Dziś jest:
Czwartek, 23 luty 2017

Nasze położenie na tej Ziemi wygląda osob­li­wie, każdy z nas pojawia się mimowolnie i bez zaproszenia, na krótki pobyt bez uświadomionego celu. Nie mogę nadziwić się tej tajemnicy...  /Albert Einstein/

Komentarze: 7
Wyświetleń: 7260x | Ocen: 1

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 7 luty 2016 12:23   
Autor: FN, źródło: https://lukaszkulak92.wordpress.com   

ŚLADY ATLANTYDY W… KRAKOWSKIM PARKU im. WOJCIECHA BEDNARSKIEGO?

Praktycznie każdego dnia otrzymujemy z całej Polski przeróżne informacje. Oczywiście są to relacje o przelotach UFO, pojawieniu się duchów czy też innych „manifestacjach dziwnych energii i sił”, ale także otrzymujemy linki do przeróżnych stron, na których znajdują się rzeczy, które mogą być interesujące z punktu widzenia zakresu działalności FN.

Niektóre z informacji zamieszczonych na przeróżnych blogach i witrynach są naprawdę zdumiewające. Przykład? Ślady placówki Atlantów w… samym centrum Krakowa!

Rzecz dotyczy śladów na ogromnej skalnej ścianie, która znajduje się w wielce urokliwym Parku im. Wojciecha Bednarskiego.  Oto fragment tekstu o „ śladach działalności cywilizacji Atlantów w Krakowie”.

[…] Tym razem opowiem Wam historię, która przydarzyła mi się autentycznie. Otóż kilka dni temu odezwał się do mnie mężczyzna- z wykształcenia geolog i mineraolog. Pan Jan, mieszkaniec Katowic napisał do mnie mniej więcej coś w stylu: „Czy chcesz zobaczyć Atlantydę w Krakowie?”. Na początku pomyślałem sobie, że ktoś po prostu robi sobie ze mnie żarty, ale postanowiłem odpowiedzieć na pytanie twierdząco i dowiedzieć się, o co dokładnie chodzi z tą „krakowską Atlantydą”.

 

Geolog niejednokrotnie podkreślał, że nie trzeba wcale podróżować po całym świecie, żeby odkryć ślady po prehistorycznych, wyrafinowanych kulturach. Wiele śladów istnienia takich cywilizacji mamy bowiem pod nosem! I faktycznie zgadzam się z Panem Janem w całej rozpiętości. Wystarczy tylko (albo aż) dobrze patrzeć i trochę pomyśleć. Około godz. 14.00 zajechaliśmy pod Park im. Wojciecha Bednarskiego. Jest to urokliwe miejsce, położone na Podgórzu, dzisiaj park krajobrazowo – historyczny, kiedyś kamieniołom. Oficjalnie przyjmuje się, że kamieniołom, z którego wydobywano wapień eksploatowano w okresie średniowiecza. Później natomiast, wraz założeniem parku kamieniołom był nieczynny i służył jako obiekt rekreacyjny.

 

Na początku Pan Jan opowiedział mi krótką historię tego miejsca, by następnie przejść do przedstawienia śladów zaawansowanej obróbki kamienia.

- Co tutaj widzisz?- zapytał mnie, gdy podeszliśmy do jednej z skalnych ścian wapiennych.

Chwilę popatrzyłem i aż znieruchomiałem. Jak przyjrzycie się sami, to sami zrozumiecie, dlaczego…

 

 

 

Cały tekst można przeczytać tutaj:

https://lukaszkulak92.wordpress.com/2015/12/12/zaawansowana-cywilizacja-z-krakowa/

 

 

 

Potraktowaliśmy ten tekst jako jedynie ciekawostkę, ale podczas naszego pobytu w Krakowie 30 stycznia 2016 roku odwiedziliśmy Park im. Wojciecha Bednarskiego, który okazał się wielce urokliwym miejscem. Obejrzeliśmy także owe „dziwne ślady”, o których wspominał autor bloga.

 

 

Poniżej krótki materiał wideo zarejestrowany przez naszą ekipę.

 

 

Oczywiście sprawę należy traktować raczej jako ciekawostkę, gdyż nie ma żadnych mocnych dowodów na to, że owa „ściana z dawnego kamieniołomu” nie nosi śladów pracy dawnych ekip kamieniarzy, którzy także mogli dysponować dużymi narzędziami. Nie sposób jest jasno określić, czy owe ślady zostały zrobione 100 lat temu czy 5 tysięcy lat temu, ale raczej skłaniać się należy do tej pierwszej wersji.

Niezależnie od tego, czy jest to ślad dawnej działalności Atlantów czy też nie jest – miejsce jest warte odwiedzenia, gdyż jest to po prostu piękny park, po którym spacer jest prawdziwą przyjemnością.

Na naszej mapie Polski przybyło nam znowu kilka miejsc, do których koniecznie musimy się wybrać. Zwłaszcza intrygujące są te, gdzie rzekomo często pojawiają się dziwne zjawiska świetlne. Mamy takie trzy miejsca i zamierzamy uczynić je punktami naszej wakacyjnej wyprawy.

Komentarze: 7
Wyświetleń: 7260x | Ocen: 1

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 7 luty 2016 12:23   
Autor: FN, źródło: https://lukaszkulak92.wordpress.com   

Komentarze (7)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

Pt, 16 gru 2016 22:45 | brak oceny

Naramsin | Gość

fajne artykuly zamieszczacie przewaznie ale czasem rece opadaja.jaka atlantyda?nie wprowadzajcie w blad takimi tytulami skoro tresc nie ma z nimi nic wspolnego.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 11 luty 2016 20:34 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

No i co George?? Nie skomentujesz? Chyba nawet Ty nie jesteś w stanie strawić tego pomysłu.

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 12 luty 2016 23:18 | brak oceny

George | Gość

Żyrafy wlazły do szafy. Oto mój komentarz tego (?) do pomysłu.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 12 luty 2016 10:49 | brak oceny

George | Gość

A film obejrzał? Męska odpowiedź TAK czy NIE przerasta?

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 luty 2016 17:56 | brak oceny

Faust | Gość

ślad po Atlantydzie - no jaja! Pewnie te niemieckie haki w ścianach tez są z atlantydy.
Spędziłem w tym parku 4 lata i są tam ciekawsze rzeczy - choćby kaplica na szczycie górki (z tajnym przejściem). Fort-rotunda (z tajnym przejściem).
Osrodek telewizyjny (z niezłymi podziemiami kutymi w opoce). Kościół z przejściem.
Kilka małych jaskiń, studnisk, kamienic z podziemiami, itd itp

Obok teren jedynego podwójnego kiedyś kopca (Kraka) - jedynego nie zburzonego przez Austriaków. Pozostałe kopce (ok 40) zamieniono na forty a stare przejścia między kopcami wykorzystano jako drogi ewakuacyjne. Do dziś niektóre używane - choćby układ StareMiasto-ParkStrzelecki-Mogilskie-Bieżanów-Wieliczka.
Ale to i tak pikusie, bo prawdziwy sekret Krakowa jest pod ...Kurzą Stopką.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 luty 2016 16:35 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

>Oficjalnie przyjmuje się, że kamieniołom, z którego wydobywano wapień eksploatowano w okresie średniowiecza< I wszystko jasne! Po co te majaczenia o Atlantydzie? Widzę, że cenzura świętej inkwizycji FN działa skutecznie!

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 14 luty 2016 10:10 | brak oceny

Lut_cyna | Gość

"nie ma żadnych mocnych dowodów na to, że owa

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 9 luty 2016 09:35 | brak oceny

. | Gość

co za donysły haha

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 luty 2016 11:12 | brak oceny

George | Gość

Dlaczego akurat Atlantydy? Na przestrzeni milionów lat mogły istnieć różne cywilizacje.

Rozwiń odpowiedzi (5) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 10 luty 2016 11:57 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Jeśli nautilusowe towarzystwo to zgromadzenie oszołomów i i ludzi naiwnych jak dzieci, to rzeczywiście nie mam tu czego szukać! Ba! Czasem trafiają się artykuły i posty ciekawe i rzucające nowe światło na pewne sprawy z gatunku paranormalnych. I tylko to mnie trzyma! Ale taki artykuł jak ten...No wybacz! To nawet nie poziom przedszkola. Pewnie i to mi wytną! FN jest święty i nietykalny, nawet jak pisze głupoty!

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 9 luty 2016 21:12 | brak oceny

George | Gość

Jeśli uważasz że Zakazana Archeologia, posążki dinozaurów i ludzi, łąćuszki i nakrętki to urojenia to ja się dziwię czego szukasz na Nautilusie. To fundacja zajmująca się sprawami niewyjaśnionymi a ty na wszystko masz gotową odpowiedź. Wniosek taki że albo masz wiecej rozumu niż wszyscy współpracownicy Fundacji z ich zapleczem intelektualno technicznym, albo jesteś kretem z konkretnym zleceniem mającym za zadanie "uziemianie" wszelkiej idei wykraczającej poza klasyczną fizykę wyuczoną w szkole podstawowej. Zapisz sie może na jakieś forum techniczne, gdzie wszystko jest jasne i naukowo udowodnione i nie psuj nam tutaj nastroju swoimi zgryźliwymi uwagami. To nie jest twoja domena, nie widzisz że kompletnie nie pasujesz do towarzystwa?

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 9 luty 2016 14:34 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Pewnie że istniały nawet tysiące cywilizacji! Tylko nie w ciągu milionów lat. W ciągu kilkunastu tysięcy lat? Tak! Te Twoje nakrętki i łańcuszki - jakoś nikt ich nie widział poza odkrywcami. Bajeczna archeologia jest bardzo popularna w pewnych kręgach zbliżonych do ufologii. Nauka nie może polegać na plotkach i urojeniach. Masz tu artykuł wysnuwający wręcz fantastyczne wnioski ze zwykłej rysy w skałce. FN traci czas i benzynę, bo komuś coś się uroiło?

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 9 luty 2016 10:29 | brak oceny

George | Gość

Na przykład takich które obrabiały kamień Machu Piccu. Albo tych które pozostawiały artefakty w węglu czy piaskowcu (nakretki, złote łańcuszki itp.) I po co ta uszczypliwość dziadu?

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 luty 2016 16:36 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Na przykład ryb pancernych?

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 luty 2016 09:11 | brak oceny

mandarin | Załogant

Podobny ślad znalazłem buszując poza szlakiem po lasach Slęży, w poszukiwaniu tajnego wejścia do góry. Podejrzewałem że to ślad po wiertłach nazistów niedaleko ukrytego wejścia, ale kto wie, może jest on o dużo starszy? http://zapodaj.net/078436be9aec3.jpg.html

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 8 luty 2016 18:34 | brak oceny

ilneptuno | Załogant

Witam serdecznie, znam okolice Ślady. Mam pytanie o jakim
Tajnym wejściu piszesz ? Pozdrawiam z Wrocławia.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 10 luty 2016 12:49 | brak oceny

mandarin | Załogant

Wewnątrz tej góry naziści mieli mieć tajną baze, do której wejścia zasypali i ukryli. Podczas wielkich deszczów w pewnych miejscach mają wypływać z góry małe szklane obiekty, z zatopionymi w nich fotografiami, przedstawiającymi zwykłe rzeczy: dom, drzewo itp. Nie słyszałeś o tym?

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 7 luty 2016 20:24 | brak oceny

GTY | Gość

Kolejny artykuł bez obrazków.

Dziękujemy za ocenę.

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zebrany przez FN materiał z Polski i ze świata mówi wyraźnie - zbliża się moment oficjalnego "Kontaktu". Wiadomo, że obce cywilizacje nas dyskretnie obserwują, prowadzą badania, monitorują. Będzie jednak moment, kiedy ich obecność stanie się informacją równie oczywistą jak to, że... istnieje Antarktyda. Jak będzie wyglądał ten kontakt? Co wie na ten temat FN? O tym podczas multimedialnego czatu - jego data zostanie podana wkrótce!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Historyczna konferencja NASA. Ogłoszone w środę odkrycie jest wyjątkowe z kilku powodów. Nigdy wcześniej nie znaleziono gwiazdy, wokół której krążyłoby tyle planet podobnych do Ziemi, ani takiego, w którym aż trzy planety znajdowały się w tzw. "ekosferze", czy też "strefie życia". - To wielki krok w stronę odpowiedzi na pytanie "czy jesteśmy sami we wszechświecie" - mówił Thomas Zurbuchen z NASA. Więcej w dziale FN24 ....

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 22 luty 2017 | Jak to jest: zabić drugiego człowieka? W grach komputerowych i filmach sensacyjnych to prosta sprawa: strzelasz, tamten pada, uśmiechasz się i idziesz dalej. W życiu jest to trudne: ludzie mimo wielu śmiertelnych pozornie ran potrafią dalej żyć... a to dopiero początek problemów dla potencjalnego mordercy. Ta pozornie drobna kwestia stanowi śmiertelny cios dla tzw. teorii spiskowych 11 września 2001...

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621


2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.