Dziś jest:
Wtorek, 17 styczeń 2017

Kiedy w Ziemię uderzy asteroida i zakończy ten bajzel? Prawdę mówiąc codziennie pijąc poranną kawę myślę, czy to przypadkiem nie jest ten dzień.
/Peter Diamandis, znawca makrokosmosu/

Komentarze: 12
Wyświetleń: 15619x | Ocen: 1

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 1/5
Pon, 20 kwi 2015 06:51   
Autor: FN, źródło: FAKT, FN   

ZAPIERAJĄCA DECH W PIERSIACH DZIURA NA POLU POD ZAMOŚCIEM

Zjawisko tzw. tajemniczych dziur/otworów było szeroko omawiane na łamach serwisów FN. Uważamy je za absolutnie powiązane ze zjawiskiem UFO. W tym roku po raz pierwszy dostaliśmy informację od naszego czytelnika o tym, że w 2015 pojawił się dziwny otwór w ziemi. O sprawie napisał dziennik FAKT.

Dziwny otwór pojawił się nagle pośrodku pola Tomasza Nadłonka (34 l.) w Niedźwiedziej Górze (k. Zamościa). Nie ma żadnych śladów pracy ekip ludzi czy jakichkolwiek urządzeń (koparki, wywrotki itp.). Dziura jest potężna - ma blisko trzy metrów średnicy i tyle samo głębokości.

/źródło: FAKT/

 

 

Właściciel i ludzie, którzy widzieli ten otwór z bliska są absolutnie pewni, że otwór ten nie został wykopany (!), ale powstał niejako samorzutnie. Nawet pobieżne obejrzenie tej dziury pozwala wykluczyć takie teorie jak uderzenie meteorytu czy ślady po lądowaniu helikoptera. Pozostają trzy teorie:

- samorzutne osunięcie się ziemi (podwodne wody wyżłobiły nieckę, w którą zapadła się ziemia)

- prace mitycznych geologów / hydrologów.

- żarty sąsiadów

Kilka słów o geologach - po pierwsze zostawiliby jednak ślady (nie była wygnieciona nawet trawa, nie było śladów po jakichkolwiek pracach), a poza tym tak wielki otwór nie ma sensu z punktu widzenia pomiarów terenu itp. Poza tym musieliby jednak dostać zgodę od właściciela pola. Mamy więc do czynienia z zagadką. Powtórzmy raz jeszcze  - otwór nie jest wykopany. Brzegi są gładkie, jakby ucięte. Wygląda to tak, jakby coś z dużą siłą uderzyło z góry w pole. Albo jakby coś od spodu wciągnęło ziemię.

 

Dziennik FAKT przytacza rozmowę z właścicielem pola.

Jestem takim niewiernym Tomaszem. Jak czegoś nie dotknę, nie uwierzę.  Nie wiem, co o tym myśleć. Poprosiłem o pomoc władze gminy. Urzędnicy ogrodzili dziurę i na razie czekamy. Obiecano mi, że pojawi się geolog i sprawdzi wszystko – powiedział dziennikarzom.

Powiedział także kilka innych, ważnych szczegółów. W okolicy nie było żadnych wierceń. Nie ma ani wodociągu ani gazociągu. Woda, która mogłaby podmyć teren, tędy nie spływa. Nikt tu nic nie wykopywał w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Do niedawna było to zwykłe pole uprawne od zawsze należące do rodziny Nadłonków. Regularnie obsiewane, kilka razy do roku jeździły po nim traktory i kombajny.

 

Właściciel pola tłumaczy, że gdyby pod ziemią była jakaś dziura, już dawno zapadłaby się pod ich ciężarem. Jest także mały problem związany z zasypaniem tej dziwnej dziury. Jaki?

Żeby wyrównać teren trzeba by… bowiem nawieźć ziemi ciężarówkami. W tym przypadku opony samochodów zniszczyły by pszenicę.

 

Zjawisko „tajemniczych otworów” jest absolutnie niewyjaśnione. Dostawaliśmy przysyłane na pokład Nautilusa długie laboraty od ludzi, którzy w sposób komiczny tłumaczyli nam, że na pewno są „nocne drużyny geologów wariatów”, którzy przy pomocy urządzeń sprowadzonych z Korei Północnej (?) wykonują idealne – jak spod igły i bez śladów – otwory pionowo idące w ziemię na głębokość od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu metrów. Inni znowu demaskowali na potęgę tajemnicze otwory opowiadając farmazony o tym, że owe dziwne dziury były zrobione podczas prac geologicznych w latach 60-tych, a potem „jakoś takoś” osunęła się ziemia i wtedy taki otwór zauważył właściciel pola. Są to bzdury opowiadane przez ludzi, którzy nie widzieli tego zjawiska z bliska.

Ekipa FN miała okazję zdokumentować ok. 20 takich dziur na terenie Polski. Ich krawędzie, a także powierzchnia wewnątrz tunelu są idealne, a ziemia jest tak jakby spieczona. W miarę upływu dni od powstania taki otwór natychmiast traci te cechy, krawędzie zaczynają się osuwać, a otwór podmywa woda. Wszelkie bzdury o tym, że to „radosna praca geologów sprzed lat” można wrzucić do kosza wcześniej dokładnie „drąc je na kawałki”.

Co więc pozostaje? Żart sąsiadów – to także można wykluczyć. Nie tylko dlatego, że powody takiego przedsięwzięcia są niejasne, ale także dlatego, że bez jakiegoś mitycznego supermegaspecjalistycznego sprzętu nie robiącego nawet najmniejszych śladów (którego nikt na oczy nie widział!) takiego otworu się nie wykona. A warto przypomnieć, że mieliśmy okazję badać taki otwór w lesie na całkowitym odludziu. Został przypadkiem znaleziony przez leśniczego. Miał ok. 20 cm średnicy i kilkadziesiąt metrów głębokości. Ciekawą rzeczą było to, że coś, co zrobiło ten otwór w ziemi, musiało być nad lasem, gdyż tunel o tej samej średnicy wiodący do otworu w ziemi prowadził przez… warstwę złożoną z gałęzi drzew!

Pozostaje tak naprawdę jedna teoria – UFO. Te pojazdy, a raczej ich załogi, prowadzą zakrojone na szeroką skalę badania naukowe związane z naszą planetą. Z jakichś powodów wykonują takie otwory. Praktycznie zawsze w czasie poprzedzającym powstanie takiego otworu nad tym terenem ludzie obserwują obiekty UFO.

Warto przypomnieć jeden z materiałów wideo nagranych przez FN na miejscu powstania takiego otworu w ok. Mijanowa (2009 rok).

 

Komentarze: 12
Wyświetleń: 15619x | Ocen: 1

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 1/5
Pon, 20 kwi 2015 06:51   
Autor: FN, źródło: FAKT, FN   

Komentarze (12)
1 2

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco


Wt, 5 maj 2015 14:59 | brak oceny

szafranowa | Gość

Podoba mi sie tłumaczenie o poszukiwaczu skarbów, konkretne. Mam i inną, może mniej ciekawą hipotezę. W Indiach mawiają że tam gdzie jest zaćmienie słonca, tam przyjdzie i trzesienie ziemii. A to oznacza zmiany wewnątrz gleby. W Nepalu już było. Co i jak silne może być u nas nie wiem bo zaćmienie widzieliśmy ociupinkę. Poczekajmy a zobaczymy co z tą geologią.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 26 kwi 2015 20:57 | brak oceny

archeolog | Gość

Po pierwsze dziura w miejscu humusu (stropie) nosi slady kopania sztychówką. Po drugie widoczne są ślady po obiekcie archeologicznym (tuż pod humusem ślady szarej warstwy ze spalenizną - po lewej stronie pierwszego zdjęcia) oraz wkop pod jamę/grób na wprost. Sprawa jest oczywista - wykopali to "poszukiwacze skarbów", możliwe że z użyciem sprzętu (np. wykrywacza metali, geofizyki) - i najzwyczajniej w świecie zniszczyli zabytek, jak to oni nazywają pozyskując fanty. Obiekty archeologiczne są dobrem państwowym, społecznym i sprawą powinna zająć się przede wszystkim policja

Rozwiń odpowiedzi (3) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 30 gru 2015 14:29 | brak oceny

anonim | Gość

Taką dziurę w ziemi pierwszy raz widziałem w roku 2003 lub 2004 na polu w rejonie wsi Świecino koło Pucka miała tak jak większość znajdywanych głębokość ponad 3 metry i średnice otworu ok 40 cm. Na zewnątrz nie było żadnych śladów po piasku który powinien znaleść sie wokół wykopu, nie było żadnych śladów obuwia, narzędzi, pojazdów. Wtedy nikt wcześniej nie słyszał o tego typu znaleziskach i otwór został zwyczajnie zasypany aby nikt w niego nie wpadł przypadkiem.
W czasie gdy został przypadkiem odkryty wyglądał na świeży ale w promieniu kilkudziesięciu metrów od niego nie było ani jednego śladu wskazującego aby ktokolwiek tam podchodził - równo zaorane pole wokół, gdyby był to wykop zrobiony przez ludzi lub zwierzęta znajdowałaby sie wykopana ziemia i conajmniej jakiekolwiek ślady czy to butów czy inne, a tam nie było nic

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 30 gru 2015 14:17 | brak oceny

anonim | Gość

Wy już wszedzie widzicie poszukiwaczy skarbów, to już chorobliwa obsesja polskich "archeologów"

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 23 maj 2015 02:13 | brak oceny

Korvus | Gość

Tak, wykopali a później oczyścili teren wokół dziury wielkim odkurzaczem.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 22 kwi 2015 22:42 | brak oceny

Kontrapunkt | Gość

Mi to zapierają wdech w piersiach dziury na polskich drogach - to jest dopiero zjawisko niewyjaśnione!

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 22 kwi 2015 19:58 | brak oceny

Roman | Gość

Czy słyszeliście kiedykolwiek o lejach krasowych ?

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 21 kwi 2015 20:10 | brak oceny

baca | Gość

to zwykłe zapadlisko, które powstało pod wpływem grawitacji. Ufo tam nie ma i nie było. Przykro mi.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 20 kwi 2015 21:09 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Gdyby to powstało pod Grójcem, to bym rzekł łoj! Ale na Wyżynie Lubelskiej to nic nadzwyczajnego.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 20 kwi 2015 20:38 | brak oceny

Piotrek | Gość

"W tym roku po raz pierwszy dostaliśmy informację od naszego czytelnika o tym, że w 2015 pojawił się dziwny otwór w ziemi"??? Już zwykłe Google pozwala stwierdzić, że otwór pojawił się w 2010 r.: http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/16069/. Wygląda na tę samą. Pewnie jeszcze parę lat będzie sensacja z zapadliny. Gratuluję nutki niesamowitości i wątku UFO.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 20 kwi 2015 20:21 | brak oceny

mariusz | Gość

Ta "dziura" to nic nowego, powstała w 2010 roku, zresztą pisaliście wtedy o tym:
http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2100

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 20 kwi 2015 18:49 | brak oceny

Smith | Gość

Świder, byliny, przygotowanie na coś, zachowanie genetyki... Już nie pamiętacie co Jackowski o tym mówił? youtube.com/watch?v=n3yCeos1vrA Oby nie miało to związku z przepowiednią o trzech dziewiątkach.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 20 kwi 2015 18:34 | brak oceny

ela | Gość

Jak on sie nie bal tam wlezc?! przeciez jesli to jest zapalina od wewnetrznych wod, to moglo sie nagle pod nim zapasc i zginalby w blocie!

Dziękujemy za ocenę.

1 2

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

+ Dodaj nowy komentarz

dsdsdsdsdsd

ZREZYGNUJ Z ODPOWIEDZI NA KOMENTARZ

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

Brak jeszcze postów w tym temacie.


wejdź na forum, aby dołączyć do dyskusji...
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

29 stycznia 2017 w niedzielę o 21.00 zapraszamy na multimedialny (obraz i dźwięk!) czat o reinkarnacji, czyli o wędrówce dusz. Na pokładzie okrętu Nautilus ten temat uważany jest za najważniejszy do tego, aby zrozumieć świat i odkryć sens - cel wszystkiego wokół nas. Do zobaczenia na pokładzie!

Wejście na pokład

Wiadomość z okrętu Nautilus

W 2017 roku ludzie opracują nową metodę zapisywania danych lub "coś w tym stylu"... to zmieni świat! - zapowiada Krzysztof Jackowski, choć do końca sam nie wie, co się kryje za swoją wizją tego wydarzenia.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 14 styczeń 2017 | Bardzo długo rozmawiałem z Krzysztofem Jackowskim. O życiu, o Bogu, o przeznaczeniu. Czasami żałuję, że te nasze rozmowy nie są nagrywane, gdyż wiele osób zrozumiałoby, dlaczego nasza zachodnia cywilizacja tkwi w wielkim błędzie negując istnienie niewidzialnego świata duszy.

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę


Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.