Dziś jest:
Czwartek, 23 luty 2017

Nasze położenie na tej Ziemi wygląda osob­li­wie, każdy z nas pojawia się mimowolnie i bez zaproszenia, na krótki pobyt bez uświadomionego celu. Nie mogę nadziwić się tej tajemnicy...  /Albert Einstein/

Komentarze: 8
Wyświetleń: 5080x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 9 gru 2015 09:38   
Autor: FN, źródło: FN   

UFO CZY BLIK… PRZY EFEKCIE HALO?

Czym jest efekt „halo”? Odpowiedź nie nastręcza nam najmniejszych kłopotów: to zjawisko optyczne zachodzące w atmosferze ziemskiej obserwowane wokół tarczy słonecznej lub księżycowej. Jest to świetlisty, biały lub zawierający kolory tęczy (wewnątrz czerwony, fioletowy na zewnątrz), pierścień widoczny wokół słońca lub księżyca.

Zjawisko wywołane jest załamaniem na kryształach lodu i odbiciem wewnątrz kryształów lodu znajdujących się w chmurach pierzastych piętra wysokiego (cirrostratus) lub we mgle lodowej.

Różne rodzaje kryształów lodowych, możliwych ustawień w powietrzu i dróg optycznych w kryształach sprawia, że występuje wiele efektów halo. Bardzo często takie zdjęcia trafiają na pokład Nautilusa, ale tym razem jest tam „coś więcej”.

 

 

 

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Tuesday, December 8, 2015 2:25 PM

To: FN

Subject: Fwd: Zdjęcia efektu halo

 

Szanowni Państwo

Przesyłam zdjęcia które wykonałem na Mauritiusie w dniu 25 listopada br. w godzinach południowych. Zamiarem moim był wykonanie zdjęć efektu "halo" wokół słońca, ale po zgraniu na komputer okazało że znajduje się tam coś jeszcze.

W miarę możliwości proszę o identyfikację obiektu lub też zjawiska które zostało uwiecznione za zdjęciach.  

 Wykonanie tej serii zdjęć zajęło mi niecałe 30 sekund i zapewne nie było by w tym nic szczególnego gdyby nie cztery zdjęcia na których znajduje się "coś" tak dziwnego że nawet nie mam pojęcia jak to nazwać.

             Na każdym zdjęciu znajduje się mała biała kropka która po powiększeniu okazuje się czymś czego nie potrafię zidentyfikować.

Na zdjęciu 122344 znajduje się ona na krawędzi efektu halo w pobliżu godz. 6 natomiast na zdjęciu 122347 na środku tarczy w pobliżu godz. 2; i właśnie na tych zdjęciach okazuje się kropki po powiększeniu okazują się czymś jeszcze.

Identyczna kropka znajduje się również na zdjęciu 122213 pod efektem halo na godz. 6 oraz na zdjęciu 122220 na godz. 5 , ale już nie zawiera efektu wnętrza.

Zdjęcia które przesłałem nie podlegały żadnej modyfikacji. W takcie wykonywanie zdjęć znajdowałem się w punkcie o współrzędnych

-20.445225  57.704519 a wykonałem je w kierunku ok 300 do 310 stopni

z poważaniem

Romuald [dane do wiad. FN]

 

 

Czas w takim razie zobaczyć te zdjęcia…

oto one zgodnie z podaną numeracją:

 

 

 

Kiedy powiększy się tę kulkę ze zdjęć 122344 i 122347, otrzymujemy coś bardzo ciekawego:

 

 

 

Kiedy kierujemy obiektyw na silne źródło światła (lampę, Słońce itp.), zachodzi wtedy zjawisko optyczne, które my nazywamy „blikiem”. Wewnątrz obiektywu światło wytwarza właśnie takie, okrągłe plamki, które czasami wyglądają niezwykle efektownie. Mamy takich zdjęć dosłownie setki, a na potrzeby tego tekstu wybraliśmy kilka z nich z naszego Archiwum.

 

 

 

I jeszcze dwa przykłady tzw. „świetlnego blika” z poczty FN:

 

 

 

 

 

From: cruzer [dane do wiad. FN]

Sent: Friday, June 19, 2015 10:24 AM

To: FN

Subject: Dziwny obiekt (foto)

 

Witam.

Chcialem podzieli sie z Wami pewnymi fotografiami (w zalaczniku). Zostaly one zrobione przez mojego brata w Szwecji. Na pierwszy rzut oka nie ma w tym nic nadzwyczajnego ale zainteresowal mnie obiekt (po lewo) blekitnej, jasnej barwy. Po przyblizeniu na ten obiekt zauwazylem cos ciekawego a zarazem trudnego do wytlumaczenia. Prosze obejrzec foto i jesli to mozliwe odniesc sie do tego co na nich widac. Dziekuje. Cruzer.

 

 

 

 

 

 

From: Marcin [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, October 19, 2015 12:29 PM

To: FN

Subject: obiekt na zdjęciu


Witam,

Będąc wczoraj w górach (okolice Węgierskiej Górki, woj. Śląskie) zrobiłem wiele zdjęć.

Dziś, przeglądając, zauważyłem, że na 2 zdjęciach robionych pod słońce jest biała kula, nie zrobiło to na mnie większego wrażenia, choć zdjęć w górach robię dużo, od wielu lat i taki obiekt mam pierwszy raz.

Jednak kiedy przyglądam się okolicy białej kuli na jednym z tych zdjęć, widzę dokładny zarys obiektu o regularnych, symetrycznych, opływowych kształtach przypominające "płaszczkę".

Dodatkowo, biorąc pod uwagę kolejność zdjęć oraz położenie białej kuli widać, że obiekt poruszał się w kierunku północno-zachodnim.

Przyglądając się jeszcze dokładnej, po lekkim powiększeniu widać, że obiekt jest większy niż sam kształt "płaszczki".

Przód tego obiektu to trójkąt równoramienny skierowany podstawą w stronę toru lotu i boki podstawy są zakończone owalnie.


Taki obiekt mi się rysuje kiedy mocno, pod różnymi kątami oraz przy równych powiększeniach oglądam jedno z tych zdjęć, to bardziej wyraźne gdzie biała kula jest dużo dalej od słońca.

Ten podstawowy kształt płaszczki jest widoczny zdecydowanie wyraźniej niż to co opisałem później.

W załączniku przesyłam oba zdjęcia.

Będzie mi miło jak ktoś kto zajmuję się analizą tego typu zdjęć, odpisze mi coś co w jakimś stopniu wyjaśni to zdarzenie. Czy jest to złudzenie, przypadek, aparat zaszalał czy może faktycznie coś uchwyciłem czego gołe oko nie widzi.

Pozdrawiam

 

 

 

Wiemy w takim razie, że jak kierujemy aparat na źródło światła, to powstaje ów „świetlny blik”. Cały czas intryguje jednak to, co sfotografował nasz czytelnik. Kula z jasnymi, symetrycznie rozłożonymi plamkami? Przypomnijmy sobie to zdjęcie:

 

 

 

Z pomocą w rozwikłaniu zagadki „tajemniczej kuli z dziwnymi punktami” przyjdzie nam e-mail ze zdjęciem, które otrzymaliśmy w tym roku.

 

 

 

-----Original Message-----

From: Zbyszek [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, September 28, 2015 6:39 PM

To: FN

Subject: Zdjęcie


Jestem sceptykiem, lecz z ciekawości przesyłam zdjęcie i proszę o opinię. Robiłem zdjęcie na tapete do telefonu .Przy powiększeniu wyszło to cudo.

Za bardzo nie chce mi się wierzyć , iż jest to refleks świetlny, lub coś na matrycy.

 Z  poważaniem  Zbigniew [dane do wiad. FN]

 


Oto zdjęcia załączone do e-maila, które trafiły do naszego Archiwum.

 

 

 

 

Czy jest podobieństwo pomiędzy obiektem ze zdjęć z „halo nad Mauritiusem”?

 

 

 

 

Nie ma wątpliwości – to jest ten sam obiekt! Na koniec warto podsumować tę zagadkę. Ze zdjęciami „dziwnych zjawisk” ważna jest powtarzalność. Robiliśmy setki prób z wykonywaniem zdjęć blików kierując aparat na Słońce. Bliki co prawda wychodziły masowo, ale ani razu (!) nie udało nam się sfotografować taką „kulkę” z jakimiś punktami na powierzchni… czy to oznacza, że to jest blik? Naprawdę nie ma na to odpowiedzi. Można napisać wielostronicowy wykład i „mądrzyć się”, dlaczego to jest blik, że „silne źródło światła”, że to, że tamto – oczywiście można. Mimo wszystko mamy gdzieś z tyłu głowy wątpliwości… Czy na pewno takie punkty rozłożone „trójwymiarowo” na owej kulce to rzecz normalna w przypadku bliku? Spojrzeliśmy na katalog obiektów, które nazywamy blikami i jest tam ok. 800 zdjęć. Tylko na tych dwóch widać właśnie takie punkty. Jakie wnioski należy z tego wysnuć? Czy autorom zdjęć udało się na nich uchwycić coś więcej, niż tylko „ciekawe odbicie światła”? Pozostawiamy te pytania bez odpowiedzi i ruszamy… dalej w naszym rejsie „Nautilusem”, któremu czasami towarzyszą także świetlne "bliki". :)

Komentarze: 8
Wyświetleń: 5080x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 9 gru 2015 09:38   
Autor: FN, źródło: FN   

Komentarze (8)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

Wt, 15 gru 2015 10:25 | brak oceny

George | Gość

Ktoś mi kiedyś, tutaj zasuherował aby polowanie na podejrzane obiekty fotografować z migawką 1/2500 sek. Posłuchałem rady i zaczęłem pstrykać w trybie sportowym, czyli z wielokrotnością naświetleń przy jednym naciśnięciu spustu. W kilku przypadkach, podejrzane typy pojawiły się, ale w taki sposób, że tylko jeden w danej serii. Co sugeruje że podejrzane obiekty nie wiszą nad nami jak Księżyc ale wpadają do naszej przestrzeni na ułąmek sekundy i znikają. Jakby używały jej (przestrzeni) jako trampoliny do następnego przeskoku. Czas zamanifestowania zjawiska to potwierdza, jako że w serii kilku zdjęć zawartej w 1 sekundzie tylko jedno ma anomalię. Żaden ptak, reklamówka czy inny przedmiot nie jest w stanie zniknąć z pola widzenia w ułamku sekundy. Sugeruję, jeśli jest taka możliwość robić wszelkie zdjęcia z tą właśnie migawką. A może coś przypadkiem upolujemy. 1/2500 sek. polecam - szczególnie samoloty.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 15 gru 2015 10:11 | ocena: + 1

George | Gość

Wygląda jak kóla-szpiegula.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 16 gru 2015 09:40 | brak oceny

George | Gość

kula oczywiście.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 14 gru 2015 22:27 | brak oceny

MP | Załogant

Jeszcze jeden link do Google Maps z kuleczką "Pogodynką" mam nadzieję że link się wyświetli. Po otworzeniu mapy trzeba czterokrotnie nacisnąć przybliżanie obrazu. Kuleczka robi sią całkiem widoczna.
https://www.google.pl/maps/place/Włodawa/@51.564616,23.565544,3a,9.4y,348.54h,90.16t/data=!3m4!1e1!3m2!1sMaJ70CGiaHHNLwu1-WtE4Q!2e0!4m2!3m1!1s0x4723dc9374943e57:0xf4f5d0ea6e6fc3d6?hl=pl

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 14 gru 2015 22:12 | brak oceny

MP | Załogant

Podam link z Google Maps nie wiem czy się zapisze. Nawet w google zrobili zdjęcie kuleczki "Pogodynki". Po kliknięciu na link trzeba plusem zwiększyć przybliżenie obrazu

https://www.google.com/maps/place/Góra Kamieńsk, Huby Ruszczyńskie, 97-360 Kamieńsk/@51.2051297,19.4807058,3a,9.4y,226.95h,126.39t/data=!3m4!1e1!3m2!1sdw54Y410QltubwLRUAEfRA!2e0!4m2!3m1!1s0x471a02ece119c297:0xb4e8c6f86ddbfb3?force=lite

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 11 gru 2015 10:46 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Po co te ogromne zdjęcia! Nie każdy ma komputer z procesorem 1000 GB i internet 1000 MBips.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 11 gru 2015 13:11 | brak oceny

40i4 | Gość

Dobra uwaga. Wystarczyłoby małe zdjęcie plus link, albo sam link...

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 10 gru 2015 22:34 | brak oceny

de press | Gość

mam podobne zdjęcie ze słońcem ,ale bez halo ,małe kropki są na 12 i 6,pewnie to jakieś naturalne zjawisko

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 9 gru 2015 15:17 | brak oceny

lokomotywa | Gość

E tam takie tam. Czekam z niecierpliwieniem na publikacje w której będzie zebrane wszystko to co mówią, przekazują istoty z ufo. Od błahostek po mocne ciekawostki. No chyba ze to informacje zarezerwowane do książki.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 9 gru 2015 12:49 | brak oceny

40i4 | Gość

Zagadka, gdzie dwóch Polaków tam trzy poglądy, pytanie brzmi ile poglądów jest wśród dziesięciu Polaków?

Rozwiń odpowiedzi (11) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 12 gru 2015 22:17 | brak oceny

40i4 | Gość

@all Dziękuję za odwagę i udział!

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 12 gru 2015 22:01 | brak oceny

40i4 | Gość

Do GTY w czwartej iteracji udzieliłeś prawidłowej odpowiedzi czyli 55 poglądów. Najlepiej prześledzić to na 3 Polakach wtedy mamy 3 poglądy na osobę i dodajemy po jednym wspólnym poglądzie na parę (bez powtórzeń) czyli w sumie mamy 6 poglądów. Trochę Ci zeszło ale gratuluję wytrwałości w obliczeniach i wyniku!

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 12 gru 2015 16:10 | brak oceny

GTY | Gość

@40i4. Według mnie sprawa sprowadza się do pytania na ile można utworzyć par ze zboru 10-elementowego. A tych jest właśnie 10!/(8!*2!) = 45. Chyba, że wprowadzisz jakieś dodatkowe założenia, np. że każdy obywatel trzyma się swojego poglądu jeden wspólny na parę. Wówczas 10 poglądów (10 obywateli) 45 par daje 55.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 12 gru 2015 15:38 | brak oceny

40i4 | Gość

Do GTY, zastosowałeś obliczenia, ale potrzebny jest również poprawny namysł. A to dowód, że oba podane przez Ciebie wyniki są błędne. Jeśli mamy 2 Polaków i trzy poglądy to zauważ, że wynik 3 jest mniejszy od kwadratu liczby 2. Tak samo wynik dla 10 Polaków nie może być większy od kwadratu liczby 10 czyli 100.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 12 gru 2015 03:31 | brak oceny

GTY | Gość

@ 40i4 chyba się mylisz. Na pocieszenie napiszę, że poprzednia moja odpowiedź też była zła. Założyłem, że możliwych permutacji jest (10-1)! co daje 9! x 3 = 10886400. Po namyśle stwierdzam, że mamy do czynienia z kombinacjami bez powtórzeń tzn. 10!/((10-2)!*2*) x 3 = 135. Wynik 135 poglądów w 10 osobowej grupie Polaków.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 10 gru 2015 22:55 | brak oceny

40i4 | Gość

Słabo to wygląda :(, zadanie na poziomie szkoły średniej...

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 9 gru 2015 23:34 | brak oceny

Jaro | Gość

15

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 9 gru 2015 22:09 | brak oceny

40i4 | Gość

Do GTY zakładam, że zgadujesz i uznałeś, że każda duża liczba jest tak samo dobra. Dla ułatwienia dodam, że poprawna wartość jest mniejsza od 100.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 9 gru 2015 21:31 | brak oceny

limes_inferior | Gość

35

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 9 gru 2015 21:27 | brak oceny

GTY | Gość

@40i4 Sądzę, że 10886400.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 9 gru 2015 16:42 | brak oceny

Zbyszek | Gość

Ciekawe- bardzo ciekawe !

Dziękujemy za ocenę.

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zebrany przez FN materiał z Polski i ze świata mówi wyraźnie - zbliża się moment oficjalnego "Kontaktu". Wiadomo, że obce cywilizacje nas dyskretnie obserwują, prowadzą badania, monitorują. Będzie jednak moment, kiedy ich obecność stanie się informacją równie oczywistą jak to, że... istnieje Antarktyda. Jak będzie wyglądał ten kontakt? Co wie na ten temat FN? O tym podczas multimedialnego czatu - jego data zostanie podana wkrótce!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Historyczna konferencja NASA. Ogłoszone w środę odkrycie jest wyjątkowe z kilku powodów. Nigdy wcześniej nie znaleziono gwiazdy, wokół której krążyłoby tyle planet podobnych do Ziemi, ani takiego, w którym aż trzy planety znajdowały się w tzw. "ekosferze", czy też "strefie życia". - To wielki krok w stronę odpowiedzi na pytanie "czy jesteśmy sami we wszechświecie" - mówił Thomas Zurbuchen z NASA. Więcej w dziale FN24 ....

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 22 luty 2017 | Jak to jest: zabić drugiego człowieka? W grach komputerowych i filmach sensacyjnych to prosta sprawa: strzelasz, tamten pada, uśmiechasz się i idziesz dalej. W życiu jest to trudne: ludzie mimo wielu śmiertelnych pozornie ran potrafią dalej żyć... a to dopiero początek problemów dla potencjalnego mordercy. Ta pozornie drobna kwestia stanowi śmiertelny cios dla tzw. teorii spiskowych 11 września 2001...

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621


2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.