Dziś jest:
Wtorek, 24 maja 2022

Komentarze: 6
Wyświetleń: 11661x | Ocen: 18

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 16 kwi 2018 11:04   
Autor: FN, źródło: FN   

OTACZA NAS... PUSTKA - MATERIA JEST ZŁUDZENIEM


Ten fenomenalny paradoks jakoś w codzienny życiu nam umyka. Materia (krzesła, kamienie, ludzie itp.) wydają się czymś oczywistym i absolutnym. Wystarczy jednak zrobić prosty logiczny eksperyment, aby uświadomić sobie, z jak wielką zagadką przychodzi nam się zmierzyć, kiedy patrzymy na otaczający nas świat. Aby wprowadzić Was w świat owego „paradoksu pustej materii” zacytujemy fragment książki „The Men who Stare at Goats” Jona Ronsona:

 

To prawdziwa historia. Latem 1983 roku generał major Albert Stubblebine III siedział za swoim biurkiem a Arlington (Wirginia) i gapił się na ścianę obwieszoną licznymi dyplomami i nagrodami, jakie otrzymał za swe militarne osiągnięcia. Zaiste, kariera jego była długa i imponująca. W tym momencie zaś generał Stubblebine był szefem amerykańskiego wywiadu wojskowego i miał pod swoim dowództwem szesnaście tysięcy ludzi [...] Przez dyplomy patrzył na ścianę. Czuł, że musi dokonać wyboru!

Może siedzieć dalej w swoim gabinecie albo przenieść się do sąsiedniego. To właśnie ten wybór. I już go dokonał. Pójdzie! [...]Generał wstał, wyszedł zza biurka i ruszył przed siebie. I myślał: „Z czego składa się atom?” – „Z próżni”. Przyspieszył kroku. Dalej myślał: „Z czego ja jestem zbudowany?” „Z atomów!”. Był już na wyciągnięcie ręki od ściany, ale nie ustawał w myśleniu: „A z czego zbudowana jest ściana?” – „Też z atomów! Muszę tylko wtopić jedno w drugie!” [...]

Moment później generał Stubblebine walnął nosem w tapetę. „A niech to szlag!” – pomyślał generał major Albert Stubblebine III. Od dawna nie mógł się nadziwić, dlaczego wciąż nie potrafi przejść przez ścianę. 

Bohater tej autentycznej historii (często powtarzanej przez fizyków specjalizujących się w teorii próżni) dotknął ciekawego zagadnienia. Otóż siadając na krześle musimy sobie uświadomić, że ulegamy swoistemu „Matriksowi”, iluzji. My na tym krześle nigdy nie usiądziemy, a atomy naszego ciała jedynie zbliżą się na pewną odległość do atomów krzesła, ale osoba siedząca na krześle jedynie unosi się w powietrzu na polach elektryczno-magnetycznych (ich natura nie jest do końca poznana), które wytwarzają atomy. Jeszcze ciekawiej jest, kiedy zastanowimy się, czym jest atom...

 

Ulegamy złudzeniu, że pozornie najtwardsze rzeczy, jak skały czy kryształy, to monolity materii! W rzeczywistości składają się niemal wyłącznie z próżni. Jest taka często reprodukowana ilustracja, na której jądro atomu przedstawione jest w postaci muchy latającej nad środkiem stadionu. Najbliższy atom w dowolnej cząsteczce na tym rysunku znajdować się będzie już poza stadionem. Tak więc każda twarda i gęsta skała jest „w istocie” niemal kompletną próżnią, w której tylko gdzieniegdzie tkwią znikomo małe cząsteczki, tak bardzo oddalone od siebie, jakby ich nie było. Dlaczego zatem biorąc do ręki kamień mamy wrażenie, że trzymamy w ręku coś solidnego, twardego i nieprzeniknionego?

Wszystkiemu winne są oddziaływania i siły wiążące te odległe od siebie cząstki i nadającymi im strukturę ciała stałego. To subtelna iluzja pozwalająca nam egzystować w świecie całkowitej próżni, która jedynie „odgrywa rolę” krzeseł, kamieni, rzek, planet itp.

 

Kiedy uzmysłowimy sobie fakt, że materia jest tak naprawdę nieskończenie pustą przestrzenią, pojawiają się kolejne pytania. Co sprawia, że to wszystko trzyma się razem? I co z tą pustą przestrzenią? Można przecież przez nią swobodnie przenikać, można ją dowolnie manipulować i nikt nie wie, czy przypadkiem w tej pustej przestrzeni nie poruszają się byty, które lekceważą siły oddziaływań międzyatomowych, gdyż ich akurat te siły nie dotyczą... Tu dochodzimy do dostrzeżenia możliwości istnienia innych wymiarów, a także istot swobodnie przenikających przez materię. Wiele spraw poruszanych na stronach FN wiąże się właśnie z ową nieprawdopodobnym wręcz „Paradoksem Pustej Materii”.

Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się na naszej prelekcji w ub. sobotę w Szczecinie. W tym tygodniu okręt Nautilus zacumuje na chwilę w Warszawie podczas konferencji "Taru od Wisdom". Tam także wrócimy do teorii "pustej materii"

poniżej link prowadzący do strony:

https://taruofwisdom.com/Komentarze: 6
Wyświetleń: 11661x | Ocen: 18

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 16 kwi 2018 11:04   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (6)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 17 cze 2018 14:43 | brak oceny

Jolanta1967 | Załogant

Skoro Życie jest iluzją to po co Zyć?
Nasi przodkowie mieszkali na Ziemi my mieszkamy na Ziemi i nasze dzieci mieszkaja na Ziemi,tutaj się rodzimy i tutaj też umieramy.Nie rozumie dlaczego wszyscy pchaja się do tej iluzij Ziemskiej ,dlaczego nie zostaną w światach które nie są iluzją są piękniejsze i bardziej cywilizowane po co wszyscy się tutaj pchają i sieja zamęt.Matrix to życie w iluzij,szukanie i interesowanie się wszystkim tym czego nie mozna dotknąć tylko nie tym co Jest realne i rzeczywiste.Mam takie pytanie czy ktoś z Was będac w OBE spotkał się ze znajomym,przyjacielem może z kimś z Załogi Nauttiliusa bo jeszcze nie natknełam się na coś takiego...Proszę o odpowiedz
Pozdrawiam

Nie, 17 cze 2018 14:42 | brak oceny

Jolanta1967 | Załogant

Skoro Życie jest iluzją to po co Zyć?
Nasi przodkowie mieszkali na Ziemi my mieszkamy na Ziemi i nasze dzieci mieszkaja na Ziemi,tutaj się rodzimy i tutaj też umieramy.Nie rozumie dlaczego wszyscy pchaja się do tej iluzij Ziemskiej ,dlaczego nie zostaną w światach które nie są iluzją są piękniejsze i bardziej cywilizowane po co wszyscy się tutaj pchają i sieja zamęt.Matrix to życie w iluzij,szukanie i interesowanie się wszystkim tym czego nie mozna dotknąć tylko nie tym co Jest realne i rzeczywiste.Mam takie pytanie czy ktoś z Was będac w OBE spotkał się ze znajomym,przyjacielem może z kimś z Załogi Nauttiliusa bo jeszcze nie natknełam się na coś takiego...Proszę o odpowiedz
Pozdrawiam

Śr, 23 maj 2018 20:42 | brak oceny

adrianous | Załogant

Fajny artykuł . Daje *** :) Dam wam też coś do rozważenia . Wg Einsteina czas jaki mierzymy , odczuwamy zależy od zakrzywienia czasoprzestrzeni przez masę. Najlepszy przykład nasze zegary w satelitach muszą być co chwilę korygowane o tysięczne sekundy ale jednak. Lepszy przykład obrazuje film Interstellar w pobliżu czarnej dziury bohaterom kilka godzin zabiera 26 lat życia na ziemi. Moje pytanie jest takie skąd naukowcy wydumali że wszechświat ma ok 14 mld lat skoro na zegarku położonym na planecie blisko masywnej czarnej dziury upłynęło np. 40 mld lat ? Pooglądajcie filmiki czas nie istnieje na youtube oraz o fizyce cząstek kwantowych. Moim zdaniem czas jest równoległy jednocześnie dzieje się przeszłość przyszłość i teraźniejszość. Dla tego uważam że podróże w czasie będą możliwe wstecz i w przód. Tyle że w przód bez konsekwencji a w tył z konsekwencjami to by wyjaśniało czemu UFO nie chce z nami gadać bo ich rzeczywistość może się zmienić na tyle że nie będą mieli do czego wracać... Co wy na to?

Pt, 20 kwi 2018 02:48 | brak oceny

Natenczas_Wojski | Załogant

Obcy porywający Ziemian (Alien abductions) z ich sypialni, "przepychają" ich często przez ściany bądź okna. Jakoś wcale mnie to nie dziwi, widać są sprytniejsi od owego generała...

Śr, 18 kwi 2018 21:29 | ocena: + 1

relatysta | Załogant

Co chwila ktoś pisze o aniołach, duchach, bogach o energiach duchowych i takich tam zapchaj dziurach naszej niewiedzy.
Dlaczego nikt nie zakłada możliwości poznania tych zjawisk. Potraktowanie ich jak zwykłych badań naukowych dla których nie znamy jeszcze nazewnictwa i odpowiednich wzorów i metodologii badania.
Niedopuszczalnym jest natomiast chowanie głowy w piasek i stosowania wykwintnego nazewnictwa - wykluczającego z góry możliwości poznania...

Wt, 17 kwi 2018 16:28 | ocena: + 2

Kepos | Załogant

Musimy przyjąć, że wymiar duchowy, czyli ten w którym znajdują się Aniołowie, jest wymiarem podstawowym, a ten wymiar ziemski nazywają "przeniesieniem ziemskim". Aniołom materia nie stoi na przeszkodzie, po prostu ją przenikają. Na pewno materia jest ujarzmieniem dla Duchów, którzy są z nią złączeni. Docelowo ludzie będą tacy jak Aniołowie.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.