Dziś jest:
Środa, 18 styczeń 2017

Kiedy w Ziemię uderzy asteroida i zakończy ten bajzel? Prawdę mówiąc codziennie pijąc poranną kawę myślę, czy to przypadkiem nie jest ten dzień.
/Peter Diamandis, znawca makrokosmosu/

Komentarze: 5
Wyświetleń: 3995x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Nie, 8 maj 2016 12:51   
Autor: FN, źródło: FN   

DZIWNA OBSERWACJA UFO – BIAŁA KULA KRĄŻYŁA WOKÓŁ INNEJ… BIAŁEJ KULI?

Obiekty UFO potrafią wyglądać w tak dziwaczny sposób, że czasami nawet trudno jest opisać, nie mówiąc o tym, że przekonanie innych o tym, że „coś takiego się widziało” graniczy z cudem… Tym razem zajmiemy się jednym, drobnym wycinkiem „niezwykłych obserwacji”. Chodzi bowiem o pojawienie się obiektów, wokół których krążyły „inne, mniejsze obiekty” niczym elektrony wokół atomu!

W naszym archiwum jest relacja mieszkańca Wielkopolski, który razem z bratem wracał do domu w lipcu 1985 (niestety świadek nie pamięta dokładnej daty). Było po 21.00, kiedy nagle na niebie zauważyli bardzo osobliwe zjawisko. Była to jasna kula, wokół której poruszała się inna kula, ale znacznie mniejsze średnicy. Oba obiekty tworzyły bardzo stabilny układ i wyglądały tak, że – jak opisywał świadek – na widok UFO wręcz jemu i jego bratu „odebrało mowę”! Po ok. minucie obiekty ruszyły, ale cały czas mniejszy poruszał się wokół większego. Przez chwilę leciały powoli, aby po chwili przyspieszyć i z oszałamiającą prędkością „wlecieć w chmury”.

Ta relacja jest nagrana w postaci audio i znajduje się w naszym archiwum w Bazie FN. Przypomniała nam się w związku z niezwykłym filmem, który został zarejestrowany bardzo blisko Rzymu w 2009 roku. Widać na nim właśnie taki dziwny „układ” dwóch kul.

 

Poniżej film.

 

 

Czy takie „dziwne mniejsze obiekty poruszające się wokół większego” są rzadkością wśród obserwacji UFO? Absolutnie nie. Oto kolejny przykład z naszego „Archiwum Wideo FN”. W jednym z odcinków serialu „Bliskie Spotkania” była przedstawiona taka właśnie relacja z obserwacji UFO. Znajduje się ona w drugiej części filmu.

 

BLISKIE SPOTKANIA ARCHIWUM FN from FundacjaNautilus on Vimeo.

 

 

Wszystko wskazuje na to, że w Polsce na Dolnym Śląsku udało się nagrać obiekt UFO. Miało to miejsce 29 kwietnia 2016 w okolicach Wołowa. Obserwacja UFO miała miejsce ok. godz. 20:05

Autor nagrania opisuje, że obiekt „wykonywał przeskoki”, ale wreszcie zatrzymał się w miejscu i udało mu się go zarejestrować. Oto ten film.

Zwracamy uwagę na bardzo szczególne „ułożenie jasno świecących smug” wokół obiektu – tak dokładnie potrafią wyglądać  obiekty UFO!

 

Warto tutaj przypomnieć podobny obiekt zarejestrowany w 2001 roku. Autorem filmu jest pan Włodzimierz Krawczyk z Poznania, który mieszka w domu w dzielnicy Winogrady. 26 maja 2001 roku o godz. 8.32 rano zauważył dziwny jasny punkt na niebie. Pan Włodzimierz miał kamerę Sony Digital model DCR TRV 125E, którą zaczął filmować obiekt. W tym czasie słońce było dokładnie po przeciwnej stronie nieba, więc obiekt jest widoczny znakomicie. Pan Włodziemierz wielokrotnie miał okazję obserwować ze swojego balkonu planetę Wenus, ale tym razem wyglądało to zupełnie inaczej.

Po pierwsze obiekt świecił światłem wielokrotnie silniejszym niż znana wszystkim Wenus. Nawet gołym okiem były widoczne czarne „belki" otaczające owo światło, co także można zobaczyć na filmie. Oprócz tego obiekt zmieniał barwy, a w pewnym momencie zaczął -- co wielokrotnie podkreślał pan Krawczyk -- wyraźnie wirować. Obserwacja trwała ledwie kilka minut, ale ciekawe było także jej zakończenie. W pewnym momencie obiekt zmienił 2-3 razy barwę, kształt, po czym zniknął.

 

I na koniec dla tych, którzy być może jeszcze nie wiedzą…

Komentarze: 5
Wyświetleń: 3995x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Nie, 8 maj 2016 12:51   
Autor: FN, źródło: FN   

Komentarze (5)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco


Śr, 11 maj 2016 17:38 | brak oceny

Dachrezy Burłatow | Gość

Ten włoski filmik to bodaj pierwszy na tej stronie w miarę wiarygodny materiał filmowy. Wszystko inne to były jakieś świetlne punkciki kręcone z ręki, a więc skaczące po całym ekranie, które mogły być dokładnie wszystkim.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 9 maj 2016 19:35 | ocena: -1

Intek | Gość

Problem zjawiska latających świetlistych kul geolodzy tłumaczą w prosty sposób - gigantyczny efekt piezoelektryczny zginanych płyt tektonicznych, które emitują kuliste porcje statycznych ładunków elektrycznych w przestrzeń. Coś na kształt pioruna kulistego.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 9 maj 2016 08:25 | ocena: + 2

Adam | Gość

Znakomity material. Pierwszy filmik nie jest to fake poniewaz prawie identyczne widzialem we Wieczfni koscielnej. Moja relacja jest opisana tu na stronie. Mam teraz dowod ze te zjawisko wystepuje na calym swiecie, a to, nie jest przypadkiem. Chyba zblizamy sie do poznania prawdy. Wszystkim sceptykom opadna szczeki. Cos niesamowitego naprawde zobaczyc to na wlasne oczy. Szok i niedowiezanie. W mojej obserwacji ta wieksza kola pojawila sie z nikad, wypuscila 3 te miejsze swiatelka po czym po prostu znikla a te swiatelka lataly jeszcze dlugo. Cos niesamowitego. Pozdrawiam cala zaloge. Kto widzial cos podobnego niech pisze w komentarzach.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 9 maj 2016 18:21 | ocena: + 1

MP | Załogant

Naprawdę nie warto zajmować się sceptykami. Materiały prezentowane w Nautilusie powinny być omawiane tylko przez osoby które są pewne doświadczeń prezentowanych na stronach. Zostaw sceptyków, nie odpowiadaj im, naprawdę szkoda dla nich czasu. Nikogo nie przekonuj nie opowiadaj scepom o tych zjawiskach. Ja też obserwowałem w ostatnim czasie podobne zjawisko. Nie była to obserwacja bezpośrednia, Oglądałem tereny nadwiślańskie poprzez lokalną kamerkę on-line. Kula na tle wielkiej ciemnej chmury była doskonale widoczna. Poruszała się pod chmurą i od czasu do czasu wpadała do środka chmury.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 8 maj 2016 18:52 | brak oceny

Mateusz | Gość

Identyczne zjawisko obserwowałem w zeszłym roku na trasie krajowej numer 10 między Toruniem a Lipnem. Biała świetlista kula lecąca na wysokości chmur.

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 8 maj 2016 16:17 | brak oceny

woder | Gość

Ten pierwszy film z krążącą jedną kulą wokół drugiej wygląda mi na fake.
Jeszcze zanim ukazuje się obiekt widać osobę, która od razu po zauważeniu czegoś pokazuje na to coś palcem. Wygląda to na element reżyserowany, ponieważ gdy coś ujrzymy ciekawego, to pierw się w to coś wpatrujemy i chociaż przez chwilę próbujemy poszukać racjonalnego wyjaśnienia (np. nasionko unoszone przez wiatr, które rozproszyło promienie słoneczne). Tymczasem na filmie od razu, bez chwili zastanowienia postać wskazuje na obiekt.
Sam obiekt nie przypomina niczego realnego. Co mam na myśli? Kula świetlna tak wygląda, owszem, ale jedynie w grach lub niskobudżetowych filmach. Sądzę, iż mamy tu do czynienia z grafiką komputerową. Podobne i nieodparte wrażenie oprócz samej części graficznej mam w momencie gdy obiekt nagle przyspiesza. Obiekty stworzone w 100% komputerowo przyspieszają w identyczny sposób. Jakość zmontowanego filmu została pogorszona celem choćby złudnego wyrównania wielkości ziarna.
Czy można z cała pewnością wykluczyć, że nagranie jest fałszywe? Na pewno nie, ale w tym celu dobrze by było pozyskać materiał w lepszej jakości, a najlepszym rozwiązaniem by był film oryginalnie zgrany z urządzenia nagrywającego. Podejrzewam jednak, że taki może nie istnieć w ogóle.

Dziękujemy za ocenę.

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

+ Dodaj nowy komentarz

dsdsdsdsdsd

ZREZYGNUJ Z ODPOWIEDZI NA KOMENTARZ

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

najnowsze posty w tym temacie:
szczyglis | Poniedziałek, 9 maj 2016 02:16:02 :: Widzieliście ten film?
Niestety to najprawdopodobniej fejk. Zrobiłem zbliżenie, widać że obiekty ruszają się równo z ruchem kamery w pewnym momencie. Ogólnie to sztucznie wygląda, słabiutko i mało realnie.

Oryginał:
8GQ2d0he5u4

A tu moje zbliżenie:
pvFSIPSBS6o

W dodatku pod koniec jak obiekt znika za górą, to ma zbyt dużą ostrość w stosunku do reszty....czytaj dalej >>

wejdź na forum, aby dołączyć do dyskusji...
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

29 stycznia 2017 w niedzielę o 21.00 zapraszamy na multimedialny (obraz i dźwięk!) czat o reinkarnacji, czyli o wędrówce dusz. Na pokładzie okrętu Nautilus ten temat uważany jest za najważniejszy do tego, aby zrozumieć świat i odkryć sens - cel wszystkiego wokół nas. Do zobaczenia na pokładzie!

Wejście na pokład

Wiadomość z okrętu Nautilus

Ogłoszono koniec poszukiwań malezyjskiego boeinga MH370. Lot MH370 to jedna z największych zagadek w dziejach lotnictwa. 8 marca 2014 roku malezyjski Boeing 777, lecący z Kuala Lumpur do Pekinu, zniknął z radarów nad Morzem Południowochińskim. Na jego pokładzie było w sumie 239 osób. Wiadomo, że samolot skręcił później w kierunku Oceanu Indyjskiego. Dalszy los lotu MH370 pozostaje jednak nieznany. Po blisko trzech latach zakończono bezowocne poszukiwania wraku.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 14 styczeń 2017 | Bardzo długo rozmawiałem z Krzysztofem Jackowskim. O życiu, o Bogu, o przeznaczeniu. Czasami żałuję, że te nasze rozmowy nie są nagrywane, gdyż wiele osób zrozumiałoby, dlaczego nasza zachodnia cywilizacja tkwi w wielkim błędzie negując istnienie niewidzialnego świata duszy.

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę


Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.