Dziś jest:
Środa, 22 luty 2017

Ludzie sądzą, że zrobili dość nie zabijając nikogo. W rzeczywistości żaden człowiek nie może umierać w spokoju jeśli nie zrobił wszystkiego co trzeba, aby inni żyli.
/Albert Camus/

Komentarze: 7
Wyświetleń: 6964x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 19 kwi 2016 10:29   
Autor: FN, źródło: gazeta.pl, fakt,pl, Reuters, PAP   

GIGANTYCZNA KULA W LESIE W BOŚNI I HERCEGOWINIE

Kula została znaleziona przypadkiem przez Semira Osmanagić`a, który nagle zauważył dziwny kulisty głaz wystający z ziemi. Kiedy zaczął odkopywać dziwny kamień okazało się, że ma on wręcz idealny kształt kuli. Problemem są wymiary głazu. Kula ma bowiem średnicę 3,5 metra i waży ok. 35 ton. Jej zrobienie oczywiście jest możliwe, ale raczej pozostaje poza zasięgiem dawnych „mistrzów dłuta i młotka”.

Aby zobaczyć skalę tego, co znaleziono w bośniackim lesie, warto dokładnie obejrzeć zdjęcia.

 

Poniżej film pokazujący dziwną kulę w lesie.

 

Po ogłoszeniu informacji na temat tego odkrycia znaleziska natychmiast rozpoczęły się dyskusje dotyczące jego pochodzenia. Naukowcy oceniają, że ciemnoszary kolor może świadczyć o wysokiej zawartości żelaza we wnętrzu wykopaliska. Bośniacki archeolog Semir Osmanagich szacuje, że w pobliżu Zavidovici mogło kiedyś być nawet 80 podobnych kul i ocenia, że mogą one być dziełem przedstawicieli obcej cywilizacji. Ten sam naukowiec twierdzi także, że w pobliżu innej miejscowości w Bośni - Visoko, znajdowały się kiedyś piramidy.

To może być największa i najstarsza kula, która została stworzona przez człowieka - twierdzi archeolog Semir Osmanagić.

Inni eksperci podważają jego teorie. Przekonują, że kula mogła powstać na skutek naturalnych procesów. Kula odkryta w Bośni jest porównywana do podobnych, znalezionych w Kostaryce, które zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i stały się inspiracją dla twórców scenografii do filmu "Poszukiwacze zaginionej arki". W informacji podanej na ich temat przez UNESCO może na przeczytać, że ich "znaczenie, użytkowanie i sposób produkcji tych kul pozostaje tajemnicą". Mandy Edwards z Uniwersytetu w Manchesterze przedstawił teorię, że kula jest efektem zjawiska nazywanego konkrecją. Polega ono na tym, że kolejne warstwy minerałów narastały wokół kamienia na przestrzeni wielu lat. Niestety kule powstające w wyniku konkrecji wyglądają trochę inaczej – poniżej przykład takich właśnie „kul”, które znaleziono na nowozenandzkich plażach.

 

 

I jeszcze jedna historia z ostatnich godzin, która bardzo nas zainteresowała. Chodzi o dziwną pianę, która nagle pojawiła się na ulicach japońskiego miasta zniszczonego przez ostatnie trzęsienie ziemi. W sobotę 16 marca 2016 na ulicy miasta Fukuoka, ok. 90 km od epicentrum trzęsienia ziemi, pojawiła się tajemnicza piana. Zdjęcia ulic pokrytej białą substancją mieszkańcy umieszczali na Twitterze. Podejrzewali, że pojawienie się piany mogło spowodować pęknięcie rury kanalizacyjnej w czasie trzęsienia ziemi. Na pierwszy rzut oka przypomina ona pianę, która powstaje z zanieczyszczeń w indyjskim Bangalore. Tam jest to toksyczna mieszanka detergentów, odchodów, benzyny i oleju napędowego. Japończycy pisali, że piana w Fukuoka nie była szkodliwa. Pojawiło się też tłumaczenie, że uruchomił się system przeciwpożarowy i jest to piana gaśnicza. Władze nie podały oficjalnego tłumaczenia.

 

Mieliśmy kilkudniową przerwę w publikacjach spowodowaną – powiedzmy – osobistymi obowiązkami załogi Nautilusa związanymi z okresem wiosennym. Powoli postaramy się wypłynąć z tego „burzliwego fragmentu oceanu” do końca tego tygodnia.

Przepraszamy wszystkich, którzy albo czekają na odpowiedź e-mailową, albo na telefon – postaramy się nadrobić zaległości z pocztą do końca tygodnia. Wszystkich fanów FN czeka wielka, wielka niespodzianka na początku maja, ale o tym… jeszcze nie teraz.

Mamy fantastyczne relacje o obserwacjach UFO z terenu Polski. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, ukażą się one w naszym serwisie najpóźniej jutro. Pozdrawiamy wszystkich z pokładu Nautilusa!

Komentarze: 7
Wyświetleń: 6964x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 19 kwi 2016 10:29   
Autor: FN, źródło: gazeta.pl, fakt,pl, Reuters, PAP   

Komentarze (7)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

Śr, 27 kwi 2016 11:33 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Odróżnienie tworu przyrody od tworu rąk ludzkich jest w tym przypadku chyba proste? Widać wyraźnie że warstwy przyrastały sferycznie. A więc twór przyrody. Gdyby była wycięta ze skały w niezgodzie z warstwami skalnymi, to byłby to twór rąk ludzkich. I było by się czym hecować.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 22 kwi 2016 09:04 | brak oceny

spokoloko | Gość

Kula, którą przedstawiacie w artykule jest konkrecją syderytową lub limonitową. Olbrzymią, ale jednak, tylko konkrecją. Nie jest to nic nadzwyczajnego. Z terenu Polski znane są na przykład tzw. kule szczecińskie. Zarówno syderyt, jak i limonit są rudami żelaza. Nie ma sensu doszukiwać się działania kosmitów tam, gdzie istnieje zupełnie logiczne wytłumaczenie. Nauka w tym przypadku wcale nie jest bezradna!

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 24 kwi 2016 08:20 | brak oceny

George | Gość

spokoloko - przepraszam za ostatni wpis, miał być w innym miejscu. Takie są skutki zabawy tabletem na lotnisku.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 23 kwi 2016 13:22 | brak oceny

George | Gość

Możesz kolego zacytować ustęp w którym jest zawarta sugestia o udziale kosmitów w stworzeniu kuli? Artykuł jest krótki więc zadanie jest dosyć proste. Przeczytałem w ogóle tekst?

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 20 kwi 2016 10:35 | brak oceny

glonojad | Gość

Te kule to kozy z nosa ukulane przez giganty żyjące dawno temu

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 19 kwi 2016 23:04 | brak oceny

Pablo | Gość

W Visoko nie znajdowały się piramidy lecz są cały czas :)
Wystarczy pojechać i zobaczyć.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 23 kwi 2016 13:23 | brak oceny

George | Gość

Tak, to wyjaśnia pochodzenie kół.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 19 kwi 2016 22:41 | brak oceny

77777777 | Gość

To jajo DINO REKSA na nie kula

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 19 kwi 2016 16:54 | brak oceny

Yusuf | Gość

Z różną częstotliwością wypowiadam się pod artykułami Nautilusa, ale powtórzę co pisałem nie raz. Należy bardzo poważnie potraktować mity ,legendy innych kultur i religii dogłębnie wczytać się w różne przekazy. Próbować je zozumieć ale nie według oficjalnych metod Być może rozwiązaniem wielu społecznych, medycznych, tożsamościowych problemów jest spojrzenie przez inna optykę. Pogodzenie się ,że nie jesteśmy czymś wyjątkowych i cudownym ,że ktoś kiedyś już przechadzał się po Ziemi a my wcale nie odkrywamy Ameryki oraz ,że coś gdzieś jest poza naszym ego otworzy podstawę zrozumienia.

Rozwiń odpowiedzi (3) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 25 kwi 2016 23:34 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

To co wyraża Yusuf to na zachodzie nazywa się bullschit. Inaczej mówiąc bezwartościowy bełkot udający wielka mądrość.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 24 kwi 2016 08:21 | brak oceny

George | Gość

Gargamel - Yusuf wyraża się całkiem jasno.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 19 kwi 2016 23:08 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Można wiedzieć o co Ci chodzi konkretnie? To co napisałeś to bełkotliwy ogólnik.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 19 kwi 2016 13:48 | brak oceny

konix | Gość

Semir Osmanagich ON NIE JEST ARCHEOLOGIEM ! Nie ma nic wspolnego z archeologia, jak tak rzetelnie chceice swoje atrtykuly pisac to powodzenia.T o zwykly hochsztapler, proponuje Wam wiecej science mniej fiction i "Ancient Aliens" ,

Rozwiń odpowiedzi (13) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 26 kwi 2016 08:48 | brak oceny

George | Gość

Masz dziadu rację ale niezależnie od intencji Schliemanna faktem pozostaje że to on właśnie wydłubał z ziemii skarby ponoć Troii. Ponoć ponieważ ta historyczna była nad brzegiem morza a ta Schliemanna kilka kilometrów w głębi lądu. W ciągu tak krótkiego okresu morze nie mogło się cofnąć na taką odległość. Ale zbaczamy tu z kursu bo miało być o kulkach a nie o Osmanagichu.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 24 kwi 2016 21:29 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Drogi Natanielu. Podstawowa zaletą Schliemanna jako odkrywcy był potężny majątek. Nie musiał się liczyć z nikim. A w Troi narobił sporo szkód, bo właśnie nie był archeologiem. Szukał skarbów. I zresztą znalazł! Co do Daenikena, to trzeba mu przyznać świetny warsztat pisarski. Jako wolny strzelec namieszał nieźle w świecie nauki. Nauczył ludzi nieufności do zramolałego profesorskiego światka. Wyciągnął wszystkie wątpliwości zamiecione pod dywan. I to jest jego największa zasługa. Niekoniecznie trzeba wierzyć w jego idee.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 24 kwi 2016 15:25 | brak oceny

Nataniel | Gość

konix, co z tego, że nie jest archeologiem! Heinrich Schliemann też nie był archeologiem i odkrył mityczne miasto Troję, gdzie cała rzesza "uczonych" wątpiła w niego...a może nawet kpili z niego...

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 24 kwi 2016 15:01 | brak oceny

Nataniel | Gość

Ty archeolog powiadasz że Daniken został zdyskredytowany? No to powiedz mi jak budowali te wielkie monumentalne budowle takie jak choćby w Baalbek i przedstaw mi niewątpliwe dowody na to...Tylko nie chce słyszeć, że za pomocą dłuta i młoteczka, oraz, że transport odbywał się za pomocą ludzkich mięśni - ok? Bo to jest dopiero bajkopisarstwo...

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 23 kwi 2016 13:31 | brak oceny

George | Gość

Konix - z tego co wiem Steve Jobs nie był ani informatykiem ani projektantem z zawodu. Albert Einstein nie miał wykształcenia akademickiego. Jimi Hendrix i wielu innych byli samoukami. Czy uważasz że ludzie powinni być aktywni w dziedzinach zgodnie z uzyskanym papierem? Czyżby zazdrość...?

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 22 kwi 2016 21:55 | brak oceny

Czcibor | Gość

Nie wiem czym jest owa kula i bynajmniej nie mam oporów by się do tego przyznać. Nie byłem na miejscu, nie widziałem jej, nie prowadziłem przy niej badań, nie mam w ręku ekspertyz specjalistów z innych dziedzin, więc niby jak mam się odnieść do sprawy? Nie jestem bajkopisarzem, tylko człowiekiem posługującym się ogólnie przyjętą metodologią naukową

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 22 kwi 2016 03:23 | brak oceny

George | Gość

I co wynika z tych komentarzy? Zaliczyłem ich sześć i żaden z nich nie odnosi się do tematu czyli kuli. Panie archeolog - prosimy na temat - czym są te kule? Konkretnie.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 21 kwi 2016 19:02 | brak oceny

gnago | Gość

nie wypowiadaj sie w końcu swego postu nie konsultowałeś z profesjonalnym polonistą

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 21 kwi 2016 08:15 | brak oceny

Czcibor | Gość

To prawda dziad_Jag. Obecnie jest już nieco lepiej, ale opracowania z lat 70. 80. i 90 pisane były tak dziwacznym metajęzykiem (czytaj nadnaukowym bełkotem), że nawet specjalistom trudno było przez nie przebrnąć.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 21 kwi 2016 00:14 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Nie dziw się Czciborze! Celem takich pseudo archeologów i UFO logów jest nabicie kabzy. Więc im bardziej obłąkane tezy i pomysły tym lepiej. Natomiast Ty jako archeolog klęknij na kolana i uderz się w piersi.. Tych waszych opracowań nie da się czytać!!! Nic dziwnego ze ludzie wolą Thompsona.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 20 kwi 2016 07:48 | brak oceny

Czcibor | Gość

Mój głos może być uznany za stronniczy, bowiem jestem archeologiem z blisko 20 - letnim doświadczeniem badawczym. Ludziom wydaje się, że książki na temat fizyki powinien pisać fizyk, na temat chemii chemik, medycyny lekarz itd. itp. Natomiast opracowania w dziedzinie historii czy archeologii może (i niekiedy pisze) każdy. Skutki są niestety opłakane - kompletny brak warsztatu badawczego, refleksji metodologicznej, tezy zaprzeczające najbardziej oczywistym faktom, wyciągane na podstawie wadliwie skonstruowanej analizy i delikatnie ujmując wątpliwych ,,dowodów". Jakież to dowody ma załogant Wozzie na pobyt obcych na Ziemi (z wyłączeniem dawno już zdyskredytowanych tez Dänikena, Cremo czy Thompsona itd) ?

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 19 kwi 2016 22:09 | brak oceny

George | Gość

Jesteś jak debilny polityk. Nie słuchasz co się mówi tylko kto mówi. Powodzenia w życiu z taką postawą.

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 19 kwi 2016 15:59 | brak oceny

wozzie | Załogant

Jeżeli naprawdę twierdzisz, że w starożytności Ziemi nie odwiedzali przedstawiciele obcych cywilizacji, to naprawdę Ci współczuję :(

Dziękujemy za ocenę.

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zebrany przez FN materiał z Polski i ze świata mówi wyraźnie - zbliża się moment oficjalnego "Kontaktu". Wiadomo, że obce cywilizacje nas dyskretnie obserwują, prowadzą badania, monitorują. Będzie jednak moment, kiedy ich obecność stanie się informacją równie oczywistą jak to, że... istnieje Antarktyda. Jak będzie wyglądał ten kontakt? Co wie na ten temat FN? O tym podczas multimedialnego czatu - jego data zostanie podana wkrótce!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Dziś podczas konferencji prasowej NASA ma ogłosić nowe odkrycie dotyczące egzoplanet, czyli planet, które krążą wokół innych gwiazd niż nasze Słońce. Nie wiadomo, co dokładnie zostanie ujawnione - szczegóły trzymane są w wielkiej tajemnicy. Konferencja rozpocznie się o 19 polskiego czasu, będzie można ją oglądać na stronach NASA.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 22 luty 2017 | Jak to jest: zabić drugiego człowieka? W grach komputerowych i filmach sensacyjnych to prosta sprawa: strzelasz, tamten pada, uśmiechasz się i idziesz dalej. W życiu jest to trudne: ludzie mimo wielu śmiertelnych pozornie ran potrafią dalej żyć... a to dopiero początek problemów dla potencjalnego mordercy. Ta pozornie drobna kwestia stanowi śmiertelny cios dla tzw. teorii spiskowych 11 września 2001...

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621


2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.