Dziś jest:
Środa, 22 luty 2017

Ludzie sądzą, że zrobili dość nie zabijając nikogo. W rzeczywistości żaden człowiek nie może umierać w spokoju jeśli nie zrobił wszystkiego co trzeba, aby inni żyli.
/Albert Camus/

Komentarze: 21
Wyświetleń: 27843x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 24 maj 2012 10:13   
Autor: FN, źródło: FN, onet.pl   

Zapis chata z FN

 

 

 

Czat z FN


michaldukiel: Witamy wszystkich i zapraszamy do zadawania pytań dla naszego gościa.


aleksandra137 (pytanie od załoganta): Czy przedstawiane zdjęcia, materiały są wcześniej w jakiś sposób weryfikowane pod względem ich autentyczności?


NAUTILUS: Weryfikacja? To jest zawsze problem. Sprawdzenie każdego zdjęcia czy relacji w skali, w jakiej zostały sprawdzone zdjęcia ze Zdanów jest niemożliwe. A i tak - osoby śledzące tę historię wiedzą, że Zdany są negowane przez ludzi, choć w większości z pozamerytorycznych powodów... Dla mnie ta historia była wielką lekcją, wiele się nauczyłem, zrozumiałem.


jacko: Czy tzw. "dziwne dźwięki" były prawdziwe, jeśli tak, to skąd mogły dochodzić (pole magentyczne?) i dlaczego juz jest cisza w tym temacie?


NAUTILUS: Cisza jest dlatego, że nie mamy żadnych zgłoszeń o dźwiękach. Żadnych nowych zgłoszeń. To była historia na dwa-trzy tygodnie. Teraz ludzie zajęli się czymś innym. To normalne.


fenek21: Czy udało się wyjaśnić pochodzenie tajemniczych dziur, bardzo głębokich i mających gwintowane ścianki? Jakie są hipotezy ich powstawania?


NAUTILUS:: Dziury to fascynujący temat... Właśnie na moim pulpicie czeka do publikacji dokumentacja o kolejnym takim otworze w Polsce. Miałem wiele kłopotów w ostatnich tygodniach, nie miałem szans się tym zająć, ale mam nadzieję porozmawiać ze świadkiem. Czym są te dziury? Moim zdaniem jakimś eksperymentem prowadzonym przez UFO.


aleksandra137: Wspominał Pan o roku 2023. Z czym lub kim miałaby być związana wyjątkowość tego czasu?


NAUTILUS: Najpierw 2012. Jak widzimy, za chwilę będzie połowa roku. Na szczęście nic szczególnego się nie dzieje. Ja mam plany wyjazdowe na 2013 i 2014... A 2023 jest wyjątkowy, bo w tym roku ma pojawić się jakaś wyjątkowa istota na Ziemi. Wiele rzeczy za tym przemawia.


Salieri: Można liczyć na jakieś audycje w internecie lub radiowe jak kiedyś Nautilius?


NAUTILUS: Zacznijmy od serwisu. Przez ostatnie tygodnie moja sytuacja osobista (pomińmy szczegóły) praktycznie wyłączyła mnie z sieci. Gdybym miał jeszcze audycje, to... nie wyobrażam sobie tego. I jeszcze jedno: jak Państwo widzicie ten czat nie jest "z Robertem B....", tylko z "prezesem FN". To nie przypadek. Moje nazwisko w kontekście zjawisk niewyjaśnionych jest dla mnie trudnym problemem zawodowym. Audycje kiedyś będą, będzie ich czas... Ostatnio lecąc samolotem podeszła do mnie delegacja personelu pokładowego i oficjalnie poprosili mnie o... audycje, bo tamte sprzed lat zmieniły ich życie. Naprawdę wzruszyłem się wtedy, na wysokości 11 tys. metrów. Będą audycje, jak najbardziej.


Peter: Czy można spytać o Montauk Project? Czy wydarzyło się to naprawdę? Temat jest ciekawy. Takie osoby jak Preston Nichols opowiadają o tym.


NAUTILUS: Projekt Montauk - akurat w Czeskiej Pradze miałem spotkanie z ludźmi z tego projektu. Oni zresztą obejrzeli moją prezentację o UFO, ja obejrzałem ich materiały. Napiszę o tym więcej w "Dzienniku Kapitana" na stronach FN.


andrzejznorwegii: Czy ostatnie wydarzenia z Francji, to te o których mówił Krzysztof Jackowski. Te, które zapoczątkują rewolucję także i w całej Europie?


NAUTILUS: Jackowski nie mówi precyzyjnie. Słyszy słowo "Francja". Mówi o tym, że wydarzy się coś, co przyćmi Euro 2012. Jakieś małe zamieszanie we Francji to naprawdę drobiazg. Jackowski mówi o rzeczy dużej. Wspomniał mi prywatnie o jakieś wizji z samolotem, uderzenie w budynek, uwięzieni ludzie... Oby nie miał racji.


NickJackson: Co Pan sądzi na temat teorii, że część z UFO to my (ludzie), którzy przybywamy na Ziemię z przyszłości?


NAUTILUS: Tak, wierzę w to. Ilość obiektów UFO śledzących życie Jezusa, przybycie Kolumba do wybrzeży Ameryki, a także wszelkie ważne wydarzenia... To mogą być ludzie z przyszłości. Podróże w czasie są faktem, więc jak najbardziej w to wierzę.


NickJackson: W wielu kwestiach wypowiada się Pan z ogromną wiarą w to, co Pan mówi, graniczącą z pewnością... Np: "Krótko o dziurach: robi je UFO - bez dwóch zdań." Czy jest jakiś powód, dla którego możemy Panu bezgranicznie ufać? Może ma Pan jakieś wiadomości, którymi nie może się Pan podzielić, a które utwierdzają Pana w pewności wypowiadanych przez Pana przekonań?

NAUTILUS: Tak, mówię o wielu rzeczach z pewnością, gdyż tak jest uczciwiej wobec Państwa. Jeśli jestem do czegoś przekonany lub nie, mówię "tak tak - nie nie". Przykład dziur… W moim życiu osobiście zbadałem ich kilkanaście, rozmawiałem ze świadkami, rękami dotykałem krawędzi, wnętrza. Słuchałem o obiektach UFO... Mam w tej sprawie jasny pogląd i go prezentuję. Czy macie mi wierzyć? Z upływem lat przestało mi na tym zależeć. Zupełnie nie interesuje mnie, czy ludzie mi wierzą, czy nie. Kiedyś się tym przejmowałem, teraz zupełnie nie. Ja wiem, że mówię zgodnie z tym, co myślę. Podczas spotkań ludzie błyskawicznie wychwytują jakimś światłem wewnętrznym, że to, co mówię, jest tym, co myślę. Stąd są takie reakcje po moich prezentacjach (moi bliscy z FN wiedzą, o czym mówię).


Emilcin78: Czy do NAUTILUSA napłynęły kiedykolwiek relacje świadków z Polski, którzy mieli do czynienia z najstraszniejszym z duchów tj. Upiorem? Wg relacji z UK, istota ta zbudowana jest z rozkładających się zwłok i wydziela okropny odór.


NAUTILUS: Upiór z ludzkich zwlok? Zbieram ciekawe historie od 1991 roku, ale nie spotkałem się z tym.


aleksandra137 (pytanie od załoganta): Czy jest możliwość, by wprowadzić na stronie Nautliusa/w hydeparku specjalnego działu do kontaktu z profesjonalistami z dziedziny reinkarnacji, mediumizmu, UFO itd.?


NAUTILUS: O, ciekawe... Profesjonaliści? Czyli kto? Jakiś "pan z doktoratem"? Sam myślę o zrobieniu doktoratu, bo wiem, że wiele osób na to patrzy. Ale uwierzcie mi państwo - owi "profesjonaliści" to raczej żart. Szybko się okazuje, że oni poza tytułami naukowymi nie mają o sprawach, którymi się zajmujemy, zielonego pojęcia.


jupiler: A jakie Pan ma zdanie na temat "dziwnych dźwięków"?


NAUTILUS: Mam jedną zasadę - aby w coś uwierzyć, muszę albo dotknać, albo spojrzeć w oczy świadkom. Owe "dziwne dźwięki" znam z sieci. Może to być prawda, może być numer jakiś żartownisiów... Wszystko jest możliwe. Raczej nie przykładałbym do tego wielkiej wagi.


michaldukiel: Co z projektem Messing?


NAUTILUS: Projekt Messing to moje wielkie marzenie... Mamy wszystko, aby go ruszyć. Włacznie z wykupionymi domenami, adresami świadków, pomysłami. Wszystko opóźniło się z mojej winy. To był po prostu trudny czas. Ale projekt wróci. Polecam Państwu obejrzenie w sieci człowieka, który przedstawia się jako Dynamo. Uważany jest za "oszusta robiącego sztuczki", ale... radzę Panstwu zapamiętać tę postać. Dlaczego? Teraz nie zdradzę.


M_Ros: Jakich sprzętów potrzebuje jeszcze Fundacja do dalszych badań i jaki jest ich szacowany koszt?


NAUTILUS: Akurat sprzętu mamy tyle, że w zasadzie problemem jest tylko czas, aby wszystko przetestować. Na przykład latające drony z podwieszanymi kamerami do transmisji on-line... To wszystko jest nowe, czeka na testy. Zdradzę tylko tyle, że instaluję w Bazie FN system stałych kamer do eksperymentów. Powinny być zainstalowane w ciągu miesiąca. Myślę też o pewnej kamerze, ale... to wszystko są koszty. Proszę pamiętać, że mimo nazwy "Fundacja" nie mamy żadnych środków poza pieniędzmi, które kilka osób zarabia we własnych firmach. Ludzie chcą mieć wszystko "za darmo". Wpłacić coś na nasze konto? O nie, nie... Mamy doświadczenie w tym względzie i tak ustawiliśmy nasze działanie. Nie przeszkadza to mi.


Ketjow: Czy rekrutujecie osoby do Załogi NAUTILUSA? Jeśli tak to, co należy zrobić poza interesowaniem sie tymi zjawiskami, by znaleźć sie w ekipie NAUTILUSA?


NAUTILUS: Proszę Państwa, działać w FN... co to znaczy? Jeździć z nami po Polsce w Naut-Mobile? Ludzi spragnionych "wakacyjnej przygody" mam serdecznie dość. Przeważnie to szczeniacki "słomiany ogień". Gonię takich zawodników jak mogę. Wolę w tym czasie zarobić pieniądze i opłacić ludzi. Wiem, czego można się spodziewać, mogę wymagać i egzekwować. Może brzmi to trochę smutno, ale życie wyleczyło mnie skutecznie z wszelkiej maści pasjonatów i zapaleńców. Wiele osób zabiega bardzo, aby być blisko mnie lub moich najbliższych przyjaciół. Wiedzą, jakie to trudne... Nie zmienię tego.


fenek21: Jak Pan sądzi czy jest szansa, że poważni naukowcy kiedyś zainteresują się zjawiskami, które teraz uważane są za paranormalne i przestaną one być domeną jedynie ufologów?

 
NAUTILUS: Poważni naukowcy? Oni się interesują, tylko prywatnie i bez nazwisk. Jedna uwaga - słowo "paranormalne" uważam za największy idiotyzm, który szkodzi od lat także nam. Nie ma zjawisk "paranormalnych", to są zjawiska normalne, tylko niewyjaśnione. Nigdy to słowo nie usłyszycie z moich ust.


Emilcin78: Czy sądzi Pan, że we Wylatowie będą jeszcze kiedyś powstawać kręgi zbożowe?


NAUTILUS: Wylatowo... akurat w prezentacji w Pradze dla badaczy UFO z całego świata mówiłem o tym, że w Wylatowie naprawdę doszło do nieprawdopodobnych (i prawdziwych) wydarzeń. Czy powrócą? Wątpię. Sprawa kręgów w Wylatowie w pewien sposób się zamknęła, skończył się pewien etap. Tak uważam.


port1: Co Pan sądzi o decyzji Janusza Palikota, który odszedł z Kościoła ? Czy nie martwi Pana to, że ludzie nie widzą potrzeby rozwijania się duchowo, tylko żyją w świecie permanentnej konsumpcji?


NAUTILUS: Palikota oceniam bardzo, bardzo krytycznie i na tym poprzestańmy. Kościół spełnia ważną rolę w wielu miejscach, daje nadzieję umierającym, pomaga pożegnać bliskich... Ja jestem może w innej sytuacji, bo dzięki takiemu życiu jakie miałem i mam jego rola nie jest dla mnie tak ważna, ale doceniam to, co robi. Konsumpcja? Tak, to dramat. Właśnie autor Facebooka zarobił kilkadziesiąt miliardów dolarów, za co może kupić znaczną część naszego globu. To chore, świat jest chory drodzy Państwo... Piszę to jako człowiek, który absolutnie jest za wolnością w gospodarce. A jednak widzę, że jest jakieś szaleństwo, jakiś błąd... widzę to.


fenek21: W jakim celu powstawały kręgi zbożowe w Wylatowie? Kontaktu z ludźmi? Co niósł ów przekaz?


NAUTILUS: Kręgi w Wylatowie? Eksperyment, który pozwolił "czemuś/komuś" obserwować ludzi. To moja opinia oparta na wielu przesłankach, nie mam siły tego "wyklikać" na tym chacie... Ale tak dokładnie uważam.


michaldukiel: Czego udało się Panu dowiedzieć o świecie w ciągu tych 20 lat badania tych zjawisk. Znalazł Pan odpowiedzi?


NAUTILUS: Dowiedziałem się tak wielu rzeczy, że w zasadzie jestem człowiekiem zupełnie innym od tego, który w latach 70-tych wycinał z gazety wycinki o UFO (mam je do tej pory). Co wiem? Krótko. Mamy duszę. Jest ona nieśmiertelna w odróżnieniu od rozpadającego się ciała materialnego. Jest reinkarnacja. Są inne światy. Dusze są w stanie "poruszać się" pomiędzy światami, wcielać się w różne postacie. I jest Bóg - czymkolwiek on nam się wydaje. Absolutnie uważam, że wszystkie religie słusznie mówią o jednym Bogu. Co ważne - mówią o TYM SAMYM BOGU. Kosmici kosmitami, oni są i nawet nie ma sensu w tej sprawie się spierać. Ale Bóg jest także. Możecie to nazwać SUPER ENERGIĄ, możecie określić jako ŚWIADOMOŚĆ WSZECHŚWIATA. Ale on jest. Mam w tym względzie własne doświadczenia.


fenek21: Czy załoganci NAUTILUSA wyjeżdżają na zagraniczne "misje" w poszukiwaniu prawdy? Czy jest np. szansa, że kiedyś na stronie NAUTILUSA poznamy prawdę o Indyjskich Vimanach lub o budowlach w Jakucji?


NAUTILUS: Zagraniczne misje to duże pieniądze. Chętnych do "wyjazdu" pewnie by nie brakowało, gdybym z konta Fundacji je opłacił... Ale ja sam mam poważne dylematy. W wakacje chcę jechać na spotkanie MUFON-U w USA. Będzie tam naprawdę "top of the top" ludzi zajmujących się UFO w USA. Ale mam tylko trzy tygodnie urlopu. Taki wylot "zje" mi ponad tydzień, a chcę zjechać pół Polski i jeszcze polecieć w kilka miejsc na świecie. I jest poważny dylemat. Przynajmniej miesiąc z głowy. Musiałbym zwolnić się z pracy i to na stałe. A skąd wtedy zdobyć pieniądze na "maszynę NAUTILUSA?” Kiedyś wierzę, że to się zmieni i ruszymy z kopyta w wielu sprawach. Teraz musimy zarabiać pieniądze, ustawiać własne firmy. Taki to jest czas!


michaldukiel: Na dzisiaj to by było na tyle. Dziękujemy Prezesowi FN za wizytę na czacie.


NAUTILUS: Bardzo Państwu dziękuje za czat. Wiem, że jesteście z nami nawet wtedy, kiedy z naszej strony jest "pozorna cisza". Ale uwierzcie mi, że maszyna FN pracuję pełną parą, o czym się wkrótce przekonacie przy okazji Projektu Messing i sprawie związanym ze... zwierzętami. Tak, tak - właśnie zwierzętami! To będzie największa historia FN, przebije wszystko, co było do tej pory. Przesyłam wszystkim dobre myśli i pozytywną energię. Do usłyszenia i zobaczenia wkrótce!


michaldukiel: Kolejne czaty już wkrótce. I wszystkich zainteresowanych zjawiskami niewyjaśnionymi i działalnością FN zapraszamy na www.nautilus.org.pl. Zapis czatu będzie dostępny w najbliższych dniach w archiwum na stronach czat.onet.pl. Jeszcze raz dziękujemy za wizytę.


NAUTILUS: Do zobaczenia, dziękuje moderatorom. 

Komentarze: 21
Wyświetleń: 27843x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 24 maj 2012 10:13   
Autor: FN, źródło: FN, onet.pl   

Komentarze (21)

1 2 3

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

Pon, 4 cze 2012 15:47 | brak oceny

Czlo - wiek | Gość

Jak widzisz Widmo..., wszystko ma sens i dzieje się wiele tu nie przypadkowo... Czasami i błąd też ma sens... , nie do pojęcia na pewien strumień czasu znaczenie... W tym wypadku mój błąd w ocenie Ciebie... (bo naiwną jestem czasami wierząc w szlachetność wielu istot tak ot... bez uzasadnienia). Czy moja naiwność będąca zaskoczeniem nawet dla mnie, ma też pewien aspekt naturalnego wbudowania się w strumień tej energii..? Nie wiem. Zatem wierzę ,że jednak kieruje mną potężna energia która przysłała mnie tu na te strony, energia, której nawet nie umiem dokładnie określić, bowiem przechodzi moją możliwość precyzyjnego określenia jej...,bowiem dotyka całego wszechświata... prawdopodobnie. Zatem i błąd, pomyłka ma tu czasami paradoksalnie znaczenie..., gdy energia chce pokazać prawdę...Hm. By osłonić czyjąś twarz... zupełnie... Zatem w tym wszystkim powinnam Ci nawet podziękować...Ciekawe

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 4 cze 2012 15:19 | brak oceny

Czlo - wiek | Gość

Tak Widmo...,hm, kieruję się przede wszystkim intuicją, wyczuciem i smakiem w przekazywaniu własnego podejścia w tym temacie... a socjotechniki nie uczyli mnie na socjoterapii... Socjoterapia to nie socjotechniki. Socjoterapia to praca nad sobą, praca nad dochodzeniem do prawdy o sobie, kim jestem, jakie uwarunkowania i stereotypy odebrałam po przodkach. Co mnie blokuje..., jest to praca nad sobą by zrozumieć siebie i własne mechanizmy działania, dekodując poprzez zrozumienie ich niszczące sposoby działania w relacjach ludzkich. Jest to też praca w grupie nad odkrywaniem własnych blokad psychicznych. Nie wiem dlaczego zarzuciłeś mi socjotechnikę. Ale widzę,że powinnam się zainteresować i tą dziedziną wiedzy bo dzięki Tobie dowiedziałam się czegoś... Może przeoczyłam coś..., nawet ważnego. Pokazałeś,ukazałeś szerszą w ten sposób panoramę swojego podejścia...,że wiesz o niej coś..., a ja nie, Hm... Przyznaję nie mam tej wiedzy co Ty. Co jak widzisz nie przeszkadza mi...Tak więc dziękuję Ci że już całkowicie odsłoniłeś swoją przy okazji twarz... Przyda się to nie tylko mi...Tak więc ,rzeczywiście...,hm, są to czasy oczyszczenia...

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 3 cze 2012 18:34 | brak oceny

dragon | Gość

To moja subiektywna ocena , ale Emilcin to moim zdaniem bardzo ciekawy przypadek ufologiczny , wogóle postać Jana Wolskiego. Jego relacja opisy istot , dają nowe spojrzenie na to z czym nieraz mamy do czynienia. Wielu świadków uprowadzeń ufo , mówi że doświadczyło paraliżu , jakby ktoś ich pozbawił wolnej woli , to jest interesujące że Wolski był świadomy i nie doświadczył czegoś takiego .Tutaj jest więcej na temat tego paraliżu http://radtrap.wordpress.com/2012/06/02/uprowadzenia-i-paraliz-senny/#more-9159

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 3 cze 2012 15:39 | brak oceny

trewski-na-wolnym | Załogant

Znowu ktoś mówi o chrześcijaństwie? O chrześcijanach tych prawdziwych i tych nieprawdziwych? O jedynej prawdzie jaką jest Jezus? Otóż kilka słów wyjaśnienia: ----(1) Ani księża ani biskupi czy papieże nie żyją wg. nauk Jezusa ani nie nauczają tych nauk innych. Czyli jak nie żyją sami wg. nauk Jezusa, ani ich nie głoszą, to wg. czego oni żyją i co właściwie głoszą? Kto tu z Was przedstawicieli tego sztucznego i zafałszowanego dogmatu zna nauki Jezusa i kto z Was wg. nich żyje? A wiecie w ogóle jakie to nauki Jezus głosił i co miał do przekazania? W jednym zdaniu potrafilibyście napisać? ----(2) Po drugie to, co głosił Jezus nie było nowością na Ziemi, dziesiątki tysięcy lat przed nim te sprawy były znane i są wzmianki na te tematy w innych kulturach. ----(3) Twierdzenie, że Jezus był pierwszym jest nieprawdziwe. ----(4) Twierdzenie, że Jezus był Bogiem, jest absurdem, gdyż wszyscy, którzy głosili podobne nauki musieliby rownież być nazwani Bogami.----(5) A w ogóle to wiecie co to jest Bóg? ----(6) Gdyby chrześcijanie byli na dobrej drodze czy to w naukach wg. Jezusa czy innych mistrzów, byliby dziś wzorem do naśladowania dla innych......a jest tak, że w poszukiwaniu tej prawdziwej duchowości i tego Ziarna, a nie plew, ludzie - ci mniej zastraszeni grzechami czy zmanipulowani w inny sposób - odchodzą z tej instytucji. I czéść z nich - nie wątpię w to - jako już wyzwoleni z fałszu chrześcijańskiego, wybiera sobie...Jezusa jako mistrza i żyje wg. jego prawdziwych nauk.

Rozwiń odpowiedzi (3) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 5 cze 2012 16:00 | brak oceny

trewski-na-wolnym | Załogant

Tak jak i Twoje zamataczone odpowiedzi, Mandarin, tak i całe chrześcijaństwo opiera sie na na jednym wielkim fałszu, zakłamaniu, obłudzie, krętactwie...nie potraficie powiedzieć, czego właściwie Jezus nauczał, nie żyjecie wg. tych nauk....ale powtarzacie w kółko "wierzę, wierzę, wierzę". A w co konkretnie? Ano w to, co wam wtłacza w głowy od urodzenia sztuczna doktryna, gdzie jeden napędza drugiego, aby utrzymać sie w swoim zakłamaniu. W ewangeliach występuje mnóstwo - celowych bądź i nie, ale mimo wszystko - nieścisłości, datę urodzenia Jezusa - 25/12 - ustanowiono urzędowo dopiero około 350 AD, a właściwie zerżnięto ją z mitraizmu, gdzie czcili innego Jedynego Zbawiciela, narodzenie z dziewicy to znowu zapożyczenie z zoroastrianizmu....itp, itd....choinka, święcenie niedzieli....itp, itd....to też zrzynanie od innych, a te wszystkie święta kościelne, rytuały, to wszystko zostało opracowane przez facetów w czerni i nie ma nic wspólnego z naukami Jezusa. Ale czy te kilka nielicznych i cennych perełek zawartych w Biblii rzeczywiście pochodzi od Jezusa, czy zostały też "zapożyczone" ze starszych pre-jezusowych tekstów w języku aramaic? Czy tak, czy nie, to nie ma żadnego znaczenia, gdyż one są tą istotą i sednem, a ich rozwinięcie i zrozumienie plus praktyka w działaniu tzw. duchowość prowadzi do zbawienia, a nie osoba czy osoby je głoszące. A w chrześcijaństwie wszystko jest odwrotnie, stąd też od 2000 lat, na tyle miliardów ludzi uwikłanych w tą sztuczną doktrynę, tak mało doszło do celu jakim jest zbawienie / oświecenie / wyzwolenie za życia. A przed nielicznymi, co doszli do tego, padają na kolana, czczą, nazywają "świętymi", ale nie pytają takich o wskazówki postępowania, czy rady, aby stać sie takimi jak oni. Nawet gdyby przyszedł jutro Jezus osobiście i powiedział: "Jam Jezus, co wy robicie komedianci, nie postępujecie wg. moich nauk, bo moje nauki sá takie i takie", to nazwali by go heretykiem....gdyż przecież: ksiądz pan mówił im inaczej, a w Biblii pisze tak i tak, więc jak ten błazen może śmiać być Jezusem....

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 10 cze 2012 11:51 | brak oceny

mandarin | Załogant

powiedziałem ci już, odrzuć nauki węża bo po tych wykręceniach faktów jakie tu wypisałeś, inaczej ich nie można nazwać

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 4 cze 2012 14:58 | brak oceny

Czlo - wiek | Gość

Madrian... a czy nie bierzesz sobie pod uwagę tego,że, hm, raczej Trewski jednak wywyższa..., Jezusa pisząc w ten właśnie sposób...? Dlaczego ciągle siedzisz w paradygmacie własnego męczeństwa i prześladowania Ciebie, czy też Jezusa...? Jak to jest ,że tak się lubujesz czynić z siebie ofiarę...? Kim jesteś by sprowadzać siebie do proroka tych czasów...? Może masz prawo widzieć inaczej, ale to prawo też posiadają inni..., nie tylko Ty. Zbyt głęboko i fanatycznie trzymasz się Biblii..., jednej z wielu ksiąg historycznych i to Cię właśnie gubi... Świat w swojej świadomości szybko posuwa się naprzód rozpracowując zagadki wielu czasów, a ty nadal siedzisz kochany w swoim średniowieczu...., ukazując współczesnym tok myślenia tamtych czasów. Co niejako pomaga współczesnym zrozumieć problematykę związaną z inkwizycją, upatrywaniem zła w poganach..., dopatrywaniem się antychrysta, czy nadejścia apokalipsy, straszenia nią dla przykładu, blokując lękiem..., jak zwykle niewygodnych wywrotowców i rewolucjonistów typu o paradoksie..., hm mentalności Jezusa...ech... itd.,tak to jest... Czy nie przyszło Ci do głowy,że wykorzystano mit Jezusa tworząc pokręconą religię by paradoksalnie tego typu silne i charyzmatyczne nietypowe, nieszablonowe, innowacyjne, wyprzedzające swoja epokę w myśleniu osobowości zaistniejące w następnych pokoleniach..., jak Jezus(na jego wzór) nie miały najmniejszej nawet szansy w wychylaniu się..., czy nawet szansy przeżycia...? Bo różnie mogło to być...

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 4 cze 2012 19:43 | brak oceny

mandarin | Załogant

Człowieku widze że pełna jesteś wątpliwości, że mogło być to a to - i prosze wytłumacz mi, dlaczego za wątpliwości mam wymieniać to czego jestem pewien? Gdybym miał wątpliwości to może bym nie był wierzący- czy do tego dążysz i chcesz mnie doprowadzić? A może będzie odwrotnie? Może nie tyle pozbawisz mnie wątpliwości w dyskusji, co sama swoje stracisz? Nie lubuje sie czynić ofiarą, wy ją ze mnie robicie :) A Prorokiem też nie jestem, gdybym był to moich przeciwników by jeszcze ratowało przez ich ego - ja jestem jak dziecko, proste dziecko które jeszcze niewiele wie - ale widząc gołego gościa, powie: Król jest nagi! I materialiści bałamucą w głowach ludzi od dwóch wieków, i wielu im przyklaskuje - nawet wtedy gdy jawnie zaprzeczają rzeczywistości. I to nie jest moja wiedza, ja nie jestem jej twórcą - ja ją tylko przypominam i krótkowzroczne jest ocenianie tego co przekazuje przez pryzmat mojej osoby.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 3 cze 2012 18:02 | brak oceny

mandarin | Załogant

To co tylko potrafisz to poniżać Jezusa i wygarniać grzechy tym którzy byli słabi w wierze - zatem nie czynisz nic innego niż szatan i antychryst drogi trewski. I powiem ci jeszcze więcej, wy przeciwnicy KK jesteście ludźmi głęboko niesprawiedliwymi i dwulicowymi, bo gdy z jednej strony rzucacie sie na zapisy Biblii mówiące o karze na trzecim i czwartym pokoleniu, jęcząc że to niesprawiedliwe że dzieci ponoszą skutki złych czynów przodkow - to z drugiej strony rzucacie sie dziś na ludzi kościoła, za błędy ich poprzedników - czym czynicie to samo co Biblii zarzucacie. Zatem sami sobie przeczycie. Jezus jest Bogiem a ty jesteś zwiedziony mówiąc to co mówisz. Właśnie przez takich jak ty tu jesteśmy, byście nie zwodzili niewinnych dusz i nie mieszali im w głowach ofiarując wiele rzekomych prawd za jedną prawde, i chaos za punkt oparcia jakim jest Chrystus, Nie macie wyłączności na zwodzenie dusz ani tu ani nigdzie i opamiętajcie sie bo służenie smokowi nie kończy sie dla jego słóg dobrze - i nie tyle ze strony ludzi, ale ze strony samego smoka.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 3 cze 2012 05:30 | brak oceny

mandarin | Załogant

Człowiek, Iron Axe, kontrapunkt, i inni - wyluzujcie, różowy pokój już na was czeka: http://zmiennoksztaltne.blogspot.sk/

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 3 cze 2012 21:18 | brak oceny

dragon | Gość

Ha ha ha !!!!! odwiedziłem różowy pokój , nawet fajny. Mam już ulubioną piosenkę :)

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 3 cze 2012 02:41 | brak oceny

mandarin | Załogant

Coś z innej beczki, najlepsza słowacka reklama :) http://youtu.be/MTYQ-3pbfJ4

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 1 cze 2012 14:48 | brak oceny

mandarin | Załogant

Zarzut o slabej wadze dowodowej spraw zwiazanych ze zmiennoksztaltnymi jest niepowazny, poniewaz taka sama waga dowodowa dotyczy spraw zwiazanych z rzekomymi kosmitami. Roznica jest tylko w interpretacji tych samych swiadectw, co potwierdzili tu w komentarzach i przeciwnicy tego co pisze, przyznajac ze technicznie nie ma roznicy miedzy zmiennoksztaltnymi a kosmitami w ich interpretacji. Tak ze ponizajac to czego swiadectwa ukazuje, poniza sie zarazem badania nad UFO - bo w ogromnej wiekszosci przypadkow to te same zjawiska, tylko ze inaczej interpretowane. Co wiecej skoro sami swieci potwierdzali to co pisze o zmiennoksztaltnych, uwazam ze wyjasnienie to jest bardziej wiarygodne od wyjasnien w wiekszosci przypadkow podciagajacych wszystko pod istoty z innych planet.

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 3 cze 2012 15:22 | brak oceny

Villa Angelo | Gość

Mandarin a gdzie oni żyją , piszesz o tym tamtym masz zmiennokształtnych gdzie oni się znajdują jak rozmnażają sie jakie społeczności reprezentują , wyciągnąłeś ich jak zająca z cylindra, to Twoja wygoda , nieznajomość a może to coś o czym nie masz pojęcia ? ,"Czy twoim zdaniem demoni i aniołowie to te same istoty? Dobrze zrozumiałem?" nie do końca Mandarin Nieistotne podciągnęła wszystkie aspekty ufo ,a są to światy przylegle naszej gęstości .

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 3 cze 2012 18:14 | brak oceny

mandarin | Załogant

Zmiennokształtni to w większości aniołowie, demony i zmarli, po prostu duchy, A gdzie przebywają? W rzeczywistości która obejmuje naszą rzeczywistość ale jest powyżej niej jak wymiar trzeci przekracza drugi, Co do rozmnażania, to nie wiem jak sie rozmnażają ani czy w ogóle. Twpje pytania są takie jakby zadać pytanie trójkątowi, o to dlaczego kula nie ma ostrych wierzchołków i odcinka od punktu A do punktub B - dlaczego kula ma środek wszędzie i jak w jaki sposób na "sposób odcinkowy" wyznaczyć na niej punkt A i B. Nie wiesz jak materialne zwierzęta odbierają świat, jaki maja światopogląd i myśl, jak komunikują itp. a a mnie pytasz o stworzenia niematerialne - które są bardziej różne od nas wszystkich tu na ziemi?

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 1 cze 2012 23:58 | brak oceny

Nieistotne | Gość

UFO, zmiennokształtni, anioły czy demoni to ta sama klasa istot. o czy ich lubimy czy przed nimi uciekamy zalezy wyłącznie od kontekstu kontaktu czy oni sa mili i daja "cukierki" czy sa wredni i bija po łapach. Przywiązywanie sie do materialnosci istot jest błędem tak jak kretynizmem tego samego rodzaju jest wmawianie ludziom by sie wzajemnie wymordowywali bo BÓG tak chce czy tak "jedynie mozna uratować planete". Kłamstwa podpierane kłamstwami podpierane grozbami podpierane holokaustami byle tylko nie dać sie zrzucić kolejnym lemingom z iluzorycznego świecznika na ktorym "jego dupność" zasiada i z którego rzadzi światem". Światem który w zasadzie nawet nie istnieje naprawdę. ;p

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 2 cze 2012 22:00 | brak oceny

mandarin | Załogant

Czy twoim zdaniem demoni i aniołowie to te same istoty? Dobrze zrozumiałem?

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 31 maj 2012 22:26 | brak oceny

promyk | Gość

Jakieś 7lub 8 lat temu kupiłam na targach staroci kalendarz katolicki wydany przez Paulinów z Jasnej Gory (Częstochowa) i nie byloby w tym nic dziwnego,gdyby nie jego zawartość i data jego wydania .Rok 1946,a środku wiele ciekawostek, np: przepowiednie osoby nieznanej o tym jak bedą ludzie zyli za piećdziesiat lat-czyli nasze czasy i wszystko sie zgadza,mamy w każdym domu telewizor,telefon wieści idą w świat w jednej sekundzie,mieszkamy w pięknych mieszkaniach ,jednak brzydko mówiąc "na kupie"Bloki mieszkalne"
Jednak to ,co poruszyło mnie,to zdjęcie ataku samolotu na wieże !(skojarzyłam z tą w Ameryce w dniu 11 września 2001r),wieża walącą sie w ogniu i dymie. Gdy obróciłam następną kartkę ujrzałam zdjęcie wieży Eiffla we Francji,a konkretnie to walącą się na kawałki jej budowlę i zastanawiam się do dziś , jedna kartka- a jaki czas oznacza????????

Niestety kalendarz pożyczyłam i już nie odzyskałam,to było wtedy,kiedy jeszcze ufałam ludziom.
Dzisiaj, takich cennych rzeczy nie pożyczam.
Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 1 cze 2012 08:14 | brak oceny

mandarin | Załogant

Ciekawa sprawa

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 1 cze 2012 23:19 | brak oceny

promyk | Załogant

Dzięki.Pozdrawiam.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 31 maj 2012 21:49 | brak oceny

widmo | Gość

Masz racje mandarin. Już dawno FN dała dowód na stronniczość i lansowanie pewnych teorii mających na celu odciąganie od jedynej prawdy i drogi jaką jest Jezus. Wykorzystują staro-propagandową prawdę że: " młody pelikan łyknie wszystko" i podrzucają ludziom takie " napromieniowane tuńczyki a la Fukushima".
Zaczynam zapoznawać się z Twoim blogiem i jak na razie jestem pod dużym wrażeniem - dobra robota !
Nie możemy jednak zapominać, kto najbardziej prześladował prawdziwych chrześcijan.
Musisz liczyć się z tym, że prawdy które w nim zamieszczasz nie trafią do każdego, a u części odwiedzających wzbudzą sporą nienawiść i irytację.
Do Iron Axe : możesz bardziej rozwinąć swoją myśl, a mianowicie : " (...)Fundacji mającej bezpośredni dostęp do zjawisk"
A tak na marginesie,w kontekście Twojego wpisu w jakim celu użyłeś zwrotu trywialny dowód ?
To zgadzasz się z mandarinem czy nie, bo nie rozumiem ?

Rozwiń odpowiedzi (6) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 3 cze 2012 01:20 | brak oceny

widmo | Gość

Czło-wiek, dużo mądrych myśli wyraziłaś w swoim wykładzie ( użyłem tego słowa celowo). W wielu kwestiach trudno się z Tobą nie zgodzić a to dla tego, że Twój sposób myślenia reprezentuje dokładnie takie prawdy, jakie zawarte są w Biblii. Jezus wielokrotnie mówił o największym przykazaniu a mianowicie o miłości - nawet do naszych prześladowców.
Nie chciałbym Cię również posądzać o obłudę ale zarzucając mandarinowi to, że z taka pasja broni swoich spostrzeżeń i przekazuje je innym, a zupełnie nie negujesz osób, które z taka samą gorliwością bronią swojej racji np. na temat UFO dajesz bardzo jasny przekaz. Ja nie jestem weganem ale jestem wegetarianinem, przez etykę i dla zdrowia :)
Wracając do tematu, dziwi mnie tez Twój pogląd na temat chrześcijaństwa, który moim zdaniem wynika albo z niewiedzy albo z niewiary, a totalnie mnie dziwi to,że jako socjoterapeutka ignorujesz zupełnie zjawisko socjotechniki. Nie wiem czy tego uczą na specjalnych wykładach ale z reguły kiedy zaczyna mówić się o Jezusie zaraz słyszy sie o inkwizycji ? ( nie bedę się rozpisywał - bo dla kogoś kto szuka prawdy oczywistym jest, że jedno nie ma nic wspólnego z drugim).
Co do UFO jako demony ( co tak jasno wykłada mandarin ) nie pamiętam już nazwisk ( można znaleźć w necie) fenomen UFO badało dwóch wysokiej rangi amerykańskich pilotów lub astronautów z czego na początku badań chyba jeden z nich był nawet ateistą. Robili to przez 20 lat zbierali wszystko - i doszli do wniosku - że to demony. Także nie jest to wymysł tylko mandarina.
Poza tym mandarin "walczy" słowem i argumentami, a na przeciw temu słyszy obelgi wyzwiska od ludzi, którzy to podobno przechodzą albo już są w "14" wymiarze miłości i oświecenia. Nie mając kontargumentów zaczyna sie standardowa procedura - inkwizycja, pedofilia... - nie zaprzeczam tym ohydnym godnym pożałowania praktykom stawiając je na równi z cierpieniem niewinnych dzieci okaleczanych w imię chorej i wynaturzonej doktrynie reinkarnacji i tak samo wykorzystywanych seksualnie. Radzę trzymać się prawdziwej miłości jaka daje Bóg ojciec i syn Boży Jezus Chrystus, a wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam i oby nic złego nie wydarzyło się na Euro 2012.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 3 cze 2012 11:52 | brak oceny

mandarin | Załogant

Widmo to chyba jeden z twoich najlepszych komentarzy jakie czytałem! Wyważony, i przemyślany, Co prawda nie uwazam że wszystke UFO to demony, ale wiem ze z zewnatrz moze tak to byc odbierane. Po prostu wieszosc zjawisk UFO to dzialalnosc zwodnikow, a kto wie, moze jakis ich procent dotyczy prawdziwych kosmitow - nie wiem. Jak sie nazywali ci wysokiej rangi piloci czy astronauci? gdzie o tym mozna znalezc wiecej informacji? Chetnie bym przeczytał... Pozdrawiam

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 2 cze 2012 11:29 | brak oceny

Czlo - wiek | Gość

Widmo... witam Cię ciepło. Pomimo,że nie byłam wzywana tu to wtrącę coś (trochę lekko z uśmiechem i perspektywy dystansu dodatkowych paradygmatów... sprowokowana przez Mandarina ale z Nim osobiście nawet nie czuję sensu i wartości dyskusji w temacie niestety..., zbyt często mnie tykał niesmacznie zwłaszcza wtedy gdy myślał, że nie jestem tu na stronie): Ja mam POGAŃSKIE..., nastawienie i jakoś nie prześladuję chrześcijan, bowiem śmieszne to...i jest totalną głupotą by coś takiego robić (niejako przecież urodzona i wychowana w tej religii, mająca nadal wielu wspaniałych, pięknych wewnętrznie,ciepłych i sympatycznych znajomych uczestniczących na nabożeństwa, którzy całkowicie mnie rozumieją i szanują,... a gdy (w pewnym odcinku życia) ujrzałam zło..., boleść tysięcy i milionów torturowanych przez średniowieczną inkwizycję, tudzież wyganianych do rezerwatów, czy spychanych na przyczółek i margines cywilizacji aborygenów (a wśród nich tylko już małą pozostałość mądrych, mądrością ich starej wykorzenionej...niechlubnie tradycji ludzi, którzy potrafią przetrwać miesiącami na pustyni bez zdobyczy cywilizacji i bez wody), gdy obecnie dostrzegam fałsz i obłudę w temacie ile to niby, hm, zasług przyniosła religia chrześcijańska(to obudziłam się), hm, to też coraz bardziej chyba przybliżam się do Pogaństwa..., a raczej momentami czuję troszeczkę sama prześladowana przez osoby typu Mandaranin, czyli tego typu osób jak On (z całym szacunkiem nawet do Niego), za to że mam własne zdanie w temacie, podejrzewam,że mogą to być istoty niestety z syndromem fanatycznej obsesji niszczenia innych kultur..., które to zachowanie tylko wzbudza w wielu opór, złość, irytację i zniesmaczenie, odejście od chrześcijaństwa, a u niektórych bywa nienawiść... I po co...? Czy miłość nie jest ważniejsza i wybaczenie...? Czy pojednanie i wzajemny szacunek nie jest ważniejsze...? Czy umiejętność dostrzegania dobra, mądrości oraz nauki w nieznanych innych kulturach nie jest dla nas pewnego rodzaju rozwojem..., motorem dla rozwoju szacunku, zrozumienia, nauczenia się pewnych umiejętności jak przykładowo przetrwanie na pustyni bez zapasów wody, itd.? Jak to jest,że nadal istnieją tacy, którzy podżegają do nienawiści... ? Co mają z tego...? Przykre to... i smutne. Jest pewien syndrom zwiazany z udowadnianiem na siłę swojej racji i szukaniem argumentów. Jest to sposób by się samemu oszukać... Nie wiem dlaczego nikt nie zrobił jeszcze porządnego filmu o makabrze świętej inkwizycji by ludzie przejrzeli wreszcie na oczy... Bo ...pasja w swej pasji... o cierpieniu, tylko jednego człowieka, była zrobiona... Natomiast cierpienie wielu istot ludzkich poddawanych niesamowitym i wymyślnym torturom przez pseudoświętą inkwizycję nadal jest zepchnięte jako niewygodny, a uwierający temat. Przykre to. Odezwałam się tylko jako niewygodne sumienie...Jestem kobietą..., socjoterapeutką, terapeutą, weganką (nie spożywam mięsa z powodów też etycznych) i na dodatek dzięki takim osobom jak Mandarin jestem coraz bliższa Pogaństwu...To Oni pokazują coraz bardziej i bardziej nadal nastawieni na walkę z Pogaństwem..., hm,,że istnieje pewien problem społeczny, powodują silniejsze dostrzeganie fanatyzmu religijnego... Który to nabrzmiał już w naszym społeczeństwie jak wielki bąbel, a którego nie da się zamieść pod dywan, zatuszować, podmienić sprytnie na zmiennokształtnych... Czy mam mu (oraz nabrzmiałemu bąblowi) za to podziękować ? Za to,że zbliżam się ku Pogaństwu ?Ja mu za to nie dziękuję... Po prostu odchodzę coraz bardziej w sektor wartości związanych z miłością, ciepłem, subtelnością, szacunkiem oraz wolnością..., a przez to radości, poszukiwaniem mądrości, idę w kierunku ciepłych ludzi, mądrych otwartych na zrozumienie i szacunek, rozwój, naukę, wiedzę. I to wszelkich Mandarynów... najbardziej boli...,gdy kiedyś zostaną osamotnieni w swej nie świętej już..., i nie świeżej też krucjacie, gdy zostaną sam na sam z własnym lustrem przed sobą...By tam zobaczyć własnego...,szatana stworzonego dawno w innych czasach i innym myśleniu, podejściu, a umocnionego obecnie, współcześnie, dogmatycznie przez nich samych na ich własny użytek, na początku historii tego wszystkiego, w dawnych czasach bardzo być może wygodnego... By tępić i potępiać co się da, czy wykorzeniać,hm, być może by się też wybielać kosztem innych, (uświęcać się i wywyższać nad innych, wywyższać się też nad inne kultury i nad inne religie, niosąc coraz większy opór i zniesmaczenie razem i przy okazji z kagankiem oświaty chrześcijańskiej jednak czy nie jak na swój sposób parawanem (dla swoich ideologii) )....? A teraz już ich własnego szatana. którego widzą niestety prawie wszędzie, tylko nie w sobie. Obecnie są inne czasy, istoty ludzkie mają odwagę myśleć w szerszy sposób, mają wreszcie odwagę myśleć... Społeczeństwo za bardzo zna mechanizmy psychospołeczne by dać sobie wkręcać ideologiczne i fanatyczne zachciewajki i grymasy śmiesznego szatana. Obecnie należy już sprzątać tego typu fanatyczną głupotę, a nie ją nadal szerzyć..., zarażając i wkręcając własny fanatyzm, uprzedzenia, stereotypy, czasami ogłupienie młodych nieznającym jeszcze (bywa i tak) ani historii, ani mechanizmów działania tego typu, zwłaszcza gdy (czasami może być i tak...) historii naucza fanatyczny ideowo ksiądz, lub nauczyciel (zatem przekazuje wtedy podświadomie, lub nawet świadomie własną wersję historii). Jednak zbyt liczne są książki w tym temacie pisane przez profesorów historii i teologii, byłych księży. By się wygłupiać i w końcu ośmieszać publicznie jak niektórzy fanatycy religijni. A sam diabeł symbol zła, archetyp głupoty i zacofania, agresji, staje się coraz śmieszniejszą i pokraczną istotą... Coraz łatwiej obecnie sprawdzić wiarygodność źródeł. Ludzie uczą się języków obcych, studiują na różnych uczelniach. Zatem mają szersze porównanie. Czytają też wydania zagraniczne. To uczelnie muszą zabiegać obecnie o swoich studentów poprzez własną kulturę i szacunek też do uznania wolności, czy też uznania wyznania czy też nie wyznawania niczego, szacunek do wolności słowa. Ateiści są tak samo ważnymi i wartościowymi istotami ludzkimi jak zakonnica czy ksiądz bo znak równości to też znak pokoju. Wywyższanie się nad innych poprzez bycie chrześcijaninem, itd., jest tu nie na miejscu, jest to grubiaństwo. Badania nad UFO tudzież nieznanymi zjawiskami są potrzebne, bowiem wiedza to nie tylko rozwój. Szanujmy się w tym wszystkim.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 2 cze 2012 21:57 | brak oceny

mandarin | Załogant

Człowieku, po pierwsze pokaż mi że gdzieś obrażam pogan, bo z tego co wiem to gardze nauką pogańską a nie ludźmi. Po drugie napisz czy według ciebie istoty zwane kosmitami mogą zmieniać swoje kształty. Po trzecie co ci da wypominanie błędów ludzi kościoła - w sytuacji gdy i apostołowie mieli swoje wady - a i tak byli uczniami Jezusa, Czy wiesz że chrześcijanie to nie tyle ludzie doskonali co dążący do doskonałości? A jeśli wiesz to o co chodzi z tym wypominaniem im błędów? Jesteś Bogiem że ich sądzisz? Sądzisz chrześcijan i oceniasz ich, a boli cie że pogan chrześcijanie oceniali i sądzili? Jesteś wrażliwą osobą, ale twoja wrażliwość nie jest ukierunkowana - i łatwo może zostać wykorzystana przez tego którego uważasz tylko za symbol zła. A dyskutować ze mną nie musisz, nie zmuszam :)

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 2 cze 2012 05:18 | brak oceny

snaki3wr | Gość

Szanuje Jezusa jako dobrego człowieka i tego czego chciał nauczyć ludzi.Istotą najwyższa ponad wszystkim jest Bóg nie Bogowie.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 2 cze 2012 12:01 | brak oceny

mandarin | Załogant

A uważasz Jezusa za Boga?

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 1 cze 2012 21:33 | brak oceny

dragon | Gość

Iron Axe -Człowieka ogarniętego szaleństwem ?, a kim jesteś żeby to weryfikować , to tylko twój pogląd oparty o twoją subiektywną ocenę , osoby której nawet nie znasz .Czy to nie manipulacja , moim zdanie to manipulacja z twojej strony.Piszesz że -"Tylko Fundacja ma prawo pisać w tej sprawie tj. stosunku do ujętych w blogu dowodów"... a dlaczego ?
Nie ma monopolu na tym "rynku"- trzeba być otwartym , rozważając każdy aspekt , podobnych zjawisk.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 1 cze 2012 09:02 | brak oceny

Iron Axe | Gość

Nie zgadzam się z tym co przedstawia, bowiem opiera się na wąskim spektrum ujętym w cytowanych przez niego książkach, tzn. całościowo zjawisko jest dużo bardziej obszerniejsze, natomiast on klasyfikuje je jako duchowe( To tak jakby widząc laptopa DELL stwierdzić, iż jego istnienie stanowi dowód na to, że wszystkie laptopy są tejże firmy - wiemy że to nie prawda, firm produkujacych laptopy jest wiele, mandarin pisze tylko o jednej tutaj - duchowej formie ufo)...ale opiera się na wygodnej mu literaturze...chrześcijańskiej. I tak chrześcijanie zapewne będą przyklaskiwać temu co napisze, podobnie jakby ksiądz wydał książkę o UFO, natomiast jest to mało rzetelne. To nie są dowody...jesli by nimi były, tak jak napisałem - Fundacja określiła by stanowisko. Mandarin nie ma prawa pisać, że fundacja boi się ukazać prawdę, to mandarin boi się prawdy, a jest ona bolesna...to co ukazuje to pobożne życzenie poglądu na sprawy UFO. Tylko Fundacja ma prawo pisać w tej sprawie tj. stosunku do ujętych w blogu dowodów, ale nie tracą czasu dla ogarniętego szaleństwem człowieka. To co pokazuje to manpiulacja, a jeśli twierdzicie że Fundacja fałszuje fakty - dajacie sobie spokój i odejdzcie ze strony...nie bedzie problemu.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 1 cze 2012 23:45 | brak oceny

mandarin | Załogant

Iron Axe! Wiesz co ty robisz? to co jedynie potrafisz - próbujesz sie czepiać mnie zamiast powiedzieć co w wyjaśnieniu o zmiennokształtnych jest nierozumne czy nielogiczne. Co ja mam do zmiennokształtnych że z poziomu mojej osoby oceniasz fakty o których mówią niezależni świadkowie? Zmiennokształtni istnieją i działają - niezależnie czy ja o tym mówie czy mówi o tym ktoś inny - uświadom to sobie. Druga sprawa to żaden argument że skoro wyjaśnienie jest chrześcijańskie to jest nieprawdziwe - do czego że widze zmierzasz. Właśnie dlatego że jest chrzęscijańskie to może być prawdziwe! Ono jest zgodne z faktami i rzeczywistością, a o tych faktach mówi - czy to ci sie podoba czy nie, właśnie chrześcijaństwo. Że chrzęścijaństwo mówi prawde a komuś sie to nie podoba, to to problem tego kogoś a nie chrześcijaństwa. A Fundacja Nautilus nie jest żadną wyrocznią w sprawach niewyjaśnionych, żadną! To taka sama grupa osób jak inni zapaleńcy, wśród których i ja jestem. Ich wielkie archiwum w niczym nie różni się od małego archiwum, bo nie o ilość zebranych przykładów tu chodzi ale jakość. Może być dziesięć zeznań swiadków które wyjaśniają sprawe, albo sto które nie prowadzą do niczego. Tak że każdy badacz ma równe szanse bo sprawy które sie bada są tajemnicą. I uważaj by nie było jak w starych opowieściach, że ten brany za najgłupszego i sierote - zyskiwał to co doświadczonym przemknęło koło nosa. Nie masz żadnego dowodu że to co mówie nie jest prawdą, żadnego. Masz tylko swoje widzi mi się i oceniasz rzeczy o których mówie i które są ponadczasowe, przez pryzmat mojej osoby, To jest utopia. A co do manipulacji to skoro jestem uważany za durnia, nie moge być zarazem manipulantem - bo do manipulacji potrzeba dużej inteligencji i przebiegłości. Zatem dogadaj sie z Jerzozwierzem o którym pisałem na blogu, czy jestem w waszych oczach ostatnim durniem czy manipulantem, bo sami już sie mieszacie w tym co gadacie. Pozdrawiam i zejdź na ziemie.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 1 cze 2012 08:13 | brak oceny

mandarin | Załogant

Dziekuje widmo za ten komentarz. Prawdziwych chrzescijan przesladowali i przesladuja tylko ci ktorzy maja poganskie nastawienie, a pewien ich mniejszy procent, o ktorych jednak ostatnio glosno - jest tez w sutannach. Nie powinno to dziwic bo upadly aniol nie spi i nawet wsrod uczniow samego Jezusa, namieszal jednemu z nich w glowie. Ale nie patmy na Judaszy ale na tych ktorzy sa dobrzy, a ktorych jest wiecej i tylko przez pokore i brak niezdrowej sensacji - nie slyszymy o nich czesto. I nie jest tyle wazne czy fakty chrzescijanskie sie komus podobaja czy nie, bo szczere badania nad UFO je potwierdzaja - wbrew temu co chcieli by przeciwnicy kosciola. Co wiecej, chrzescijanski badacz nie zaprzecza rzeczywistosci i nie ignoruje powiazan o ktorych mowia sami swiadkowie ktorzy dotkneli nieznanego.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 29 maj 2012 10:40 | brak oceny

mandarin | Załogant

Kiedys FN interesowala sie UFO obok jednej z kapliczek. Dla tych ktorzy jeszcze nie widzieli zwiazkow tych obiektow z tym o czym mowie od roku, to sa tu: zmiennoksztaltne.blogspot.com Kapitan powinien nie obawiac sie mowic o faktach zwiazanych ze zmiennoksztaltnymi, tak jak naukowcy obawiaja sie mowic o UFO. Prosze dac im przyklad i przekroczyc siebie, mowiac na glos o faktach - ktore z kolei dla samej FN moga byc ciezkie do ujawniania. Bo to jest dziwne ze z zalem sie mowi o naukowcach bojacych sie mowic na glos o UFO, a samym milczec w sprawach zwiazanych ze zmennoksztaltnymi: zmiennoksztaltne.blogspot.com Wasza wysoka pozycja to pulapka majaca na celu wykazanie czy sie ugniecie i bedziecie milczec o faktach dla zachowania pozycji i prestizu - czy pojdziecie pod prad jak Kopernik, i ujawnicie informacje z archiwum FN ktore do teraz milczano z bezpodstawnym wstydem. To nie badacze tajemnic maja drzec przed ujawnianiem faktow, ale ci ktorzy probowali im zaprzeczac, zerujac na niewiedzy ludzi i mamiac ich ateistycznym belkotem zaprzeczajacym rzeczywistosci: www.zmiennoksztaltne.blogspot.com

Rozwiń odpowiedzi (4) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 1 cze 2012 11:30 | brak oceny

dragon | Gość

Do Obiektywny i Iron Axe, jesli ktos ma inne zdanie, to nie oznacza wcale ze wasze jest sluszne i obiektywne. Monopolu na prawde nikt nie ma. A w grupie ktora zajmuje sie takimi typami zjawisk, trzeba byc otwartym. Co do swiadkow ktorych relacje mandarin zamieszcza to mozna nawet do nich zadzwonic. Natomiast dyskredytowanie czlowieka za inna opinie to przesada i twierdzenie jak Jerzozwierz, ze ma prawo nazywac kogos durniem, nawiedzencem w emailu, do tej osoby, to przesada, no i prokurator za obraze osobista,

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 1 cze 2012 23:50 | brak oceny

mandarin | Załogant

Dziękuje dragonie za obrone :)

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 31 maj 2012 23:04 | brak oceny

Obiektywny | Gość

Mandarin, przyglądam się postronnie temu co napisał Iron Axe i temu co wypisujesz ty, wiesz co zauważyłem...brak tolerancji w twoim komentarzu dla krytycznej opinii. Tworząc cokolwiek/blog/obraz/rzeźbę itp. trzeba się liczyć z faktem, iż to co tworzymy spotka się z ktytyką. Ty jak widać nie potrafisz jej przyjąć 'po męsku' natomiast odwołujesz się do motywów religijnych, chociaż Iron Axe o nich nie wspomina, skąd więc te odwołania na tle religijnym? Zaczyna to podchodzić pod fanatyzm, który często działa niczym opętanie dominujące każdą sferę życia. Abstrachując jednak od religii, Mandarin spójrz obiektynie...przedstawiasz fragmenty ksiąg, zdjęcia, opisy świadków, wszystko dobrze, tylko nikt nie może sprawdzić wiarygodności tych osób, ponadto kazda osoba może napisać dowolną księgę a Ty posiłkujesz się tym co akurat komponuje się z twoim światopoglądem, ale nie musi być to prawda, ani tym bardziej zbiór faktów. Dam Ci może przykład, znasz to zapewne 'Historię tworzą zwycięzcy' i tak nasza polska historia mówi o zbrodni Katyńskiej podczas gdy rosjanie uważają, iż dla naszego kraju byli wybawcami. W Rosji nie mówi się o Katyńskiej Zbrodni. Zmierzam do tego, że posiłkując się danym materiałem zawsze istnieje ryzyko obarczenia błedem zawartych tam informacji, często celem ukrycia prawdy. Ty opierając się na danej pozycji lit. nie masz pewności ani tym bardziej nie dasz nikomu gwarancji na merytoryczną poprawnośc tudzież interpretację obserwowanych zjawisk. Opierasz się na wygodnych dla Ciebie księgozbiorach, natomiast krytyki nie potrafisz przyjąć 'po męsku' i taka jest prawda. A swoją drogą, jeśli twierdzisz że ktoś Cię obrzucał błotem, podaj linki do tych komentarzy albo je zacytuj...coś mi się wydaje że siejesz dezinformację robiąc z siebie niewiniątko. Pewnie gdyby twoje komentarze zlustrować, to okazałoby się że wielokrotnie zmieniałeś podejście do wieli kwestii. Po prostu - boli Cię prawda, że ktoś może inaczej niż ty widzieć sprawę UFO, dlatego nahalnie narzucasz się z komentarzami. Tak to widzę...

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 1 cze 2012 08:03 | brak oceny

mandarin | Załogant

Drogi obiektywny po pierwsze to co uprawiaja moi krytycy to zadna krytyka proby zaszczekania tego o czym pisze, bez argumentow typu: dlaczego nie zmiennoksztaltni a kosmici. Zadnych logicznych i rozumnych wyjasnien w czym niby sie myle, nic poza szczekaniem i jadowitym ujadaniem. Plus do tego lapanie za slowa. Iron axe mial gdzies inna czesc tekstu w ktorej mowie o wartosciowym kierunku do badan, mial gdzies moja prosbe do kapitana, co tylko mogl to uchwycil sie jednego slowa - ktore moze byc rownie dobrze zastapione innym. Nie napisalem tam ze kapitam musi, ale ze powinien - bo powinien w przypadku tylu powiazan miedzy ufo a duchami. A jesli nie chce to nie musi - mam to gdzies. I nieprawda jest to co piszez, bo czesto na moim blogu podaje nazwiska osob ktore cos przezyly, np, jest tak np, odnosnie przypadkow spod Babiej gory. Ponadto to o czym mowie potwierdzam tym samym co sie odbylo w zyciu swietych, tak ze sa tam relacje tak normalnych ludzi jak swietych i potwierdzone przez wiarygodnych swiadkow. A odwolania na tle religijnym beda, bo tu sie od roku toczy walka miedzy naukami ktore potwierdzaja to co mowil Jezus a naukami antychrystowymi - czyli takimi ktore sie mu sprzeciwiaja. A fakt istnienia zmiennoksztaltnych i to co potrafia jest zagrozeniem wobec new age i wyjasnien o rzekomych kosmitach - w wiekszosci przypadkow. Ufolodzy ukrywaja niewygodne fakty wskazujace anielskie pochodzenie UFO i to ze czesto sa to te same inteligencje ktore krecily sie obok ludzi swietych - inteligencje dobre i zle. Ufologia sama sobie przeczy i sama sie ogranicza we wszystkim co tylko nie pasuje do teorii pozaziemskiej, a obszczekiwanie mnie i sposob w jakim to robia - ukazuje tylko bezradnosc wobec informacji na ktore innego0 sposobu nie maja. A chcesz widziec jakie tu byly komentarze z przeklenstwami i obrazaniem uczuc religijnych? Spokojnie sobie poczytaj komentarze od kwietnia 2011 roku - i zrob to uczciwie by zachowac obiektywnosc. Pozdrawiam

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 31 maj 2012 09:13 | brak oceny

mandarin | Załogant

Gdy cos piszesz moglbys ujawnic swoje imie i nazwisko - jesli jestes pewny tego o czym mowisz. Ja sie nie ukrywam z tym co jest na blogu, znacie moja twarz, imie i nazwisko itp. Z ukrycia kazdy moze sie robic na madrego - ujawnij sie i ukaz odpowiedzialnosc za to co mowisz, niech wszyscy i ciebie poznaja.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 30 maj 2012 23:54 | brak oceny

Iron Axe | Gość

Nie będziesz dyktował ani Kapitanowi ani tym bardziej Fundacji mającej bezpośredni dostęp do zjawisk - co mają pisać, a już na pewno opierać się na bezpodstawnych i trywialnych dowodach jakie prezentuje twój blog z pogranicza absurdu, tak zgadza się...zapoznałem się z tymi 'rzekomymi' dowodami i powiem Ci jedno...nie są warte IMO poświęconego czasu z uwagi na swój mały cięzar gatunkowy. Gdyby dowody były mocne, wówczas Fundacja na pewno określiła by swoje stanowisko w tej sprawie, tym bardziej czołowi badacze zjawiska...ale tobie trudno jest spojrzeć prawdzie w oczy, dowody są nijakie, dlatego odzew (a raczej brak odzewu) ze strony badających zjawisko doprowadza Cię do 'szewskiej pasji' a ponieważ nie możesz pogodzić się z prawdą usiłujesz narzucić swój pogląd sugerując iż cyt: kapitan powinien - powiem Ci..g..wno powinien, a już z pewnością ulegać manipulacji lansowanej przez ten blog, bo tak się składa że NIE ty decydujesz o danym stanowisku, jedno nie ulega wątpliwości, mianowicie -pisząc w sposób zaprezentowany powyżej, przypomnę słowo 'kapitan powinien' dajesz dowód swojej frustracji w obliczu braku zainteresowania wypocinami, które masz czelność nazywać dowodem. Nie będziesz narzucał sposobu myślenia - tyle w temacie.

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 31 maj 2012 08:32 | brak oceny

mandarin | Załogant

Fundacja moze nigdy sie nie przyzna do faktow o ktorych pisze, bo ku temu potrzeba by jednego: pokory i przyznania ze ten ktorego opluwano przez ostatni rok, mial racje. To ile razy mnie tu wyzywano kazdy moze sobie sprawdzic w komentarzach z ostatniego roku. Co wiecej ja mimo ze mam juz na blogu setki stron o zmiennoksztaltnych i dziesiatki tematow - ani razu zle nie powiedzialem o FN - tak ze wy powninniscie sie wstydzic. Co wiecej gdy wyjasnienie o zmiennoksztaltnych akceptuje wszelkie rodzaje nietypowych relacji, tacy jak ty wybieraja tylko waski zakres z nich, inne niesprawiedliwie ignorujac jakby sie nie wydarzyly. Tak ze chrzescijanskie spojrzenie na te sprawy jest o wiele bardziej otwarte niz ufologiczne, bo istnienia kosmitow nie wyklucza a akceptuje i istnienie istot ktore nimi nie sa. Cyzm sie roznisz od tego rzekomego naukowca ktory udaje ze UFO nie istnieje? Niczym, bo w kwestii zmiennoksztaltnych nie udowodnisz w zaden sposob ze sie myle, co najwyzej zaprzeczysz rzeczywistosci. I majac waskie spojrzenie jeszcze bedziesz tu wyzywal tych co nie ida jak owce za teoriami spiskowymi? O ironio! chyba masz duze poczucie humoru!

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 31 maj 2012 08:21 | brak oceny

mandarin | Załogant

To wlasnie tacy jak ty potrafia najlatwiej: nie mogac zaprzeczyc temu co pisze na blogu, rzucaja sie z oskarzeniami, zastraszaniem i ponizaniem i lapaniem za slowa. Mozesz sobie przeczytac te slowa ze kapitan powinien, jako tez kapitan moglby - na jedno wychodzi. Ignorancja tych powiazan o ktorych wspominam nie swiadczy o braku swiadectw ale o upartosci w trzymaniu sie waskiej wizji ktora nie uznaje zadnej konkurencji wobec ufoludkowych wyjasnien, i na sile chce zatrzymac ziemie i ruszyc slonce. Tak ze opor w przyjeciu kwestii zmiennoksztaltnych, swiadczy o upierajacych sie a nie o faktach. Jaki ty masz dowod ze w Emilcinie byli prawdziwe istoty z innych planet? Na to tu przylatuja by szyderczo sie potem wysmiewac w telefonie ufologow? Gdzie dowod ze obok tej kapliczki byl statek pozaziemski? Tak bedziesz twierdzil mimo ze obok takich kapliczek od stuleci pojawiaja sie zmiennoksztalne duchy? Obudz sie czlowieku z iluzji, i nie dla mnie - dla siebie, bo krzewienie New Age i zaciemnianie faktow przez ostatnie 60 lat w sprawie UFO nic nie rozwiazalo i nie rozwiaze. Namawiam do myslenia a nie powtarzania za tymi, jak Bob Dean, ktorzy w odbiciach w szybie Apollo przedstawiaja dowody na istnienie UFO: http://zmiennoksztaltne.blogspot.de/2012/04/sztuczne-utrzymywanie-teorii.html Fakltow nie zmienisz, a wasze nerwy wyplywaja z jednego o czym powiedziano 2000 lat temu: Znienawidzili mnie bo powiedzialem im prawde...

Dziękujemy za ocenę.

1 2 3

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zebrany przez FN materiał z Polski i ze świata mówi wyraźnie - zbliża się moment oficjalnego "Kontaktu". Wiadomo, że obce cywilizacje nas dyskretnie obserwują, prowadzą badania, monitorują. Będzie jednak moment, kiedy ich obecność stanie się informacją równie oczywistą jak to, że... istnieje Antarktyda. Jak będzie wyglądał ten kontakt? Co wie na ten temat FN? O tym podczas multimedialnego czatu - jego data zostanie podana wkrótce!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Dziś podczas konferencji prasowej NASA ma ogłosić nowe odkrycie dotyczące egzoplanet, czyli planet, które krążą wokół innych gwiazd niż nasze Słońce. Nie wiadomo, co dokładnie zostanie ujawnione - szczegóły trzymane są w wielkiej tajemnicy. Konferencja rozpocznie się o 19 polskiego czasu, będzie można ją oglądać na stronach NASA.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 22 luty 2017 | Jak to jest: zabić drugiego człowieka? W grach komputerowych i filmach sensacyjnych to prosta sprawa: strzelasz, tamten pada, uśmiechasz się i idziesz dalej. W życiu jest to trudne: ludzie mimo wielu śmiertelnych pozornie ran potrafią dalej żyć... a to dopiero początek problemów dla potencjalnego mordercy. Ta pozornie drobna kwestia stanowi śmiertelny cios dla tzw. teorii spiskowych 11 września 2001...

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621


2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.