Dziś jest:
Piątek, 20 września 2019

Ich dowódca zdecydował, że wszystkie te wydarzenia zostaną wymazane z naszej pamięci. Pomyślałam wtedy - przecież to niemożliwe... ja to wszystko zapamiętam! Ale myliłam się. /fragment wywiadu z Betty Hill po seansie hipnozy, CE III miało miejsce 19 września 1961/

Komentarze: 7
Wyświetleń: 19373x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 11 sty 2014 19:57   
Autor: FN, źródło: FN   

JAPOŃSKI MISTRZ PRZEJMUJE KONTROLĘ NAD DOWOLNYMI ZWIERZĘTAMI ZA POMOCĄ UMYSŁU

W Fundacji Nautilus monitorujemy najważniejsze produkcje dokumentalne na świecie poświęcone zjawiskom niewyjaśnionym. Jednym z nagrywanych przez nas seriali jest „Superhumans” (tłum. Superludzie), którego prowadzącym jest Stan Lee. Ten słynny rysownik popularnych komiksów, w których wykreował superbohaterów (Stan Lee stworzył postacie X-Man`a czy Spiderman`a), poszukuje na całym świecie ludzi obdarzonych nadnaturalnymi mocami.

Pomysł na serial jest świetny, gdyż ekipę telewizyjną stać na podróżowanie dosłownie po całym świecie. Kilka osób, które zostały zaprezentowane w programie „Superhumans”, naprawdę zasługują na to określenie. Jednym z nich bez dwóch zdań jest japoński mistrz karate Shotokan, dr Hirokazu Kanazawa (ur. 3 maja 1931). Dr Kanazawa w Japonii jest uważany za absolutny autorytet w sprawach karate, jest głównym instruktorem i prezesem Międzynarodowej Federacji Shotokan Karate-Do.

Kanazawa napisał kilka książek o karate, które obejmują: Kankudai (1969),  Przeniesienie Zen: podróż jednego człowieka do świata Karate (2001, współautor), ‘Karate: Moje życie’ (2003), ‘Karate techniki walki: pełna kumite’ (2004, współautor) i ‘Karate Czarnego Pasu’ (2006). Był także opisywany w książce Paula Walkera „Lekcje z Mistrzem: 279 lekcje karate z Mistrzem Hirokazu Kanazawa”.

Jak wielu mistrzów sztuk walki opanował także posługiwanie się energią Chi. Jak w praktyce wygląda taka umiejętność? Wystarczy jego chwila koncentracji, jak sam opisuje „kumulacji energii Chi”, a każdy człowiek, którego dotknie nawet w najbardziej delikatny sposób, pada na ziemię niczym rażony prądem. Robi to wstrząsające wrażenie, nasz kolega z pokładu Nautilusa miał okazję obserwować taki pokaz mocy Chi na własne oczy, kiedy do Polski zawitał znany japoński mistrz innej sztuki walki – Kendo.

Wracając do mistrza Hirokazu Kanazawy – odkrył on jeszcze jedną możliwość wykorzystania energii Chi. Odpowiednio ją kierując jest w stanie przejąć kontrolę nad dowolną ilością zwierząt i doprowadzić je do stanu całkowitego uśpienia!

W programie „Superhumans” ekipa realizująca program zaprosiła go do Kalifornii. Następnie została wybrana losowo farma owiec, na której dr Kanazawa miał zaprezentować swoje możliwości oddziaływania na zwierzęta. Właściciele farmy stanowczo wykluczyli możliwość, aby owce tak po prostu „uśpić” w ciągu dnia. Znają się na owcach, obserwują je od kilkudziesięciu lat, ich zwyczaje i upodobania nie mają dla nich tajemnic – nie ma takiej możliwości, aby uśpić nawet jedną owcę.

Mistrz powiedział, że nie musi do zwierząt podchodzić blisko. Wystarczy – jak sam powiedział - aby mógł je obserwować z odległości nawet 100 metrów i więcej. Następnie zaczął wykonywać delikatnie ruchy dłonią, przypominając zagarnianie niewidzialnej energii i kierowanie je na stado zwierząt. Już po minucie rozpoczął niezwykły spektakl.

Kolejne zwierzęta traciły równowagę i opadały na ziemię, a następnie momentalnie zasypiały. Obserwujący tę scenę właściciele farmy nie byli w stanie powstrzymać się od okrzyków zdumienia (polecamy obejrzenie 9-tego odcinka serii „Superhumans”). Po kilku minutach stado złożone z ok. dwustu owiec spało nieruchomo na ziemi. O przypadku nie może być mowy. Wykluczono wszelkie „usypianie zwierząt jednostajnym gestem” (zresztą –jak?!) uśpienie ich poprzez podanie im wcześniej silnych środków usypiających.

Mistrz dr Kanzawa Sensei powtarzał ten sam niesamowity spektakt wielokrotnie w innych programach z różnymi zwierzętami, w tym zrealizowanym dla japońskiej telewizji. Mamy w naszym archiwum zapis jednego z takich programów. Jego fragment prezentujemy poniżej:

 

 

Stan Lee z „Superhumans” oficjalnie uznał go za człowieka obdarzonego mocą, której żaden znany ośrodek naukowy wyjaśnić nie potrafi nawet w najmniejszym stopniu. Zapytany, jak tłumaczy niezwykłe zachowanie zwierząt, mistrz Sensei odpowiedział, że po prostu przejmuje kontrolę nad umysłem stworzenia i wysyła mu polecenie, aby zasnęło. Jego zdaniem energia Chi jest energią życiową pochodzącą z boskiego źródła, która przenika cały wszechświat i która sprawia, że istotach z materii pojawia się życie.

 Ostatnio w Stanach Zjednoczonych zakupiliśmy kilka ważnych książek do naszej biblioteki, które są w całości poświęcone energii Chi. Istnienie tej energii jest poza dyskusją i jest ewidentnym dowodem na to, że istnieje coś niewidzialnego, absolutnie nierozpoznanego jeszcze przez naszą współczesną naukę, co zawiera w sobie tajemnicę wszelkiego życia.

Przy okazji tej publikacji warto zaprezentować jeszcze dwa materiały. Pierwszy to relacja pewnego Amerykanina zamieszczona w internecie. Opisuje on niezwykłe doświadczenie, które przeżył we własnym domu. W tym czasie przebywała tam jego ówczesna dziewczyna pochodząca z Japonii. Jak opisuje – nagle bez specjalnego powodu złożył dwie dłonie tak, jakby obejmował niewidzialną kulę. Jego dziewczyna zrobiła tak samo i wtedy stało się coś niezwykłego. Między jego dłońmi i jej dłońmi powstało coś, co przypominało silne pole magnetyczne. Oboje byli absolutnie zdumieni tym faktem, gdyż było to coś – jak sam mówi – absolutnie fenomenalnego.

 

 

 

 

Ostatni materiał to znany części naszych czytelników materiał wyemitowany przez BBC o słynnym mistrzu mieszkającym na Jawie – John`ie Changu. Jest to postać dla nas niezwykle ważna, za dwa lata chcemy jego odwiedzić – rzeczy, które robi i które mówi ten człowiek naprawdę są warte takiej „wyprawy na koniec świata”.

John Chang stał się słynny na całym świecie dzięki temu, że na oczach ekipy telewizyjnej używając energii Chi zapalił kartkę papieru. Potem miał ogromny żal do członków tej ekipy za to, że pokazali ten fragment w swoim filmie. Na końcu filmu jest bardzo ciekawy moment. John Chang demonstruje możliwości Chi poprzez przebicie blatu stołu zwykła „plastikową rurką do picia napojów”. Rzecz absolutnie niemożliwa do wykonania bez użycia specjalnej mocy Chi. Na drugi dzień John Chang jest małomówny i widać wyraźnie, że „coś złego się stało”. Na pytanie jednego z producentów filmu o powód zmiany nastroju John Chang odpowiada, że w nocy przyszedł do niego jego nieżyjący fizycznie mistrz i udzielił mu zdecydowanej reprymendy za tego typu pokazy. Dlaczego? Mistrzowie nie powinni pokazywać mocy dla ludzi postronnych.

Komentarze: 7
Wyświetleń: 19373x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 11 sty 2014 19:57   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 19 sty 2014 07:36 | brak oceny

Zenek | Gość

" zagarnianie niewidzialnej energii i kierowanie je na stado zwierząt. Kolejne zwierzęta traciły równowagę i opadały na ziemię, a następnie momentalnie zasypiały" - podobne kuglarskie sztuczki modne w kościołach są "objawiem" "zstapienia ducha".

Pt, 17 sty 2014 10:40 | brak oceny

miko | Gość

jak zwykle, handlarze karate wykorzystywali podobnego nazwisko aby udawać ze Kanazawa ma moc chi prawdziwego mistrza Kanzawa!!!!Karate sportowy jest bardzo smutną rzec, karate straci swoja prawdziwą esencją poprzez komercyjne działanie głupi ludzie. Karate sam w sobie jest bardzo mocne.

Nie, 12 sty 2014 23:44 | brak oceny

ChiChi | Gość

Niestety w Karate Shotokan w Polsce w ogóle nie używa się Chi, ani o nim nie naucza. Zrobiono z tego tylko sport.

Co do Kendo powszechnie zachęca się do wykorzystania energii życiowej w walkach (niewidzialny napór- SEME), ale nigdy wprost się nie mówi i nie uczy o Chi czy Zen a szkoda.

Nie, 12 sty 2014 16:24 | brak oceny

Marek | Gość

Proponuje mu test w kontrolowanych warunkach, wtedy bedzie, jak z kazdym tego typu mistrzem.

Nie, 12 sty 2014 13:10 | ocena: -1

a Jedi Knight | Gość

Z rozumowania,że każdy z nas jest bogiem i powinien nauczyć się nim być,wynika,że nie ma dla Boga miejsca na ziemi,wszystkie religie są kwestionowane,mówi się nam,że nie zdały egzaminu,czyli są niepotrzebne.Celem NEW AGE jest zjednoczenie religii w Ekumenii i transformacja w LUCYFERIANIZM...

Sob, 11 sty 2014 21:30 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Ruch NEW AGE skupia się na przekonaniu swych naśladowców,że SĄ DLA SIEBIE BOGAMI.Motywacja tego jest prosta.Jeżeli jesteś bogiem dla siebie,dlaczego miałbyś szukać mądrości czy pouczeń w BIBLII czy w jakichkolwiek innych żródłach.Skoro jesteś bogiem,szukaj w sobie bóstwa oraz jego mądrości...

Sob, 11 sty 2014 21:00 | ocena: + 1

Paweł.M | Gość

Dlaczego nigdy Japończycy nie odnosili sukcesów np. w boksie. Przecież mając takie zdolności ten mistrz mógłby pokonać nawet M. Tysona.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Tym razem nie będzie jednego 'tematu wiodącego', a kilka. Przedstawimy najnowsze informacje w sprawie kilku wybranych naszych projektów, a także postaramy się odpowiedzieć na wybrane pytania naszych sympatyków. Do usłyszenia 22 września o godz. 21.00!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

CNN, powołując się na wiedzę rozmówcy, znającego ustalenia toczącego się śledztwa, zdradza kolejne szczegóły na temat sobotniego ataku. Według źródła amerykańskiej stacji pociski zostały wystrzelone z bazy w Iranie, położonej blisko granicy z Irakiem. Przed dotarciem do celu, pociski według śledczych, miały przelecieć nad południowym Irakiem oraz przez przestrzeń powietrzną Kuwejtu.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 17 wrz 2019 09:18 | Witam, Dnia 13.09 o godz 18:40 wyszedłem na balkon (3 -pietro) obejrzeć na chwile zachód słonca, w pewnej chwili od strony południowej wysoko na niebie zauważyłem bardzo jasną, jak wczesniej myślałem gwiazdę która po chwili przygasła o połowę i zmieniła kolor na czerwony i szybkim ruchem ruszyła w kierunku północnym.Chciałbym dodać że tego wieczoru chmury były bardzo rozrzedzone lecąca kula mocna przeswitywała przez nie. cała obserwacja trwała około 10 sek. Co ciekawe żona dzień wczesniej też...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Środa, 4 września 2019 | Kluczem do uratowania świata jest życie zgodnie z zasadami Kreacji! – niezwykłe przesłanie od obcych cywilizacji do mieszkańców Ziemi.

czytaj dalej

FILM FN

US NAVY OFICJALNIE POTWIERDZA PRAWDZIWOŚĆ TRZECH FILMÓW Z UFO

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.