Dziś jest:
Wtorek, 17 styczeń 2017

Kiedy w Ziemię uderzy asteroida i zakończy ten bajzel? Prawdę mówiąc codziennie pijąc poranną kawę myślę, czy to przypadkiem nie jest ten dzień.
/Peter Diamandis, znawca makrokosmosu/

Komentarze: 9
Wyświetleń: 10861x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Wt, 3 mar 2015 10:55   
Autor: FN, źródło: DAILY MAIL, Syberian Times   

NA SYBERII ODKRYTO CZTERY NOWE KRATERY

O owych dziwnych obiektach na Syberii informowaliśmy już w ubiegłym roku. Rosyjscy naukowcy odpowiadając na pytania o owe "kratery" robią dobrą minę do złej gry, gdyż wyraźnie nie potrafią odpowiedzieć, jak one powstają i czym są.

Profesor Wasilij Bogojawlienskij wezwał do wszczęcia "pilnego" dochodzenia ws. pojawienia się czterech nowych kraterów na półwyspie Jamalskim. Powszechnie szanowany naukowiec martwi się o bezpieczeństwo mieszkających na tych terenach Rosjan – donosi "Syberia Times".

Tajemnicze, intrygujące i potencjalnie niebezpieczne. Naukowcy znaleźli cztery nowe, tajemnicze kratery na Syberii. Zdaniem części ekspertów powstały one na skutek podziemnych wybuchów gazów, które są spowodowane globalnym ociepleniem klimatu. Nie potrafią oni jednak wyjaśnić, jak to możliwe, że owe otwory są tak precyzyjne, że bardzo często zachowany jest idealny pion ściany takiego otworu!

Ma ponad 100 metrów długości i 50 metrów szerokości. Tak wygląda jeden z nowo znalezionych kraterów oznaczony numerem B2. Jest on otoczony przez co najmniej 20 mniejszych otworów.

 Tajemniczych otworów w ziemi wciąż przybywa. Jest ich już co najmniej siedem. Kratery znalezione przez syberyjskich pasterzy w 2013 r. przyciągają wielką uwagę badaczy. Początkowo spekulowano, że powstały on na skutek eksplozji materiałów wybuchowych, czyjegoś żartu lub nawet… obecności obcych. Według najbardziej prawdopodobnej wersji otwory w ziemi spowodował wybuch metanu.

 W listopadzie ubiegłego roku naukowcom po raz pierwszy udało się zejść do kilkunastometrowej dziury. Na dnie znajduje się jezioro. Teraz naukowy odnajdują kolejne tajemnicze kratery. Przewiduje się, że jeszcze 30 podobnych czeka na swoje odkrycie.

 

 

 


Dostajemy czasami listy od czytelników z prośbą, a raczej żądaniem: powstały tak ciekawe kratery na Syberii... dlaczego tam nie jedziecie?! Ludzie oczekują, że to co odróżnia nasz serwis od 500 polskich serwisów o zjawiskach niewyjaśnionych, że my nie będziemy "jednym lub dwoma kolesiami smarującymi njusa za njusem w internecie" czego w sieci pełno, ale my w odróżnieniu od reszty pojedziemy na miejsce. Zobaczymy sami na własne oczy, wręcz dotkniemy - potem damy relację w serwisie. Oczywiście to absolutna racja, gdyż taka właśnie jest idea Fundacji Nautilus, lecz każda wyprawa to potężne przedsięwzięcie. I nie chodzi tutaj tylko o pieniądze (z tym sobie nawet poradzimy), ale o czas. Wyjazd na Syberię? Super... to oznacza wycięcie z naszego życia zawodowego i rodzinnego co najmniej miesiąca. I chociażby taki drobiazg, jak wynajęcie od firmy Aerofłot-Cargo helikoptera za - bagatela! - 15 tysięcy dolarów za dzień! Oczywiście jest to w tej chwili niemożliwe.
Tego typu "wyprawy interwencyjne nawet na koniec świata"... będą możliwe, ale musimy naszą sytuację postawić "oczko wyżej", co pozwoli na zwiększenie naszej niezależności. Pracujemy nad tym!

Wracając do owych kraterów - można do rana wyliczać najbardziej dziwaczne hipotezy, które w sposób "racjonalny" wyjaśniają ten fenomen. Ale są także teorie zakładające udział zjawisk absolutnie niewyjaśnionych, jak choćby UFO. Dla tej techniki wykonane takiego otworu to drobiazg, a dla prowadzonych przez "Obcych" badań wykonywanie otworów w ziemi jest jedną z technik. Wiemy o tym dobrze po badaniach otworów "w małej skali", które mieliśmy okazję badać na terenie Polski.

Komentarze: 9
Wyświetleń: 10861x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Wt, 3 mar 2015 10:55   
Autor: FN, źródło: DAILY MAIL, Syberian Times   

Komentarze (9)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco


Pt, 6 mar 2015 16:21 | brak oceny

Asia | Gość

Wygląda na to, że te miejsca są starannie wybrane tak, żeby nie zginęli ludzie. Dlaczego takie kratery masowo nie powstają w innych miejscach - miastach? Mnie to wygląda na próby nowej broni.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 5 mar 2015 00:52 | brak oceny

ŚZwiTT | Gość

0.45 Do Mandarin o 2 x UFO na Słowacji: IDENTYCZNE cudo UFO-tow.ił był mój znajomy(zachęciłem go do obserwacji nieba: STRAŻNIK w firmie przesiadujący noce i dnie w oszkolonej budce!) w r bodaj 2006 wieczorową porą.Omawiał to M.Mizera na X UFOrum i pokazał tyg.Gwiazdy... Także widziano to ze 2 x gdzieś w Polsce...
Osoboście uznałem to za...Ojca i Syna(symbol?) przepatrujących Ziemię w poszukiwaniu; DOBRYCH LUDZI (taka akuratnie ukazała się książka wtedy...!).
Zanim NADEJDZIE...???
Koniec.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 4 mar 2015 17:57 | brak oceny

Kontrapunkt | Gość

Wystarczy sprawdzić na Google Earth Półwysep Jamalski i zobaczyć ukształtowanie terenu ze zdjęć satelitarnych. Całe to miejsce jest pokryte setkami podobnych kraterów i jest dziurawe jak ser szwajcarski. Wszystkie te kratery są wypełnione wodą i tworząc mniejsze oraz większe jeziora - zapewne ten sam los czeka nowo powstałe kratery. Wniosek jest taki, że owe powstawanie kraterów jest dość częste i jak najbardziej naturalne, oraz nie ma żadnego pochodzenia kosmicznego...

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 4 mar 2015 12:02 | brak oceny

grambler | Gość

Ciekawe bo sa jakies namacalne dowody,tylko ze nie obcych a samej planety ktora zyje,dla mnie na wieksza uwage zasluguje inny fenomen,baltyckie ufo, tajemnicze struktory na dnie, temat na duzy artykkul fundacji,badacza skandynawskim niestety zabraklo srodkow na kont. badan ale jak dla mnie to temat nr.1

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 5 mar 2015 21:30 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

skandynawskim niestety zabraklo srodkow na kont. badan... Wybacz, ale o jakie środki chodzi? O kupno trochę mieszanki helowo-tlenowej? Po prostu nie ma tam co badać. Stwierdzili, że to zwykła skała, i wycofali się "rakiem".

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 4 mar 2015 09:16 | brak oceny

mandarin | Załogant

Jeśli nie powstrzyma się fanatyków z IS, pierwsze ataki na Włochy mogą mieć miejsce w ciągu 2 najbliższych lat. Na celu mają spalenie atomem Rzymu. Później pewnie przyjdzie pora na Brukselę.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 4 mar 2015 20:20 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Przekonaj ich, żeby zaczęli od Brukseli. 75 % Europejczyków obwoła ich dobroczyńcami.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 5 mar 2015 08:16 | brak oceny

mandarin | Załogant

hehe :)

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 3 mar 2015 18:07 | brak oceny

HEMESAI | Gość

Drążarki kwantowe to są hiperprecyzyjne maszyny, które mają dużo "fajnych" funkcji. Otwory robią po to, żeby równoważyć środek masy. Dzięku temu ludzie jeszcze żyją. Gdyby te otwory nie były robione, to by pogoda całkowcie "zgłupiała". Na tak duże zmiany klimatyczne w tak krótkim czasie pozwolić nie można.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 3 mar 2015 22:51 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

A tego skąd wypuścili? :-o

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 3 mar 2015 17:02 | brak oceny

Signum | Gość

Nautilus Wy żadnych profesjonalnych badań nie zrobicie. To jest robota dla naukowców z wielu dziedzin nauki m.in. chemii, biologii wyposażonych w profesjonalny sprzęt

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 3 mar 2015 16:47 | brak oceny

Signum | Gość

To jest artykuł. Jest jakiś profesor i mam nadzieję będą profesjonalne badania normalną aparaturą

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 3 mar 2015 15:51 | brak oceny

mandarin | Załogant

Ciekawe czym są te obiekty: http://najtwju.blogspot.com/2015/03/dwa-sowacjaaustralia.html

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 3 mar 2015 22:50 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Coś spaprałeś z adresem.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 4 mar 2015 08:47 | brak oceny

mandarin | Załogant

górny lewy róg: http://najtwju.blogspot.com

Dziękujemy za ocenę.

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

+ Dodaj nowy komentarz

dsdsdsdsdsd

ZREZYGNUJ Z ODPOWIEDZI NA KOMENTARZ

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

Brak jeszcze postów w tym temacie.


wejdź na forum, aby dołączyć do dyskusji...
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

29 stycznia 2017 w niedzielę o 21.00 zapraszamy na multimedialny (obraz i dźwięk!) czat o reinkarnacji, czyli o wędrówce dusz. Na pokładzie okrętu Nautilus ten temat uważany jest za najważniejszy do tego, aby zrozumieć świat i odkryć sens - cel wszystkiego wokół nas. Do zobaczenia na pokładzie!

Wejście na pokład

Wiadomość z okrętu Nautilus

O północy szła "procesja duchów"... Polecamy wizytę w naszym dziale XXI PIĘTRO.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 14 styczeń 2017 | Bardzo długo rozmawiałem z Krzysztofem Jackowskim. O życiu, o Bogu, o przeznaczeniu. Czasami żałuję, że te nasze rozmowy nie są nagrywane, gdyż wiele osób zrozumiałoby, dlaczego nasza zachodnia cywilizacja tkwi w wielkim błędzie negując istnienie niewidzialnego świata duszy.

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę


Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.