Dziś jest:
Niedziela, 18 sierpnia 2019

Dziwna jest nasza sytuacja tu, na Ziemi. Każdy z nas przychodzi z krótką wizytą, nie wiedząc dlaczego, a jednak czasami wydaje się, że zgadujemy jej cel.
/Albert Einstein/

Komentarze: 10
Wyświetleń: 7091x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 4 mar 2016 09:45   
Autor: FN, źródło: FN   

PO ZROBIENIU ZDJĘĆ UFO CZĘŚĆ Z NICH… ZNIKŁA Z APARATU

Na samym początku powiedzmy jasno: nie sposób jest zweryfikować prawdziwości tego wydarzenia. Oczywiście jest jasne, że świadek mógł naopowiadać bzdur i dorobić „siedem pięter do parteru”. Nie będziemy jeździć, rozmawiać, weryfikować nawet najdrobniejszy wątek tej historii jak na przykład w przypadku „zdjęć ze Zdanów”, gdyż nie ma takiej potrzeby. W każdym razie musimy zaufać naszemu czytelnikowi, który zna świadka obserwacji i uważa, że absolutnie mówi prawdę.

Z drugiej strony zjawisko UFO bardzo często ma tzw. elementy dodatkowe jak chociażby znikanie zdjęć obiektu UFO karty w aparacie, dziwne zachowanie wszelkich urządzeń do wykonywania fotografii czy dziwne zachowanie się innych urządzeń po „kontakcie z UFO”. Wiemy, że tak jest, gdyż tego typu rzeczy są odnotowywane na całym świecie. W Polsce także mieliśmy takie przypadki.

Podsumowując: historia jest na tyle ciekawa, że warto jest zapoznać się z opisem, który trafił na pokład okrętu Nautilus 2 marca 2016 roku.

 

-----Original Message-----

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Wednesday, March 02, 2016 1:00 PM

To: FN

Subject: Zdjęcia dziwnego obiektu i powiązane z tym zdarzenia


Cześć Załogo Nautilusa!

Jestem waszym wieloletnim wiernym czytelnikiem, aczkolwiek do tej pory nie miałem powodu żeby do was pisać. Jednak tym razem powód taki dla mnie zaistniał i jest częściowo związany z załączonymi zdjęciami. To może zacznę od początku:

Zdjęcia zostały wykonane przez mojego znajomego, w dniu 26 lutego (piątek), w przybliżeniu ok. południa, na drodze z Tarnowskich Gór do Nakła Śląskiego (woj. Śląskie). Jak widać, zdjęcia przedstawiają trzy jasne punkty ułożone w kształcie trójkąta. Jeśli się dobrze przyjrzeć, na zdjęciu widoczne są również jakby liczne ciemniejsze i mniejsze punkty, które pozostają w tej samej konfiguracji do tych świecących na każdym ze zdjęć. Wg relacji owego znajomego zaobserwował on to dziwne zjawisko na niebie i najpierw pomyślał, że ma brudną szybę w samochodzie. Ponieważ widział to kropki ciągle na niebie, postanowił się zatrzymać w miejscu, gdzie jest taka zatoczka - wjazd na pole. Wysiadł z samochodu i jakiś czas obserwował zjawisko (kilka minut).

W pewnym momencie uświadomił sobie że ma przecież telefon z aparatem i zrobił te zdjęcia (na przestrzeni krótkiego czasu, może minuty). Potem obserwował zjawisko do momentu, aż światło tych punktów jakby przygasło i zniknęło ("jakby ktoś zgasił żarówki"). Same fotki, choć zrobiły wrażenie na towarzystwie, które je widziało, są jednak moim zdaniem z kategorii "plamki i ciapki", znając dorobek Fundacji. I gdyby nie pewne późniejsze wydarzenia, pewnie nie zajmowałbym waszego cennego czasu.

No właśnie, więc co się takiego jeszcze wydarzyło? Otóż następnego dnia, w sobotę 27 lutego po południu, znajomy chciał pokazać "dziwne zdjęcia" swojej żonie. Poza tymi trzema fotkami miał też zapisane w telefonie inne zdjęcia, w tym też takie, które chwilę wcześniej zrobił żonie. Kiedy wziął telefon do ręki z zamiarem poszukania tych zdjęć z kropkami, nagle z urządzeniem zaczęło dziać się coś bardzo dziwnego - na ekranie zaczęły pojawiać się dziwne znaki, "totalny chaos i pomieszanie", telefon zaczął też wydawać jakieś dźwięki i piski, ostatecznie pokazał się "żółty trójkącik" i "jakiś domek" (tak jakby jakiś komunikat z systemu android) i telefon się wyłączył. Po ponownym włączeniu w galerii zdjęć... nie było nic! Pustka... Po kolejnym restarcie w galerii pokazał się napis "3 pliki", a następnie po chwili pojawiły się zdjęcia - tylko te trzy z "kropkami", które do was wysłałem - i nic więcej! Podobno przed tym zdarzeniem było ich tam 48, a teraz tylko 3, TE 3!

Ale to jeszcze nie całkiem koniec tej historii. Pod wieczór w tą sobotę spotykaliśmy się właśnie u tych znajomych "od zdjęć" w większej grupie. Kolega zafascynowany świeżymi wydarzeniami opowiedział nam o wszystkimi wtedy inna znajoma opowiedziała nam, jak to w piątek po południu (godz. 15-16), przy sklepie oddalonym o może około kilometra w prostej linii od miejsca z fotografii, został unieruchomiony ich samochód, zawsze sprawny, tym razem po prostu nie odpalił, "tak jakby wysiadła elektryka". Ponieważ było to blisko ich domu, poszli piechotą i tu kolejna niespodzianka - brama wjazdowa do domu i brama garażu samoczynnie się otwarły kiedy się zbliżali - nie dotykali przy tym żadnego pilota. Następnie brama garażu się zamknęła, a wjazdowa została otwarta... Po jakimś czasie mąż owej znajomej zabrał jakieś narzędzia, bezpieczniki i poszedł uruchomić samochód, który po chwili najnormalniej odpalił bez żadnego problemu.

Tyle relacji z Tarnowskich Gór. Nadmienię jeszcze, że kolega "od zdjęć" nie wierzy w "zielone ludziki", jak powiedział, niemniej zdarzenia go zaintrygowały i próbował nawet ciekawie wyjaśnić powstanie tych punktów na niebie - możliwą nieznaną technologią typu wojskowego.

Pozdrawiam serdecznie całą Załogę Okrętu Nautilus!

{dane do wiad. FN]

 

Zobaczmy te zdjęcia.

 

 

 

Powiększmy fragment zdjęcia, na którym widać bardzo wyraźne owe „trzy jasne punkty układające się w trójkąt’.

 

Naprawdę ciekawie się robi wtedy, kiedy wobec tego zdjęcia zastosuje się mały retusz barwy, jasności i kontrastu.

 

 

Zapytaliśmy naszego czytelnika, czy jego kolega robił te zdjęcia „przez szybę samochodu”. Oto, co nam odpisał:

 

 

 


From: [dane do wiadomości FN]
Sent: Thursday, March 3, 2016 11:50 AM
To: FN
Subject: RE: Zdjęcia dziwnego obiektu i powiązane z tym zdarzenia


No i już – kolega szybko odpowiedział. Poniżej zamieszczam cytat z jego maila:

Jedno ze zdjęć zrobiłem przez szybę w trakcie jazdy , nie pamiętam które ? ale potem pomyślałem że przecież mogę się zatrzymać , wysiąść  i zrobić zdjęcia "na żywo" żeby pominąć efekty brudnej szyby i tak zrobiłem , zatrzymałem się na poboczu wysiadłem i zrobiłem dwa zdjęcia
pozdrawiam

Więc chyba sytuacja już jaśniejsza (i ciekawsza?). O ile się zdążyłem zorientować, to nazwy plików zdjęć zawierają datę i czas zrobienia (nie sprawdzałem EXIF-a – może by coś więcej powiedział), więc prawdopodobnie zdjęcie z nazwą „20160227_124028” będzie tym zrobionym przez szybę – pierwszym.

Pozdrawiam,

[dane do wiad. FN]

 

 

 

 

W sprawie tych zdjęć musielibyśmy spotkać się ze świadkiem. Z racji naszego doświadczenia z rozmów z tysiącami ludzi naprawdę trudno jest przed nami odegrać „oszukankę/udawankę” i praktycznie… po kilku minutach jest w miarę jasne, czy mamy do czynienia z prawdą czy z fałszem. Dobrze grać „historię-bujdę na resorach” jest piekielnie ciężko zwłaszcza, kiedy naprzeciwko nie siedzą nastolatki, a dojrzali, bardzo doświadczeni ludzie… Opiszemy kiedyś nasze metody weryfikowania prawdziwości tzw. relacji świadków, ale to na marginesie. W każdym razie w tym przypadku musimy tutaj postawić kropkę w tej sprawie, a nasze zastrzeżenie na początku tekstu w zasadzie wyjaśnia wszystko. Niewątpliwie jeśli historia jest prawdziwa, to jest bardzo ciekawa.

Na koniec jeszcze jedna sprawa związana ze zdjęciem UFO „z ostatnich godzin”. Czy to może być ptak? Oczywiście, że tak. Czy to wygląda na ptaka w locie? Nie bardzo.

Oto opis:

 

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Tuesday, March 1, 2016 4:26 PM

To: Fundacja Nautilus

Subject:


Witam.

Przesyłam Państwu zdjęcia, które zrobiła moja siostra Urszula Mordal (podajemy za zgodą autorki zdjęcia – przyp. FN) w miejscowości Żywiec. Zdjęcia zrobiła w lutym 2016. Zrobiła trzy zdjęcia „jedno po drugim”. Na drugim zdjęciu widać „coś”, co przypomina UFO. Proszę o Państwa opinie.

 

 

Najpierw zobaczmy te trzy fotografie.

 

Teraz skoncentrujmy się na tym zdjęciu, na którym widać obiekt. Powiększmy fragment zdjęcia.

 

 

 

A teraz zmieńmy parametry zdjęcia takie jak barwa i naświetlenie.

Komentarze: 10
Wyświetleń: 7091x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 4 mar 2016 09:45   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (10)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 4 wrz 2017 13:22 | brak oceny

benek | Gość

witam 29 sierpnia zrobilem zdjecia w tatrach na ktorych sa dziwne obiekty,chcialem sie zapytac kto moglby przeanalizowac te zdjecia

Wt, 8 mar 2016 14:11 | brak oceny

Marek | Gość

Poniżej macie link do bardzo dobrego materiału o trójkątnym ufo. Jak widać da się to uwiecznić tylko trzeba chcieć. https://www.youtube.com/watch?v=8P-Mqlbnu7M

Pon, 7 mar 2016 08:35 | brak oceny

fan@op.pl | Gość

toż to zdjęcie lepsze niż te miski ze zdanów...

Nie, 6 mar 2016 20:17 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Aparat do naprawy albo karta do wymiany. Po co te zdjęcia takie wielkie??

Sob, 5 mar 2016 09:28 | brak oceny

adrianous | Załogant

Widziałem podobne świtła w roku 2006 w mieście Cork w Irlandii jak wyszedłem z kumplem na dwór na fajkę przemieszczały się bardzo szybko gdy nagle zrobiły zwrot o 90 stopni myśleliśmy że to trzy obiekty. Oczywiście nikt nam nie uwierzył a my jak większość obserwatorów gapiliśmy się z otwartymi dziobami zamiast robić fotki. :-)

Sob, 5 mar 2016 03:14 | brak oceny

wojtek 3 000 | Gość

Piękne!!! a propos mam kolegę z Włoszech który sam na sam bez możliwości kłamAnia w prywatnej rozmowie zupełnie z innej beczki powiedział mi ze tez kiedyś przypadkiem zrobił zdjęcie, na którym widniało ufo a potem znikło ono z aparatu! duchy tez tak robią jest koleś który nazywa się Richard gallagher psychiatra który doświadczył demoniczneo opętania który mówił ze nawet to nie moli nagrać bo demon czyści kasety wideo!!! :) tez w innych przypadkach w stanach szeryf tamtejszy robił zdjęcia open tango domu a jak mu zaczęły one znikać to się z tamtą ewakuowal i zrobił zdjęcie z oddali w którym widniało w oknie torso ducha można na necie znalesc

Sob, 5 mar 2016 01:52 | brak oceny

l23 | Gość

Czemu nie dajecie oryginałów zdjęć? Są ludzie, którzy mają sprzęt i wiedzę i mogą coś z tych zdjęć wycisnąć. Wrzucajcie do jakiejś chmury oryginalne pliki!

Pt, 4 mar 2016 21:38 | brak oceny

Erazm | Gość

W Syrii takie same lataja i niszcza tych najemnikow z panstwa islamskiego. Pewnie przylecieli ze Zdanow.

Pt, 4 mar 2016 12:17 | brak oceny

sudet | Gość

Witam. Miałem podobną sytuację związaną z zagłuszaniem elektroniki a konkretnie telefonu przez przelatujący obiekt. Zrobiłem cztery zdjęcia telefonem Nokia N-82 i byłem później zdziwiony, że wyszło tylko zdjecie czwarte, gdzie obserwowany obiekt był już w zanacznej odległości od telefonu. Pozostałe trzy zdjecia wyszły czarne.Pozdrawiam.

Pt, 4 mar 2016 10:13 | brak oceny

bubl@op.pl | Gość

niezłe, dowód na zdjęcie ufo to brak ufo na zdjęciu...hehe

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

UWAGA WSZYSCY INTERESUJĄCY SIĘ POSTACIĄ JEZUSA CHRYSTUSA I JEGO POTENCJALNEGO POWROTU NA ZIEMIĘ ...  w sobotę 17 sierpnia mieliśmy opublikować ciekawe informacje na ten temat. Ze względu na przedłużający się wyjazd wracamy do Warszawy w niedzielę i dopiero wtedy ukaże się ten tekst. Pozdrawiamy wszystkich czytelników! FN

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 09:26 | Witam. Dzisiejszego wieczoru około godziny 21.20 zauważyłem coś na niebie. Leciało stosunkowo szybko. Na początku myślałem że są to tzw lampiony szczęścia ale nie widziałem jeszcze lampionów z światłem zimna biel. Musiałby być elektryczny. Nie wydawało to żadnych dźwięków.Miejsce obserwacji Oborniki. Załączam zdjęcie i krótkie wideo. Świetlistych kul było +/- 15

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 25 lipca 2019 | 22 lipca 2019 roku odszedł w stronę światła Marek Rymuszko. Twórca i pomysłodawca miesięcznika ‘Nieznany Świat’, który przebudził miliony ludzi ze snu i sprawił, że dostrzegli inny, nieznany świat. Ale odszedł przede wszystkim bliski mi człowiek, którego brak odczuwać będę do końca mojej ziemskiej wędrówki.

czytaj dalej

FILM FN

JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI - ostrzeżenie przed oszustami sprzedającymi 'Amulety Jackowskiego'

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.