych: http://forumzn.katalogi.pl/UFO_zjawisko_fizyczne_czy_duchowe_-t7383.html

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 13:19 | brak oceny

mandarin | Załogant

Baczcie, aby kto was nie zagarnął w niewolę przez tę filozofię będącą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie. W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo (List do Kolosan 2:9) A tu macie cos z "wolnosci" New Age: http://www.katolik.pl/index1.php?id=1892&st=artykuly

Rozwiń odpowiedzi (4) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 18:19 | brak oceny

Sonia33 | Załogant

Sądząc po ilości dyskutantów popierających Mandarina, a ilości jego (a właściwie KRK-owskich) przeciwników - KRK topnieje, a oponentów przybywa. No i jak tu Mandarin wygląda statystyka. Pewnie zaraz odbijesz piłeczkę odpowiadając że ilość, nie oznacza jakość. Tyle tylko, że Twój towar wcale nie świadczy o lepszej jakości. To tylko Twoje zdanie.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 20:33 | brak oceny

mandarin | Załogant

Odpowiem inaczej: wielu jest powolanych ale malo wybranych. Wielu poszukuje, niewielu prawde znajduje. Zycze wszystkim wam jak i sobie bysmy byli najblizej jej. Co do mnie, jestem pewny ze KK ja ma, ale na was jest czy mi uwierzycie

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 16:12 | brak oceny

Juana | Gość

W wolnym czsie przeczytaj Ramthe i to nie jeden raz ,tylko conajmniej 3 razy,wtedy zrozumiesz o czym mowie.Ta ksiazka jest ponad religiami.Dobrego karczma nie zepsuje a zlego Kosciol nie naprawi ,wiec sprobuj spojrzec na Boga z innej perspektywy ,bo to jest ten sam Bog .Chetnie wtedy z Toba podyskutuje. Pozdrawiam Cie serdecznie Juana

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 20:34 | brak oceny

mandarin | Załogant

Okey, Juanko. A ty prosze przeczytaj ksiazke pt. "Chata", powinna ci sie spodobac - na poczatek

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 15:38 | brak oceny

Majestic | Gość

Mandaryn sposoby nawracania ? w kierunku twojego szatana ?to jest wlanie ta herezja , i niema tu faktów to wymysły i manipulacja .

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 14 maj 2011 10:08 | brak oceny

mandarin | Załogant

Nazywasz klamstwo prawda a prawde klamstwe, mimo aktom wyplywajacym z rzeczywistosci

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 14:05 | brak oceny

Juana | Gość

Mandarin -Boga nie wbije sie ludziom na sile ,ani mieczem ani straszeniem diablami i pieklem,a jezeli i to nie pomaga,to nawet samym Bogiem .Nie tedy droga. W taki sposob ,wiekszosc ludzi mozna tylko od Boga odstraszyc i zniechecic. Mozna tez wywolac wojny, w ktorych zginie tysiace a nawet miliony ludzi. Setki komentarzy nie pomoga,dopoki ludzie sami ,nie poznaja tego stanu dobra , spokoju i tej odwiecznej Milosci w sobie .

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 14:22 | brak oceny

mandarin | Załogant

Wiesz sa dwa rodzaje nawrocenia, pierwszy niedoskonaly, doskonaly. Pierwszy jest wywolany "swietym strachem" kiedy czlowiek zorientuje sie iz ma co robic by sie nawrocic i to czyni ze strachu przed kara - takie nawrocenie jest jeszcze egoistyczne, ale lepsze niz zadne. Drugie nawrocenie to takie ze czlowiek zaczyna zdawac sobie sprawe z dobroci Boga, z tego ze Bog ma racje i sluzy Mu z przyjemnoscia. Poza tym ja nie strasze czyms wymyslonym, ale opowiadam o faktach. A jak maja ludzie poznac prawdziwe dobro, gdy reklamuja sie ci od New Age, a ci ktorzy sa za Prawdziwymi Prawdami KK maja milczec? Nie gadalo by sie o naukach przeciwnych chrzescijanstwu, nie byloby az takiego odzewu. Ale herezje trzeba wyjasniac, i wskazywac wlasciwy kierunek - o ktorego istnieniu mowie

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 12:39 | brak oceny

Juana | Gość

Dusza kazdego czlowieka ,wazy tyle samo ,bez wzgledu na to czy to jest malenkie dzecko ,czy dorosly czlowiek. Czy to nie jest zastanawiajace, ze ta malenka iskierka boskosci w nas ,jest odmierzana idealnie rowno, na bozej wadze? Kiedy wiec opadna emocje zwiazane z dyskusja na ten temat ,sprobujcie przemyslec Kochani, kim tak naprawde jestesmy? Dusza kazdego z nas jest piekna i nie ocenia ,nie zazdrosci, jest miloscia,spokojem ,dobrem-jest wiecznoscia . Dlatego ,kiedy przechodzimy na inna plaszczyzne rzeczywistosci, to wlasnie tylko ona, wraca do naszego prawdziwego domu. Wy tak naprawde ,nie klocicie sie o boskosc,wy klocicie sie /w ludzkiej i czesto przykrej konwencji/ o to, co probuje zglebic czlowiek ,co ludzkie .Boskosc to cisza ,ktora przemawia do nas cudownym glosem ... Pozdrawiam Was Wszystkich Juana

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 13:43 | brak oceny

mandarin | Załogant

pozwole sobie do tych pieknych slow dodac to: http://swch.pl/autorzy/kajfosz/gdzie_twoje_serce.html

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 10:14 | brak oceny

|

Mandarinie! Jestem pilnym czytelnikiem Twojej dyskusji i od czasu do czasu włączam się pisząc krótki komentarz. Jesteś "wielkim" obrońcą Wiary Katolickiej , a czasami trąci to fanatyzmem.
Zaznaczam czasami. Powołujesz się na Pismo Święte przytaczając jego fragmenty, nie zawsze adekwatne do tematu a może inaczej ,niepełne i wyrwane z kontekstu na dodatek te święte cytaty przeplatają się z różnego rodzaju >świnstwami> A Jezusa wziąłeś sobie za tarczę obronną, wystawiając go moim zdaniem na śmieszność. Dla katolika Jezus jest nauczycielem ,uzdrawiaczem i wybawicielem.
Przykro to powiedzieć ale nie wychodzi Tobie: ani nauczanie ,bo wykrzykujesz i wprowadzasz sporo niepotrzebnych emocji, ani uzdrawianie twoim zdaniem chorych dusz dyskutantów, ani wybawianie od innego spojrzenia na świat . To się ceni, że bronisz swoich poglądów ale na miłość Boga nie w ten sposób Mandarinie: krzykiem, złośliwościami, obrażaniem , ironią. Może czasami jesteś prowokowany ale w tych tematach nie można dac się ponieść negatywnym emocjom.A z braku argumentów straszyc kara Bożą, krzyżem ,wodą święcona , i egzorcyzmami.
Przypomniał sobie fragment pieśni kościelnej:

Rozwiń odpowiedzi (4) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 10:49 | brak oceny

mandarin | Załogant

Jesli moje zarty byly niesmaczne i zle to z pokora przepraszam. Jesli tak sprawa wyglada to zarty sie skonczyly, bede juz mowil tylko o prawdach KK - i zeby nie bylo zalow ze nie da sie ze mna porozmawiac inaczej niz tylko w zakresie nauk KK. Probowalem zachowywac sie normalnie, ale jak moje zachowanie na luzie jest zle rozumiane, spokojnie z niego rezygnuje.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 18:06 | brak oceny

Sonia33 | Załogant

Zastanów się Mandarin. Czy chociaż jedną osobę udalo Ci się zaciągnąć do "owczarni"? Sposób w jaki przkonujesz wywiera wręcz odwrotny skutek, bo nie dość, że Twoje argumenty nie są przekonywujące, to na dodatek prowokujesz do kontrargumentów, które są bardziej przekonywujące, rzeczowe i logiczne. Tracisz czas i na dodatek robisz zła robotę dla swojego KRK. Więc pisz sobie dalej. Mnie to nie przeszkadza. Good luck.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 20:36 | brak oceny

mandarin | Załogant

To Jezus nawraca, nawet nie podejrzewasz ze juz osiagnalem sukces. Ukazuje wam alternatywe, rzucam ziarna sklaniajace do myslenia. W Bozych rekach i w waszych wyborach pozostaje reszta. Ja was poinformowalem, i tym zadanie wypelnilem

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 10:47 | brak oceny

Weteran | Załogant

Witaj gamma, puszczająca oko po retikuliańsku do obcego z filmu :) widzę że ucięło komentarz, pewnie kopiowałaś z jakiejś strony internet. czy Worda, żeby komentarz przeszedł trzeba go przepisać ręcznie co w przypadku dużych bloków tekstu jest uciążliwe. Swoją drogą zgadzam się z tym co piszesz, Mandarin po prostu zapomniał iż każdy z nas może otworzyć Biblię i czytać to co niesie w swoim przekazie. Zapomniał również że słowo pisane nigdy nie odda ducha prawdy, której żródłem powinna być miłość bliźniego a nie werset biblijny. Zapomniał iż każdy z nas może interpretować fakty bez pomocy duszpasterza, zapomniał o wolności wiążącej odpowiedzialność za rozwój duchowy z koniecznością życia w zgodzie z moralnością, zapomniał że wolność to stan umysłu zamiast tylko fizycznych uniesień, zapomniał iż każdy człowiek może wyrażać siebie poprzez wielkie czyny zamiast biblijnego schematu, zapomniał o iskrze boskości zawartej w każdym z nas...Mandarin czemu pragniesz ją ugasić. By ją rozniecić trzeba miłości, nie fanatyzmu będącego przejawem strachu i słabości odbierającej człowiekowi godność i możliwość samostanowienia. Czemu błądzisz Mandarinie, czemu droga którą idziesz usłana jest brakiem tolerancji i słowami Jezusa, powołując się na niego jawnie depczesz zasady jakie sam ustanowił. Mandarin, czemu wbijasz gwóźdź do krzyża Jezusa? Tak ma wyglądać Twoja wiara? W ciszy serca odpowiedz sobie na to pytanie...

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 17:19 | brak oceny

Sonia33 | Załogant

Weteran, gratuluję i zgadzam się z tym. Wg. mnie całe nieporozumienie z Mandarinem bierze się stąd, że dla niego KRK to bóg, a nauki KRK to słowo boże zawarte w obowiązkowej lekturze - biblii. Nic więc dziwnego,że siedząc w KRK-owskiej "szklarni" nie jest w stanie dojrzeć nic poza jej przyciemnionymi ścianami.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 12:52 | brak oceny

mandarin | Załogant

Weteranie wiekszosc twoich zarzutow jest New Age-owska, i nie zasypiesz mnie tu pieknymi slowkami bym przytaknal na nie. Biblie czytac sobie mozesz, ale wlasciwa jej interpretacje przekazuje KK na mocy Jezusa danej papiezom. Slowo pisane oddaje ducha prawdy bo Biblia to Prawda i Slowo Boze a Bog nie klamie. Kto nie chce zbladzic powinien sluchac tych ktorych Jezus na to wyznaczyl, czyli ksiezy. Iskra Boza moze byc w nas, ale tez mozemy byc dziecmi diabla i synami ciemnosci, jesli nie sluchamy Slowa Bozego. A iskre Boza w czlowieku na tym swiecie nic nie roznieca lepiej niz cierpienie, ktore otwiera mu oczy jak wcyesniej byl glupi. Nie depcze zasad Jezusa, depcze poganskie filozofie w nowym wydaniu i przyobleczone w zwodnicze slowa. Nie bede tez nigdy tolerowal czegos co jest sprzeczne ze Slowem Bozym i przekazem KK niezaleznie czy mi to bedzie mowil diabel przez twoje usta, czy jakis debilny kosmita. Jesli gdzies od tego zbladze to przez wlasna glupote. Kazdy kto sie sprzeciwia Slowu Bozemu, w koncu uslyszy anielski okrzyk KTOZ JAK BOG! Mam gdzies wiekszosc kosmitow ktorych istnienia nie umiecie udowodnic, i nawet nie wiecie czym sie tak moga wielce roznic rzekomi kosmici, od falszywych duchowych pozerow robiacych sie na "uczonych z nieba", a bedacych glupcami jesli odrzucaja slowo Boze, a ucza pierdul i falszywych filozofii. Takie rzekome madrosci inne od slowa Bozego Biblia nazywa po prostu natchnieniami demonow. Kaszle na takie nauki!!! I radze ci dla twojego dobra zrob to samo a nie zaslaniaj sie pieknymi slowkami. I w Raju waz takich uzywal, nie dam sie nabrac! Nigdy!

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 13:15 | brak oceny

Weteran | Załogant

Większość moich zarzutów to niestety prawda, ja ją tak widzę i proszę...nie nawracaj mnie na siłę, bo tym samym stajesz się jak uczestnik krucjat a nie Jezus, dla mnie jesteś tym pierwszym. Twoja wiara to twoja sprawa, ale oświadczam Ci Mandarin, mnie nie nawrócisz z prawdy na kłamstwo.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 20:37 | brak oceny

mandarin | Załogant

Jezus nawraca, ja tylko powtarzam Jego slowa

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 22:35 | brak oceny

Weteran | Załogant

Jezus nawracał, ale miłością a nie siłą... ja dostrzegam istotą różnicę. Nie będę tolerował krucjat wymierzonych w swoją osobę.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 14 maj 2011 10:09 | brak oceny

mandarin | Załogant

Jedyna krucjata jaka zostala wymierzona przeciwko tobie to krucjata zlych duchow podajacych sie za przyjaciol i oferujacych czarujace klamstwa wygladajace na prawde choc prawda nie sa. To oszusci w tym New Age, dostrzez to w koncu

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 14 maj 2011 11:12 | brak oceny

Weteran | Załogant

Widzę że dalej mnie nie słuchasz, wiec powiem jedno - dorośnij, wówczas zaczniemy rozmawiać...

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 10:39 | brak oceny

mandarin | Załogant

W ktorym miejscu wystawilem Jezusa na smiesznosc? Tym ze powtarzam co On mowil, a ludzie sie z tego smieja? I 2000 lat temu z Jego nauk sie wysmiewali, ale to nie zatrzymywalo apostolow w gloszeniu tego ze jest on Bogiem i Jedyna prawda. I ja tak tez twierdze, od poczatku do konca. Biblia tez mowi by nie zucac perel w bloto, wiec czasem zazartuje i dam ludziom cos wobec czego by sie nie rzucali, ale to tylko odstepstwo od reguly dla ich wytchnienia. Jezus jest jedyna Droga, a jak ludzie wykorzystaja te wiedze to juz pozostanie na nich.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 10:24 | brak oceny

mandarin | Załogant

Nie jestem wielkim obronca mojej wiary, ale ujawniam ze ma ona racje i zawiera prawde. Nie przeplatam wersetow z Biblii ze swinstwami, i albo komentarze mowia powaznie, albo traktuje w nich sprawy z humorem - bo inaczej z niektorymi nie mozna. Rozrozniaj wiec prosze to. Po trzecie to nie ja nawracam ale Jezus, a co do wykrzykiwania to on tez w swiatyni wykrzykiwal na kupcow i wywolywal wiele emocji, ktore jednak pochodzily z zydow ktorzy nie zgadzalis ie z jego nauka. Nikogo tez nie obrazam, i nie badz prosze wybiorcza mi tu dajac policzek, a nie reagujac na komentarze Anny lub Koncia. Jesli gdzies zgrzeszylem powiedz mi w ktorym miejscu, jesli zas nie zgrzeszylem, za co mnie policzkujesz?

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 10:44 | brak oceny

|

Mój komentarz był bardzo długi. Niestety nie zamieszczono go. Mój drogi Mandarinie właśnie w tej drugiej części nie byłes policzkowany a nazwę to "głaskany".To jest właśnie efekt zamieszczania niepełnych komentarzy przez administratora.
POzdrawiam Ciebie i życze aby Bóg ,którego kochasz obdarzył Ciebie siłą, męstwem i zaufaniem jakiego być może potrzebujesz. Ślę

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 11:04 | brak oceny

mandarin | Załogant

Dziekuje gammo. Przyjmuje twoje upomnienie, choc nawet nie wiem co tam napisalas :) Koncze z zartami, jesli sa zle odczytywane. Moze masz racje ze powinienem tylko o prawdzie KK mowic, zamiast przejawiac wlasne marne mysli. Naprawde cie prosze zrob to dobro dla mnie i podeslij mi zdjecie ktore zrobilas, naprawde chcialbym je zobaczyc: krisek.poliak@azet.sk Czemu z jego powodow mialas problemy??

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 09:41 | brak oceny

mandarin | Załogant

Owca poza stadem jest obiadem dla wilkow. A rozpierzchniete stado New Age-owskimi naukami sprawia ze kazda z owiec biegnie w inna "wlasna strone", konczac w bagnie, przepadsci, duchowego glodu lub gardzieli drapieznika. Powroccie do Pasterzy KK

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 18:14 | brak oceny

Majestic | Gość

Barany w stadzie to barany gdzie dostana kijem tam poleca , poza stadem owca poznaje świąt tu i tam spotka coś dobrego , niekture z dala od pastuchów krwiopijców których tylko wełna i mięso interesują , i o dziwo niema bagna niema przepaści , ten duchowy baca klamal !i jak jechali autostrada do nieba , to baca nagle skręcił do rzeźni , co tam za piekło było !zapewniam Cie że ktoś zdrowy na umyśle , to raczej szybko ucieknie , bo niema zamiaru jechać autostrada na zatracenie .

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 20:38 | brak oceny

mandarin | Załogant

W przeciwienstwie do tego co mowisz, czas dziala na niekorzysc upartych owiec, zas nauka Jezusa trwa tysiaclecia i wytrwa do konca swiata. Zawroc, pasterz zna najlepsze drogi

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 17:04 | brak oceny

Sonia33 | Załogant

Jeszcze bardziej ucieszą się wilki gdy całe stado owiec i baranów stanie się dla nich obiadem. Wolne owce w większości przetrwają, ale stado?

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 20:39 | brak oceny

mandarin | Załogant

W grupie sila, a pod przewodnictwem pasterza Boga - najlepsze pastwiska i zwyciestwo

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 06:59 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Panie Bernatowicz,jak pan niby i rzekomo pożal się Boże katolik i chrześcijanin nie widzisz tego że ktoś a konkretnie osobnik o pseudonimie Kontrapunkt wypisuje na forum Pańskiej fundacji o noszeniu Biblii w brudnych pampersach?!O malutkiej książeczce?!I ON NIE JEST KASOWANY?!

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 06:53 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Dlaczego Fundacja Nautilus na czele z żałosnym panem Robertem BERNATOWICZEM w sposób rzekomo obiektywny i naturalnie sprawiedliwy,śmieje się do rozpuku nie kasuje tych wulgarnych i blużnierczych postów osobnika i indywiduum o pseudonimie Kontrapunkt?!Gdzie ten rzekomy obiektywizm a raczej ostentacja w rugowaniu inaczej myślących?!Pan panie Bernatowicz jest podobno chrześcijaninem?!Cyżby indywiduum o nicku Kontrapunkt był kimś z mosta kapitańskiego FN?!Czy ten osobnik ma jakieś co ewidentne i to z ostentacją ma tu na waszym portalu jakieś specjalne prawa?!Dlaczego moje wpisy sa prawie permanentnie kasowane a jego i to o takich zawartościach w osobiste poniżające drugiego człowieka WULGARYZMY I PORÓWNANIA NIE?!

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 08:42 | brak oceny

mandarin | Załogant

Jedi choc lubie pana Roberta to jednak co do niesprawiedliwosci masz tu racje. Ale nie boj sie, tak to po prostu musi byc, aby pozniej Bog z tego "zla" uczynil na przekor silom zla, dobro. Pewnego pieknego dnia wielu sie zorientuje, ze smiano sie z faktow ktore tu byly oszczekiwane. Dobrze nawet ze te sprzeciwy sa tu zachowane, bo bedzie to kiedys przyklad jak niemodne bylo tlumaczenie o UFO jako istotach duchowych. I zaden samozwanczy badacz nie bedzie wtedy twierdzil: "Ja tez uwazalem juz od dawna ze sa to duchy". Jesli uwazali mieli sie wypowiadac, kiedy byl na to czas. Nie wiem kto w FN jest tak wybiorczy, ze jedne hamstwa przechodza a inne gorzkie slowa nie, ale mimo wszystko niech Bog mu blogoslawi. Pewnego dnia zorientuje sie co robil, i bedzie mu glupio

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 16:59 | brak oceny

Sonia33 | Załogant

Mandarin, moje, jak to Ty nazwałeś "sprzeciwy", a w innym miejscu "poparcie" - odnosiło sie jedynie do wulgaryzmów, a nie przekonań dyskutantów. Jeśli chodzi o przekonania i argumentację, to popieram Kontrapunkta i Annę. Tak więc Mandarin nadal jestem po drugiej stronie "barykady".

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 20:41 | brak oceny

mandarin | Załogant

Nie wazne gdzie jestes dzisiaj, wazne gdzie bedziesz pojutrze, wykonalas male kroczki w mojej obronie, jakakolwiek by nie byla. Teraz juz bedziesz miec z gorki :)

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 13 maj 2011 06:36 | brak oceny

Juana | Gość

Moj Bog to cisza w ktorej mozna sie zatopic ,to lagodnosc,to to bezinteresowna milosc . Trzeba sie udac do wewnatrz siebie ,zeby uslyszec ten delikatny glos.Dlatego przypomnialy mi sie slowa: "Wchodza w Pana naszego krolestwo ubogie ,doktoraty na zimno chrupie mysz pod progiem, a to co zrozumiales ,to juz nie jest Bogiem ".

Dziękujemy za ocenę.

1 2 3 4 16

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zebrany przez FN materiał z Polski i ze świata mówi wyraźnie - zbliża się moment oficjalnego "Kontaktu". Wiadomo, że obce cywilizacje nas dyskretnie obserwują, prowadzą badania, monitorują. Będzie jednak moment, kiedy ich obecność stanie się informacją równie oczywistą jak to, że... istnieje Antarktyda. Jak będzie wyglądał ten kontakt? Co wie na ten temat FN? O tym podczas multimedialnego czatu - jego data zostanie podana wkrótce!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Historyczna konferencja NASA. Ogłoszone w środę odkrycie jest wyjątkowe z kilku powodów. Nigdy wcześniej nie znaleziono gwiazdy, wokół której krążyłoby tyle planet podobnych do Ziemi, ani takiego, w którym aż trzy planety znajdowały się w tzw. "ekosferze", czy też "strefie życia". - To wielki krok w stronę odpowiedzi na pytanie "czy jesteśmy sami we wszechświecie" - mówił Thomas Zurbuchen z NASA. Więcej w dziale FN24 ....

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Środa, 22 luty 2017 | Jak to jest: zabić drugiego człowieka? W grach komputerowych i filmach sensacyjnych to prosta sprawa: strzelasz, tamten pada, uśmiechasz się i idziesz dalej. W życiu jest to trudne: ludzie mimo wielu śmiertelnych pozornie ran potrafią dalej żyć... a to dopiero początek problemów dla potencjalnego mordercy. Ta pozornie drobna kwestia stanowi śmiertelny cios dla tzw. teorii spiskowych 11 września 2001...

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621


2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.