Dziś jest:
Niedziela, 15 września 2019

Większość ludzi jest duchowo zamrożona w szablonach tej czy innej religii albo naukowej, fundamentalnej pozycji. Tylko uwolnienie się z tych szablonów jest drogą wyzwolenia.
/Max Freedom Long, autor "Huny"/

Komentarze: 8
Wyświetleń: 15415x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 29 gru 2013 08:45   
Autor: FN, źródło: FN   

WYBUCH SUPERNOWEJ ZAKOŃCZYŁBY HISTORIĘ NASZEGO UKŁADU SŁONECZNEGO, W TYM ZIEMI

W czasach historycznych odnotowano kilka spektakularnych obserwacji wybuchów supernowych. Na przykład w 1054 r. nasi przodkowie mieli okazję obserwować nagłe pojawienie się na niebie niezwykle jasnej gwiazdy, a pozostałością po tamtym wydarzeniu jest Mgławica Kraba.  W 1604 roku Johan Kepler obserwował supernową w gwiazdozbiorze Wężownika, a w 2005 r. astronomowie zanotowali najsilniejszą znaną do tej pory eksplozję.

  

Mgławica Kraba

 

Tamte zdarzenia miały miejsce w bardzo dużej odległości od Ziemi i nie miały wpływu na naszą planetę. Inaczej sprawy mogą się potoczyć w przypadku, gdyby supernowa znajdowała się w pobliżu (w skali astronomicznej) naszego Układu Słonecznego. Wśród obiektów kosmicznych, które mogą przekształcić się w supernową jest Betelgeza, gwiazda znajdująca się w gwiazdozbiorze Oriona. Oddalona jest od Ziemi o około 600 lat świetlnych, a więc stosunkowo niedaleko biorąc pod uwagę ogrom Kosmosu. Gwiazda ta jest klasyfikowana jako czerwony nadolbrzym. Jej masa jest około 20 razy większa od masy Słońca. Jeszcze kilkaset lat temu obserwatorzy nieba opisywali ją jako gwiazdę świecącą białym lub żółtym światłem. Teraz łatwo jest zauważyć nawet gołym okiem, że posiada kolor czerwony.

 

Gwiazdozbiór Oriona i Betelgeza. Źródło: Wielki Atlas Kosmosu.

 

Oznacza to jedno, mianowicie na przestrzeni kilkuset lat na Betelgezie zaszły gwałtowne reakcje, w wyniku  których na powierzchni gwiazdy atomy wodoru przekształciły się w atomy helu. Zgodnie ze znanymi zasadami fizyki, gwiazdy mające masę większą od około 10 mas Słońca po spaleniu zasobów wodoru przechodzą do fazy spalania helu. Efektem tego jest znaczne zwiększenie rozmiarów gwiazdy oraz obniżenie temperatury na powierzchni. Stadium czerwonego nadolbrzyma, jak teraz jest klasyfikowana Betelgeza może trwać kilka milionów lat. Nieuniknionym finałem życia tej gwiazdy będzie gwałtowny wybuch i powstanie supernowej.

600 lat świetlnych jakie dzieli Ziemię od Betelgezy to odległość na tyle niewielka, że wybuch tej gwiazdy może mieć wpływ na losy naszej planety. Eksplozja supernowej z ogromną siłą wyrzuci w przestrzeń większość lub całą materię gwiazdy. Wybuch wywoła też falę uderzeniową. Śmiertelnie niebezpieczna będzie emisja promieniowania gamma. Co prawda fizycy uważają, że zabójcza dawka promieniowania będzie emitowana z biegunów gwiazdy, a  z wyliczeń wynika, że fala minie Ziemię w bezpiecznej odległości to zawsze istnieje pewne ryzyko popełnienia błędu w obliczeniach, czy też mogą zajść procesy,  których uczeni nie brali pod uwagę. Silne promieniowanie gamma niechybnie doprowadziłoby do zniszczenia powłoki ozonowej otaczającej Ziemię.

 

  

Wobec potęgi natury jesteśmy bezbronni. Na obecnym etapie rozwoju cywilizacyjnego, w przypadku gdy Ziemia znajdzie się na drodze takiej fali promieniowania gamma,  nie mamy najmniejszych szans na przetrwanie. Prawdopodobnie w zamierzchłej przeszłości doszło już do takiego zdarzenia. Około 438 milionów lat temu na Ziemi wymarło 85 % żyjących wtedy gatunków istot.  Tak zwane wymieranie ordowickie było spowodowane przyjęciem przez Ziemię ogromnej dawki promieniowania gamma, pochodzącej prawdopodobnie z wybuchu supernowej.  

 

 

 

 

Tekst naszej koleżanki zawiera jeden z wielu czarnych scenariuszy dla Ziemi. Czy jest możliwy? Jak najbardziej. Czy prawdopodobny? Raczej mało, choć nie zmienia to tego, że zagrożenie jakimś wydarzeniem kosmicznym kończącym naszą ziemską przygodę istnieje. Naszym zdaniem czarny scenariusz dla naszej cywilizacji nie wymaga „powstania supernowej”, uderzenia asteroidy czy eksplozji megawulkanu pod Yellowstone. Wystarczy bowiem, że utrzymamy obecne tempo w eksploracji planety i rozwoju naturalnym.

Obce cywilizacji odwiedzające ziemię wielokrotnie wspominały, że planeta wielkości Ziemi jest w stanie utrzymać bez strat własnych populację wielkości ok. 500 milionów ludzi. Jeśli będzie więcej, wtedy natychmiast zbliża się nieuchronnie moment zagłady. Nasza rozrastająca się w nieprzytomnym tempie cywilizacja właśnie przekracza kolejne bariery śmierci - 1 stycznia 2013 roku populacja światowa liczyła ponad 7 miliardów ludzi (7 185 970 000). Zakłada się jednak poważne niedoszacowanie, gdyż tzw. trzeci świat konsekwentnie unika spisów powszechnych. Śmiało więc możemy dodać tzw. czarny miliard, co oznacza zbliżanie się do granicy dziesięciu miliardów ludzi.

W naszej bibliotece jest książka, która jest zapisem niezwykle wiarygodnego kontaktu z załogą pojazdu UFO. Uczestnik CE III miał okazję zapoznać się z sytuacją na planecie obcych istot, która zmaga się od tysięcy lat z dramatycznym przeludnieniem.

- Popełniliśmy ten sam błąd, który wy teraz popełniacie. Nikt tego już nie zatrzyma, za 50 lat zderzycie się z pierwszym, poważnym brakiem surowców, ale będzie już za późno – mówili mu ze smutkiem obcy. Ich scenariusz przyszłych wydarzeń na Ziemi jest równie smutny jak ów wybuch supernowej.

Komentarze: 8
Wyświetleń: 15415x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 29 gru 2013 08:45   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (8)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 30 gru 2013 21:29 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

cd Jeden na stu się utopi, a cała reszta na piecu umrze. Dziwne! Wszyscy boją się wody, a pieca nikt się nie boi!

Pon, 30 gru 2013 21:27 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Temat z gatunku " co by było gdyby". Marnowanie "papieru". Czy Nautilus dołączył do stowarzyszenia straszycieli? Miliard razy jest większa szansa, że zęby sobie wybijecie na nieposypanym lodzie, niż że wybuchnie supernowa! To zupełnie tak jak w gadce poleskiej. cdn

Pon, 30 gru 2013 16:29 | brak oceny

zimar | Gość

A co to za książka o której wspomina autor artykułu? Chętnie przeczytam. Uprzejmie proszę o tytuł i autora. Z góry dziękuję.

Pon, 30 gru 2013 09:22 | brak oceny

Teresa z Torunia | Gość

500 mln to magiczna liczba w planie NWO. Może nie wszyscy orientują się, ale podwaliny NWO opracowane zostały podczas mediumicznych przekazów H.P Bławatskiej (założycielka lucyferycznej teozofii) oraz jej kontynuatorki A.Bailey. To Bailey w swoich pracach opisała demoniczne pochodzenie NWO...

Nie, 29 gru 2013 19:28 | brak oceny

Starszak | Gość

Na gwiazdach nie zachodzą reakcje spalania, lecz łączenie deuteru i trytu i powstawanie helu. Spalanie to utlenianie ,a tam tlenu nie ma.

Nie, 29 gru 2013 18:31 | brak oceny

Krzysiu | Gość

Tak to jest kiedy rozum zaczyna zawiadywać Istotą Ludzką i upycha w zakamarkach tzw. wiedzy wyobrażenia co by było, gdyby... Przecież to coś ma się dopiero wydarzyć. Kto wam powiedział ze się zadzieje? Kto wam tak doradza?Idąc ich tokiem myślenia jutro wszyscy zostańmy w domu... Jest tam bezpiecznie

Nie, 29 gru 2013 16:55 | brak oceny

Buster | Gość

Tutaj link do ciekawego programu na temat Betelgezy http://www.youtube.com/watch?v=awbc7wk37_Y ,naukowcy twierdzą, że jety rozbłysku gamma miną Ziemię o 20st co ciekawe ludzkość nigdy nie doświadczyła wybuchu supernowej w tak bliskiej odległości, wybuch będzie można oglądać gołym okiem przez 4 lata

Nie, 29 gru 2013 09:43 | brak oceny

przez ogien natura sie... | Gość

W zderzeniu z potęgą wszechświata wymieka kazdy Bog z kazdej "swietej ksiegi" ;). INRI - "ignis natura renovatur integra: przez ogien natura sie odradza"

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Tym razem nie będzie jednego 'tematu wiodącego', a kilka. Przedstawimy najnowsze informacje w sprawie kilku wybranych naszych projektów, a także postaramy się odpowiedzieć na wybrane pytania naszych sympatyków. Do usłyszenia 22 września o godz. 21.00!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN [...] Czy obce cywilizacje miały wpływ na postęp ewolucji biologicznej na Ziemi i przyczyniły się do 'przyspieszenia' w rozwoju gatunku ludzkiego/jego przodków, itp? [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 13 wrz 2019 05:33 | Witam wspaniałą ZałogęMieszkam na spokojnej mazurskiej wsi, jestem Waszą czytelniczką już od lat, strona Nautilusa jest w moim codziennym harmonogramie odwiedzanych stron. Chcę się z Wami podzielić tym co ostatnio mnie spotkało. 9 września, czyli kilka dni temu wracałam z wizyty rodzinnej. Odwoził mnie mój brat. Do domu miałam zaledwie 2 km. W połowie drogi nagle mój brat zaczął krzyczeć: patrz, widzisz to!Początkowo nie wiedziałam o co mu chodzi, po chwili zobaczyłam na niebie pędzącą...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 4 września 2019 | Kluczem do uratowania świata jest życie zgodnie z zasadami Kreacji! – niezwykłe przesłanie od obcych cywilizacji do mieszkańców Ziemi.

czytaj dalej

FILM FN

Jaime Maussan en The Ufology World Congress 8 de septiembre de 2019

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.