Dziś jest:
Czwartek, 23 luty 2017

Nasze położenie na tej Ziemi wygląda osob­li­wie, każdy z nas pojawia się mimowolnie i bez zaproszenia, na krótki pobyt bez uświadomionego celu. Nie mogę nadziwić się tej tajemnicy...  /Albert Einstein/

Komentarze: 24
Wyświetleń: 31029x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 3 cze 2012 11:52   
Autor: FN, źródło: FN, wikipedia   

Chińczycy od tysięcy lat mówią o energii Ki

W Fundacji Nautilus prowadzimy projekt związany z „Sekretną Mocą drzemiącą w każdym człowieku”, który roboczo nazwaliśmy „Projekt Messing”. Z całego świata zbieramy relację o ludziach, którzy mieli lub mają nadzwyczajne umiejętności. Warto zacytować relację o spotkaniu z takim człowiekiem, która trafiła na pokład Nautilusa.

„Witam,
Jestem czytelnikiem waszych stron i chciałem opowiedzieć o ciekawej rzeczy, której byłem świadkiem, a także uczestnikiem. Mój ojciec jest przedstawicielem handlowym firmy zajmującej się spedycją morską. W 2008 roku postanowił mi zrobić prezent i zabrał mnie ze sobą do Chin, gdzie miał spotkanie biznesowe. Polecieliśmy tam.. […]  parki w Pekinie są pełne ludzi, którzy uprawiają rodzaj gimnastyki zwanej Falung Gong, która została zresztą zabroniona w 1999 roku, ale mnóstwo ludzi to praktykuje. Nie wolno jednak wykonywać tych ćwiczeń publicznie przez cudzoziemców, gdyż wtedy można mieć kłopoty ze strony władz.


W firmie, którą odwiedził ojciec, pracowała kobieta, która była tłumaczem. Dostała od dyrekcji zadanie pokazania nam Pekinu, co okazało się naprawdę niezwykłym doświadczeniem, o czym za chwilę. W pewnym momencie zapytałem właśnie o tych ćwiczących ludzi, a ona odpowiedziała, że jest to starożytna sztuka łączenia umysłu i ciała, harmonizowania materii i ducha. Mój ojciec zapytał, czy są jakieś powody, ale których warto jest tak medytować i ćwiczyć. Na to ta Chinka stwierdziła, że można osiągnąć niezwykłe rezultaty, a my jeśli chcemy możemy się sami przekonać na własne oczy, jak bardzo dziwne siły może mieć człowiek. Bardzo mnie to zainteresowało, a jako wieloletni czytelnik Nautilusa pomyślałem, że muszę to zobaczyć.

Kobieta powiedziała, że chodzi o jej sąsiada, który uprawia gimnastykę w parku i posiada dziwne właściwości. Obiecała go zapytać, czy zgodzi się nam coś pokazać z tego, co potrafi robić. Dwa dni później zadzwoniła do naszego hotelu, że takie spotkanie jest możliwe, ale są dwa warunki. Nie wolno nam robić żadnych zdjęć, gdyż ten człowiek wierzy, że zdjęcie zawiera część energii człowieka. Musimy także przyjść bardzo wcześnie, prawie na granicy nocy i dnia. Tak właśnie zrobiliśmy.


Po wejściu do parku zobaczyliśmy starszego pana, myślę że miał około 80 lat lub nawet więcej. Był bardzo drobnej postury i myślę, że nie ważył więcej, jak 50 kilogramów. Przywitał się z nami i zapytał, jak miewa się siostra mojego ojca, bo wie, że ciężko choruje. Ojciec dosłownie o mało nie stracił równowagi, gdyż cały czas dzwonił do Polski pytając, jak zdrowie siostry po operacji w szpitalu. Nie wiem, skąd ten człowiek to wiedział! Ten pan powiedział, żeby się nie martwić, bo wszystko będzie dobrze.

Potem poprosił mnie, aby spróbował go podnieść do góry. Jestem naprawdę silny, chodzę na siłownię i wyciskam na sztandze 110 kilogramów, ale tego małego staruszka nie byłem w stanie unieść nawet na milimetr! Dosłownie wydawało się, że jest wmurowany w ziemię, istne szaleństwo. On tylko się uśmiechnął i po chwili poprosił, żebym spróbował ponownie. Tym razem uniosłem go bez najmniejszego problemu. To samo spróbował zrobić ojciec i jego kolega. Za każdym razem efekt był ten sam.

Zabawne jest to, że kolega ojca zaczął szukać jakiś haków czy zaczepów w trawie, o które zaczepił stopy ten Chińczyk, aby nie można go było unieść. Oczywiście nic takiego nie znalazł. Ale to jeszcze nic. Potem  ten starzeń przez chwilę poprosił, aby go zostawić samego i przez chwilę medytował. Potem podszedł i zbliżył rękę do kolegi ojca. Tu muszę wyjaśnić, że wcale go nie złapał za rękę czy nawet go nie dotknął. Po prostu zbliżył rękę do jego ręki, a ten dosłownie padł na ziemię. Następnie spróbował to samo ze mną. I ten sam efekt: jego ręka zbliżała się do mnie, a ja czułem natychmiast skurcz całego ciała i padałem na ziemię.

Nie było w tym żadnego tricku, żadnego „taniego chwytu”. Dosłownie prawdziwa magia, rzecz niepojęta. Na koniec człowiek ten wziął do ręki butelkę, dmuchnął do środka i szklana butelka po wodzie pękła z hukiem, a denko odskoczyło od reszty. Zapytany, jak to robi odpowiedział, że poprzez medytację i odpowiednie ćwiczenia potrafi posługiwać się energią, która wypełnia ciało człowieka i cały świat. To spotkanie naprawdę odmieniło moje życie, bo sam miałem dowód na to, że coś takiego jak niewidoczna energia istnieje. Wykluczam jakąś hipnozę czy coś takiego. Kolega mojego ojca był człowiekiem całkowicie sceptycznym, który jadąc na spotkanie z tym Chińczykiem cały czas z niego żartował. Kiedy widziałem, jak padał na ziemię po tym, jak ten starszy człowiek zbliżał do niego dłoń pomyślałem, że ten Chińczyk chyba wiedział, że tak się stanie. Musiałem opisać Wam to wydarzenie, bo czytelnicy stron Fundacji powinni wiedzieć, że coś takiego w ogóle jest, jak jakaś ukryta w ciele ludzkim moc tajemna.
Pozdrawiam
Marek J.

 

 

Opis wskazuje wyraźnie, że nasz czytelnik obserwował pokaz energii, którą Chińczycy nazywają Qi lub Ki. Qi (w transkrypcji japońskiej i koreańskiej "ki") to w filozofii chińskiej energia życiowa, która powoduje wszelkie życie i jest w każdym punkcie przestrzeni.
Energia Ki jest podstawowym składnikiem przedmiotów materialnych, przenika cały Wszechświat, stanowiąc podstawę, z której tworzy się materia. Jej cechą jest także zmienność. Potrafi ona wpływać na organizmy żywe, ale także swobodnie zmienia materię. Osoba, która opanuje posługiwanie się energią Ki, będzie w stanie zmieniać naturę rzeczy materialnych, a nawet tworzyć lub anihilować przedmioty.
Według tradycyjnej chińskiej medycyny, ciało ludzkie posiada wyznaczone szlaki (meridiany), którymi krąży Ki. Harmonijny, stały i łagodny przepływ Ki przez meridiany oznacza zdrowie - rozumiane w medycynie chińskiej szeroko: jako zdrowe ciało, jasność umysłu, bogactwo i powodzenie. Ze względu na założenie nierozerwalnej więzi człowieka z Wszechświatem filozofia chińska przyjmuje, że Ki otoczenia jest jednym z czynników kształtujących zdrowie człowieka.
 
Aby opanować sztukę gromadzenia Ki, trzeba znać odpowiednie ćwiczenia. Tą energię wykorzystują od setek lat tradycyjne sztuki walki, takie jak Taijiquan, Qigong, Kung-fu czy Aikido i Hapkido.
 Z Archiwum FN postanowiliśmy zaprezentować materiał dotyczący Mistrza Soke Keido Jamaue prezentuje siłę energii Ki. Pod filmem jeden z komentujących napisał:


Soke wielokrotnie gościł w Polsce. Miałem okazję na własne oczy zobaczyć jego możliwości. Pierwszy raz to było w Kaliszu w 2001. Potem kilkakrotnie przybywał głównie w Bydgoszczy na zaproszenie Shihana Patkowskiego z nieistniejącego już ośrodka trenującego Yamaue AikiJutsu w Bydgoszczy. Na tym filmie jest ułamek jego możliwości. Niektórym ludziom do momentu spotkania z nim, opowieści o tajemniczej energii Ki były traktowane jak legendy, baśnie a nie rzeczywistość. Pozdrowienia dla Soke.

 

 

 

I jeszcze z "komentarzy pod tekstem":

Energia Qi powiadacie? Darren Brown przewraca ludzi bez tych wschodnich technik i energii Qi :-)

Komentarze: 24
Wyświetleń: 31029x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 3 cze 2012 11:52   
Autor: FN, źródło: FN, wikipedia   

Komentarze (24)

1 2 3

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

Sob, 9 cze 2012 00:00 | brak oceny

nie Ĺźadne ki | Gość

Po chińsku wymawia się "czi". Tak jak QiKung - CziKung, albo QiGong - CziGong. Dla porównania zobacz - pl.wikipedia.org/wiki/Qigong

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 3 lip 2012 12:27 | brak oceny

Gunga Din | Gość

Nieprawda, raczej /ćhi/ jeśli już. Poza tym dwa inne błędy w tekście: 'ki' to nie jest TRANSKRYPCJA japońska czy koreańska, tylko inna wymowa tego samego morfemu - ktoś nie zna znaczenia terminu "transkrypcja". Poza tym w Chinach się nie ćwiczy Falun Gong, bo to nazwa seksty, tylko raczej Tai Chi. Gdyby to było zabronione, to w Chinach praktykujący już by siedzieli w więzieniu, a nie chodzili po parkach.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 8 cze 2012 08:50 | brak oceny

Tiger | Gość

Wiara Chrystusowa ma się dobrze,cieszy mnie to http://www.radio5.com.pl/?id=1&ia=39469 Villa Angelo ma powody do zmartwień.

Rozwiń odpowiedzi (3) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 10 cze 2012 11:01 | brak oceny

Villa Angelo | Gość

http://www.youtube.com/watch?v=tmx6pBSRZOc Wiara Chrystusowa ma się dobrze,cieszy mnie to , myślę że prawda nie jest powodem do zmartwień ?!, Takie małe coś co się wynurzyło z czeluści co za peszek !?

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 10 cze 2012 10:55 | brak oceny

Villa Angelo | Gość

Tiger z jednej strony to mam powody do radości idąc Twoim tokiem rozumowania , takie orgie okultystyczne powinny mnie radować !? Gdzie tu widzisz Chrystusa??? niema go ?ale za to widzę dziesiątki symboli kultu , który Cie pogrążył , zakładam że nigdy się nie zastanawiałeś komu tak naprawdę bijesz pokłony gdzie wędruje Twoja energia . Abstrahując od tego co wywiodłeś niezmiernie się ciesze że twoja dusza została uwieziona , zobacz jakie to proste cieszymy się razem w tym konkretnym kontekście Pozdrawiam

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 8 cze 2012 22:23 | brak oceny

trewski-na-wolnym | Załogant

To fajnie, że wiara chrystusowa ma się dobrze. To rzeczywiście może być nowina. Ale co konkretnie masz na myśli? O jakim Chrystusie mówisz i o jakiej wierze i w co? I jakie powody do zmartwień ma mieć Villa? Bo mi się wydaje, że to raczej Ty będziesz miał powody do smutku, jak rozwiniemy ten temat.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 7 cze 2012 19:17 | brak oceny

olo | Gość

A tutaj rozbicie dłonią kamienia w powietrzu: http://apsyda.com/foto/wejscie_smoka.jpg

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 7 cze 2012 18:21 | brak oceny

Bros | Gość

Tu macie pokaz prawdziwie potężnej energii

http://www.youtube.com/watch?v=K3oJ6xzz2Qc

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 7 cze 2012 14:43 | brak oceny

szafranowa | Załogant

Dziwna metoda na poznawanie prawdy-ci co mieli kontakt osobisty są sprowadzani do parteru a ci nieznający tematu z góry przekreślają zjawisko.Jakieś 1-2 lata temu na discovery oglądałam film o ich medycynie. Nasza neurologia im do pięt nie dorasta-osoby tu wskazane jako nieuleczalnie kalekie tam, w tej ludowej medycynie wracają do zdrowia. Ale najbardziej utkwił mi w pamięci trening starszej pani,która siedziała plecami odwrócona do owego lekarza, kiedy on robił wymach ręką w bok, ona w tym samym ułamku sekundy robiła to samo(a go nie widziała). Szukajcie w archiwach discovery, ja mam tylko fotkę z telefonu tej sceny. Być może nauce zostało do odkrycia kilka rodzajów energii. Kiedy pojawiły się pierwsze żarówki i gniazdka z prądem prosty ludek mawiał że to diabeł ich poraził. W sprawie Chin my też ludek prosty ale wielu od wieków potwierdza ich możliwości. Upraszam o tolerancję.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 7 cze 2012 13:22 | brak oceny

asd | Gość

http://www.youtube.com/watch?v=mqfwkIArqMs !!!!!!!!!!!!!!!!

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 7 cze 2012 10:50 | brak oceny

sw_ateista | Gość

dla mnie lipa

tutaj macie prawdziwa energie Ki

http://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 8 cze 2012 09:26 | brak oceny

Prometheus | Gość

Stare... gosc jest zwyklym klaunem, ktory psuje jedynie wizerunek prawdziwym mistrzom. Ale tym tak naprawde nie zalezy na rozglosie. Oni nie musza niczego udowadniac takim prostym cynikom. Jedynie osoby prawdziwie dojrzale duchowo, sa w stanie dostrzec ukryta prawde.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 7 cze 2012 14:02 | brak oceny

starszydziadek | Gość

Energia prawidłowa i skuteczna :)

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 6 cze 2012 19:10 | brak oceny

Going up the spiral | Gość

Znalazlem dobry film trwajacy okolo godziny, na ktorym mistrz Soke prezentuje niezwykle umiejetnosci, jeszcze gdy byl nieco mlodszy. Pokazy odbywaly sie w roznych czesciach swiata, a uczestnicy zawsze reagowali tak samo. Nie ma mozliwosci zeby to byla jakas sciema. Sami ocencie.
http://video.google.com/videoplay?docid=-8271707580238070346

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 6 cze 2012 19:07 | brak oceny

Pieszko | Gość

To na dokładkę jeszcze ten film
http://www.youtube.com/watch?v=y5d2QrGQBV8

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 6 cze 2012 07:44 | brak oceny

MikołajW | Załogant

Chciałbym nieco sprostować pewne kwestie w artykule. Ludzie w parku nie ćwiczą Falung gong tylko Qi gong (lub ewentualnie Tai chi, ale to zupełnie co innego). Falung gong to sekta założona przez jednego z chińskich mistrzów Qi gong. Właśnie przez tą sektę cała sztuka Qi gong stała się obiektem prześladowań w Chinach... I faktycznie Qi gong daje ogromne możliwości wypełnienia się i kontrolowania energii Qi. Od takich fajerwerków, o jakich jest napisane w artykule, po bardzo spektakularne wyleczenia.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 15 cze 2012 09:49 | brak oceny

vayha | Gość

Po pierwsze to nie sekta. Rząd sie przestraszył że ludzie masowo zaczeli ćwiczyć i słuchać nauk mistrza. Mistrz był nominowany do pokojowej nagrody nobla a falun dafa została usunięta z listy sekt w polsce po zapoznaniu się z jej założeniami i systemem ćwiczeń. Twoja wiedza na ten temat jest wiedzą postulowaną przez Rząd Chiński, który prześladuje ćwiczących, zamyka ich w wieznieaniach itp. Na całym świecie odbywają się protesty z tym związane.

Dziękujemy za ocenę.

1 2 3

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zebrany przez FN materiał z Polski i ze świata mówi wyraźnie - zbliża się moment oficjalnego "Kontaktu". Wiadomo, że obce cywilizacje nas dyskretnie obserwują, prowadzą badania, monitorują. Będzie jednak moment, kiedy ich obecność stanie się informacją równie oczywistą jak to, że... istnieje Antarktyda. Jak będzie wyglądał ten kontakt? Co wie na ten temat FN? O tym podczas multimedialnego czatu - jego data zostanie podana wkrótce!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Historyczna konferencja NASA. Ogłoszone w środę odkrycie jest wyjątkowe z kilku powodów. Nigdy wcześniej nie znaleziono gwiazdy, wokół której krążyłoby tyle planet podobnych do Ziemi, ani takiego, w którym aż trzy planety znajdowały się w tzw. "ekosferze", czy też "strefie życia". - To wielki krok w stronę odpowiedzi na pytanie "czy jesteśmy sami we wszechświecie" - mówił Thomas Zurbuchen z NASA. Więcej w dziale FN24 ....

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 22 luty 2017 | Jak to jest: zabić drugiego człowieka? W grach komputerowych i filmach sensacyjnych to prosta sprawa: strzelasz, tamten pada, uśmiechasz się i idziesz dalej. W życiu jest to trudne: ludzie mimo wielu śmiertelnych pozornie ran potrafią dalej żyć... a to dopiero początek problemów dla potencjalnego mordercy. Ta pozornie drobna kwestia stanowi śmiertelny cios dla tzw. teorii spiskowych 11 września 2001...

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621


2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.