Dziś jest:
Wtorek, 17 styczeń 2017

Kiedy w Ziemię uderzy asteroida i zakończy ten bajzel? Prawdę mówiąc codziennie pijąc poranną kawę myślę, czy to przypadkiem nie jest ten dzień.
/Peter Diamandis, znawca makrokosmosu/

Komentarze: 54
Wyświetleń: 13509x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Czw, 15 maj 2014 10:34   
Autor: FN, źródło: FN, natemat.pl   

W POLSCE POJAWIŁA SIĘ MODA NA DRWINY Z EGZORCYZMÓW JAKO „SYMBOLU CIEMNOGRODU”

Zacznijmy od samego zdarzenia, które miało miejsce w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jego opis znamy jedynie z tego, co było publikowane w mediach. Oto jedna z takich relacji, która ukazała się w serwisie natemat.pl:

 

Rodzeństwo z Ostrowca zabiło matkę podczas amatorskich egzorcyzmów. Bo nie chciała wyrzec się szatana.

Domowe sposoby na egzorcyzmy doprowadziły do tragedii, która wydarzyła się w jednej z głęboko religijnych rodzin w Ostrowcu Świętokrzyskim. 38-latka i 39-latek znęcali się nad swoją 75-letnią matką, ponieważ nie chciała ona... wyrzec się szatana. Biciem syn nakłaniał staruszkę tak długo, aż ją zabił. Do tej absurdalnej tragedii doszło w bloku na osiedlu Rosochy w Ostrowcu Świętokrzyskim. W mieszkaniu ozdobionym licznymi krucyfiksami i ołtarzykiem 75-letnia staruszka była katowana przez swoje dzieci, ponieważ te uznały, iż wymaga ona egzorcyzmów. Religijność rodziny nie skłoniła ich jednak do udania się po pomoc w walce z szatanem do duchownych. Syn kobiety postanowił wzorować się na programach telewizyjnych o egzorcyzmach.

Jak donosi kielecka "Gazeta Wyborcza", amatorskie egzorcyzmy wyglądały tak, że 39-latek trzymając krucyfiks przy twarzy swojej matki zmuszał ją do powtarzania, iż wyrzeka się ona szatana. - Gdy nie chciała za nim powtarzać tych słów, bił ją. Bił matkę także, kiedy nie chciała pić wody święconej - relacjonował prokurator Mirosław Cebula.

Ostrowieccy śledczy poinformowali także, iż Sąd Rejonowy w Ostrowcu przychylił się do złożonego przez nich wniosku o tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy nie tylko dla domorosłego egzorcysty, ale także jego siostry, której prokurator zarzuca nieudzielenie kobiecie pomocy i znęcanie się nad nią w porozumieniu z bratem.

 

 

Dostaliśmy kilka e-maili z prośbą o skomentowanie tego wydarzenia. Zacznijmy od tego, że temat egzorcyzmów powrócił z wielką siłą w polskich mediach. Ton komentarzy jest jednoznaczny, a można go streścić w takim oto stwierdzeniu:

„W Polce nasila się ciemnogród, wiara w zabobon i gusła, powraca Średniowiecze. Wiemy wszyscy, że nie ma żadnych duchów. Powszechnie wiadomo, że temat nawiedzonych domów jest wymyślony przez ciemniaków i ludzi żerujących na innych wykorzystując ludzką naiwność i chęć wiary w bzdury. Nie ma żadnych „wejść złych duchów w ludzkie ciała”, a Kościół Katolicki ośmiesza się głosząc jakieś pierdoły o „egzorcyzmach i dużej fali ataków złych duchów na ludzi”. Wszystko to bzdury, czas odrzucić zatęchłe idiotyzmy, a patrzeć na świat postępowo i naukowo itp.”

Z punktu widzenia wielu lat zajmowania się zjawiskiem niewidzialnych bytów atakujących żywych ludzi sprawa jest oczywista – takie rzeczy się zdarzają, a negowanie ich istnienia jest nie tyle dowodem głupoty, co przede wszystkim niewiedzy. Trudno ocenić, jak było w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nie można wykluczyć, że doszło tam do zwykłego przestępstwa i owa para ludzi faktycznie znęcała się nad własną matką, ale powiedzmy sobie stanowczo: podczas odprawiania egzorcyzmów zdarzają się śmierci osoby opętanej.

Egzorcyzm może odprawiać jedynie osoba duchowna, która ma święcenia kapłańskie, a także robi to zgodnie z odpowiednimi procedurami i tylko w miejscu poświęconym (świątynia). Wiemy, że wiele osób reaguje śmiechem i drwiną na wszelkie sugestie o „demonach i ich próbach przejęcia kontroli nad ludźmi”. W czasach Iphonów i technologii cyfrowej takie rzeczy brzmią źle, wręcz absurdalnie. Nie zmieni to jednak faktu, że są jak najbardziej prawdziwe. Jeśli ktoś nie widział na własne oczy prawdziwego przypadku ataku niewidzialnej, demonicznej istoty na żywego człowieka, ten po prostu nigdy nie zrozumie, o czym mówimy…

Specjalnie dla naszych czytelników umieściliśmy w naszym serwisie wideo materiał o egzorcyście, który ukazał się w cyklu „Doświadczyć Niezwykłego”. Polecamy jego uważne obejrzenie, gdyż rzeczy podawane przez tego człowieka mieliśmy wielokrotnie okazję zweryfikować empirycznie. On po prostu mówi prawdę.

 

 

 

Uwaga czytelnicy! Wszystkie osoby, które wysłały nam e-maile i jeszcze nie dostali odpowiedzi – prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości. Nadrabiamy właśnie zaległości w korespondencji.

/poniżej zdjęcie wykonane 10 maja 2014 w Emilcinie/

Komentarze: 54
Wyświetleń: 13509x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Czw, 15 maj 2014 10:34   
Autor: FN, źródło: FN, natemat.pl   

Komentarze (54)
1 2 3 4 5 6

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco


Sob, 24 maj 2014 19:07 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

,,Dziadzie Jagu'',na podstawie BIBLII zniesiony został Zakon obrzędowy popularnie nazywany ceremonialnym,który został przez Jezusa Chrystusa,,przybity do krzyża''....Dlatego,że dotyczył on miejsc,osób,rzeczy,czynności i czasów sakralnych figuralnie wskazujących na Chrystusa i Jego zbawcze dzieło

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 24 maj 2014 19:03 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

,,Dziadzie Jagu'',Zakon moralny(Dekalog)obowiązuje nadal i nie tylko NIE ZOSTAŁ ZNIESIONY(!)przez Chrystusa-Syna Bożego zniesiony(uchylony),ale co więcej-po oczyszczeniu go z naleciałości legalizmu rabinicznego,został wyrażnie rozszerzony na sferę duchową człowieka i jeszcze bardziej umocniony!

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 21 maj 2014 20:10 | brak oceny

grambler | Gość

Mam pytanie,czy fanatyzm jest choroba psychiczna,czy tylko lekkim zdebileniem.?...
Bez wzgledu na to w co wierzysz,usiac wygodnie z kawa,pusc iggy pop-a, i nie przejmuj sie tak tkzw.madrosciami innych.....sam tez w cos tam wierze ,ale to przeciez moja PRYWATNA!sprawa.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 22 maj 2014 19:27 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Wiara to skutek ekonomii działania ludzkiego mózgu. Po co myśleć (zużywać energię) jak można po prostu wierzyć? Natomiast fanatyzm to wiara IQ ok. 90-95.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 21 maj 2014 12:13 | brak oceny

Korben | Gość

Myślę, że jakby komukolwiek przykładać krzyż, gwiazdę dawida czy sztucznego fallusa do twarzy i wypowiadać jakieś formułki, to prędzej by takiemu "egzorcyście" w ryło dał, niż spełnił jego oczekiwania. To akurat normalne, ale nawiedzeńców nie brakuje.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 20 maj 2014 11:25 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

,,Dziadzie Jagu'',że co,,Jezus swą ofiarą zniósł prawo starotestamentowe''...???,,Nie mniemajcie,że przyszedłem rozwiązac zakon albo proroków;NIE PRZYSZEDŁEM ROZWIĄZAĆ lecz WYPEŁNIĆ...ANI JEDNA JOTA,ANI JEDNA KRESKA nie przeminie z ZAKONU,aż wszystko się stanie''./Mat.5,17-18/.Nie ŁŻYJ...!

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 21 maj 2014 20:34 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Zgadza się , ale to dotyczy Żydów a nie chrześcijan! Aż do śmierci Jezus był prorokiem żydowskim i starotestamentowym. I nie był żadnym synem bożym. Jezus chrześcijaństwa nie ma nic wspólnego z Jezusem z Nazaretu.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 20 maj 2014 10:18 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Od 2000 lat ap.Paweł ostrzega przed istotami,które teraz skrywają się pod UFO:,,...przed ZASADZKAMI DIABELSKIMI.Gdyż bój toczymy NIE Z KRWIĄ i Z CIAŁEM,lecz z NADZIEMSKIMI władzami,ze zwierzchnościami,z władcami tego świata CIEMNOŚCI,ZE ZŁYMI DUCHAMI w okręgach niebieskich''./Efez.6,11.12/.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 19 maj 2014 20:46 | brak oceny

marta | Gość

nad Jedim już dawno powinno odprawić się egzorcyzmy...;D

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 20 maj 2014 20:24 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Szkoda zachodu! Fanatykowi nic mózgu nie odmieni. Zresztą nie jest tak źle, bo jeszcze nie lewituje.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 19 maj 2014 12:53 | brak oceny

MAHAKALA | Gość

to co nazywacie orbsami to sa własnie złe duchy. Wy jako laikowie bedziecie patrzeć na nie jak na zjawisko UFO, ja natomiast patrze na fotografię z tym zupełnie inaczej. Jeżeli są przy ludziach czy zwierzątkach to wiem który organ jest zaatakowany przez nie i choruje. Posiadam dziesiątki fotografii

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 19 maj 2014 12:40 | brak oceny

MAHAKALA | Gość

Postanowilem dorzucic swoje trzy grosze jako fachowiec, gdyż param się tym tematem od 30 lat.
Media zawsze podłapia nośny temat, zeby sprzedaz gazety czy programu w telewizji sie zwiekszyla. Dziennikarstwo juz dawno zeszło na psy. Rodzina w której doszło do smierci podczas "egzorcyzmów", to co zro

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 18 maj 2014 22:22 | brak oceny

Kontrapunkt | Gość

Jedi

Dziękujemy za ocenę.

1 2 3 4 5 6

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

+ Dodaj nowy komentarz

dsdsdsdsdsd

ZREZYGNUJ Z ODPOWIEDZI NA KOMENTARZ

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

Brak jeszcze postów w tym temacie.


wejdź na forum, aby dołączyć do dyskusji...
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

29 stycznia 2017 w niedzielę o 21.00 zapraszamy na multimedialny (obraz i dźwięk!) czat o reinkarnacji, czyli o wędrówce dusz. Na pokładzie okrętu Nautilus ten temat uważany jest za najważniejszy do tego, aby zrozumieć świat i odkryć sens - cel wszystkiego wokół nas. Do zobaczenia na pokładzie!

Wejście na pokład

Wiadomość z okrętu Nautilus

W 2017 roku ludzie opracują nową metodę zapisywania danych lub "coś w tym stylu"... to zmieni świat! - zapowiada Krzysztof Jackowski, choć do końca sam nie wie, co się kryje za swoją wizją tego wydarzenia.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 14 styczeń 2017 | Bardzo długo rozmawiałem z Krzysztofem Jackowskim. O życiu, o Bogu, o przeznaczeniu. Czasami żałuję, że te nasze rozmowy nie są nagrywane, gdyż wiele osób zrozumiałoby, dlaczego nasza zachodnia cywilizacja tkwi w wielkim błędzie negując istnienie niewidzialnego świata duszy.

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę


Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.