Dziś jest:
Czwartek, 23 września 2021

"Szczęście nie jest ani dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie" E. Fromm

Komentarze: 137
Wyświetleń: 53119x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 3 maj 2011 09:36   
Autor: FN, źródło: Suddeutsche Zeitung, FORUM - tygodnik   

Czy ‘Obcy’ są wierzący? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie… oni twierdzą, że są ‘wiedzący’!

Powiedzieć, że temat ten budzi emocje, to za mało… To tak, jakby Sułtana Brunei nazwać jedynie „zamożnym człowiekiem”. Temat ten rozpala emocje do czerwoności, a wiele osób, dla których dogmaty kościelne są „alfą i omegą tłumaczącą wszystko – od porannej jajecznicy po budowę wszechświata” wpada prawie w panikę, kiedy gdziekolwiek ten temat się pojawia. Ale coś się zaczyna zmieniać!

Oto kościół i Watykan ostatnio coraz głośniej i śmielej mówią o tym, że pewnie „na obcych planetach jest życie”. Dlaczego tak się dzieje? To ciekawe pytanie. Być może skoro my – skromna organizacja pozarządowa – mamy niezbite dowody (to nasze zdanie i nie dyskutujemy nawet z tymi, którzy drą się wniebogłosy, że dowodów nie ma… szkoda nawet naszego czasu na dyskusję z tymi ludźmi) na to, że Ziemię odwiedzają obce cywilizacje pojawiło się kilka ważnych pytań.

Pytań, które sprawiają, że serce teologów zaczyna bić w tempie uczestnika maratonu na ostatnich metrach… No bo jak kto? Na obcych planetach jest życie i tam mieszkają – co jest wielce prawdopodobne – istoty podobne do nas od milionów lat, to dlaczego Jezus zbawił świat zaledwie 2 tysiące lat temu? Czyli oni rozwijają się w najlepsze od setek tysięcy lat i dają sobie radę bez „naszego Zbawiciela”? A może… mieli własnego Jezusa Chrystusa, własnego Zbawiciela, tylko w wersji… „Alien”?

Ale to jest ledwie początek. Spójrzcie na cywilizację, która wyprzedza nas w rozwoju o 100 tysięcy lat. Jest wielce prawdopodobne, że ich nauka pozwoliła zajrzeć w tajemnicę życia, tajemnice energii duszy, także boskiej energii przenikającej świat. A co się stanie, jeśli okaże się prawdą to, co zawsze i wszędzie mówią obcy podczas CEIII, że istnieje reinkarnacja? Jak w tej sytuacji zachować się powinien papież?

Watykan zmienił taktykę diametralnie. Przez wiele lat milczał albo mówił, że UFO to jedynie „manifestacje zła” w sensie takim, że „życia w kosmosie niet”, a wszystko co blokuje radary wojskowe, unieruchamia samoloty czy ląduje i prowadzi naukowe eksperymenty na Ziemi to… demony i skrzeki. Ale to już przeszłość!

Watykan – co udowodnimy publikując wkrótce ważny materiał – zaczyna mówić o UFO w sposób jasny i otwarty. I bynajmniej nie śpiewa „starejpiosenki o demonach”, ale… zaczekajcie na ten materiał. Naszym zdaniem ludzie kierujący Kościołem muszą wiedzieć coś, co my wiemy także od wielu lat. Najbliższe lata będą bardzo ciekawe, wręcz nie możemy się ich doczekać…

A na razie chcemy zaprezentować ciekawy tekst, który ukazał się w Suddeutsche Zeitung, a który przedrukował polski tygodnik FORUM (nr17/18). Warto jest go przeczytać, stąd jeden z naszych czytelników (wielkie podziękowania z pokładu) zeskanował ten tekst, który zamieszczamy poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy „Obcy” mówią o Bogu i duchowości? To nie jest właściwie powiedziane… „Obcy” mówią praktycznie wyłącznie o tym. Jeden z naszych przyjaciół w Roswell podczas spotkania z FN powiedział ciekawe zdanie: „…zwróćcie panowie uwagę, że na Ziemię nie przylatują ateiści!”. I miał absolutnie rację. Podczas CEIII zdarza się, że obce istoty podejmują rozmowę z człowiekiem, który został przez nie wybrany do spotkania. Bardzo często ze strony uczestnika CEIII pada pytanie na przykład „czy wierzycie w Boga?”

Ciekawe, że odpowiedzi są identyczne niezależnie od tego, czy do takiego spotkania dochodzi w dżungli w Brazylii czy gdzieś pod Niceą we Francji. Oni mówią o Bogu, oni mówią o energii boskiej, na której opiera się cały wszechświat, oni mówią o tym, że światło w człowieku i w nich jest identyczne, że dusza jest motorem dla materii, która bez duszy jest martwa… Mówią ciekawe rzeczy, bardzo ciekawe.

Na koniec – z racji długiego weekendu – mamy dla wszystkich mały „prezent”, czyli grafiki trzech różnych twórców, których prace pojawiają się na naszych łamach (choć nasza sekcja graficzna jest znacznie liczniejsza i wszystkich grafików na pokładzie darzymy wyjątkowym szacunkiem i estymą!).

Na początek nasz niezawodny oficer Mirek – absolutna podstawa silnika graficznego okrętu z banderą N i ręka ‘rozpoznawalna’ przez wszystkich natychmiast - oto jego wizja „spaceru FN w długi weekend”, która naprawdę nas zachwyciła.


 

 

 

 

 

 

 

Teraz nasz czytelnik, który także zdecydował się spróbować swoich sił… to debiut!

 

Subject: Tapeta FN

Witam,

Tak mnie ostatnio naszło i zrobiłem tapetkę FN w Photoshopie.

Myślę, że ciekawy temat.

Wysyłam w załączniku :)


--------------------

Pozdrawiam

Marcin "szczygliś" Szczygliński

 

 

 

 

 

 

I na koniec jeszcze jedna grafika, którą stworzył kolejny autor wielu znakomitych grafik, czyli… Egnasys.

 

Komentarze: 137
Wyświetleń: 53119x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 3 maj 2011 09:36   
Autor: FN, źródło: Suddeutsche Zeitung, FORUM - tygodnik   


Komentarze (137)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4 14

Pt, 13 maj 2011 15:35 | brak oceny

Kontrapunkt | Załogant

A Jedi Knight , jakim Ty prawem masz szczelność obrażać pana Roberta Bernatowicza i jego cały zespół na ich oczach, ja się pytam? Mówisz, że ktoś jest żałosny, ale zobacz jaki z Ciebie jest żałosny i nawiedzony dzieciuch z pampersem w majtkach. Ja osobiście ani razu nie powiedziałem, ani jednego złego słowa na ich temat, ponieważ szanuje ich i za ich ciężką prace, którą tu włożyli za własne pieniądze i poświęcony czas, a nawet szanuje pana Krzysztofa Jackowskiego, którego też do swej chorej krucjaty wtrąciłeś. Rozumiem, że obrażasz tylko mnie, ale gdy do tej swej obrazy dorzucasz inne osoby, które nawet nie biorą w tym czynnego udziału, to już jest szczyt chamstwa do których Ty mogłeś się dopuścić. Jak dla mnie to Ty jesteś nie poważnym człowiekiem ( ładnie to ujmując ), jak już niema czego się chwycić, to chwyta się wszystkiego, żeby tylko utrzymać Swą chrześcijańską krucjatę. Do tego dorzucę, że w życiu pewnie nic nie osiągnąłeś, tylko przeczytałeś jedną książkę zwaną Biblią i to jest Twój jedyny życiowy sukces, na tej podstawie za Swe życiowe błędy, wyżywasz się na innych w sposób wulgarny za Swą nie udolność i prostactwo. Zauważ proszę, że FN nie próżnuje tak jak Ty, siedząc w ciepłym domku plując do monitora plugawym językiem, lecz jeżdżą po całym świecie za swe ciężką zarobione pieniądze i badają przeróżne zjawiska paranormalne, a potem opisują je swych artykułach na tej stronie, a Ty zamiast im za ta podziękować, że możesz je czytać dobrowolnie, to Ty tylko ich poniżasz swym plugawym i egoistycznym językiem. Więc, zastanów się jeszcze raz człowieku co robisz, bo nie jesteś tu ani najważniejszy ani sam na tym portalu. Pozdrawiam i przepraszam całą ekipę FN za ten zamęt.

Pt, 13 maj 2011 14:43 | brak oceny

mandarin | Załogant

Znalazlem przypadkiem strone potwierdzajaca to co mowilem, i przedstawiajaca jeszcze twardsze fakty o UFO, ktore wskazuja ze sa to zjawiska z dziedziny swiata duchow. Tylko dla odwaznych: http://forumzn.katalogi.pl/UFO_zjawisko_fizyczne_czy_duchowe_-t7383.html

Pt, 13 maj 2011 13:19 | brak oceny

mandarin | Załogant

Baczcie, aby kto was nie zagarnął w niewolę przez tę filozofię będącą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie. W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo (List do Kolosan 2:9) A tu macie cos z "wolnosci" New Age: http://www.katolik.pl/index1.php?id=1892&st=artykuly

Pt, 13 maj 2011 12:39 | brak oceny

Juana | Gość

Dusza kazdego czlowieka ,wazy tyle samo ,bez wzgledu na to czy to jest malenkie dzecko ,czy dorosly czlowiek. Czy to nie jest zastanawiajace, ze ta malenka iskierka boskosci w nas ,jest odmierzana idealnie rowno, na bozej wadze? Kiedy wiec opadna emocje zwiazane z dyskusja na ten temat ,sprobujcie przemyslec Kochani, kim tak naprawde jestesmy? Dusza kazdego z nas jest piekna i nie ocenia ,nie zazdrosci, jest miloscia,spokojem ,dobrem-jest wiecznoscia . Dlatego ,kiedy przechodzimy na inna plaszczyzne rzeczywistosci, to wlasnie tylko ona, wraca do naszego prawdziwego domu. Wy tak naprawde ,nie klocicie sie o boskosc,wy klocicie sie /w ludzkiej i czesto przykrej konwencji/ o to, co probuje zglebic czlowiek ,co ludzkie .Boskosc to cisza ,ktora przemawia do nas cudownym glosem ... Pozdrawiam Was Wszystkich Juana

Pt, 13 maj 2011 10:14 | brak oceny

|

Mandarinie! Jestem pilnym czytelnikiem Twojej dyskusji i od czasu do czasu włączam się pisząc krótki komentarz. Jesteś "wielkim" obrońcą Wiary Katolickiej , a czasami trąci to fanatyzmem.
Zaznaczam czasami. Powołujesz się na Pismo Święte przytaczając jego fragmenty, nie zawsze adekwatne do tematu a może inaczej ,niepełne i wyrwane z kontekstu na dodatek te święte cytaty przeplatają się z różnego rodzaju >świnstwami> A Jezusa wziąłeś sobie za tarczę obronną, wystawiając go moim zdaniem na śmieszność. Dla katolika Jezus jest nauczycielem ,uzdrawiaczem i wybawicielem.
Przykro to powiedzieć ale nie wychodzi Tobie: ani nauczanie ,bo wykrzykujesz i wprowadzasz sporo niepotrzebnych emocji, ani uzdrawianie twoim zdaniem chorych dusz dyskutantów, ani wybawianie od innego spojrzenia na świat . To się ceni, że bronisz swoich poglądów ale na miłość Boga nie w ten sposób Mandarinie: krzykiem, złośliwościami, obrażaniem , ironią. Może czasami jesteś prowokowany ale w tych tematach nie można dac się ponieść negatywnym emocjom.A z braku argumentów straszyc kara Bożą, krzyżem ,wodą święcona , i egzorcyzmami.
Przypomniał sobie fragment pieśni kościelnej:

Pt, 13 maj 2011 09:41 | brak oceny

mandarin | Załogant

Owca poza stadem jest obiadem dla wilkow. A rozpierzchniete stado New Age-owskimi naukami sprawia ze kazda z owiec biegnie w inna "wlasna strone", konczac w bagnie, przepadsci, duchowego glodu lub gardzieli drapieznika. Powroccie do Pasterzy KK

Pt, 13 maj 2011 06:59 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Panie Bernatowicz,jak pan niby i rzekomo pożal się Boże katolik i chrześcijanin nie widzisz tego że ktoś a konkretnie osobnik o pseudonimie Kontrapunkt wypisuje na forum Pańskiej fundacji o noszeniu Biblii w brudnych pampersach?!O malutkiej książeczce?!I ON NIE JEST KASOWANY?!

Pt, 13 maj 2011 06:53 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Dlaczego Fundacja Nautilus na czele z żałosnym panem Robertem BERNATOWICZEM w sposób rzekomo obiektywny i naturalnie sprawiedliwy,śmieje się do rozpuku nie kasuje tych wulgarnych i blużnierczych postów osobnika i indywiduum o pseudonimie Kontrapunkt?!Gdzie ten rzekomy obiektywizm a raczej ostentacja w rugowaniu inaczej myślących?!Pan panie Bernatowicz jest podobno chrześcijaninem?!Cyżby indywiduum o nicku Kontrapunkt był kimś z mosta kapitańskiego FN?!Czy ten osobnik ma jakieś co ewidentne i to z ostentacją ma tu na waszym portalu jakieś specjalne prawa?!Dlaczego moje wpisy sa prawie permanentnie kasowane a jego i to o takich zawartościach w osobiste poniżające drugiego człowieka WULGARYZMY I PORÓWNANIA NIE?!

Pt, 13 maj 2011 06:36 | brak oceny

Juana | Gość

Moj Bog to cisza w ktorej mozna sie zatopic ,to lagodnosc,to to bezinteresowna milosc . Trzeba sie udac do wewnatrz siebie ,zeby uslyszec ten delikatny glos.Dlatego przypomnialy mi sie slowa: "Wchodza w Pana naszego krolestwo ubogie ,doktoraty na zimno chrupie mysz pod progiem, a to co zrozumiales ,to juz nie jest Bogiem ".

Pt, 13 maj 2011 03:08 | brak oceny

Kontrapunkt | Załogant

A Jedi Knight, owszem, że szukanie życia we Wszechświecie ( Jeśli wesz co to w ogóle jest Wszechświat ) prze program SETI jest śmieszne, ponieważ w samej Biblii jak innych starożytnych księgach ( jeśli o nich w ogóle słyszałeś ) jest opisane dość wyraźnie o życiu poza ziemskim. Ale prymitywni ludzie podobni do Ciebie, uważali ich za bogów, boga i aniołów ( czyli posłańców ), lecz to nie były istoty duchowe, tylko istoty z krwi i kości, które używały rydwanów bożych do wojen, transportu i kontaktu. Ale ludzie byli wykorzystywani tylko w celach niewolniczych, gdzie składano ofiary bogom w postaci zbiorów rolniczych i króćców . Tak samo jest napisane w Biblii, gdzie dani ludzie składali bogu ofiary, a nawet chciał ofiarę z człowieka, gdzie mowa jest o Abrahamie, który miał złożyć w ofierze swego syna Izaka - choć mu się to poszczęściło że nie musiał. Jakie to istoty duchowe potrzebują ofiar z króćców, jedzenia oraz ofiar z ludzi? Pewnie tylko istoty cielesne ( materialne ), tak jak Twój rzekomy święty bożek. A już nie wspomnę o rydwanie, gdzie jest opisywany w Księdze Ezechiela, no i większy rydwan, opisywany w samej Księdze Henocha, gdzie jeszcze Henoch widział świat z kosmosu wraz samym kosmosem i mało tego, to jeszcze sam Mojżesz mówił o kulistościach naszej planety Ziemi, więc na czym Ci ludzie latali? Na skrzydlatych aniołkach? A może na niebiańskich obłoczkach? Nie! Na rydwanach zbudowane z jakiejś określonej stali. Skoro już czepiasz się przykazań, to zacznij je przestrzegać, bo do nieba nie pójdziesz, przez urojone Twoje aniołki. A pro po przykazań bożych, to ja nie muszę ich przestrzegać, ponieważ dotyczyły tylko Izraelitów, bo to był ich bóg i sam mówił " ze nie będziesz miał obcy bogów przede mną, ponieważ Twój bóg jest zazdrosny i mściwy", więc widać wyraźnie, że inne ludy miały własnych panów ( bogów ) i pośredników ludzkich. Każdy z tych inny ludów miał swoje własne prawa od swoich panów ( bogów ), które mieli przestrzegać, tak samo jak lud Izraela, a jeśli jakikolwiek lud nie przestrzegał tych praw, bogowie byli tak samo mściwi i zazdrośni jak bóg biblijny . Więc, ja nie muszę przestrzegać żadnych tych praw nadanych przez bogów i boga, one mnie nie dotyczą, bo jestem wolnym człowiekiem, Ty zaś musisz! Bo jesteś niewolnikiem chrześcijańskim, który będzie musiał składać w przyszłości swemu bogu ofiary, tak i dziś płacisz na ofiarę w kościele. A teraz na tym skończymy i wiem! Że tak tego nie pojmiesz, z tego powodu, że Twój zakres wiedzy kończy się na tej malutkiej książeczce zwaną Biblią, to jest Twój malutki świat , gdzie w tym świecie uroiłeś sobie duchowe byty, których tam nawet nie było, to tylko Twój rozum je tak wykreował i zinterpretował jako postacie duchowe. A jeśli chodzi o Szatana, to raczej go niema, jest tylko wspomniany w Księdze Hioba, gdzie dobrze się razem z bogiem bawili jak brat z bratem, wiesz chyba o jaką przypowieść mi chodzi, co nie? No i jeszcze pewne jest to, że będziesz się rzucał jak wściekły pies do gardła - u Was chrześcijan nadpobudliwość to normalka. Pozdrawiam Cię Dzidzia. :)))

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4 14
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

23 września: [...] Koniec krótkiego wyjazdu - wieczorem w czwartek znowu będziemy na pokładzie okrętu Nautilus.[...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 19 wrz 2021 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

EMILCIN, POMNIK UFO I... AGENT 'OBCYCH'! ;-)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.