Dziś jest:
Środa, 18 styczeń 2017

Kiedy w Ziemię uderzy asteroida i zakończy ten bajzel? Prawdę mówiąc codziennie pijąc poranną kawę myślę, czy to przypadkiem nie jest ten dzień.
/Peter Diamandis, znawca makrokosmosu/

Komentarze: 10
Wyświetleń: 11531x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Czw, 9 cze 2016 10:49   
Autor: FN, źródło: FN   

362 LATA TEMU NAD POLSKĄ OBSERWOWANO NIEZWYKŁY FENOMEN

Informację o tym zdarzeniu dostaliśmy od naszego czytelnika p. Jerzego. Wiemy o niej tylko tyle, co zostało opisane w dawnej kronice.
Miało to miejsce 9 czerwca 1654 roku podczas zachodu słońca. Z opisu wynika, że dziwne rzeczy były widoczne na słońcu (jest tam sformułowanie "twarz słoneczna").

Najpierw był widoczny krzyż pośrodku tarczy, potem pokazało się po lewej stronie "serce przebite mieczem", a następnie po prawej "ręka trzymająca jabłko". Następnie - jeśli prawidłowo odczytaliśmy relację autora kroniki - całość dziwnego rysunku wzniosła się ponad tarczę słoneczną i była wyraźnie widoczna.

Już po publikacji przyszedł e-mail.

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Thursday, June 9, 2016 5:36 PM
To: Fundacja Nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Witam

 

w nawiązaniu do tekstu Panstwa http://www.nautilus.org.pl/artykuly,3194,362-lata-temu-nad-polska-obserwowano-niezwykly-fenomen.html

przypominam, że

Wojna polsko-rosyjska 1654–1667

więc to może jakieś ostrzeżenie było
Uwaga czytelnicy serwisu! Już niedługo ruszy "Tajne Archiwum FN". Będzie ono dostępne tylko i wyłącznie po zalogowaniu się "na pokład okrętu" i kliknięciu na ikonę "KAJUTA ZAŁOGI". A to dopiero początek... Więcej szczegółów wkrótce!

Komentarze: 10
Wyświetleń: 11531x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Czw, 9 cze 2016 10:49   
Autor: FN, źródło: FN   

Komentarze (10)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco


Sob, 13 sie 2016 19:56 | brak oceny

Psipadek | Gość

Wpisałem date w nawiasie do googla i wyskoczyło że obrady Sejmu sie rozpoczeły tego dnia, a marszałkiem został Krzysztof Grzymułtowski

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 6 lip 2016 00:49 | ocena: + 3

Gabrych | Gość

Zjawiska związane ze Słońcem i Księżycem zdarzały się nieraz (1410, 1917, 1942) i mogą być odebrane jako znaki z Nieba. Symbolika nieprzypadkowa. Serce przebite mieczem jest symbolem Serca Maryi, Matki Boga wcielonego na Ziemi ("Twoją duszę mieć przeniknie"). Ręka trzymająca jabłko to symbol władzy królewskiej - potęgi Przedwiecznego Boga, objawionej w Jej Synu lub Jej Ojcu. Krzyż nie wymaga tłumaczenia. Zjawisko zapewne zapowiada interwencję z Nieba podczas potopu szwedzkiego, jednak mogło do niej nie dojść, gdyby nie ogłoszenie Maryi Królową Narodu i Państwa Polskiego przez Jana Kazimierza we Lwowie w 1656 r.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 11 cze 2016 11:17 | ocena: + 1

scott | Gość

rzeczywście bardzo wiarygodny przekaz,sprzed kilkuset lat kiedy ludzie byli zacofani i wszędzie widzieli cuda.Można to skwitować jednym cytatem "buzie widzę w tym tenczu"...

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 10 cze 2016 19:36 | ocena: + 4

cogito ergo sum | Gość

Proponuję porównać układy ciał niebieskich. Te układy w obydwu przypadkach przypominają krzyż.
9 czerwca 1654 roku na jednej linii, między czerwonymi olbrzymami : Antaresem i Aldebaranem / znalazły się : Pluton, Mars, Słońce, Wenus, Ziemia, Uran i Neptun ; na linii prostopadłej znalazły się : Saturn, Słońce i Jowisz.
9 czerwca 2016 roku na jednej linii znalazły się Wenus, Słońce, Ziemia, Mars i Saturn ; na linii prostopadłej znalazły się : Jowisz, Słońce, Merkury i Neptun.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 9 cze 2016 17:57 | ocena: + 4

paweł Hołda | Gość

Zjawisko na podobnej zasadzie widziała moja babcia na Wołyniu. Później była rzeź Wołyńska na Polakach.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 9 cze 2016 18:12 | brak oceny

szczyglis | Mostek Kapitański

Moje śp. babcie opowiadały o czymś podobnym. Nie dotyczyło to Wołynia, a II Wojny. Opowiadały (zresztą nie tylko one), że przed wojną był na niebie widoczny krzyż, a niebo miało czerwone zabarwienie, co niby miało symbolizować krew. Nie wiem ile w tym prawdy, ale tamto pokolenie opowiadało o takich rzeczach, jakby to było coś normalnego wtedy.

Czw, 9 cze 2016 16:46 | ocena: -7

mandarin | Załogant

Komentarz poniżej poziomu, lub oznaczony jako SPAM. Kliknij, aby rozwinąć.

Czw, 9 cze 2016 13:45 | ocena: + 5

nnn | Gość

wy tak na poważnie z tym zapisem z 1654???

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 9 cze 2016 13:40 | ocena: -1

kaszub | Gość

Zjawisko to zapowiedzialo najazd szwedzki na Polske w 1655r.

Podobne zjawisko bylo zaobserwowane w nocy przed Bitwa pod Grunwalden. Wtedy widziano na tle Ksiezyca rycerza w zbroi ktory zostal zrzucony z konia. Zapowiadalo bezprzecznie kleske Krzyzakow.

Inne zjawisko zaobserwowano w czasie II WS w Zblewie na Kociewiu. Tam w nocy w 1942r pare osob widzialo na tle Ksiezyca modlace sie rece w stule a pozniej miotle. Mozna bylo to pozniej powiazac z kleska Niemiec i pozniejsze po 1945r wysiedlenie (symbol miotly).

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 9 cze 2016 13:25 | ocena: + 12

Fenix | Gość

Ja bym tym opisom "dawnych kronik" raczej wierzył średnio, czy nawet w ogóle. Tak ze 20 lat temu jak pamiętam przepisywałem na komputerze pracę magisterską mojej wtedy dziewczyny (a obecnie żony). Rzecz dotyczyła języka staropolskiego między innymi na przykładzie opisu cudów i wot składanych w kościołach w podzięce (starodruki między innymi z biblioteki Ossolińskich we Wrocławiu) . Opisy te, to niesamowite bajkopisarstwo czystej wody. Jakby tak brał to na seria to okazałoby się, że w tamtych czasach zjawiska paranormane (cuda) były tak powszechne jak zjawiska przyrodnicze typu deszcz czy burza. Co prawda przy opisie każdego cudu była też wzmianka, że "interwencja bozi" wymaga złożenia wota (czyli forsy, kruszcu czy czegokolwiek wartościowego) dla lokalnego kościoła ale i "darmowe" cuda też się zdarzały. Jakoś tak się się poukładało, że im ludność bardziej stawała się oświecona - to tych "nadprzyrodzonych manifestacji" robiło się coraz mniej. Nie twierdzę ,że istoty z innych planet czy wymiarów nas nie odwiedzają ( bo wiem, że to robią) ale na Jehową - większość starodruków w naszym kraju to foldery reklamowe Kościoła Katolickiego, który wtedy niemal jako monopolista miał możliwości pisania i wydawania na papierze.

Dziękujemy za ocenę.

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

+ Dodaj nowy komentarz

dsdsdsdsdsd

ZREZYGNUJ Z ODPOWIEDZI NA KOMENTARZ

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

najnowsze posty w tym temacie:
szczyglis | Piątek, 10 czerwiec 2016 17:16:57 :: Powiedzmy na wszelki wypadek kilka, nie kilkanaście, tysięcy ludzi mogło się mylić?


Wystaw nawet i milion osób ze wzrokiem bezpośrednio na Słońce.
Tylko będziesz mogła mieć potem problemy z opłaceniem dla nich okulistów.

Były eksperymenty nawet - rzekomych "pielgrzymów" brano w jedno miejsce, po czym jednym kazano patrzeć na słońce w filtrach, a inni na własne ryzyko patrzyli bezpośrednio. Słońce naturalnie "tańczyło" JEDYNIE u tych drugich......czytaj dalej >>
aleksandra137 | Piątek, 10 czerwiec 2016 16:35:45 :: im się wydawało,
Tak jak i poprzednio, tłum ludzi, których liczba została oszacowana na około piętnaście do dwudziestu tysięcy osób, a może nawet i więcej, był świadkiem całej serii zjawisk atmosferycznych: nagłego ochłodzenia, takiego przyćmienia słońca, że można było zobaczyć gwiazdy, pewnego rodzaju deszczu, jakby opadały tęczowe płatki lub płatki śniegu, które znikały, zanim jeszcze mogły dotknąć ziemi. Wtedy to właśnie zauważono świetlistą kulę, która przemieszczała się wolno po niebie......czytaj dalej >>
szczyglis | Czwartek, 9 czerwiec 2016 18:37:38 :: Pomijając nawet wątpliwą wiarygodność tych "kronik" i biorąc pod uwagę czasy, gdzie wszyscy dopatrywali się cudów, to domyślam się, że nawet jeśli ktoś coś takiego zobaczył, to na zasadzie takiej jak i w Fatimie, gdzie w skutek nierozsądnego patrzenia się na Słońce bez filtra ludziom wzrok wariował i im się wydawało, że Słońce zaczyna tańcować. Cudem w Fatimie to było jedynie to, że sobie ludzie dziur w oczach nie powypalali takim nierozsądnym działaniem......czytaj dalej >>

wejdź na forum, aby dołączyć do dyskusji...
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

29 stycznia 2017 w niedzielę o 21.00 zapraszamy na multimedialny (obraz i dźwięk!) czat o reinkarnacji, czyli o wędrówce dusz. Na pokładzie okrętu Nautilus ten temat uważany jest za najważniejszy do tego, aby zrozumieć świat i odkryć sens - cel wszystkiego wokół nas. Do zobaczenia na pokładzie!

Wejście na pokład

Wiadomość z okrętu Nautilus

Ogłoszono koniec poszukiwań malezyjskiego boeinga MH370. Lot MH370 to jedna z największych zagadek w dziejach lotnictwa. 8 marca 2014 roku malezyjski Boeing 777, lecący z Kuala Lumpur do Pekinu, zniknął z radarów nad Morzem Południowochińskim. Na jego pokładzie było w sumie 239 osób. Wiadomo, że samolot skręcił później w kierunku Oceanu Indyjskiego. Dalszy los lotu MH370 pozostaje jednak nieznany. Po blisko trzech latach zakończono bezowocne poszukiwania wraku.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 14 styczeń 2017 | Bardzo długo rozmawiałem z Krzysztofem Jackowskim. O życiu, o Bogu, o przeznaczeniu. Czasami żałuję, że te nasze rozmowy nie są nagrywane, gdyż wiele osób zrozumiałoby, dlaczego nasza zachodnia cywilizacja tkwi w wielkim błędzie negując istnienie niewidzialnego świata duszy.

czytaj dalej

Informacje z Hydepark "N"2 listopad :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopad :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maj :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę


Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.