Dziś jest:
Środa, 22 luty 2017

Ludzie sądzą, że zrobili dość nie zabijając nikogo. W rzeczywistości żaden człowiek nie może umierać w spokoju jeśli nie zrobił wszystkiego co trzeba, aby inni żyli.
/Albert Camus/

Komentarze: 6
Wyświetleń: 7398x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 17 gru 2015 11:25   
Autor: FN, źródło: FN   

SIEDEM PIRAMID NA MAURITIUSIE – OTO SZLAK ATLANTÓW!

W naszej poczcie znaleźliśmy e-mail, który sprawił, że na mapie naszych przyszłych wypraw (być może nawet już w przyszłym roku) pojawił się nowy punkt – piękna wyspa Mauritius. Oto ten e-mail:

 

 

 

-----Original Message-----

From: [Dane do wiad. FN]

Sent: Wednesday, December 16, 2015 4:47 AM

To: FN

Subject: Halo MauritiusWitam,


[…] Chciałbym się odnieść do waszego wpisu maila od niejakiego pana Romualda, który przesłał zdjęcia z Mauritiusa (listopad/grudzień tego roku) efektu halo ( przyznam ze nigdy o tym wcześniej nie słyszałem)

Ale ja rownież widziałem to zjawisko - film w załączeniu. Od wielu miesięcy przebywam na Mauritius i jest tutaj wiele interesujących, niewyjaśnionych zjawisk ...

/film nadesłany przez czytelnika/Chociażby piramidy o których lokalni mówią tyle, ze są! Ale nikt nie wie od kiedy i kto je tu zbudował...

A temat ciekawy i powiązany ponoć z piramidami w Gizie i innych miejscach na świecie

Gdybyście byli zainteresowani proszę o kontakt.

Pozdrawiam

M. [dane do wiad. FN]

 

Film pokazuje nie tylko piękne „Halo słoneczne”, ale także efekt tzw. blika światła, czyli odbicia światła w obiektywie aparatu, które tworzy właśnie taką kolorową kulkę. Nas jednak o wiele bardziej zainteresowała sprawa owych piramid na Mauritiusie. Od wielu lat nie mamy wątpliwości, że wszystkie piramidy powstałe na Ziemi przed tysiącami lat maja związek z cywilizacją Atlantów. Natychmiast sprawdziliśmy i… faktycznie – na Mauritiusie jest siedem piramid! Wystarczyło pięć minut do podjęcia decyzji – lecimy tam, a pozostaje jedynie sprawa terminu. Zobaczmy miejsce położenia piramid na mapie Wyspy Mauritius.

 

 

 

Poszukiwaliśmy dobrego miejsca do kolejnej odsłony naszego eksperymentu „Otwarte Niebo” i nagle – jest jak prezes od niebios! Na razie wiemy nie wiele. Piramid jest siedem. Znajdują się na południowej części wyspy, w równinie zwaną Magnien (oto ich lokalizacja) -  

20 ° 26'.8.15 "S i 57 ° 39'2.60 "E.

Ich podstawa jest prostokątna, a wysokości nie przekracza 12 metrów. Z wyglądu są podobne do piramid znajdujących się na innej wulkanicznej wyspie u zachodnich wybrzeży Afryki, czyli Teneryfie. Podobne piramidy występują również na śródziemnomorskiej wyspie Sycylii, która jest również pochodzenia wulkanicznego. Istnieje wiele podobieństw między piramidami na Mauritiusie i Teneryfie. Na obu wyspach piramidy są częścią jednego kompleksu, znajdują się w jednym miejscu. Na obu wyspach są także wykonane z kamieni wulkanicznych bez użycia zaprawy lub innego środka wiążącego!

Niektóre z piramid na Mauritiusie zostały w przeszłości częściowo rozebrane i ponownie ustawione, do czego wykorzystano kamienie w pobliżu. Oto kilka zdjęć „piramid z Mauritiusa”:

 

 

Człowiekiem, który odkrył ten zagadkowy kompleks piramid był Thor Heyerdahl, żeglarz pochodzenia norweskiego, który twierdził, że nasi odlegli przodkowie byli w stanie poruszać się w oceanach, choć nie był w stanie wyjaśnić, jak to było możliwe przy ówczesnej „technice budowy statków”.  Heyerdahl znalazł także praktycznie identyczną piramidę na Malediwach, na wyspie Gan. Piramida mierzy 8,5 m wysokości. Została nazwany "Hawittas". Heyerdahl twierdził, że Malediwy były położone na wschodnim morskim szlaku handlowym, który był używany przez wiele starożytnych cywilizacji pochodzących z Bliskiego Wschodu.

 

 

Projekt „Piramidy”, który jest prowadzony przez FN od dwóch lat doprowadził do tego, że zgromadziliśmy naprawdę imponującą ilość materiałów na temat piramid. Kiedy zebraliśmy wszystko razem i spróbowaliśmy wyciągnąć wnioski, stało się jasne: podążamy szlakiem cywilizacji Atlantów!

 

Polecamy koniecznie obejrzeć niesamowity film z naszej biblioteki wideo, która znajduje się w Bazie FN.  Pokazuje on trop, który podjęła FN… wymaga on co najmniej 5 dalekich wypraw na koniec świata, ale to jest akurat najmniejszym problemem.

 

 

 

ZADZIWIAJACE FAKTY W SPRAWIE PIRAMID from FundacjaNautilus on Vimeo.

 

Komentarze: 6
Wyświetleń: 7398x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 17 gru 2015 11:25   
Autor: FN, źródło: FN   

Komentarze (6)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

Pt, 18 gru 2015 18:52 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Nie demonizujcie. Jak się usypie kupę kamieni bez zaprawy to co wyjdzie? Piramida oczywiście. Jest to najprostsza budowla z możliwych. Co do Atlantów... Akurat w opisie Atlantydy Platona nie ma ani słowa o piramidach! Tak więc nie ten szlak. Budowle megalityczne- to jest szlak Atlantydy! Owe mury z wielkich, dopasowanych pod żyletkę głazów- to jest dziedzictwo Atlantydy. A właśnie takie budownictwo opisał Platon.

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 19 gru 2015 15:58 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

A czym jest piramida jak nie stożkiem?? Hm..mędrcze...A po drugie, na szlaku megalitów są różne dziwne budowle, ale nie ma ani jednej piramidy. Po trzecie piramidy pojawiają się w III tysiącleciu pne, u schyłku kultury megalitycznej, która była starsza o tysiące lat. Piramidy egipskie to pomysł niejakiego Imhotepa. Na pewno piramidy nie mają nic wspólnego z Atlantydą! Trop zupełnie błędny szanowna FN.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 19 gru 2015 13:41 | brak oceny

Damian | Gość

Jak się usypie kupę kamieni bez zaprawy to wyjdzie stożek nie piramida ośle.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 17 gru 2015 19:53 | brak oceny

Faust | Gość

Piramidy to, piramidy tamto, a one nie są już ani istotne ani używane. Ciekawe są jedynie te calkowicie zasypane jak np czerwona piramida sofijska (Bułgaria) zlokalizowana pod miastem.
Są inne rzeczy:
1. dlaczego na świecie istnieją "rzeźby skalne" widoczne tylko w szczególnych ustawieniach słońca - mają dziesiątki lub setki metrów - a wybudowanie ich to ekonomiczny ...bezsens.
2. skąd i po co są niektóre tunele - prowadzące pod górami, pod bagnami...

wiecie np, że w Krk kościół sw Anny łaczy 40to km tunel z opactwem Bożogrobców? A czasach jego pochodzenia dystrykt św Anny był dzielnicą żydowską (dziś to Kazimierz).
Takich tuneli w samej malopolsce jest kilkanaście.

Rozwiń odpowiedzi (3) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 21 gru 2015 18:46 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Szanowny Fauście. Grób MB i Syna Boskiego jest w Słupcy. Tzw. grób Jezusa w Jerozolimie to fikcja dla pobożnych chrześcijan. Tak samo jak wieczernik i inne obiekty. W 70 roku, po zdławieniu powstania Bar Kochby, Jerozolima została zrównana z ziemią. Nie zostało nic. To co pokazują pielgrzymom to resztki rzymskiego miasta. Helena była dewotką i histeryczką, więc miejscowi Żydzi wcisnęli jej to czego szukała. A szukała krzyża a nie żadnego grobu. Jak sobie wyobrażasz przeniesienie wykutej w wapieniu jaskini do Chęcin? Wszędzie gdzie jakiś zamek, można usłyszeć opowiastki o lochach i korytarzach. Bujda i tyle.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 20 gru 2015 19:34 | brak oceny

Faust | Gość

skrypt tu wiecznie nawala, wiec Ci diadu_jagu odpowiem tak:
część tych tuneli jest dobrze udokumentowana archeologicznie, a akurat ten o który pytasz był kilka lat temu OFICJALNIE penetrowany przez archeologów i nawet doczekał się publikacji gazetowej. Część władza ludowa zamknęła (np z Bielskiego zamku do Szczyrku), itp... Nie muszę Ci niczego na tacy podawać - wysil szarą komorkę i sam poszukaj. No - chyba, że ty tu za dezinformatora robisz -- niejednego spotkałem "etatowca".
A skoro pytasz do czego służyła - pewnie nawet nie wiesz, że decyzją papieską w Chęcinach jest grób Jezusa (oryginał) przeniesiony z Jerozolimy (ten co go Helena odkryła). Teraz sobie podedukuj: tunel był przed czy po restauracji.

Admin: od lat tu sie skrypty wykładają - może i Ty wysil szarą komórkę, bo szkoda tu pisać jak tak kiepsko działa.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 19 gru 2015 16:09 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Byłeś w tym tunelu? Zmierzyłeś go? To jeszcze jedna legenda miejska. Budowa czegoś takiego mija się z celem. Do czego miała służyć taka, cholernie droga inwestycja? W jaki sposób przewietrzać tej długości tunel? Średniowiecze nie było irracjonalne.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 17 gru 2015 18:44 | brak oceny

ao | Gość

Piramidy stały na Ziemi dużo wcześniej, niż chodziły po niej dinozaury. Niektóre piramidy obecnie stoją w innych miejscach, niż stały kiedyś.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 19 gru 2015 17:36 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Bóg Ojciec, jako dziecko, stawiał babki z piasku, a ponieważ był oryginalny to stawiał kwadratowe.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 17 gru 2015 16:03 | brak oceny

ehh | Gość

kupcie wiecej kamer, nagrywajcie i zostawcie to wszystko dla siebie ;/ ze o braku audycji nowych nie wspomne....

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 17 gru 2015 18:31 | brak oceny

tak to widac | Gość

Dokładnie, i co kilka dni publikujecie co to wam ludziska znów przysłali na pocztę. Mielizna okręcie mielizna.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 17 gru 2015 16:36 | brak oceny

ikar-us | Załogant

Fakt, audycje można by wznowić... Pozdrawiam

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 17 gru 2015 15:27 | brak oceny

George | Gość

Otóż Thor Heyerdahl udowodnił, że Atlantyk można było przebyć na trzcinowej łodzi (tratwie). W tym celu zbudował słynną Kon-Tiki, którą w jakiś dziwny sposób na koniec krasnoludki spaliły. Za kontaktami pomiędzy Ameryką i Afryką świadczy fakt, że w zasobach któregoś faraona (ów) znaleziono zioła do ćpania, które nie rosły na kontynencie. Z kolei na jakichś wysepkach Pacyfiku odkryto naskalne ryty pochodzenia libijskiego. Nie bądźmy więc naiwni, nasi przodkowie surfowali po oceanach to tu i tam, szmuglując ziele i wiedzę piramidalną.

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 18 gru 2015 09:53 | brak oceny

George | Gość

Rzeczywśicie tak było. Książkę czytałem w latach 70 tych, to i szczegóły mi wyparowały. Faktem pozostaje że oceany w pradawnych czasach były "żeglowne" (?)

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 17 gru 2015 22:38 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Pomieszałeś z poplątałeś. Kon Tiki to była tratwa z drzewa balsa. Start- port w Callao w Peru, finisz Tuamotu w Polinezji Francuskiej. A więc płynęli przez Pacyfik. Były dwie trzcinowe łodzie Ra. Pierwsza, zbudowana przez Murzynów z Czadu, okazała się lichej jakości i trzeba było ją porzucić. Druga, zbudowana przez Indian z Jeziora Titicaca, przepłynęła z Maroka na Barbados. Kolejny statek trzcinowy Tygrys - został spalony na morzu. Kon Tiki i Ra można obejrzeć w muzeum w Norwegii.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 17 gru 2015 14:33 | brak oceny

rr | Gość

A co wasze żony na to?
Kochanie lece z chlopakami na mauritius!
-tylko grzeczny tam bądź

Dziękujemy za ocenę.

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zebrany przez FN materiał z Polski i ze świata mówi wyraźnie - zbliża się moment oficjalnego "Kontaktu". Wiadomo, że obce cywilizacje nas dyskretnie obserwują, prowadzą badania, monitorują. Będzie jednak moment, kiedy ich obecność stanie się informacją równie oczywistą jak to, że... istnieje Antarktyda. Jak będzie wyglądał ten kontakt? Co wie na ten temat FN? O tym podczas multimedialnego czatu - jego data zostanie podana wkrótce!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Dziś podczas konferencji prasowej NASA ma ogłosić nowe odkrycie dotyczące egzoplanet, czyli planet, które krążą wokół innych gwiazd niż nasze Słońce. Nie wiadomo, co dokładnie zostanie ujawnione - szczegóły trzymane są w wielkiej tajemnicy. Konferencja rozpocznie się o 19 polskiego czasu, będzie można ją oglądać na stronach NASA.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Środa, 22 luty 2017 | Jak to jest: zabić drugiego człowieka? W grach komputerowych i filmach sensacyjnych to prosta sprawa: strzelasz, tamten pada, uśmiechasz się i idziesz dalej. W życiu jest to trudne: ludzie mimo wielu śmiertelnych pozornie ran potrafią dalej żyć... a to dopiero początek problemów dla potencjalnego mordercy. Ta pozornie drobna kwestia stanowi śmiertelny cios dla tzw. teorii spiskowych 11 września 2001...

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621


2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.