Dziś jest:
Czwartek, 19 września 2019

UFO jest problemem, który rzeczywiście istnieje. Są jakieś materiały, szczególnie w amerykańskich archiwach, które mówią o tego typu spotkaniach pilotów samolotów szybkich z okresu lat 50., 60. Amerykanie w tej sprawie milczą w trzynastu językach.
/były szef WSI, generał Marek Dukaczewski, 15 marca 2014/

Komentarze: 29
Wyświetleń: 15685x | Ocen: 20

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 26 gru 2013 08:07   
Autor: FN, źródło: FN   

CZY ATOMY NAWET NAJBARDZIEJ SUBTELNIE UŁOŻONE MOGĄ „MYŚLEĆ I CZUĆ”?

Nasz kolega podczas wigilii nie potrafił ukryć swojego smutku, gdyż tuż przed świętami pożegnał swojego wieloletniego i najlepszego przyjaciela, pieska kundelka. Jak mówił - był on jego dobrym duszkiem zesłanym mu przez „górne piętra niebios”, który zawsze pocieszał go w chwilach trudnych, rozbawiał, kiedy życie miało „kolor i smak popiołu”. Ale jego przyjaciel piesek miał chore serce i po wielu miesiącach leczenia odszedł zostawiając swoją ludzką rodzinę w rozpaczy i tęsknocie… Takie są koleje losu i tego nie zmienimy, gdyż sami także kiedyś udamy się na ten port lotniczy naszego życia, z którego odlecimy w kolejny etap podróży. Była jednak rzecz, o której nam opowiedział przy tej okazji. Stały się bowiem dwie, bardzo dziwne rzeczy.

Po pierwsze sama śmierć pieska – zdechł bowiem na jego rękach. Nasz kolega miał wrażenie, że z pieska nagle coś odeszło, stał się bezwładny, jakby taki malutki, choć za życia nie był wcale największy, ale w tym momencie miał wrażenie, że odeszła z niego dusza.

- Trzymałem na rękach to drogie futerko, ale tam w jednej sekundzie już nie było mojego pieska… to bardzo dziwne uczucie, trudne do opisania – opowiadał kolega podczas rozmowy przy wigilii.  Kolejną rzeczą był sen, który przyśnił się mu i jego żonie tej samej nocy po dniu, w którym odszedł piesek. We śnie zobaczył swojego pieska, który był szczęśliwy i biegał po jakiejś niezwykłej łące i co chwila patrzył na niego z ogromną wdzięcznością. Kiedy się jednak kolega do niego się zbliżał, nie mógł do niego dojść i wiedział, że jest to teraz niemożliwe. Absolutnie nie wierzył, że jest to przypadkowy sen. Co jest najbardziej niezwykłe? Otóż taki sam sen miała tej samej nocy jego żona! Dosłownie oba sny były zgodne w najdrobniejszych szczegółach.

 

Przy okazji tej historii o dwóch takich samych snach powróciła przy stole wigilijnym dyskusja o tym, czym jest życie? My w Fundacji Nautilus mamy tutaj jasne, proste, oczywiste stanowisko: materia nigdy nie wykaże cech życia bez ducha, bez owego światła, które wypełniając tkanki i komórki sprawia, że nagle przeżywa smutek, rozczarowanie czy wielką radość. Istnienie duszy żywych istot i uznanie tego faktu pociąga za sobą bardzo poważne konsekwencje. Zakłada bowiem, że jest inny, niewidzialny dla ludzkiego oka świat, w którym owe duchowe byty istnieją po śmierci fizycznej. Musi tam być coś, co ten świat porządkuje, nadaje mu sens – dojście do istnienia centrum jako Boga osobowego jest kolejnym, jedynym logicznym etapem takich rozważań.

- Nie trzeba posiłkować się „świętymi pismami”, nie trzeba cytować „mądrych mężów” – wystarczy pomyśleć, rozejrzeć się wokół i jest to jasne – mówił nasz kolega z FN.

Zresztą – samo powstanie życia jest prawie rzeczą niemożliwą nawet z punktu widzenia czystej wiedzy akademickiej. Oto przykłady wypowiedzi naukowców zajmujących się życiem:

 

 

Jakim cudem samo przypadkowe połączenie się substancji chemicznych w tzw. 'pierwotnej zawiesinie organicznej' miałoby wyprodukować 2 tysiące enzymów niezbędnych do życia? To absurd. Szanse na to są mniej więcej takie, jak szansa wyrzucenia 50 tysięcy razy z rzędu szóstki zwykłą kostką do gry, lub jak prawdopodobieństwo, że idąca przez złomowisko trąba powietrzna ułoży z rozrzuconych części, funkcjonującego Boeinga 747

/astronom Fred Hoyle z Cambridge University/

 

 

 

Szansa na to, że życie powstało 'samo z siebie' jest mniej więcej taka, jak szansa, że łucznik trafi strzałą kwadrat o boku 1 cm z odległości 15 miliardów lat świetlnych.

/Astrofizyk Trinh Xuan Thuan, University of Virginia)

 

 

 

 

Szansa powstania 'życia na drodze przypadkowego mieszania się zupy kwantowej' jest mniej więcej jak 1:(10 do potęgi 1000), ci wyklucza, by materia mogła się przypadkowo zorganizować w skomplikowane i wyrafinowane struktury.

/francuscy astrofizycy rosyjskiego pochodzenia, bracia Bogdanowie/

 

 

 

Na koniec chcemy przedstawić w „dziale informacji głównych” w serwisie nasz wpis na fb/FN, który opowiadał o ciekawym spotkaniu naszego „mostka kapitańskiego” z bardzo znanym politykiem na spotkaniu wigilijnym, na które został zaproszony. Przez chwilę doszło tam bowiem do bardzo ciekawej wymiany argumentów na temat istnienia Boga, którą nasz kolega wygrał.

Jak oceniali obecni na tym spotkaniu - nie było to zwycięstwo na punkty, ale bolesny "knock-out" z utratą przytomości... ;)

 

 

 

 

 

[…] Już na początku spotkania oświadczył, że on "w żadnego tam Boga w sensie dziadka z brodą nie wierzy", bo wszelka wiara w Boga to ciemnota i zabobon.

Boga nie ma, a Wigilia to dla niego jedynie happening, a że ciemnota potrzebuję show, no to on - proszę bardzo - robi to, co ciemnota kupuje...

 Nasz kolega z FN zapytał go nagle, czy wie, z czego składa się człowiek? Bo na stole można rozłożyć kilka wiader i do jednego wlać z 50 litrów wody, do innego nasypać żelaznych opiłków, do jeszcze innego wiadra wrzucić trochę wapnia, do innego trochę siarki, metali szlachetnych itp. Te wszystkie wiadra bez problemu zmieszczą się na stole. Czy to jest człowiek? Tak. Tyle, że rozłożony na czynniki pierwsze, niczym zegarek, który ktoś rozłożył na śrubki i przekładnie.

 Wtedy kolega zadał temu politykowi pytanie, które wprawiło go w bezgraniczne osłupienie:

 

- Czy naprawdę pan wierzy, że te wszystkie zawartości wiader wrzucone do betoniarki przypadku i mieszane nawet biliony lat dadzą Szekspira, który powie "Być albo nie być"?

Polityk trochę zaskoczony uśmiechnął się nieszczerze i szybko zmienił temat.

Komentarze: 29
Wyświetleń: 15685x | Ocen: 20

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 26 gru 2013 08:07   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (29)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Sob, 4 sty 2014 18:35 | brak oceny

Obserwator | Gość

Czytam Was i czytam i przyznać pragnę,że przez Was teraz nieco inaczej patrzę na świat a mam już 68 lat.Panie/ni "Kabel",Pupcia",Barcelona"Rozbawiony"On"Kszychu" Zrobiliście mi burzę w mózgu! Jednak jestem Wam za to wdzięczny.Pozdrawiam ze Szczecina

Pt, 3 sty 2014 20:44 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Pupcia i Barcelona,wszechobecność BIBLIJNEGO Boga NIE OZNACZA,że Bóg jest identyczny ze światem czy przez niego ograniczony.Bóg dla Żydów i chrześcijan jest bytem transcendentnym daleko w niebie.Wyklucza to,np.z Chrześcijaństwa,wszelki PANTEIZM,który usiłuje identyfikować Boga z naturą!Sic!

Pt, 3 sty 2014 20:33 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Pupcia i Barcelona,jeżeli to,co nie istniało wcześniej,musi zostać stworzone,aby istnieć,to NIE MUSI być stwarzane coś,CO ISTNIEJE OD ZAWSZE.Biblijny Bóg żywy,,JESTEM,KTÓRY JESTEM''...ISTNIAŁ ZAWSZE i NIE WYMAGAŁ WYKREOWANIA...:,,tak iż to co widzialne NIE POWSTAŁO ZE ŚWIATA ZJAWISK''.

Czw, 2 sty 2014 20:41 | brak oceny

Rozbawiony | Gość

Wszechświat nie jest bytem o identycznych cechach strukturalnych,wszechświat jest bytem fizyczno-duchowym,zatem istnieje poza czasem i przestrzenią jak i w czasie i przestrzeni i różnych wymiarach,dlatego też nie podlega zasadzie początku.

Czw, 2 sty 2014 18:42 | brak oceny

Stefan | Gość

Taaaak, piesek szczęśliwy! Chyba ze swojego nieszczęścia!

Czw, 2 sty 2014 17:34 | brak oceny

Barcelona | Gość

a Jedi Knight to normalnie jakiś niereformowalny beton.Pytanie skąd wziął się Bóg/Jeśli w ogóle istnieje/jest tak samo właściwe jak pytanie o początek istnienia każdego innego rodzaju życia egzystującej w postaci różnych form gęstości materii we wszechświecie.Ogarnij się!

Czw, 2 sty 2014 16:08 | brak oceny

Pupcia | Gość

a jedi co ty pleciesz? Wszystko podlega czasowi i przestrzeni bo trwanie zawsze czymś i w czymś jest a nawet gdyby było inaczej to i tak niezmiennym pozostaje pytanie o początek czegokolwiek a zatem i rzekomego Boga również Bo tak prawu początku podlega On jak i cokolwiek innego z perzd ewen.czasu

Śr, 1 sty 2014 17:01 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

,,-on'',jeżeli to,co nie istniało wcześniej,musi zostać stworzone,aby istnieć,to NIE MUSI BYĆ STWARZANE coś,co ISTNIEJE OD ZAWSZE.Egzystencji Boga nie dotyczy pytanie o przyczynę.Najlepszym dowodem na istnienie OSOBOWEGO Boga jest sam człowiek,jego rozum,inteligencja,uczucia,wolna wola.itp.

Śr, 1 sty 2014 16:31 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

,,-on'',ale BIBLIA(np.1 Mojż.1,1)NIE MÓWI,że świat powstał z niczego(creationis ex nihilo)i nie ma takiego zwyczaju!.Pismo św.nie ma zwyczaju wskazywać na materię rzeczy,ale mówi o nich jako o całościach i o KOLEJNYCH PRZEMIANACH JEDNYCH W DRUGIE...To ateistyczny BIG BANG mówi o,,niczym''!

Śr, 1 sty 2014 13:32 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

,,a'',pytanie do Ciebie:Co spowodowało,że z,,niczego''...jak w BIG BANGU...i u ateistów powstało tak wiele?Co jest przyczyną istnienia i funkcjonowania tych mechanizmów?Jak,,nic''może posiadać jakiekolwiek cechy,jakąkolwiek,,naturę''?Dlaczego istnieje fizyczny wszechświat zamiast nicości?!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Tym razem nie będzie jednego 'tematu wiodącego', a kilka. Przedstawimy najnowsze informacje w sprawie kilku wybranych naszych projektów, a także postaramy się odpowiedzieć na wybrane pytania naszych sympatyków. Do usłyszenia 22 września o godz. 21.00!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Blik? Nieznany obiekt poruszający się na tle drzew? Zapraszamy do KAJUTY ZAŁOGI, gdzie prezentujemy ciekawy przypadek filmu, który trafił do projektu FOTO-LAB FN. [....]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 17 wrz 2019 09:18 | Witam, Dnia 13.09 o godz 18:40 wyszedłem na balkon (3 -pietro) obejrzeć na chwile zachód słonca, w pewnej chwili od strony południowej wysoko na niebie zauważyłem bardzo jasną, jak wczesniej myślałem gwiazdę która po chwili przygasła o połowę i zmieniła kolor na czerwony i szybkim ruchem ruszyła w kierunku północnym.Chciałbym dodać że tego wieczoru chmury były bardzo rozrzedzone lecąca kula mocna przeswitywała przez nie. cała obserwacja trwała około 10 sek. Co ciekawe żona dzień wczesniej też...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Środa, 4 września 2019 | Kluczem do uratowania świata jest życie zgodnie z zasadami Kreacji! – niezwykłe przesłanie od obcych cywilizacji do mieszkańców Ziemi.

czytaj dalej

FILM FN

US NAVY OFICJALNIE POTWIERDZA PRAWDZIWOŚĆ TRZECH FILMÓW Z UFO

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.