Dziś jest:
Wtorek, 17 styczeń 2017

Kiedy w Ziemię uderzy asteroida i zakończy ten bajzel? Prawdę mówiąc codziennie pijąc poranną kawę myślę, czy to przypadkiem nie jest ten dzień.
/Peter Diamandis, znawca makrokosmosu/

Komentarze: 5
Wyświetleń: 18180x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Nie, 22 gru 2013 09:27   
Autor: FN, źródło: FN   

NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z DZIECKIEM W STANIE ŚMIERCI KLINICZNEJ

Na pokład Nautilusa dostaliśmy ciekawy opis śmierci klinicznej, którą nasz czytelnik S. [dane do wiadomości red.] przeżył w 1999 roku. Jest to o tyle ciekawe, że miał okazję obserwować rzecz niezwykle osobliwą – spotkał dziecko, które dopiero ma przyjść na świat. Oto jego relacja:

 

Droga Fundacjo Nautilus!

Postanowiłem do Państwa napisać, gdyż to, co przeżyłem w 1999 roku nie daje mi spokoju do dzisiaj. Poza moją najbliższą rodziną, czyli żoną i córką, nikt nie zna okoliczności mojej śmierci klinicznej, gdyż obawiam się reakcji innych ludzi. To, co przeżyłem wtedy jest bowiem tak nietypowe, że nie spotkałem się z żadnym podobnym opisem przebywania po drugiej stronie.

Wszystko wydarzyło się 29 września 1999 roku, kiedy po powrocie do domu poczułem nagły ból w klatce piersiowej. Miałem na szczęście obok żonę, która z domu zadzwoniła po pogotowie. Mieszkamy ok. 3 kilometrów od szpitala, więc karetka była bardzo szybko. Zostałem przewieziony na ostry dyżur, a następnie przeżyłem rozległy zawał serca, który praktycznie natychmiast pozbawił mnie przytomności. I teraz najważniejsze. Co pamiętam?

Nagle obudziłem się patrząc z góry na kilka osób pochylonych nad czymś lub kimś, bo po chwili dostrzegłem, że osobą nad którą się pochylają jest ktoś bardzo podobny do mnie.

Przez chwilę myślałem, że po prostu wiszę na linach i że zrobili to lekarze, aby zrobić jakiś zabieg. Potem dojrzałem w tej osobie leżącej siebie i wiedziałem, że to coś więcej niż jakiś zabieg, a ja byłem w takim wspaniałym spokojnym stanie.

W ogóle nie czułem lęku, wszystko widziałem wyraźnie, mogłem się także rozglądać na boki, choć trudno mi powiedzieć, czy miałem jakąś głowę czy ręce. Byłem raczej punktem w przestrzeni. Przeżycie było dojmująco realistyczne, wręcz przypominało kino trójwymiarowe, które na pewno panowie znacie. Nagle wszystko znikło, a ja znalazłem się w pustej przestrzeni, nade mną było niebieskie niebo. I tu rzecz najdziwniejsza, bo do mnie podszedł mały chłopiec. Był ubrany w biały strój taki jak noszą bardzo małe dzieci, ale nie miał butów. Miał ok. 2 lat. Nie otworzył ust, ale usłyszałem zdanie „na Ciebie jeszcze nie jest czas, musisz wracać”. Zapytałem go, kim jest, a on odpowiedział, że za chwilę będzie jego moment powitania ze światem, a on jest już dawno u swojej mamy, a teraz przyszedł tutaj tylko na chwilę i musi znowu wracać do mamy, bo mama jest już gotowa, a on  powróci tutaj dopiero po swojej śmierci.

Słyszałem go wyraźnie i zapamiętałem każde słowo. Chciałem zapytać jeszcze, kiedy ja tutaj wrócę, ale nagle wszystko się skończyło i zapadła ciemność. Kolejna rzecz, którą pamiętam, to lekarz, który pytał mnie, jak mam na imię. To przeżycie było tak niesamowicie realne, że bałem się tego komukolwiek opowiedzieć, bo wiedziałem, że ludzie po prostu mnie wyśmieją. Robię to teraz tylko dlatego, że obiecał mi pan z FN który mi odpisał na mejla, że moje nazwisko i imię nie zostanie podane. Jestem bardzo ciekaw, co myślicie o mojej historii.

Najlepsze pozdrowienia

[imię i nazwisko do wiad. Red.]

 

Bardzo zaciekawiła nas ta relacja, gdyż rzeczywiście jest dość oryginalna. Tutaj nie ma słynnego tunelu, nie ma światła na końcu, nie ma filmu itp. Widać wyraźnie, że było to raczej opuszczenie ciała ze spotkaniem z duchem dziecka niż „pełnowymiarowa śmierć kliniczna”.

Jeden z naszych kolegów z FN przypomniał sobie, że gdzieś już czytał coś podobnego. Zajęło trochę czasu zanim znalazł w pewien sposób podobną relację. Ukazała się ona w książce wydanej przez Nieznany Świat pod red. Marka Rymuszko „Polskie życie po życiu”. Poniżej prezentujemy tę relację:

 

 

 

 

 

 

I na koniec jeszcze list do naszej redakcji od p. Barbary.

 

 

Witam,

Przesyłam link do bardzo ciekawego filmu dokumentalnego z 1997r. Film dotyczy śmierci klinicznej. Link powinien koniecznie znaleźć się na Waszej stronie, bo rzadko można dotrzeć do tak przedstawionej informacji, gdzie ludzie nie wstydzą się swoich przeżyć i pokazują twarz w TV. Tym bardziej jest on wart uwagi, ze są to zebrane polskie przypadki śmierci klinicznej.

 

Tunel, światłość, ukwiecone łąki, muzyka o nieziemskiej harmonii, emanacja miłości, uczucie ogromnej ulgi i spokoju. Te elementy pojawiają się w większości opowieści tych, którzy przeżyli śmierć kliniczną.

Bohaterowie filmu przeszli na "tamtą stronę" w różnych okolicznościach: w wyniku samobójczego zamachu, wypadku, choroby, podczas operacji. Niektórzy w wieczności - jak mówią mogli zobaczyć całe swe życie, inni oglądali z wysokości swoje ciała zupełnie się z nimi nie utożsamiając, jeszcze inni rozmawiali ze świetlistymi postaciami.

Niektórzy otrzymali wyraźny rozkaz powrotu do ziemskiej powłoki. Dla wszystkich było to wstrząsające, niezapomniane przeżycie, które zmieniło ich sposób myślenia. W wypadku kilkorga zdecydowało o dalszym losie. Opowieści te komentują przed kamerą lekarze, psychoterapeuta, ksiądz i astronom.

Produkcja: Polska (1997)
Realizacja: Andrzej Titkow
Gatunek: Film dokumentalny”

 

/uwaga, prosimy oglądać od 29 minuty 30 sekundy, bo wtedy dopiero zaczyna się interesujący nas materiał)

 

 

ODEJŚCIA, POWROTY - film

 

Przesylam najszczersze życzenia świąteczne dla całej załogi oraz spełnienia wszystkich marzeń związanych z Fundacja, jak i w życiu prywatnym.

Barbara

 

 

 

Pięknie dziękujemy Pani za życzenia, jak i wszystkim czytelnikom, którzy przesyłają je nam drogą elektroniczną. Oczywiście także przesyłamy z pokładu Nautilus najserdeczniejsze życzenia Wesołych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia!

Dostajemy kartki z całego świata i także musieliśmy przygotować coś specjalnego, czyli nasze fundacyjne życzenia. I już są!

Poniżej tegoroczne dzieło naszego grafika pokładowego, oficera Mirka. I grafika, i animacja – do wyboru  ;)

 

i wersja wideo-audio

 

 

 

I jeszzce jedna, wcześniejsza animacja Mirka w wersji "białe święta i spdek"!

Komentarze: 5
Wyświetleń: 18180x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Nie, 22 gru 2013 09:27   
Autor: FN, źródło: FN   

Komentarze (5)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco


Sob, 28 gru 2013 17:10 | brak oceny

Zetox | Gość

Ja niedługo będę miał operację to poproszę o narkozę zamiast znieczulenia miejscowego, może też mi się coś ciekawego przytrafi.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 24 gru 2013 16:15 | brak oceny

TAKTAK | Gość

jeśli jest świat jak opisujecie to nie wiem czy warto umierać przezywać ponownie to co tu no może w inny sposób ale tam są ludzie a ci nie zmieniają się wiec poco śmierć proszę mnie zamrozić

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 27 gru 2013 19:30 | brak oceny

Krzysiu | Gość

Świat postrzegasz tylko tak, jak pozwala ci na to twoj umysl , przekonania, wyobrazenia, twoje iluzje, no moze nie do konca twoje... Więc moze warto zmieniac to co jest w tobie. Polecm fil Siła spokoju - http://www.youtube.com/watch?v=HVuzllVrTUE. Miłej zabawy ze swoim umysłem.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 24 gru 2013 11:53 | brak oceny

Ja | Gość

Piękny cytat Norwida i obrazek choinki na czołówce strony!

Wesołych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia! Wielu radosnych chwil:-)

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 1 sty 2014 17:18 | brak oceny

jnnwk | Gość

Co to był za cytat? Obecnie już go nie ma.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 23 gru 2013 14:36 | brak oceny

demaskator | Gość

Byłem tam dwa razy.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 28 gru 2013 15:45 | brak oceny

qwerty | Gość

no i jak było?

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 23 gru 2013 01:50 | brak oceny

Noelll | Załogant

Te filmiki to klasyk, dla mnie nic nowego. Ale Droga Fundacjo czy i kiedy opublikujecie w końcu CAŁE nagranie z małym Marcinkiem dokonane w latach 90-tych.

Dziękujemy za ocenę.

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

+ Dodaj nowy komentarz

dsdsdsdsdsd

ZREZYGNUJ Z ODPOWIEDZI NA KOMENTARZ

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

Brak jeszcze postów w tym temacie.


wejdź na forum, aby dołączyć do dyskusji...
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

29 stycznia 2017 w niedzielę o 21.00 zapraszamy na multimedialny (obraz i dźwięk!) czat o reinkarnacji, czyli o wędrówce dusz. Na pokładzie okrętu Nautilus ten temat uważany jest za najważniejszy do tego, aby zrozumieć świat i odkryć sens - cel wszystkiego wokół nas. Do zobaczenia na pokładzie!

Wejście na pokład

Wiadomość z okrętu Nautilus

W 2017 roku ludzie opracują nową metodę zapisywania danych lub "coś w tym stylu"... to zmieni świat! - zapowiada Krzysztof Jackowski, choć do końca sam nie wie, co się kryje za swoją wizją tego wydarzenia.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 14 styczeń 2017 | Bardzo długo rozmawiałem z Krzysztofem Jackowskim. O życiu, o Bogu, o przeznaczeniu. Czasami żałuję, że te nasze rozmowy nie są nagrywane, gdyż wiele osób zrozumiałoby, dlaczego nasza zachodnia cywilizacja tkwi w wielkim błędzie negując istnienie niewidzialnego świata duszy.

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę


Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.