Dziś jest:
Piątek, 24 luty 2017

Nasze położenie na tej Ziemi wygląda osob­li­wie, każdy z nas pojawia się mimowolnie i bez zaproszenia, na krótki pobyt bez uświadomionego celu. Nie mogę nadziwić się tej tajemnicy...  /Albert Einstein/

Komentarze: 7
Wyświetleń: 6723x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 19 maj 2016 10:55   
Autor: FN, źródło: FN, NASA   

INCYDENTY Z OBIEKTAMI UFO NA KSIĘŻYCU

O temacie „UFO i Księżyc” pisaliśmy w tym serwisie niezliczoną ilość razy. Ale trudno nam się powstrzymać przed pokazaniem jeszcze jednego, mało znanego incydentu z księżycowej misji Apollo 17. Warto przypomnieć, że to była ostatnia w ramach programu Apollo, szósta załogowa misja na Księżyc, w której astronauci lądowali na powierzchni. W czasie misji zebrano 110,52 kg próbek. Astronauci spędzili na powierzchni 3 dni 02 godziny 59 minut i 40 sekund i przebyli 35,7 km. W czasie pobytu na Księżycu wykonali trzy spacery (EVA) o łącznym czasie 22 godziny 03 minuty i 57 sekund.

  • Lądowanie na powierzchni Księżyca 11 grudnia 1972 o godzinie 19:54:58 GMT
  • Miejsce lądowania: Taurus-Littrow (20,191°N, 30,772°E)
  • Start z powierzchni Księżyca: 14 grudnia 1972, 22:54:37 GMT
  • dowódca: Eugene A. Cernan CDR (commander)
  • pilot modułu dowodzenia: Ronald E. Evans CMP (command module pilot)
  • pilot modułu księżycowego: Harrison H. "Jack" Schmitt LMP (lunar module pilot)

 


Podczas tej misji działy się fascynujące rzeczy związane z UFO, o których wie niewiele osób, choć zapisy z tego lotu są powszechnie dostępne (w Bazie FN mamy kilkanaście godzin materiałów wideo udostępnionych przez NASA).

Przykład? Niezwykle ciekawe wydarzenie miało miejsce wtedy, kiedy Ronald E. Evans zbierał próbki skał i nagle zauważył, że coś dziwnego dosłownie „przeleciało mu nad głową”. Mówi wtedy legendarne słowa:

- Co to było Jack?!

Warto przypomnieć, że na Księżycu nie ma atmosfery i nie ma wiatru, który może zwiać coś z „anteny statku”. Dlaczego anteny? Gdyż ten obiekt miał się oderwać od właśnie anteny lądownika i poszybować nad powierzchnią Księżyca znikając błyskawicznie!

Można to zaobserwować na filmie, który udostępniła NASA.I jeszcze film. Przelot dziwnego obiektu, który doprowadził do jednej z najbardziej kłopotliwych sytuacji w historii zdobywania Księżyca jest poniżej.

/polecamy 39 sekundę filmu/

 

Temat „UFO i Księżyc” powrócił na pokład okrętu Nautilus za sprawą naszego stałego czytelnika p. Jerzego z Kielc, który od lat śledzi za pomocą teleskopów kosmos (w tym Księżyc) i o wszystkich swoich odkryciach informuje załogę Nautilusa. Oto jego ostatni e-mail.

 

From: jerzy JWB [dane do wiad. FN]
Sent: Thursday, May 19, 2016 2:07 AM
To: FUNDACJA NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Supermoon NOL ANALOGI YOUTUBE_potwierdzone

 

Witam,

z ponownym znaleziskiem. 3 grudnia 2014 roku wysłałem do Was mejla "z analogami mojego "torusa" księżycowego (vide e-mail "Supermoon_NOL" - 21.09.2014), ..." o tytule "Supermoon_NOL ANALOGI YOUTUBE".

Dla przypomnienia 4 ówczesne fotki, przesłane we wrześniu..
6 kwietnia 2'015 roku otrzymałem Waszą odpowiedź:

"Witamy Dziękujemy za e-mail. Przepraszamy za opóźnienie w odpowiedzi – to efekt małych problemów z programem pocztowym. Film został usunięty, więc pewnie był tzw. fake`em. Pzdr FN .

Przeglądając dziś nowości autorskich filmów, które wykonał John Lenard Walson, autor rewelacyjnych obserwacji księżycowych i kosmicznych, trafiłem na jego film przeglądowy, z ujęciami tranzytu zagadkowego torusa księżycowego (vide 2 screenshoty - analog). To "THIS IS WHAT SHOULD BE ON THE NEWS," - Opublikowany 13.05.2016

Autor nie traktuje ujęć z wędrującym torusem jako fake! Nadal jestem skłonny mu wierzyć ...

Jego film z roku 2014…


…który zasygnalizowałem uprzednio, nie został usunięty. Przykładem 2 kolejne zrzuty ekranowe "dear buzz wishing you well from the moon ". 

 

Nadal brak dostępu do filmu "Aliens On The Moon The Truth Exposed 2014 New SyFy Documentary" - nie tyle został usunięty, co "Film jest niedostępny. Przepraszamy za usterki".

Zachowany został jednak film "Syfy UFO Documentary Government Secret Truth Exposed Aliens on the Moon Full HD 2015 " ze wstawkami tranzytu księżycowego torusa Johna Lenarda Walsona i datowany w tytule o rok później - można go obejrzeć, choć pod innym, niż uprzednio adresem:  http://theufo.info/ufo-photos/syfy-ufo-documentary-government-secret-truth-exposed-aliens-on-the-moon-full-hd-2015 (vide 2 screenshoty).

 

/poniżej 5 minuta 42 sekunda/

 

Warto zauważyć opisane na ekranie zastrzeżenia prawa autorskiego z roku 2009..

Co to jest ? Nie zidentyfikowałem obiektu latającego - dla mnie jest to więc NOL.

A dla Was?

Pozdrawiam zagadkowo - JWB

 

 

Film jest absolutnie ciekawy i wart tego, aby zademonstrować do w serwisie, co też uczyniliśmy. Na koniec mamy ciekawostkę dla wszystkich uczniów (ale chyba nie tylko), którzy śledzą nasz serwis w… Koluszkach! W piątek 20 maja wyruszamy na wyprawę w Polskę z małym „przystankiem po drodze”. Nasza ekipa „na chwilę” wpadnie na Kosmiczny Podwieczorek do I-go LO w Koluszkach. Trudno nam było odmówić, kiedy ktoś poprosił nas, czy nie moglibyśmy powiedzieć, jak to jest z tym UFO. Wsiadamy w nasz pojazd i „wylądujemy tam” na chwilę z małą pomocą naszych przyjaciół, aby powiedzieć kilka słów prawdy o tym fenomenalnym zjawisku… ;)


  

 https://www.facebook.com/Kosmiczny-Podwieczorek-262130980793928/

 

Komentarze: 7
Wyświetleń: 6723x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 19 maj 2016 10:55   
Autor: FN, źródło: FN, NASA   


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 19 maj 2016 18:42 | ocena: + 3

Wojciech | Gość

Moim zdaniem ruch przedmiotu w 39 sekundzie pokazuje raczej prawdziwy kierunek wektora przyspieszenia grawitacyjnego. Całe studio było ustawione pod kątem, żeby astronauci mogli wiarygodnie "śmiesznie skakać", a wtedy coś spadło z anteny na w kierunku prawdziwej podłogi.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 24 maj 2016 01:52 | ocena: + 2

kubuś puchatek | Gość

Rozumiem, że obecnie wszelkie teorie spiskowe są "modne". Ale wówczas tzn. na przełomie lat 60-tych i 70-tych, gdy był realizowany program Apollo tak nie było. Jestem przekonany, że gdyby z lotami Apollo było coś nie tak, to całe politbiuro KPZR z Gensekiem na czele stanęło by na głowie, żeby zdemaskować "knowania amerykańskich imperialistów". Jeśli tak się nie stało, tzn. że Sowieci niczego fałszywego nie znaleźli. A oni jedyni na świecie, poza USA, mieli tak rozwinięte technologie kosmiczne i szpiegowskie, że mogli udowodnić fałszerstwo. Osoby, którzy znają te czasy z opowiadań i literatury, zwykle nie mają pojęcia jak to w rzeczywistości wyglądało.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 19 maj 2016 13:22 | ocena: + 4

Smith | Gość

Warto by również umieścić nagranie z wywiadem zmarłego nagle reżysera lądowań na Księżycu - Kubricka, w którym otwarcie mówi, że to wszystko to była jedna wielka ściema i mistyfikacja.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 21 maj 2016 16:44 | brak oceny

szczyglis | Oficer Techniczny

Tyle że na wspomnianym nagraniu to nie jest Stanley Kubrick, a ucharakteryzowany aktor.

Czw, 19 maj 2016 12:55 | brak oceny

Bogdan Golunski | Gość

Dlaczego autorowi nasuwa sie stwierdzenie, ze jest to forma torusa choc widzimy obraz plaski? Uwazam, ze sily naturalne daza dla rownowagi do wlasnie formy torusa. Przykladem formy torusoidalnej sa galaktyki. Przy badaniu struktury tzw. wielowymiarowych figur magicznych doszedlem do wyniku, ze wlasnie torus jest najbardziej pasujacym obiektem do obliczen i tworzenia algorytmow komputerowych. I wlasnie to ulatwia zrozumienie obiektow wielowymiarowych. Pod linkiem www.number-galaxy.eu przedstawilem wielotysieczne wyniki, ktore komputer oblicza i przedstawia w ulamku sekundy. Normalnie np. trojmagiczny kwadrat (trimagic square) rzedu 12 niemiecki badacz Walter Trump zuzyl 3 dni pracy komputera, gdyz szukal metoda badania wszystkich mozliwych przypadkow a nie stosowal algorytmu matematycznego.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 19 maj 2016 11:23 | ocena: + 8

gryzonek80 | Załogant

Miło by było gdyby pojawił się zapis wideo ze spotkania w koluszkach na łamach NAutilusa .Chciałbym zobaczyć jak młodzież reaguje na takie wiadomości !!

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Sob, 21 maj 2016 16:45 | brak oceny

szczyglis | Oficer Techniczny

Jestem ZA!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zebrany przez FN materiał z Polski i ze świata mówi wyraźnie - zbliża się moment oficjalnego "Kontaktu". Wiadomo, że obce cywilizacje nas dyskretnie obserwują, prowadzą badania, monitorują. Będzie jednak moment, kiedy ich obecność stanie się informacją równie oczywistą jak to, że... istnieje Antarktyda. Jak będzie wyglądał ten kontakt? Co wie na ten temat FN? O tym podczas multimedialnego czatu - jego data zostanie podana wkrótce!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Historyczna konferencja NASA. Ogłoszone w środę odkrycie jest wyjątkowe z kilku powodów. Nigdy wcześniej nie znaleziono gwiazdy, wokół której krążyłoby tyle planet podobnych do Ziemi, ani takiego, w którym aż trzy planety znajdowały się w tzw. 'ekosferze', czy też 'strefie życia'. - To wielki krok w stronę odpowiedzi na pytanie 'czy jesteśmy sami we wszechświecie' - mówił Thomas Zurbuchen z NASA. Więcej w dziale FN24 ....

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:01 | 10 lutego 2017 roku wiele osób obserwowało dziwny obiekt latający, do którego zbliżył się samolot Chilijskich Sił Powietrznych. Do wydarzenia doszło w mieście Puerto Varas. ... więcej w dziale ŚWIAT serwisu www.emilcin.com ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 22 luty 2017 | Jak to jest: zabić drugiego człowieka? W grach komputerowych i filmach sensacyjnych to prosta sprawa: strzelasz, tamten pada, uśmiechasz się i idziesz dalej. W życiu jest to trudne: ludzie mimo wielu śmiertelnych pozornie ran potrafią dalej żyć... a to dopiero początek problemów dla potencjalnego mordercy. Ta pozornie drobna kwestia stanowi śmiertelny cios dla tzw. teorii spiskowych 11 września 2001...

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.