Dziś jest:
Wtorek, 17 styczeń 2017

Kiedy w Ziemię uderzy asteroida i zakończy ten bajzel? Prawdę mówiąc codziennie pijąc poranną kawę myślę, czy to przypadkiem nie jest ten dzień.
/Peter Diamandis, znawca makrokosmosu/

Komentarze: 6
Wyświetleń: 7333x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Czw, 17 gru 2015 11:25   
Autor: FN, źródło: FN   

SIEDEM PIRAMID NA MAURITIUSIE – OTO SZLAK ATLANTÓW!

W naszej poczcie znaleźliśmy e-mail, który sprawił, że na mapie naszych przyszłych wypraw (być może nawet już w przyszłym roku) pojawił się nowy punkt – piękna wyspa Mauritius. Oto ten e-mail:

 

 

 

-----Original Message-----

From: [Dane do wiad. FN]

Sent: Wednesday, December 16, 2015 4:47 AM

To: FN

Subject: Halo MauritiusWitam,


[…] Chciałbym się odnieść do waszego wpisu maila od niejakiego pana Romualda, który przesłał zdjęcia z Mauritiusa (listopad/grudzień tego roku) efektu halo ( przyznam ze nigdy o tym wcześniej nie słyszałem)

Ale ja rownież widziałem to zjawisko - film w załączeniu. Od wielu miesięcy przebywam na Mauritius i jest tutaj wiele interesujących, niewyjaśnionych zjawisk ...

/film nadesłany przez czytelnika/Chociażby piramidy o których lokalni mówią tyle, ze są! Ale nikt nie wie od kiedy i kto je tu zbudował...

A temat ciekawy i powiązany ponoć z piramidami w Gizie i innych miejscach na świecie

Gdybyście byli zainteresowani proszę o kontakt.

Pozdrawiam

M. [dane do wiad. FN]

 

Film pokazuje nie tylko piękne „Halo słoneczne”, ale także efekt tzw. blika światła, czyli odbicia światła w obiektywie aparatu, które tworzy właśnie taką kolorową kulkę. Nas jednak o wiele bardziej zainteresowała sprawa owych piramid na Mauritiusie. Od wielu lat nie mamy wątpliwości, że wszystkie piramidy powstałe na Ziemi przed tysiącami lat maja związek z cywilizacją Atlantów. Natychmiast sprawdziliśmy i… faktycznie – na Mauritiusie jest siedem piramid! Wystarczyło pięć minut do podjęcia decyzji – lecimy tam, a pozostaje jedynie sprawa terminu. Zobaczmy miejsce położenia piramid na mapie Wyspy Mauritius.

 

 

 

Poszukiwaliśmy dobrego miejsca do kolejnej odsłony naszego eksperymentu „Otwarte Niebo” i nagle – jest jak prezes od niebios! Na razie wiemy nie wiele. Piramid jest siedem. Znajdują się na południowej części wyspy, w równinie zwaną Magnien (oto ich lokalizacja) -  

20 ° 26'.8.15 "S i 57 ° 39'2.60 "E.

Ich podstawa jest prostokątna, a wysokości nie przekracza 12 metrów. Z wyglądu są podobne do piramid znajdujących się na innej wulkanicznej wyspie u zachodnich wybrzeży Afryki, czyli Teneryfie. Podobne piramidy występują również na śródziemnomorskiej wyspie Sycylii, która jest również pochodzenia wulkanicznego. Istnieje wiele podobieństw między piramidami na Mauritiusie i Teneryfie. Na obu wyspach piramidy są częścią jednego kompleksu, znajdują się w jednym miejscu. Na obu wyspach są także wykonane z kamieni wulkanicznych bez użycia zaprawy lub innego środka wiążącego!

Niektóre z piramid na Mauritiusie zostały w przeszłości częściowo rozebrane i ponownie ustawione, do czego wykorzystano kamienie w pobliżu. Oto kilka zdjęć „piramid z Mauritiusa”:

 

 

Człowiekiem, który odkrył ten zagadkowy kompleks piramid był Thor Heyerdahl, żeglarz pochodzenia norweskiego, który twierdził, że nasi odlegli przodkowie byli w stanie poruszać się w oceanach, choć nie był w stanie wyjaśnić, jak to było możliwe przy ówczesnej „technice budowy statków”.  Heyerdahl znalazł także praktycznie identyczną piramidę na Malediwach, na wyspie Gan. Piramida mierzy 8,5 m wysokości. Została nazwany "Hawittas". Heyerdahl twierdził, że Malediwy były położone na wschodnim morskim szlaku handlowym, który był używany przez wiele starożytnych cywilizacji pochodzących z Bliskiego Wschodu.

 

 

Projekt „Piramidy”, który jest prowadzony przez FN od dwóch lat doprowadził do tego, że zgromadziliśmy naprawdę imponującą ilość materiałów na temat piramid. Kiedy zebraliśmy wszystko razem i spróbowaliśmy wyciągnąć wnioski, stało się jasne: podążamy szlakiem cywilizacji Atlantów!

 

Polecamy koniecznie obejrzeć niesamowity film z naszej biblioteki wideo, która znajduje się w Bazie FN.  Pokazuje on trop, który podjęła FN… wymaga on co najmniej 5 dalekich wypraw na koniec świata, ale to jest akurat najmniejszym problemem.

 

 

 

ZADZIWIAJACE FAKTY W SPRAWIE PIRAMID from FundacjaNautilus on Vimeo.

 

Komentarze: 6
Wyświetleń: 7333x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Czw, 17 gru 2015 11:25   
Autor: FN, źródło: FN   

Komentarze (6)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco


Pt, 18 gru 2015 18:52 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Nie demonizujcie. Jak się usypie kupę kamieni bez zaprawy to co wyjdzie? Piramida oczywiście. Jest to najprostsza budowla z możliwych. Co do Atlantów... Akurat w opisie Atlantydy Platona nie ma ani słowa o piramidach! Tak więc nie ten szlak. Budowle megalityczne- to jest szlak Atlantydy! Owe mury z wielkich, dopasowanych pod żyletkę głazów- to jest dziedzictwo Atlantydy. A właśnie takie budownictwo opisał Platon.

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 19 gru 2015 15:58 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

A czym jest piramida jak nie stożkiem?? Hm..mędrcze...A po drugie, na szlaku megalitów są różne dziwne budowle, ale nie ma ani jednej piramidy. Po trzecie piramidy pojawiają się w III tysiącleciu pne, u schyłku kultury megalitycznej, która była starsza o tysiące lat. Piramidy egipskie to pomysł niejakiego Imhotepa. Na pewno piramidy nie mają nic wspólnego z Atlantydą! Trop zupełnie błędny szanowna FN.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 19 gru 2015 13:41 | brak oceny

Damian | Gość

Jak się usypie kupę kamieni bez zaprawy to wyjdzie stożek nie piramida ośle.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 17 gru 2015 19:53 | brak oceny

Faust | Gość

Piramidy to, piramidy tamto, a one nie są już ani istotne ani używane. Ciekawe są jedynie te calkowicie zasypane jak np czerwona piramida sofijska (Bułgaria) zlokalizowana pod miastem.
Są inne rzeczy:
1. dlaczego na świecie istnieją "rzeźby skalne" widoczne tylko w szczególnych ustawieniach słońca - mają dziesiątki lub setki metrów - a wybudowanie ich to ekonomiczny ...bezsens.
2. skąd i po co są niektóre tunele - prowadzące pod górami, pod bagnami...

wiecie np, że w Krk kościół sw Anny łaczy 40to km tunel z opactwem Bożogrobców? A czasach jego pochodzenia dystrykt św Anny był dzielnicą żydowską (dziś to Kazimierz).
Takich tuneli w samej malopolsce jest kilkanaście.

Rozwiń odpowiedzi (3) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 21 gru 2015 18:46 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Szanowny Fauście. Grób MB i Syna Boskiego jest w Słupcy. Tzw. grób Jezusa w Jerozolimie to fikcja dla pobożnych chrześcijan. Tak samo jak wieczernik i inne obiekty. W 70 roku, po zdławieniu powstania Bar Kochby, Jerozolima została zrównana z ziemią. Nie zostało nic. To co pokazują pielgrzymom to resztki rzymskiego miasta. Helena była dewotką i histeryczką, więc miejscowi Żydzi wcisnęli jej to czego szukała. A szukała krzyża a nie żadnego grobu. Jak sobie wyobrażasz przeniesienie wykutej w wapieniu jaskini do Chęcin? Wszędzie gdzie jakiś zamek, można usłyszeć opowiastki o lochach i korytarzach. Bujda i tyle.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 20 gru 2015 19:34 | brak oceny

Faust | Gość

skrypt tu wiecznie nawala, wiec Ci diadu_jagu odpowiem tak:
część tych tuneli jest dobrze udokumentowana archeologicznie, a akurat ten o który pytasz był kilka lat temu OFICJALNIE penetrowany przez archeologów i nawet doczekał się publikacji gazetowej. Część władza ludowa zamknęła (np z Bielskiego zamku do Szczyrku), itp... Nie muszę Ci niczego na tacy podawać - wysil szarą komorkę i sam poszukaj. No - chyba, że ty tu za dezinformatora robisz -- niejednego spotkałem "etatowca".
A skoro pytasz do czego służyła - pewnie nawet nie wiesz, że decyzją papieską w Chęcinach jest grób Jezusa (oryginał) przeniesiony z Jerozolimy (ten co go Helena odkryła). Teraz sobie podedukuj: tunel był przed czy po restauracji.

Admin: od lat tu sie skrypty wykładają - może i Ty wysil szarą komórkę, bo szkoda tu pisać jak tak kiepsko działa.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 19 gru 2015 16:09 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Byłeś w tym tunelu? Zmierzyłeś go? To jeszcze jedna legenda miejska. Budowa czegoś takiego mija się z celem. Do czego miała służyć taka, cholernie droga inwestycja? W jaki sposób przewietrzać tej długości tunel? Średniowiecze nie było irracjonalne.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 17 gru 2015 18:44 | brak oceny

ao | Gość

Piramidy stały na Ziemi dużo wcześniej, niż chodziły po niej dinozaury. Niektóre piramidy obecnie stoją w innych miejscach, niż stały kiedyś.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 19 gru 2015 17:36 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Bóg Ojciec, jako dziecko, stawiał babki z piasku, a ponieważ był oryginalny to stawiał kwadratowe.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 17 gru 2015 16:03 | brak oceny

ehh | Gość

kupcie wiecej kamer, nagrywajcie i zostawcie to wszystko dla siebie ;/ ze o braku audycji nowych nie wspomne....

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 17 gru 2015 18:31 | brak oceny

tak to widac | Gość

Dokładnie, i co kilka dni publikujecie co to wam ludziska znów przysłali na pocztę. Mielizna okręcie mielizna.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 17 gru 2015 16:36 | brak oceny

ikar-us | Załogant

Fakt, audycje można by wznowić... Pozdrawiam

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 17 gru 2015 15:27 | brak oceny

George | Gość

Otóż Thor Heyerdahl udowodnił, że Atlantyk można było przebyć na trzcinowej łodzi (tratwie). W tym celu zbudował słynną Kon-Tiki, którą w jakiś dziwny sposób na koniec krasnoludki spaliły. Za kontaktami pomiędzy Ameryką i Afryką świadczy fakt, że w zasobach któregoś faraona (ów) znaleziono zioła do ćpania, które nie rosły na kontynencie. Z kolei na jakichś wysepkach Pacyfiku odkryto naskalne ryty pochodzenia libijskiego. Nie bądźmy więc naiwni, nasi przodkowie surfowali po oceanach to tu i tam, szmuglując ziele i wiedzę piramidalną.

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 18 gru 2015 09:53 | brak oceny

George | Gość

Rzeczywśicie tak było. Książkę czytałem w latach 70 tych, to i szczegóły mi wyparowały. Faktem pozostaje że oceany w pradawnych czasach były "żeglowne" (?)

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 17 gru 2015 22:38 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Pomieszałeś z poplątałeś. Kon Tiki to była tratwa z drzewa balsa. Start- port w Callao w Peru, finisz Tuamotu w Polinezji Francuskiej. A więc płynęli przez Pacyfik. Były dwie trzcinowe łodzie Ra. Pierwsza, zbudowana przez Murzynów z Czadu, okazała się lichej jakości i trzeba było ją porzucić. Druga, zbudowana przez Indian z Jeziora Titicaca, przepłynęła z Maroka na Barbados. Kolejny statek trzcinowy Tygrys - został spalony na morzu. Kon Tiki i Ra można obejrzeć w muzeum w Norwegii.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 17 gru 2015 14:33 | brak oceny

rr | Gość

A co wasze żony na to?
Kochanie lece z chlopakami na mauritius!
-tylko grzeczny tam bądź

Dziękujemy za ocenę.

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

+ Dodaj nowy komentarz

dsdsdsdsdsd

ZREZYGNUJ Z ODPOWIEDZI NA KOMENTARZ

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

Brak jeszcze postów w tym temacie.


wejdź na forum, aby dołączyć do dyskusji...
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

29 stycznia 2017 w niedzielę o 21.00 zapraszamy na multimedialny (obraz i dźwięk!) czat o reinkarnacji, czyli o wędrówce dusz. Na pokładzie okrętu Nautilus ten temat uważany jest za najważniejszy do tego, aby zrozumieć świat i odkryć sens - cel wszystkiego wokół nas. Do zobaczenia na pokładzie!

Wejście na pokład

Wiadomość z okrętu Nautilus

O północy szła "procesja duchów"... Polecamy wizytę w naszym dziale XXI PIĘTRO.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 14 styczeń 2017 | Bardzo długo rozmawiałem z Krzysztofem Jackowskim. O życiu, o Bogu, o przeznaczeniu. Czasami żałuję, że te nasze rozmowy nie są nagrywane, gdyż wiele osób zrozumiałoby, dlaczego nasza zachodnia cywilizacja tkwi w wielkim błędzie negując istnienie niewidzialnego świata duszy.

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę


Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.