Dziś jest:
Środa, 22 luty 2017

Ludzie sądzą, że zrobili dość nie zabijając nikogo. W rzeczywistości żaden człowiek nie może umierać w spokoju jeśli nie zrobił wszystkiego co trzeba, aby inni żyli.
/Albert Camus/

Komentarze: 9
Wyświetleń: 7784x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 15 kwi 2015 10:18   
Autor: FN, źródło: FN   

KOLEJNY CEL WYPRAWY EKIPY FN – BRAZYLIA

Wydarzenie miało miejsce 20 stycznia 1996 roku. O godzinie 8:00 rano miejscowa straż pożarna w miejscowości Varginha (miasto w południowej Brazylii) dostała dziwną informację. Anonimowy rozmówca relacjonował, że w parku na terenie podmiejskiej dzielnicy Jardim Andere ukrywa się jakiś tajemniczy stwór.

Na miejsce pojechali strażacy myśląc, że chodzi o jakiegoś dzikiego psa. Przez kilkadziesiąt minut nie byli w stanie zobaczyć cokolwiek, ale kiedy schodzili po stromym zboczu, na granicy drzew pojawiła się drobna, mierząca najwyżej metr dwunożna istota o krwistoczerwonych oczach i dziwnie połyskliwej, brązowej skórze. Według świadków ranne stworzenie miało na czole trzy spore zgrubienia, a zamiat ust niewielki otwór, z którego wydobywał się dziwny dźwięk, przypominający rój pszczół.

O sprawie została zaalarmowana miejscowa jednostka wojska, która otoczyła cały rejon szczelnym kordonem. Całe zdarzenie obserwował pomocnik murarza, Henrique Jose, siedzący na dachu domu położonego nieopodal miejsca zdarzenia. Według jego relacji strażacy schwytali niezwykłą istotę w sieć, a następnie wepchnęli do drewnianej klatki i przekazali żołnierzom. Po chwili cały teren zupełnie opustoszał.

Tego samego dnia popołudniową porą, miejscowy badacz UFO, Ubirijara Franco Rodrigues, który nic nie wiedział o porannym zdarzeniu, odebrał alarmujące telefony, z których wynikało, że około godziny 15:30 w pobliżu parku trójka dziewcząt widziała jakąś dziwną istotę. Rodrigues jak najszybciej skontaktował się z dziewczętami. Pokazały mu one mur, pod którym widziały skuloną postać z trzema guzami na głowie. Przerażone dziewczyny uciekły do domu, myśląc, że to „diabeł”. Istota była przerażona i bezbronna. Kuliła się i drżała.

 

Straż pożarna i wojsko dostały szereg informacji od zaniepokojonych mieszkańców o pojawieniu się drugiego osobnika, takiego samego jak pierwszy. Na miejsce przybyły specjalne oddziały i na oczach zgromadzonych  mieszkańców urządzono kolejne polowanie. Gdy w końcu udało się schwytać drugą istotę, wojsko błyskawicznie zlikwidowało wszelkie ślady wydarzenia.

Sprawą zajęło się dwóch brazylijskich badaczy UFO - Ubirijara Franco Rodrigues i Rodrigues e Paccani. Wydrukowali ulotki, które zawierały prośbę skierowaną do świadków. Wkrótce do Rodriguesa i Pacacciniego zgłosiło się ponad 60 naocznych świadków zdarzenia. Wiadomo było, że 20 stycznia 1996 roku w dzielnicy Jardim Andere rozegrały się dwa niezwykłe wydarzenia. Udało się dzięki temu ustalić w miarę dokładny przebieg wydarzeń. Wszystko wskazywało na to, że stworzenie złapane w sobotę rano zostało przewiezione do Szkoły Oficerskiej, w leżącym na południowy wschód od Varginha - mieście Tres Coracoes.

 

Na pokład Nautilusa dostaliśmy e-mail z dalekiej Brazylii:

Droga Fundacjo!!!

Jestem Waszym czytelnikiem w São Paulo, gdzie mieszkam od ponad 10 lat. […] czy interesowaliście się bliskim spotkaniem z UFO w Varginha? Moim zdaniem to jeden z najbardziej wiarygodnych przypadków spotkania z UFO w historii tego zjawiska. Ostatnio w miejscowych mediach sprawa powróciła z ogromną siłą, bo wielu wojskowych po przejściu na emeryturę zdecydowało się mówić o tym, co stało się w tamtym czasie. Nie tylko potwierdzają wszystko, ale jeszcze podają nowe szczegóły. Zapraszam Waszą ekipę do Brazylii i obiecuję pomóc w dotarciu zarówno na miejsce zdarzenia (mamy dwa samochody, nie będzie problemu), ale także rozmowę z nowymi świadkami tamtej historii. Służę swoją osobą w roli tłumacza.

Przesyłam pozdrowienia z Brazylii

J.K. [dane do wiad. FN]

Specjalnie na potrzeby tej publikacji sięgnęliśmy do Archiwum FN, gdzie jest materiał wideo sprzed lat dotyczący właśnie tej historii. Zamieszczamy go poniżej:

 

 

Podczas ostatniego spotkania w Bazie FN ustalaliśmy trasy naszych najbliższych wypraw. Na pewno znowu Stany Zjednoczone (o szczegółach napiszemy innym razem), ale także - Brazylia!

Skorzystamy z pomocy p. Janusza i nagramy nowe relacje świadków. Tym razem o sprawie mówią byli wojskowi, których wiarygodność jest naprawdę wysoka. Kto po przejściu na emeryturę robiłby z siebie durnia i narażał na śmieszność, gdyby ta historia nie była prawdziwa?

W Brazylii mamy kolegę z podobnej jak FN grupy, który na wiadomość o naszym przyjeździe obiecał umówić nas z jeszcze jednym człowiekiem, znanym brazylijskim kontaktowcem z UFO, bardzo prostym rolnikiem z małej wioski. Historia z Varginha pokazuje wiele ważnych aspektów zjawiska UFO i Bliskich Spotkań. Raz na zawsze posyła w kosmos ludzkiej głupoty wszelkie „brednie o demonicznej naturze obcych”, gdyż obce istoty w Varginha nie dysponowały żadnymi szczególnymi mocami, nie mogły „zmieniać czegokolwiek”, a jedynie drżały z przerażenia wobec widma zbliżającej się śmierci… Myślicie, że to jedyny tego typu przypadek? Absolutnie nie! Bardzo podobna historia wydarzyła się w Wietnamie, który także jest na liście naszych wypraw.

Już za 8 dni wsiadamy w samolot i lecimy na Wyspę Naxos na Morzu Śródziemnym, gdzie będziemy brali udział w bodaj najciekawszym eksperymencie związanym z próbą kontaktu z UFO nie tylko w historii FN, ale chyba także… w ogóle w historii badania tego zjawiska.

 

Komentarze: 9
Wyświetleń: 7784x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 15 kwi 2015 10:18   
Autor: FN, źródło: FN   

Komentarze (9)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

Nie, 19 kwi 2015 19:04 | brak oceny

Zych | Gość

Oglądaj film o UFO https://www.youtube.com/watch?v=VLYkg6ae6EM -ciekawy

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 17 kwi 2015 23:53 | brak oceny

ralfrulez | Gość

w Brazylii jedźcie do Jana od Boga to będziecie mieli o czym pisać

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 16 kwi 2015 22:57 | brak oceny

Terdu45 | Gość

Na tej planecie Ziemia to nawet ufoludki drżą ze strachu. Oczywiście strach jest uzasadniony, to straszna planeta. Jestem tylko ciekaw, co barbarzyńcy zrobili z tymi istotami z obcej planety. mam nadzieje, że nie ucięli im łbów.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 16 kwi 2015 08:09 | brak oceny

Kris | Gość

Z tych wypraw nic nie wynika. FN nie postępuje jak naukowcy (dowody, badania, publikacje, polemiki, dowodzenie swoich racji itp), ale jak turyści (tu byliśmy, tam byliśmy, tam się wybieramy, jesteśmy super, kto się z nami nie zgadza jest głupkiem).

Rozwiń odpowiedzi (4) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 19 kwi 2015 09:12 | brak oceny

STOP GNOJOM / KRYTYKANTOM... | Gość

Aby mieć właściwą ocenę FN, trzeba porównać ją z innymi. A co tam mamy? A dwóch gnojków, którzy prowadzą serwis nazywając siebie tak jak FN 'organizacją', a oczywiście nie są nigdzie zarejestrowani, nie piszą sprawozdań do ministerstw (co FN robi od wielu lat), nie mają także z tym żadnych kosztów. Ot, gnoje rzuciły w eter, że 'są organizacją badającą' i tyle. Co jest więcej w sieci? Tłumaczenia, tłumaczenia, tłumaczenia z innych zagranicznych serwisów, a także przedruki z polskiej prasy. Nikt z tych wielkich 'badaczy' dupys nigdzie nie ruszy, bo 'to kosztuje', a w ogóle, to 'oni nie muszą'. FN jeździe po całym świecie za własne pieniądze, jest zapraszana praktycznie na wszystkie kontynenty, a serwis FN jako jedyny NIE MA ŻADNYCH REKLAM!!!! Bo reszta tych gnojków/badaczy za pięć złotych plus VAT oczywiście musi mieć reklamy, bo oni 'grosza ze swoich nie dadzą'. Ich teksty są tylko przedrukami, tłumaczeniami, powieleniami. I co spotyka FN? A wymądrzania się przeróżnych 'znafffcóóówww', jak to oni 'by pisali teksty po 100-150 stron', a w ogóle, to 'FN nic nie robi" itp. A weź zasrany krytykancie załóż taki serwis, pojedź w świat, zamiast zakupu nowego samochodzika przekaż te pieniądze na wyprawę do Brazylii i za darmo dla idei pisz długie laboraty... Zobaczymy frajerze zakichany, co z tego wyjdzie. Ale po co pytam, skoro i tak każdy racjonalny człowiek dobrze wie, co z tego wyjdzie ... ;)))))))

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 18 kwi 2015 20:38 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Przybij piątkę George. Już dawno zauważyłem, że FN jest jak sroka. Zbiera błyskotki.... i nic z tego nie wynika! Ciekaw jestem kto wspiera finansowo FN. Ja też bym tak chciał uprawiać turystykę za cudze pieniądze. Wybacz, ale oczekiwanie od urzędników że będą zajmować się czupakabrami to juz przegięcie. Nawet gdybyś ją przyprowadził na smyczy, to najwyżej sobie pogadasz z portierem, i usłyszysz z psem wstęp wzbroniony.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 17 kwi 2015 15:22 | brak oceny

George | Gość

Zgadzam się z Krisem. W Wylatowie (niezalżnie od wyniku) były prowadzone powąne, w mojej ocenie profesjonalne badania. Takie były założenia Fundacji. Natomiast podróżowanie w celu zbierania relacji to już nie to samo. Relacje zawsze powstają, wystarczy dotrzeć do źródła I przetłumaczyć. Nie widzę sensu jeździć na drugi koniec świata, ponownie wypytywać świadków o to o czym z pewnością już mówili. Nie chcę być nie miły i to nie moja sprawa ale wydaje mi się że to marnowanie pieniędzy fundatorów. Było wiele szumu w sprawie badania domniemanej czupakabry bodajże w Sochaczewie.
Mieliśmy zdjęcia, relacje I komentarze. Dowiedzieliśmy się o ile dobrze pamiętam, że pewne instytucje, zatrudniające urzędników za pieniądze podatników odmówiły badań przypadku ze względu na precedens. To jest niedopuszczalne aby zaniechać postępowania dlatego że się go nie rozumie. Mogę zrozumieć durnotę urzędników ale to była wspaniała okazją dla Fundacji aby ukradłą tą pieczeń. Mogła uzyskać tkankę zabitego zwierzęcia, zamiast kolejnej wyprawy sfinansować prywatne badania DNA I czego tam jeszcze. Liczy się wynik koncowy a nie to co się robi. Gdyby FN udało się uzyskać tą drogą jakieś konkretne rezultaty, w innych przypadkach nie byłaby lekceważona przy współpracy z urzędami. Tak więc czekamy na kilka nowych zdjęć, samą relację, dalsze odsłony reklamowe mandarina i upierdliwe, złośliwe komentarze sfrustrowanych komentatorów, którzy nie wiadomo z jakiego powodu akurat tutaj się odreagowywuja.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 17 kwi 2015 08:53 | brak oceny

ja | Gość

Mam takie samo zdanie. Ciagle obiecanki ze po powrocie do bazy bedzie duzo informacji. Ciagle dalekie podroze z ktorych niewiele wynika. Po takich wyprawach powinno byc wiele szczegolowych artykulow. Fundacja obniza swoje loty.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 kwi 2015 18:06 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Nie przejmuj się kangurku.Wszystko to pic i galareta. Pewnie fragment filmu sci-fi.

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 16 kwi 2015 09:08 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

To ty dziubasku nie wyrosłeś z piaskownicy, i dajesz sobie kit wciskać. Rasa, zdolna do przemierzania kosmosu, chowała by się po krzakach?!

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 kwi 2015 19:26 | brak oceny

dziubach | Gość

Dziad zadaj sobie pytanie, gdzie żyjesz w żywym kosmosie czy w piaskownicy?

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 kwi 2015 15:24 | brak oceny

Borek | Gość

Demoniczne też są.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 kwi 2015 14:15 | brak oceny

kangur | Gość

Film bardzo ciekawy, ale jeżeli opisane wydarzenia rzeczywiście miały miejsce, to widok żołnierzy pakujących przerażoną inteligentną istotę do drewnianej skrzyni daje haniebny, ale niestety prawdziwy obraz tego, co reprezentuje sobą ludzka "cywilizacja".

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 kwi 2015 11:24 | brak oceny

mandarin | Załogant

Duchy i kosmici mogą przejawiać się podobnie: http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2015/04/nowinki-poza-marginesem-iv.html

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 kwi 2015 18:07 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Prędzej uwierzę w ducha jak w kosmitę, drogi mandarinie.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 kwi 2015 23:23 | brak oceny

mandarin | Załogant

No większość tych zjawisk to zjawiska duchowe, tak że ci sie nie dziwie. Ale nie odlatuj za daleko w skrajności, bo ja nigdy tego nie robie ;) http://wp.tv/i,istota-o-dna-nieznanym-nauce,mid,1633051,cid,4051,klip.html?ticaid=614b1f

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 kwi 2015 17:59 | brak oceny

locomotion | Gość

idź do psychiary potrzebny jest ci bardzo

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 kwi 2015 22:58 | brak oceny

mandarin | Załogant

Dlaczego mnie szczujesz na nich? Staram się powstrzymać drewnianą pałe na ich grzbiety, a ty mnie tak kusisz do tego... :P

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 kwi 2015 11:18 | brak oceny

"dziubach" załogant... | Gość

Witam. I po co te programy teleskopowe w poszukiwaniu istot inteligentnych we wszechświecie?Kosmici sami podrzucają nam swoich Obcych. Osobiście nie wierze w żadną katastrofe pojazdu UFO. Oni byli przerażeni bo bali się jak My zareagujemy.

Dziękujemy za ocenę.

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zebrany przez FN materiał z Polski i ze świata mówi wyraźnie - zbliża się moment oficjalnego "Kontaktu". Wiadomo, że obce cywilizacje nas dyskretnie obserwują, prowadzą badania, monitorują. Będzie jednak moment, kiedy ich obecność stanie się informacją równie oczywistą jak to, że... istnieje Antarktyda. Jak będzie wyglądał ten kontakt? Co wie na ten temat FN? O tym podczas multimedialnego czatu - jego data zostanie podana wkrótce!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Dziś podczas konferencji prasowej NASA ma ogłosić nowe odkrycie dotyczące egzoplanet, czyli planet, które krążą wokół innych gwiazd niż nasze Słońce. Nie wiadomo, co dokładnie zostanie ujawnione - szczegóły trzymane są w wielkiej tajemnicy. Konferencja rozpocznie się o 19 polskiego czasu, będzie można ją oglądać na stronach NASA.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Środa, 22 luty 2017 | Jak to jest: zabić drugiego człowieka? W grach komputerowych i filmach sensacyjnych to prosta sprawa: strzelasz, tamten pada, uśmiechasz się i idziesz dalej. W życiu jest to trudne: ludzie mimo wielu śmiertelnych pozornie ran potrafią dalej żyć... a to dopiero początek problemów dla potencjalnego mordercy. Ta pozornie drobna kwestia stanowi śmiertelny cios dla tzw. teorii spiskowych 11 września 2001...

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621


2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.