Dziś jest:
Sobota, 18 listopada 2017

The phenomenon of UFOs does exist, and it must be treated seriously. M. Gorbaczow
/tłum. Fenomen UFO istnieje i powinien być traktowany poważnie/

Komentarze: 55
Wyświetleń: 56237x | Ocen: 6

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pt, 9 kwi 2010 08:20   
Autor: FN, źródło: FN   

„Coś” wyraźnie wylądowało na koronach drzew i zostawiło idealny lej

Na samym początku prosimy wszystkich „miłośników wiatrów i mini trąb powietrznych” o powstrzymanie się od „odkrywczych wyjaśnień i zbanalizowania tego zjawiska”. Przez trzy lata mieliśmy okazję wielokrotnie rozmawiać z leśnikami i można całkowicie wykluczyć, że jest to efekt działania „punktowej trąby powietrznej”. Tego typu zjawisko zostawia bowiem ślady w lesie, ale mają się one tak do tych śladów z Krasnobrodu czy Tarnobrzega jak nie przymierzając „pięść do nosa”. Na razie piszemy ten tekst na gorąco, na szersze omówienie ostatniego wydarzenia jeszcze przyjdzie czas.

Ale zacznijmy od początku. Dokładnie w trzy lata po incydencie w lesie w Krasnobrodzie doszło do identycznego wydarzenia. Oto e-mail od pana Łukasza Dziewica, który zresztą jest autorem zdjęć.

Witam,

Las o nazwie Kamionka mieści się 2km od Tarnobrzega. Zdjęcia wykonałem 04.04.2010r.

Co jest dziwne z tymi powalonymi drzewami że nie odnotowano na naszym terenie wichur lub silnych podmuchów wiatru. Często chodzę w to miejsce na spacer z psem i zawsze te drzewa stały.

Zdjęcia wykonałem z drzewa na które się wspiąłem. Nie mogłem uchwycić całego tego leja ponieważ musiał bym robić zdjęcia z wysokiego wysięgnika lub lecieć motolotnią. Proszę mi wierzyć że drzewa są w koło tego kręgu i trudno mi zrozumieć nawet gdyby była jakaś wichura to dlaczego drzewa które są na zewnątrz kręgu nie zostały połamane.

w załączniku przesyłam cztery zdjęcia w rozdzielczości do wglądu

Pozdrawiam

Łukasz Dziewic

Oto zdjęcia:

 

 

Z pokładu Nautilusa nagraliśmy krótką rozmowę z p. Łukaszem. Oto ten zapis:

 

 

 

Warto przypomnieć identyczne wydarzenie, które miało miejsce trzy lata temu w Husinach w okolicach Krasnobrodu. Oto fragment publikacji z miejscowej prasy o tym incydencie:

15 Kwietnia, 2007 rok.

Husiny w gminie Krasnobród. Na wysokości mniej więcej 2 metrów zgięły się sosny. Ich korony utworzyły w środku lasu coś na kształt szałasu. Na dziwne miejsce trafił miejscowy myśliwy. - Jak to zobaczyłem, to zdębiałem. Od razu pomyślałem, że to się nie stało siłami natury. Przyszło mi do głowy, że to może meteoryt - relacjonuje Janusz Adamowicz.

Informacja o potężnym szałasie z sosen natychmiast obiegła całą okolicę. - Byłam na miejscu i widziałam. To wygląda jak miejsce lądowania kosmicznego spodka - opowiada Liliana Mazur, 15- nastoletnia mieszkanka Husin pod Krasnobrodem, ale zaraz dodaje, że nie wierzy w siły nadprzyrodzone. - Moja mama ma pole obok i tam też są zniszczenia, ale mniejsze.

Dlaczego jednak drzewa nie pochyliły się w jednym kierunku, ale utworzyły krąg o promieniu około 50 metrów?

/PAP/

Zobaczmy zdjęcia tego miejsca.

 

 

 

Mamy także w archiwum FN filmy o tym wydarzeniu, a także reportaż, który ukazał się w telewizji.

 

 

Kiedy opisywaliśmy wydarzenie z Husin trzy lata temu, natychmiast odezwali się „fachowcy od wiatru”. Zataczając się od śmiechu tłumaczyli, że „wiatr”, że „banał”, że „oni to wiedzą i oni to widzą”. Przez trzy lata wielokrotnie mieliśmy okazję rozmawiać o tej sprawie z leśnikami i pokazywaliśmy im zdjęcia. Jedyne, co nas spotykało, to kłopotliwe milczenie i pytanie, komu się „chciało coś takiego ręcznie robić”. Bo wiatr owszem, łamie i niszczy całe połacie lasu, ale zniszczenia wyglądają... zupełnie inaczej!

W Husinach w 2007 roku był jeszcze jeden element - świadkowie! W nocy, w którą powstało owo niezwykłe idealne wygniecenie w postaci leja (średnica 50 metrów) widzieli coś niebywałego nad lasem dokładnie nad miejscem, gdzie potem znaleziono ów niezwykły ślad. Widzieli oni obiekt w kształcie spodka, który powoli lądował na koronach drzew, a potem wystartował!

Oto jedna z tego typu relacji, które dotarły wtedy na pokład Nautilusa:

{...} w nocy 13 na 14 tuż przed północą.

W Szczebrzeszenie (15 km od Krasnobrodu) kobieta wyszła na balkon, zobaczyła nad lasem spodek! Migał światłami, i krażył nad tym lasem

Przestraszyła sie (ok. 50 lat)

Te relacje zostały zupełnie zignorowane przez ludzi, którzy krzyczeli o „wietrze i punktowych trąbach”. I co z tego, że z okolicznych miejscowości różni świadkowie relacjonowali o obiekcie UFO? To nie ma znaczenia, bo „to wiatr, bo to banał” itd. Dla nich te relacje "nie istnieją". Znamy tę postawę bardzo dobrze... ;)

W sprawie z Krasnobrodu jesteśmy pewni, że znajdą się świadkowie, którzy widzieli taki obiekt nad tym miejscem. Na razie potraktujecie tę wiadomość jedynie jako zasygnalizowanie tego wydarzenia. Do sprawy powrócimy, jak zbierzemy więcej informacji.

Na razie mamy prośbę – szukamy możliwości wykonania zdjęć tego miejsca z powietrza. Jeżeli macie Państwo dostęp do kogoś, kto posiada samolot/helikopter/motolotnię i mieszka na tamtym terenie, prosimy o wiadomość:

nautilus@nautilus.org.pl

Komentarze: 55
Wyświetleń: 56237x | Ocen: 6

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pt, 9 kwi 2010 08:20   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (55)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4 5 6

Czw, 12 kwi 2012 10:06 | brak oceny

grambler | Gość

Mniejsza o te tkzw.''Ladowiska'',ale cos w tym jest, niedawno dowiedzialem sie od kumpla,ze jeden z naszych znajomych widzial cos rozswietlonego w lesie, pozar to nie byl,no coz dowiem sie wiecej to napisze,narazie wiadomo tyle ze jak to zobaczyli,nie zastanawiali sie dlugo,poprostu zaczeli uciekac......byc moze cos w tej kamionce ladowalo...?

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 29 sty 2012 22:45 | brak oceny

opiz | Gość

http://www.youtube.com/watch?v=yjE29qQ15Ps NOWE UFO?

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 1 lis 2011 02:23 | brak oceny

bendix | Gość

żart z wylatowem lol..xD

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 29 lip 2011 18:38 | brak oceny

grambler | Gość

Wychodzi na to ze UFO-ki upodobaly sobie TBG bo takich miejsc jest kilkanascie,czyzby inwazja...........?

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 12 cze 2011 20:02 | brak oceny

gizmo | Gość

Nie powiem bardzo dziwne,ale już od początku analizując te zdjęcia zauważyłem pewną nieprawidłowość otóż drzewa są jak by wessane do środka a nie odgięte na skraju rzekomego ładowania spodka,wyobrażnia mi podpowiada kształt pół okręgu ale u podstawy z lekkim wybrzuszeniem i dość szorstkim by konary drzew się nie ześlizgneły na zewnątrz tylko pozostały pod pokładem do tego dochodzi duża prędkość schodzenia obiektu i nagłego zatrzymania tuż przy powierzchni ziemi.Warto poszukać tych przypadkowych światków,każde słowo wypowiedziane może być kluczem do zagadki............................

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 20 lis 2010 22:51 | brak oceny

bendix | Gość

nastepne piktogramy w wylatowie w 2011 do 2013

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 20 lis 2010 14:39 | ocena: + 1

bendix | Gość

wiatr to wam mózgi porozwiewał z głów

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 2 wrz 2010 21:04 | brak oceny

lipton | Gość

no coż nie postaraliście się o wystawienie tych fotek które przysłałem do was.
JBC To piszcie na nocon.tbg@gmail.com jak by ktoś chciał zdjęcia z lotu ptaka(motolotnia)

Dziękujemy za ocenę.

Wt, 17 sie 2010 18:47 | brak oceny

grambler | Gość

Dzis tam bylem i stwierdzilem:
GLUPOTA LUDZKA NIE MA GRANIC

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 15 sie 2010 16:32 | brak oceny

grambler | Gość

Lukasz twierdzisz to musi byc cos paranormalnego,poniewaz polamane drzewa tworza jakby polane ,a te obok sa cale.Czy wedlug ciebie podmuch wiatru zmiata drzewa na ''hektarach'',podmuch musi sie przeciaz gdzies konczyc,tez bym chcial zeby w TBG ufoki ladowaly po lasach ale wiatr wieje przeciez w przerozny sposob,nie jest to tak ze jego energia rozlozona jest rownomiernie na duzym obszarze!!!poszczegolne ''uderzenia''sa napewno rozne wystarczy popatrzec na burze,jedne drzewa sa wyrwane z korzeniami,drugie stoja sobie nienaruszone i .

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4 5 6
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

 Jaką Wigilię i święta Bożego Narodzenia widzi jasnowidz Krzysztof Jackowski? 'Ja mam wrażenie, że zima będzie kapryśna może być okresowo bardzo ciepła, ale momentami będzie bardzo zimna. Z całą pewnością będzie to jednak aura, która będzie dużo zimniejsza od poprzednich zim. Wydaje mi się, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będą białe'

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 02:03 | 14 listopada 2017 to był ciekawy dzień. Tego dnia nad Niemcami przeleciał jasny bolid, a w Polsce nad Białymstokiem widziano UFO. O wszystkim piszemy w naszym serwisie ufologicznym, czyli www.emilcin.com ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

TRÓJKĄTNE UFO O ŚREDNICY 60 METRÓW TRZY RAZY PRZELATUJE NAD TYM SAMYM ŚWIADKIEM - historia z 2006 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.