Dziś jest:
Wtorek, 22 stycznia 2019

Życie każdego człowieka jest drogą ku samemu sobie, próbą znalezienia drogi, zaznaczenia ścieżki. Żaden człowiek nie był nigdy w pełni samym sobą, lecz mimo to każdy ku temu dąży, jeden w mroku, inny w światłości, jak kto umie.
/Hermann Hesse — Demian/

Komentarze: 43
Wyświetleń: 31845x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 12 maj 2011 08:14   
Autor: FN, źródło: Reuters, PAP   

Trzęsienia ziemi w Rzymie nie było, ale… zatrzęsła się ziemia w Hiszpanii!

11 maja w Rzymie ludzie czekali na trzęsienie ziemi. Opustoszała nawet słynna chińska dzielnica, w której zamknięte są sklepy i lokalne gastronomiczne.

Wszystko zaczęło się w internecie, gdzie na portalach społecznościowych rozpowszechniono rzekomą przepowiednię o tym, że 11 maja silne trzęsienie ziemi zniszczy stolicę Włoch. Powołano się na nieudokumentowaną tezę sejsmologa amatora Raffaele Bendandiego z Faenzy (1893 - 1979).

Niektórzy uwierzyli w to do tego stopnia, że wręcz wyjechali z Wiecznego Miasta. Jak donoszą włoskie źródła, gospodarstwa agroturystyczne w okolicy Rzymy przeżywały prawdziwe oblężenie. Nagle pojawiły się w nich całe rzymskie rodziny.

Wielu nie przyszło do pracy albo nie posłali dzieci do szkoły. W urzędzie miasta zanotowano osiemnastoprocentową absencję. Większość rzymian nie przyznała się, oczywiście, do prawdziwego powodu. 15 proc. pracowników sektora publicznego wzięło na ten dzień wolne. Także w dzielnicy Esquilino zamieszkanej przez chińskich imigrantów zamknięte było 90 procent sklepów i lokali. Nigdzie jednak nie wywieszono kartki, że powodem jest oczekiwane trzęsienie ziemi.

Chociaż burmistrz Gianni Alemanno apelował, by nie wierzyć w te - jak to ujął - "bzdury", około tysiąca osób z latarkami i świecami spędziło noc na murawie Circus Maximus.

Zwolennicy sejsmologa-amatora wskazują z kolei, że to nie jego przepowiednia.

To całkowity wymysł, dzieło kogoś, kto niema pojęcia, jakim typem człowieka był Bendandi – powiedziała telewizji RAI Paola Lagorio, szefowa Stowarzyszenia La Bendandiana, opiekującego się spuścizną Bandandiego. Jedyne przepowiednie sejsmiczne, jakich dokonał, dotyczą roku 2521 i zapowiadają nietypowe ustawienie planet, które mogą wpłynąć na trzęsienie Ziemi. Potem sytuacja ma powtórzyć się w 2721 roku.

Kim był Raffael Bendandi? Tak naprawdę był astrologiem, który próbował przewidzieć trzęsienia ziemi za pomocą odczytania układów gwiazd. Włoch zmarł w 1979 roku, mimo to plotka ma się świetnie. Do apeli o zachowanie spokoju włączyły się państwowe media.

 

Bendandiemu udało się niemal co do dnia przewidzieć trzęsienie ziemi z 1924 roku. Miało ono mieć miejsce 2 stycznia, pomylił się co prawda o dwa dni, jednak dziennik "Corriere della Sera" obwieścił sukces "jasnowidza". Wcześniej mówił o trzęsieniu ziemi w 1915 roku. Rzeczywiście tragiczne wydarzenia w Avezzano pochłonęły 30 tysięcy istnień ludzkich. W 1927 r. Mussolini odznaczył Raffaela Orderem Korony Włoch. Jego przepowiednie wiele osób łączy z "jasnowidczymi wizjami" papieża, Piusa X.

W trakcie trwania spotkania z zakonnikami papież zasnął i nikt nie chciał go budzić. Po jakimś czasie Pius X obudził się. Na jego twarzy malowało się przerażenie. Do współuczestników spotkania powiedział, że to co zobaczył było przerażające.

"Widziałem Rzym skąpany we krwi księży i biskupów, widziałem któregoś z papieży jak w ucieczce rzuca się do wypełnionego zwłokami Tybru i tonie. Ujrzałem nasze świątynie w gruzach i wiernych, którzy je podpalają. Nie wiem, kim był ów papież, ale z całą pewnością nie był Włochem. Dzień Sądu nadejdzie, gdy w świętym Rzymie rozpadnie się Koloseum...

 

 

 

Wracając jednak do przepowiedni Raffaela dotyczących 11 maja 2011. Stała się rzecz niebywała, gdyż on przewidywałtrzęsienie ziemi we Włoszech, a tymczasem… zatrzęsła się ziemia w Hiszpanii!

11 maja po południu trzęsienie ziemi o sile 5,3 w skali Richtera nawiedziło prowincję Murcja w południowo-wschodniej Hiszpanii. Według oficjalnych danych zginęło osiem osób.

W miejscowości Lorka, położonej ok. 50 km od stolicy regionu zawaliło się kilka budynków, w tym historycznych. Kilkadziesiąt osób zostało rannych w szpitalu, którego budynek został uszkodzony. W całym miasteczku zapanował chaos i wybuchła panika - relacjonowała reporterka PAP.

Do tej pory odnotowano aż 20 wstrząsów wtórnych. Większość mieszkańców w obawie przed kolejnymi uszkodzeniami budynków spędziło noc pod gołym niebem.

 

 

 

 

 

 

 

Włoch przewidywał trzęsienie ziemi 11 maja i ziemia zadrżała. Nie we Włoszech, lecz w Hiszpanii, nie zamieniła Hiszpanii „w dymiące gruzy”, ale jednak z datą trafił idealnie.

Włochy nie są też aż tak daleko od Hiszpanii, więc z rejonem świata także mu się udało. Czy można przypadkowo „trafić”, że tego i tego dnia będzie trzęsienie ziemi? Oczywiście można, ale prawdopodobieństwo tego nie jest zbyt duże. Naprawdę, ciekawa historia…

 

 

 

 

 

 

/zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie. Pytanie: czy Rzym jednak czeka trzęsienie ziemi? Sonda na naszej stronie głównej/

Komentarze: 43
Wyświetleń: 31845x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 12 maj 2011 08:14   
Autor: FN, źródło: Reuters, PAP   


Komentarze (43)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4 5

Pon, 2 lip 2018 20:08 | brak oceny

Wojtek51 | Załogant

R. Bendandi wiedział, że jest Eter substancja, która płynie w kosmosie wirowo z południa Kosmosu na północ; utrzymując planety w "powietrzu" nakręcając je i popycha je cały czas na północ ekliptyki . Strumień eteru to grawitacja identycznie jak woda w rzece naciska na kamienie (planety) z jednej strony . Eter to jakby stan gazowy a woda stan ciekły tej substancji w tej temperaturze i ciśnieniu. Eter to jedna wielka rzeka kosmiczna. Jak gejzer w Yellowstone trwa jakiś czas zanika i ponownie wyrzuca wszystko do góry. Eter jego strumień zakręcony uczestniczy w czarnej dziurze do wyłapywania wszystkiego co się da w zasięgu jego działania żeby całą materię wyrzucić z drugiej strony jak spływ w wannie lub bardziej piasek w klepsydrze. Eter więc bierze udział w bardzo niszczących ale i tworzących procesach kosmosu. To bardzo drobna substancja, której ogromne ilości przepływają w próżni między jądrem atomu i elektronem. To ciąg powiązanych mikro magnesów i wygląda to jak wir DNA (dokładnie). Zresztą ta najdrobniejsza substancja świata ładuje DNA. DNA jest jej bezpośrednim odbiornikiem. Eter ma właściwości magnetyczne więc jest rozpraszany przypadkowymi falami elektromagnetycznymi np. tel. komórkowymi przez to następuje kanceracja DNA i choroby (brak prążków) . Eter w czasie koniunkcji planet zwielokrotnia strumień w osi ustawionych planet. Tak jak np. trzy kulki jedna pod drugą polewalibyśmy wodą od góry, woda "lepiąc" się do każdej kulki robi strumień pod spodem w osi tych kulek, identycznie w kosmosie. Zresztą ten efekt jest wykorzystany w wahadłach egipskich gdzie są po trzy spłaszczone kulki jako wzmacniacz i robią to samo co w kosmosie strumień zagęszczony eteru , który jest sondą, linią niewidocznego zagęszczonego eteru celującą w obiekt badany, bardzo dobre narzędzie dla ludzi typu ekstra sensitive. Każda koniunkcja planet to zagrożenie teoretycznie dla tej trzeciej kulki gdzie w miejscu (dokładnie cienia) gdy pierwszą kulką jest Słońce jest potężna oś nacisku na skorupę ciała niebieskiego. To wszystko zależy od położenia samej linii utworzonej osi w stosunku do kosmicznego pływu eteru, ilości ciał w koniunkcji ich wielkości itd... Skorupa Ziemi akurat obecnie jest atakowana ogromnym ciśnieniem od wewnątrz czego dowodzi uruchamianie się kolejnych wulkanów. Może to efekt ratujący aczkolwiek może być dokładnie odwrotnie jeśli skorupa pęknie od nacisku z góry od koniunkcji planet . Skorupa Ziemi zwłaszcza połączenia tektoniczne muszą zareagować albo przy nacisku albo później gdy odreagowuje mniej więcej około 4 dni przed lub później. Wprawdzie 27/28 będziemy planetą w środku ale jednak w osi gdzie popłyną dodatkowe ilości strumienia grawitacji. Przedstawiłem teorię własną dot. koniunkcji, ale na podst. wielu teorii znanych o Orgonie, Eterze zwanym w starożytności jako Prana, Ki, Chi. Bez tej kosmicznej wody NIC by nie istniało. Pozdrawiam ww. 27/28 lipca to zagrożenie dla Ziemi, które może być również źle wykorzystane.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 30 lip 2018 09:49 | brak oceny

Wojtek51 | Załogant

@Wojtek51, odnośnie artykułu j/w. Ziemia zatrzęsła się od 24go lipca do 30 lipca 11 + 1 razy w różnych punktach globu na połączeniach płyt tektonicznych w ; Paupa Nowa Gwinea, 3 x Indonezja , 3 x Salwador Meksyk + Esenade, wyspy Tonga, Eureka Kalifornia, miedzy Taiwanem a Japonią + Krynica Górska 3,1 w skali Richtera. Podane przed Krynicą trzęsienia około 4.2 do 6.4 w skali Richtera , dzisiaj 30 go lipca Papua Nowa Gwinea. Trzęsienia miały charakter ogólno-światowy.

Sob, 14 maj 2011 23:16 | brak oceny

hinka | Gość

Drogi moderatorze, czy mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego z mojego ostatniego komentarza podpisanego hinka ukazały się jedynie 4 pierwsze słowa? Taka sytuacja mam już miejsce drugi raz! Czy używam jakiś znaków niedopuszczalnych czy co???

Sob, 14 maj 2011 22:31 | brak oceny

KrysztalXD | Załogant

2012 przejście w 4 wymiar, ziemia szykuje ale bez małych kataklizmów chyba się nie obejdzie.Zostało 586 dni, chociaż nie wiadomo czy data 21.12.2012 jest w 100% trafna. Pozdrowienia dla najlepszej Administratorki BlueAngel333 ;)

Sob, 14 maj 2011 21:43 | brak oceny

koval321 | Załogant

A jakby faktycznie Rzym sie zawalil w trzesieniu, to co? Wszyscy by sie z tego cieszyli bo to przewidzieli?

Pt, 13 maj 2011 21:43 | brak oceny

Nieistotne | Gość

15 maja, zniszczenie rzymu plus zamach na papieża. Bomba alciajdy albo trzęsienie ziemi, ale raczej to pierwsze jakimś samolotem. Tak wynika z kart Iluminati. Pytanie czy to prawdziwe czy fałszywe karty. Znaczy zamierzają czy tylko straszą, ze zamierzają.

Pt, 13 maj 2011 17:27 | brak oceny

ryszardW | Gość

Rzym na pewno.Mówi o tm Apokalipsa w/g św.Jana. A znaków na niebie i ziemi aż nadto. Kiedy?- najpózniej do 21.12.2012 roku. Mówiła o tym pytana przed śmiercią siostra Lucja odsyłając do Biblii, mówił też pytany podczas pielgrzymki do Niemiec Jan Paweł II.Trzecia tajemnica Fatimska ,to właśnie rok 2012. Rok 2011 ,to preludium , nie zabraknie wrażeń. Nie chcemy? To wyobrażmy sobie ten postępujący rozkład moralny i jego efekty za 100 lat, przecież z Ziemi nic by nie pozostało. A my wcale nie jesteśmy najważniejsi.

Pt, 13 maj 2011 14:00 | brak oceny

dziad | Gość

Hiszpania to nie włochy. Naginanie na siłę przepowiedni nie jest dobrym pomysłem. Od jakiegoś już czasu ilość trzęsień ziemi wzrasta sukcesywnie co roku, niektóre powodują tsunami i kolosalne zniszczenia. Ziemia zaczyna się trząść tam gdzie przez tysiąclecia nie było większych trzęsień. Oczywiście ten fakt zaczyna już wykorzystywać banda niedojrzałych czerwonych (zielonych). Zaczynają oni już snuć dywagację, że ten trzęsienia to dzięki człowiekowi, a dokładnie przez efekt cieplarniany ;] . Już snują plany ile to kasy będą mogli wyrwać z naszych kieszenie na rzekomą walkę z tym hehe. Znając życie to inna banda idiotów z UE i rządzący w naszym kraju znów przyklaszcze im do huru nie zadając sobie trudu zbadania problemu. Na nic będą znowu tłumaczenia, że ziemia nie jest martwa i przechodzi co jakiś czas pewne cykle, po prostu znowu okradną nas z kasy. Za kasę kupią kolejne łodzie z których będą strzelali do wielorybników którzy odławiają wieloryby od tysiącleci. Nikt znowu nie dostrzeże faktu że to dziadowie tych idiotów wytłukli wieloryby z chęci zysku, a ich wnuki teraz strzelają do rybaków łowiących od tysiącleci na własne potrzeby.

Pt, 13 maj 2011 13:50 | brak oceny

Casey | Gość

Dodam do poprzedniego wpisu ze to nie przepowiednie prorokow ale wiedza i badania ludzi nauki wykazaly ze kilkaset milionow lat temu obecna Europa i Ameryka stanowily jeden kontynent.
Takze nie prorocy wymyslili te wszystkie cuda techniki z jakich obecnie korzystamy.Nawet Jezus dwa tysiace lat temu nie wiedzial ze to wlasnie Ziemia krazy wokol Slonca a nie odwrotnie. Inaczej nie byloby przsladowan przez Kosciol Katolicki tych ktorzy mowili inaczej.

Pt, 13 maj 2011 13:39 | brak oceny

Casey | Gość

Jak to juz ktos wczesniej napisal. Trzesienia sa caly czas i wszedzie.
Skorupa Ziemi jest popekana jak na jajku toczacym sie po nierownej powierzchni.
Wystarczy popatrzec na mape gdzie widac ze pekniecia ida wzdluz kontynentow. W jednych miejscach plyty tektoniczne wsuwaja sie jedna pod druga. w innych miejscach przesuwaja sie jedna wzdledem drugiej. Stad sa trzesienia. Ktos obeznany w tych sprawach moze wyliczyc na podstawie zdarzen historycznych kiedy i w jakiej czesci Ziemi trzesienie moze nastapic. Wezmy na przyklad fakt ze Ameryka odsuwa sie od Europy o 2,5 cm rocznie.
Z taka szybkoscia mozna przyjac ze Ameryka przesuwa sie w kierunku Azji. A wiec dno Pacyfiku wsuwa sie pod kontynent Amerykanski. Podobne procesy zachodza wszedzie i kazda date mozna pod takie zjawiska podstawic.

Pt, 13 maj 2011 12:58 | brak oceny

koval321 | Załogant

Wiadomo, zostal poruszony temat trzesien i gdziekolwiek takie powstalo- od razu przyciagnelo uwage, a czy jest zwiazek miedzy nimi? Chyba taki jak zatrzesienie mojego domu tego dnia (tąpnięcie gornicze) z przepowiednia, czyli zaden!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4 5
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN [...] Witam, ze względu na różne połączenia znam niektórych polityków, w tym i Prezydenta Pawła Adamowicza, ale ten ból połączył tysiące ludzi o podobnej wrażliwości jak mogliśmy przekonać się w tym ostatnim tygodniu...Najcieplejsze myśli wysyłajmy szczególnie teraz w kierunku Pani Magdy Adamowicz, córek, rodziców, brata i wszystkich najbliższych...[...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Sob, 19 sty 2019 08:39 | Witam FN. dziś 18.1.2019  Wracalem z pracy ok.godziny 18 zauważyłem lecąca na niebie kropke światła,wielkości  gwiazd nie mrugała zatrzymałem sie na chodniku patrząc w niebo,bo były też chmury przesuwajace sie po niebie,zauważyłem drugą i trzecią kropke światła patrzac nagle około 20,30 takich światełek lecialo wyciaglem telefon komurkowy zacząłem nagrywać szli też przechodnie poprosiłem ich by spojrzeli na te swiatla dochodziło nawet do 60sztuk niektóre po 7,8 sztuk blisko siebie były...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 19 grudnia 2018 | Zbliża się rocznica pojawienia się UFO w Zdanach. Oczywiście jak co roku będziemy na miejscu gdzie wszystko się zdarzyło, ale przy okazji zawsze zdumiewa mnie coś innego. Postawa ludzi, którzy są gotowi wygłaszać nawet najbardziej zidiociałe, wariackie tezy na granicy kabaretu, aby tylko na siłę „zdemaskować, opluć i w ich mniemaniu wyjaśnić wbijając w piach, bo… on widzi, on wie i już...

czytaj dalej

FILM FN

OPERACJA KONTAKT - pozdrowienia od autora zdjęć UFO z 2014 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.