Dziś jest:
Poniedziałek, 20 września 2021

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

Komentarze: 17
Wyświetleń: 14810x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 5 cze 2018 01:58   
Autor: FN, źródło: FN   

DUCHY? DEMONY? BŁĄD APARATU?! INTRYGUJĄCA FOTOGRAFIA WYKONANA W PRASKIEJ KATEDRZE

Dostajemy wiele niezwykłych fotografii i trudno nas zdziwić, ale czasami trafiają się takie, które potrafią sprawić, że czujemy niepokój, choć nigdy nie wyklucza możliwości wyjaśnienia zdjęcia np. poprzez efekt optyczny. To niewątpliwie jest jedno z takich zdjęć, które idealnie nadaje się do naszego nowego projektu FOTO-LAB FN.


Wszystko zaczęło się od e-maila, który trafił na naszą skrzynkę 4 czerwca 2018.

 

----Original Message-----

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, June 4, 2018 8:52 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Praga 05.2018

 

Dzień dobry

Przesyłam Państwu dwie fotografie zrobione przez moją 9 letnią córkę w katedrze w Pradze w maju tego roku. Jedno zrobione po drugim.  Dziecko zarzeka się, że nie używa żadnych aplikacji i tego zdjęcia się boi.

Proszę o opinię.

 

Do e-maila były dołączone dwie fotografie. Na drugiej było coś, co przypomina na pierwszy rzut oka zabawę na aplikacji na smartfonie do „wklejania duchów”, ale dopiero po chwili można zauważyć, że sprawa nie jest taka prosta.

Poniżej te dwa zdjęcia. Pierwsze, na którym nic szczególnego nie widać…
… i drugie, na którym pojawia się coś zdumiewającego.

 

Poprosiliśmy naszego czytelnika o przysłanie informacji, czy wierzy córce i czy nie ma w swoim telefonie specjalnych aplikacji do „zabaw ze wstawianiem rzeczy dowolnych”. Dostaliśmy taką odpowiedź.

-----Original Message-----

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, June 4, 2018 11:21 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Re: Praga 05.2018

 

Właśnie nigdy nie mieliśmy z nią żadnych problemów, poświęcamy jej duzo czasu i nie wydaje nam się zeby chciała na siebie uwagę. Na jej telefonie nie znalazłem zadnych aplikacji, ktorymi moglaby to zrobić. Poza tym nie w jej stylu takie zachowania. Bardzo jestem ciekaw opinii ekspertów od fotografii. Jak macie ochotę opublikujcie to zdjęcie. Ludzi na nim nie znam.

 

Pozdrawiam | Regards

[dane do wiad. FN]

 

Zanim przejdziemy do zdjęcia najpierw kilka słów o miejscu, gdzie zostało wykonane. To katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha (cz. Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha) – siedziba arcybiskupów praskich i prymasa czeskiego, główny kościół Pragi.


Usytuowany jest na wzgórzu zamkowym Hradczany, jest trzecim kościołem na tym miejscu (po przedromańskiej rotundzie i romańskiej bazylice. Wewnątrz zawiera cenne dzieła sztuki rzeźby i malarstwa od XIV do XX w. w tym dzieła Petera Parlera i jego warsztatu (nagrobki Przemyślidów, popiersia czeskich osobistości na tryforium), fragmenty oryginalnych gotyckich fresków. Sanktuarium świętych patronów czeskich (Wita, Wacława, Wojciecha, Zygmunta oraz Jana Nepomucena). Jest historycznym kościołem grzebalnym i koronacyjnym królów czeskich, ponad tzw. Złotą Bramą (ozdobioną mozaiką ze sceną Sądu Ostatecznego z XIV w.) przechowywane są insygnia koronacyjne królów czeskich, w tym korona św. Wacława.TA FOTOGRAFIA SPRAWIA, ŻE CZUJĘ NIEPOKÓJ – rozmowa z naszym kolegą z projektu FOTO-LAB FN o zdjęciu „demony w praskiej katedrze”

Co pomyślałeś, kiedy pierwszy raz zobaczyłeś to zdjęcie?

To, co każdy normalny człowiek pomyśli – dziecko użyło zabawnej aplikacji do „wstawiania duchów na zdjęciu”. Sam także mam takie, więc można by uznać temat za zamknięty, ale…

Jest jakieś „ale”?

Jest. Szczegóły tego zdjęcia pokazują, że nie mamy do czynienia ze zwykłą wklejką. Niektóre elementy tego czegoś są na drugim planie, a na pierwszym widać ludzi. Takie „zabawy” są poza możliwościami zwykłych aplikacji na smartfony.


Czy wiesz, co to jest?

Wiem, czym na pewno nie jest. Na pewno nie jest żadnym dymem z kadzideł czy świec, a także nie jest żadnym rzuconym ubraniem przez kogoś w kościele. Zdumiewają szczegóły tego czegoś z lewej strony i z prawej.

Jakie szczegóły?

Można zauważyć element tego czegoś wychodzącego  z lewej strony, co razem z kolegami nazwaliśmy „włosami demona”.


Druga rzecz z prawej strony ma z kolei coś w rodzaju „warkocza”. Zamiast twarzy widzimy jakąś masę z wypustkami… powiedzieć o tym, że jest to dziwne to jak nic nie powiedzieć.Co jeszcze zdumiewa w tym zdjęciu?

Kilkanaście rzeczy jest ciekawych. Warto przyjrzeć się fragmentowi zdjęcia, który pokazuje, jak ta dziwna ciemna energia praktycznie zakrywa głowę żywej osobie, wręcz z niej wychodzi!

Wiesz, że znajdą się tacy, którzy natychmiast zaczną gardłować "zdjęcie jest poruszone".

W sensie - że niby ktoś tam przeszedł przed aparatem tego dziecka,, przeszedł dodajmy w powietrzu, a następnie taki rozmazany bohomaz powstał... tak?

Tak.

Ta... jest grupa ludzi, która jak nie jest w stanie zdjęcia wytłumaczyć, to od razu je opluskwia rzucają jakieś idiotyczne słowo na przykład "poruszone", ale tutaj bronią się szczegóły. Wszystkie są ostre, świetnie widoczne. Przykładem mogą być te wypustki, które pojawiają się i wychodzą z tego czegoś po prawej stronie. Są ostre, dobrze zarysowane, mają kształty... nie ma żadnego rozmazanego bohomazu, ale bardzo wyraźne obrysy.


Na pewno znajdą się i tacy, którzy będą pokładali wielkie nadzieje na "zbanalizowanie tego zdjęcia" tłumacząc to opcją "panorama".

Że niby ten kształt z lewej to rozmyty ten chłopak, który stoi z aparatem, tak?

No... tak.

Braliśmy to pod uwagę od samego początku, ale EXIF.... Po pierwsze żadna opcja "panorama" nie była włączona, co pokazuje EXIF zdjęcia. Po drugie warto porównać głowę owego chłopaka na drugim planie i tym, co my nazwaliśmy roboczo "głową demona". To powinno zamknąć dyskusję w temacie "zwykły, banalny efekt panoramy".


Kiedy przedstawimy analizę tej fotografii?

Tak naprawdę wraz z tym zdjęciem debiutuje nasz nowy projekt, czyli FOTO-LAB FN. Potrzebujemy trochę czasu, trwa praca nad skryptem... Będzie to zupełnie nowy „pokój” w naszej KAJUCIE ZAŁOGI, w którym będzie można zapoznać się z naszą analizą wybranych zdjęć. Będą tam trafiały tylko zdjęcia „top of the top”. Fundacja Nautilus posiada zbiór liczący kilkadziesiąt tysięcy fotografii. Na razie do pierwszej partii „zdjęć do analizy” wybraliśmy sześć.

Wśród nich jest to?

Tak.

Jak je nazwaliście?

Demony w praskiej katedrze. Prosimy zaczekać z opinią o tym zdjęciu, gdyż zamierzamy zbadać je przy pomocy bardzo ciekawego oprogramowania.

Dziękuję za rozmowę.

Baza FN, 4 czerwca 2018


Komentarze: 17
Wyświetleń: 14810x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 5 cze 2018 01:58   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (17)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Nie, 29 lip 2018 22:58 | brak oceny

Babajaga1234-_ | Załogant

Ciekawe również ze ta osoba której to zasłania głowę sto odwrotnie niż wszyscy

Nie, 10 cze 2018 22:59 | brak oceny

Marek | Gość

Użyję polskiego określenia wbrew anglojęzycznym upodobaniom. Poprostu fotomontaż. Dla podtrzymania dyskusji hehe zachęcam do logicznego zbadania określenia duch i ciało. Ciało jest widzialne , duch to byt niewidzialny.

Nie, 10 cze 2018 21:40 | ocena: + 1

Mm | Gość

Trochę inteligencji BOŻEGO daru nie dla wszytkich . Zobacz , pierwsze zdjęcie , ile obejmuje wnętrza katedry a drugie panoramicze obejmuje nieporównynalnie więcej. Takich oczywistości które same wchodzą w oczy niewidzicie ??? Dwa zdjęcia obok siebie a ty nie widzisz że drugie panorama. Żenada ciemnej energii.

Nie, 10 cze 2018 12:51 | brak oceny

eda | Gość

W kościele objawił się sam BÓG albo JEZUS MOŻE OBJAWIAĆ SIĘ W RÓŻNYCH FORMACH POSTACI.

Nie, 10 cze 2018 07:25 | brak oceny

AgaLec | Gość

Fotografia robi ogromne wrazenie, ALE ... Skad zalozenie, ze sa to demony? Moze sa to duchy ludzi, ktore akurat ujawnily sie na tym zdjeciu. Czarne sukno (?) i wlosy nie swiadcza od razu o demonicznym charakterze zjawiska. Druga postac ma niewyrazna twarz - duchy to energie wychwycone przypadkowo aparatem, poza tym musialy byc dosc blisko obiektywu - stad zamazane czy niewyrazne obrysy.

Sob, 9 cze 2018 20:44 | brak oceny

derek | Gość

Obiektywną ocenę dotyczącą waszego prfesjonalizmu wystawili sami załoganci nie minusując żadnego usuniętego komentarza.

Sob, 9 cze 2018 19:12 | ocena: + 2

Barbakan | Gość

Dla załogi FN! EXIF jednak kłamie, że nie używa opcji panoramy: przyjrzyj się dokładnie zdjęcie z upiorem, po lewej i prawej stronie kolumna kościelna jest zniekształcenie, niedopasowanie między kolumnami. Pozdrawiam.

Czw, 7 cze 2018 15:55 | ocena: + 1

Tedi | Gość

Demony były materialne tak jak ludzie ponieważ na ich włosach odbija się światło. Ślepe one te ludzie że ich nie widziały.

Śr, 6 cze 2018 21:23 | ocena: + 3

Bastek | Gość

Problemem nie są ci którzy chcą zbanalizować to zdjęcie lecz ci którzy chcą je zdemonizować.

Wt, 5 cze 2018 15:41 | ocena: + 3

Hal2100 | Załogant

Proszę sobie wpisać w google grafika "panorama fail", sprawa rozwiązana.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

19 września: [...]  19 września 1961 roku. Małżeństwo Hillów wracało do domu z weekendu spędzonego nad wodospadem Niagara. Wracając uczestniczyli w jednym z najbardziej niezwykłych Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia z UFO - dziś mija 60 lat od tego wydarzenia. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.