Dziś jest:
Wtorek, 22 stycznia 2019

Życie każdego człowieka jest drogą ku samemu sobie, próbą znalezienia drogi, zaznaczenia ścieżki. Żaden człowiek nie był nigdy w pełni samym sobą, lecz mimo to każdy ku temu dąży, jeden w mroku, inny w światłości, jak kto umie.
/Hermann Hesse — Demian/

Komentarze: 25
Wyświetleń: 5137x | Ocen: 6

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 6 cze 2018 07:07   
Autor: FN, źródło: FN   

UFO W POSTACI BIAŁYCH KUL PODĄŻAJĄCYCH ZA SAMOLOTAMI – DLACZEGO 'OBCY' TO ROBIĄ?

Autorem tej relacji jest czytelnik serwisu, ale także dobry znajomy okrętu Nautilus, więc człowiek bardzo wiarygodny. Tę niezwykłą scenę obserwował podczas oczekiwania na parkingu w pobliżu lotniska Modlin (k. Warszawy) 28 maja 2018, kiedy miał za chwilę przyjechać mały bus, aby przewieźć czekających ludzi na lotnisko. Wszystko rozegrało się tak szybko, że nie zdążył nawet wydostać z torby komórki. Oto fragment jego relacji:

[…] Czekaliśmy już ok. 5 minut, kiedy zobaczyłem, jak wystartował samolot Ryanair i lekkim łukiem kierował się na północ. Był na wysokości ok. 500 metrów, kiedy zauważyłem obok niego białą kulę o średnicy jak oceniam ok. 2-3 metrów. Była bardzo dobrze widoczna, leciała w odległości kilkunastu metrów od samolotu. Początkowo myślałem, że jest to jakieś złudzenie optyczne związane ze słońcem, ale nagle ta kula ruszyła z ogromną prędkością i pod kątem wystrzeliła w niebo i znikła.

Wiem, że ktoś może powiedzieć „trzeba było nagrać komórką”, ale ja nawet nie zdążyłem o tym pomyśleć, kiedy ta kula odleciała. Natychmiast zacząłem krzyczeć, czy ktoś jeszcze to widział, ale okazało się, że nikt tego nie zauważył! Widok był niebywały, ta kula była tak wyraźna – biała, duża. Wyraźnie był to obiekt przez kogoś sterowany lub coś, bo jej zachowanie wykluczało przypadkowość. Oczywiście o dronach czy balonach nawet nie ma co wspominać. Nie mogę sobie darować, że tego nie nagrałem, bo na waszych stronach to byłaby prawdziwa rewelacja! Co to było? O co chodzi z tą kulą? Czy macie podobne relacje?! Minęły już dwa tygodnie od tego wydarzenia, a ja cały czas nie mogę dojść do siebie. I jeszcze raz przepraszam, że nie mam żadnego zdjęcia czy filmu – nie mogę sobie tego darować […]

/poniżej zdjęcie z Archiwum FN/


Obserwacje jasnych kul w pobliżu samolotów czy śmigłowców zdarzają się bardzo często i wielokrotnie pisaliśmy o nich w serwisie FN. Nasze katalogi są dosłownie wypełnione „po brzegi” nie tylko relacjami świadków, ale także zdjęciami i filmami pokazującymi takie kule w pobliżu ziemskich "pojazdów latających". Poniżej kilka przykładów z naszego Archiwum FN. Pierwsze zdjęcie pokazuje co prawda obiekt w kształcie dysku, ale jest imponujące i... już dawno chcieliśmy go pokazać.Osoby śledzące publikacje na pokładzie okrętu Nautilus na pewno pamiętają dosłownie dziesiątki zdjęć pokazujących kule obok naszych ziemskich pojazdów latających, które zamieszczaliśmy w ramach Projektu Otwarte Niebo.


Czym są te kule? Naszym zdaniem (pomijając błędnie ocenione jako UFO ptaki, balony, drony itp.) bez cienia wątpliwości to pojazdy obcych cywilizacji, które monitorują możliwości naszego „przemysłu lotniczego” – tak tłumaczymy sobie pojawianie się tych kul w pobliżu samolotów, motolotni, dronów (!), a także śmigłowców.

Czy mamy filmy pokazujące tego typu sytuacje, kiedy UFO w postaci białej kuli jest w bezpośredniej bliskości samolotu? Oczywiście, że tak! Oto dosłownie jeden przykład z naszej „ostatniej poczty do FN” (takich filmów jest więcej!)

From: [dane do wiad. FN]

Sent:

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Video dla Fundacji Nautilius - obiekt i samolot

 

Przesyłam video obiektu ( biała kula ) Po lewej stronie samolotu widoczna 2 razy. Obiekt filmowałem telefonem komórkowym z okna mieszkania. Jeden z ciekawszych  filmów ,który  nagrałem w tym miesiącu.  Można  dodać to  video na stronie fundacji.  Serdecznie pozdrawiam załogę. [dane do wiad. FN] - ( Ząbkowice Śląskie  Dolny Śląsk  )  

 


To wręcz "klasyczna sytuacja" z jednym elementem ciekawym - obiekt wykonuje bardzo dziwny manewr, gdyż nagle skręca pod kątem prawie 90 stopni, po czym znowu przelatuje przez ekran. Zakładamy, że jest to ten sam obiekt - to ważne zastrzeżenie!

Oto pierwsza klatka z filmu pokazująca moment, kiedy obiekt UFO przelatuje obok samolotu.
I kolejny screen z filmu - tym razem obiekt wraca i pod innym kątem oddala się od samolotu.


Poniżej film.

Komentarze: 25
Wyświetleń: 5137x | Ocen: 6

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 6 cze 2018 07:07   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (25)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Czw, 14 cze 2018 10:32 | brak oceny

ELOHIM | Załogant

To jest mój film których mam kilka.
Obiekty latają nad Zamościem.
Gdyby ktoś miał czas w przeciagu nocy jest pare przelotów.

https://youtu.be/6PXzfJ43q8M

Pon, 11 cze 2018 05:54 | ocena: + 2

zuz | Gość

Jedną z wielu mniej lub bardziej popularnych teorii może być to, że stanowimy jako ziemianie formę kolonii może eksperymentalnej może podtrzymjacej gatunek kto to wie? Ale przyjmując tę teorię choć na chwilę można odpowiedzieć sobie na pytanie ciągłych manifestacji UFO. UFO pokauje się przy niezwykłych wydarzeniach wpływających na ludzkość ale i w przypadku codziennych przelotów nad całą kulą ziemską, które obserwujemy. Nie manifestują strasząc, obserwują bądź kontrolują - (obserwacja nad reaktorem we Francji i wiele innych szczególnie nad bazami wojskowymi). Te przeloty mogą być zatem zbieraniem danych bez ingerencji. Poniważ się nie maskują przyzwyczajają nas do swojego widoku dają do myślenia może z czasem będą bardziej widoczni gdy i my będziemy na to gotowi. Nie są nastawieni wrogo bo gdyby tak było efekty rownież miałyby miejsce. Generalnie stanowimy raczej gatunek mocno uwsteczniony względem innych cywilizacji skoro to oni nas obserwują, a nie my ich. Wśród obcych cywilizacji może funkcjonować forma praw, które nie zezwalają na ingerencję w nasze życie - co daje asumpt do myślenia o ludzkości jako gatunku, któremu pozwala się żyć ...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 11 cze 2018 13:39 | ocena: + 1

promagna | Załogant

@zuz,

Kolonia to mało powiedziane. Cała fauna i flora jest hodowlą i jest częścią kreacji.

Nie, 10 cze 2018 21:44 | ocena: + 1

Dan | Gość

Wg mnie to skanowanie totalne + pobieranie mineralow.

https://www.google.co.uk/maps/@52.6167192,17.9370031,3a,15y,309.25h,90.67t/data=!3m6!1e1!3m4!1s3qBPTIWwZ4ID4KGw7CmUFg!2e0!7i13312!8i6656

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 11 cze 2018 21:51 | ocena: + 1

Dan | Gość

@Dan, ten sam obiekt poruszający się wzdłuż trasy samochodu google maps. Lepsza widoczność.


https://www.google.co.uk/maps/@52.6456772,17.9477969,3a,15y,281.64h,99.31t/data=!3m6!1e1!3m4!1skJYXstnLhnwBYag2_pOB6Q!2e0!7i13312!8i6656

Nie, 10 cze 2018 06:33 | ocena: -1

lisek | Załogant

Moim zdaniem to nie są obiekty obcych cywilizacji a ziemskich... Tak ziemskich archeologów którzy w przyszłości będą dysponować technologią wysyłania swoich sond w przeszłość aby pobierać próbki oraz badać ich przeszłość a naszą obecną teraźniejszość... Taki paradoks ale skoro te obiekty były widziane już kilkaset...kilka tyś lat temu to raczej jest to najbardziej prawdopodobna teoria.

Pt, 8 cze 2018 19:10 | ocena: + 1

Panciola | Gość

Pod koniec maja br.w Chorzowie okolo godz.14oo stałem w oknie mojego mieszkania zauważyłem na bezchmurnym niebie 2 kule,które początkowo były nieruchome a po kilku minutach odeszły od siebie na pewną odległość i ponownie się połączyły. Po kilu minutach się rozłączyły i odeszły.Patrząc z perespektywy mojego budynku to one mialy kierunek pln-w. Uważam,że te obiekty miały swój napęd bo nie wygłądało to na balony gdyż one odeszły i kilku minutach ponownie się rozłączyły i znikły....Byłem w szoku bo ten widok raczej nie był normalny...

Śr, 6 cze 2018 22:06 | brak oceny

Jolaos | Załogant

W co wierzy Fundacja to jedno a co MUSI pisać to drugie.
Sporo już było w Polin :( :( :( seryjnych samobójców.
Tutaj wklejam info z innego zaufanego forum

Wysłany: Dzisiaj 19:49

UWAGA - nad Polską są prowadzone opryski z Yersinia Pestis w postaci L-formy bakterii .
DNa bakterii jest pozbawiony niektórych cech i nie powoduje typowych objawów dżumy !!!.
Wystarczy zrobić testy i wynik będzie pozytywny.
_________________

wstrząsające ? Na pewno.
FUNDACJO NAUTILIUS - WSTRZĄŚNIJ SIĘ I OTWÓRZ OCZY.

zobaczymy co będzie za parę dni jak wjadą do nas bratni :( medycy z bratnią :( pomocą i zrobią "oddział zamknięty "

Śr, 6 cze 2018 20:48 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@Jolaos, po co to tu piszesz? przeciez wiadomo ze fundacja nie wierzy w chemtrailsy bo "jeden polski wojskowy tak powiedzial ze on nikogo nie truje" no a skoro on nie truje to nikt nie truje. skoro ktos nie zabija to nikt nie zabija. taka jest logika fundacji. fajnie ze robia te rzeczy o duchach czy ufo ale niech przyznaja sie do bledu. chemtrailsy to taka sama prawda jak ufo. i fundacja moze sobie te chemtrailsy wysmiewac i opluwac ale wtedy zachowaja sie jak ci co nie wierza w ufo. chcecie sie tak zachowywac fundacjo?

Śr, 6 cze 2018 19:52 | ocena: + 1

Jolaos | Załogant

Ja dziś też widziałem za samolotami ... ale nie kule tylko masa chemicznych smug. Nad Szczecinem tak intensywnie to dawno nie było.
Chemis na chemisie , krzyżówki , zygzaki itd.
Przed dwunastą niebo jeszcze było błękitne a teraz mleczna zawiesina wisi nad miastem i za jakiś czas opadnie a my sobie powdychamy i pojemy smaczne aluminium , bar , cez i inne trujące świństwa.
Toż się mafia farmaceutyczna ucieszy jak nagle przybędzie chorych staruszków bo to ich dotyka najbardziej.
I biznes się kręci ...
I niech mi tu nikt nie ściemnia że teoria spiskowa. Popatrzeć w górę - czy tak trudno wysnuć właściwe wnioski ?

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 8 cze 2018 15:29 | ocena: -1

John 316 | Gość

@Jolaos, to czym oddycha wg. Ciebie mafia farmaceutyczna? Łapiemy ludzi w kombinezonach i maskach, czy jak?

Pt, 8 cze 2018 22:36 | brak oceny

artek | Gość

@Jolaos, predzej w drewnianym kosciele cegla Ci spadnie na glowe niz pooddychasz czyms, co zostalo rozpylone na wysokosci 11tys metrów nad twoja glowa.. Wejdz sobie na dach wiezowca w wietrzny dzien i spróbuj "opylic" woda ze spryskiwacza ludzi siedzacych na lawce pod budynkiem. Powodzenia. Tak samo sie ma sytuacja do tego waszego "opylania" z samolotów. Wiesz co to sa prady strumieniowe? Znasz budowe atmosfery i jakie procesy w niej zachodza? Spales chyba na lekcjach geografii podobnia jak wszyscy wyznawcy teorii chemtrialsów. Zeby "opylic" Szczecin samoloty musialyby rozpylac to co tam uwazacie ze rozpylaja nad Atlantykiem. A to, co "rozpyla" to na tak duzych odleglosciach zostanie i tak rozwiane przez wiatry na wszystkie strony swiata i jesli doleci juz do ziemi to w szczatkowej postaci. Poza tym ktos odprawia takie globalne "opylanie" na tak duza skale i nie ma zadnego swiadka? Zaden pilot, mechanik czy ktokolwiek z obslugi nie puscil dotad pary z ust i nie przedstawil dowodów na potwierdzenie waszych teorii. A takich ludzi powinno byc tysiace.. Hmmm, czemu? Na potwierdzenie wrzucacie fotki samolotów "opryskujacych" które w rzeczywistosci przedstawiaja cos zupelnie innego- zbiorniki balastowe testowanych samolotów, wyposazenie samolotów pozarniczych, maszyn do "zasiewania" deszczu, oprzyrzadowania do badan atmosfery, samoloty zrzucajace paliwo czy maszyny "opryskujace" neutralizatorami plamy ropy na morzach, jakies pseudo rewelacje pilotów "którzy chca byc anonimowi" itd itp.. Mamy XXI wiek, dostep do calej wiedzy swiata na wyciagniecie reki a ludzie lykaja wszystko bezkrytycznie jak pelikan ryby...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 8 cze 2018 23:11 | ocena: + 1

Jolaos | Załogant

@artek,
Panowie "goście " -patrzyliście kiedykolwiek w górę ?
Zakładam ze nie raz. I zapewne nie chcieliście widzieć jak samolociki - zapewne pochodzące od zielonych ludzików
sobie ot tak latały nad wielkim miastem dla zabawy robiąc sobie taką szachownicę pilnie i dokładnie , starając się by nie było ani jednego wolnego od smug miejsca na niebie ...
Jasne że robili to dla zabawy. Przecież takie latanie nic nie kosztuje , co tam statystyki i dane które mówią że godzina lotu np. helikoptera kosztuje ok 3500 zł .
A tam sobie za darmo latają i malują wzorki na niebie ...
Nie moi drodzy - we wszystkim jest interes , kasa , kasa ...
Ta zawiesina "wisi "nad miastem godzinami , za nic jej wiatry i prądy powietrzne. Dobrze o tym wiecie tylko taka wasza rola w tym by sciemniać ile się da. Powodzenia
-daremny trud.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 9 cze 2018 08:39 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@Jolaos, no masz racje. ci goscie wypowiadaja sie na tematy o ktorych nie maja pojecia

Śr, 6 cze 2018 07:35 | brak oceny

promagna | Załogant

Szanowna FN

Takimi metodami jakimi się posługujecie w zrozumieniu fenomenu UFO zabraknie Wam życia.

Zróbcie projekt - burzę mózgów w formie konkursu- wśród czytelników Waszego serwisu, dopuszczając do głosu najbardziej nieprawdopodobne uzasadnienia zjawisk UFO i struktury tej rzeczywistości (Maya) w jakiej żyjecie. Potem zacznijcie się zastanawiac czy czasami prawa fizyki nie są barierą uniemożliwiającą zrozumienie tych zjawisk. Wierząc, że znane prawa fizyki są ostateczne i wyczerpujaco tłumaczące wszystkie zjawiska w tym sposób poruszania się tych UFO stawia Was pod ścianą niemocy intelektualnej.

Jak to Einstein mówił i sami cytujecie jego słowa, że cyt." wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic, aż przychodzl jeden i nie wie, że nie można i to robi".

Brakuje Wam takiego Einsteina, który miał większą wyobraźnię, niż wiedzę.

Zdajcie się na zbiorową świadomość. Sami eksperci UFO są zafiksowani i mają ograniczenia.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 6 cze 2018 08:36 | ocena: + 3

W | Gość

@promagna, Idąc z żoną do sklepu wieczorem na niebie nisko dostrzegliśmy jasną kulę lecącą ze 100 m nad nami. Obserwowaliśmy jak przygasa po czym nagle mocno rozbłysła i zniknęła. Po tym wydarzeniu po jakimś czasie zaczepia nas na przystanku facet w przeciwsłonecznych okularach śpiewa piosenkę R. Kelly - I Believe I Can Fly pyta się na ile wygląda lat mówimy że na 50 a on że ma 8000 lat i niedługo leci na swoją planetę aby zregenerować swoje ciało, i jeszcze tak w skrócie że czeka nas armagedon ale my wam pomożemy jak to on powiedział. O co w tym wszystkim chodzi pojęcia już nie mam. Wydaje mi się że trwa wokół naszej planety w przestrzeni międzygwiezdnej jakiś konflikt zbrojny na bardzo dużą skalę, między zaawansowanymi rasami o naszą przyszłość materialną jak i duchową. Czasami walka widać przenosi się blisko naszej planety - atmosfery, przykładem tego mogą być słyszalne różnego rodzaju grzmoty na całej planecie to mogą być odgłosy walki - ale to tylko taka moja teoria. Pozdrowienia dla ludzi z gwiazd bo zapewne czytacie nasze rozważania i teorie, sprawdzacie kiedy będziemy gotowi na pierwszy oficjalny kontakt.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 6 cze 2018 10:22 | brak oceny

promagna | Załogant

@W,

Z punktu widzenia ludzi rzeczywiście wygląda to na prowadzenie jakiś działań wojennych pomiędzy obcymi rasami. Niestety zmartwię cię. To są efekty działania kreacji, jak ją nazywa pięknie FN. A to co się dzieje z bytem zwanym "ziemią" to biologiczny proces nazywany anafazą. Rzeczywiście będzie armagedon. Cała współczesna cywilizacja ulegnie zagładzie do -/+ 1700 lat.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 6 cze 2018 20:48 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@promagna, no programa to "znaffca" a jak on cos powie to tak musi byc.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 7 cze 2018 13:59 | brak oceny

promagna | Załogant

@magdakowalska48,

W jakim języku piszesz, bo nawet translator Google ma problemy z kontekstem? hihihi

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 8 cze 2018 14:16 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@promagna, polska trudna jezyka dla ciebie?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 8 cze 2018 15:02 | brak oceny

promagna | Załogant

@magdakowalska48,

Cyt. "@promagna, no programa to "znaffca" a jak on cos powie to tak musi byc."

Chodzi mi dokładnie o ten cytat. Wygląda to na hiszpański łamany przez polski slang podwórkowo trzepakowy hihihihi

https://translate.google.pl/#auto/pl/no%20programa

pozdrawiam serdecznie :)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 8 cze 2018 21:34 | ocena: + 1

Jo | Gość

@promagna,

Ciekawe, że jesteś naukowcem od siedmiu boleści, a nie potrafisz rozpoznać zwykłej ironii.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 9 cze 2018 08:00 | brak oceny

promagna | Załogant

@Jo,

Czytaj ze zrozumieniem "GOŚCIU", bo następnym razem przykleję ci łatkę.

Śr, 6 cze 2018 07:23 | ocena: + 2

Mr NO | Gość

Także widziałem taką kulę w 2007 roku. Przez chwilę leciała z samolotem marki Cesna, po czym dosłownie w ułamku sekundy odleciała z taką prędkością, że nawet trudno mi opisać. Pozdrawiam załogę!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Uwaga czytelnicy serwisów FN! W tym tygodniu nasza ekipa udaje się w podróż. To oznacza, że będziemy mieli ograniczone możliwości moderacji serwisu, ale... będziemy próbowali to robić w przerwach między 'samolotem, pociągiem, autobusem i wynajętym samochodem' - wracamy 30 stycznia. Będziemy uczestniczyli w operacji z serii OTWARTE NIEBO w lesie Rendlesham.  [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Sob, 19 sty 2019 08:39 | Witam FN. dziś 18.1.2019  Wracalem z pracy ok.godziny 18 zauważyłem lecąca na niebie kropke światła,wielkości  gwiazd nie mrugała zatrzymałem sie na chodniku patrząc w niebo,bo były też chmury przesuwajace sie po niebie,zauważyłem drugą i trzecią kropke światła patrzac nagle około 20,30 takich światełek lecialo wyciaglem telefon komurkowy zacząłem nagrywać szli też przechodnie poprosiłem ich by spojrzeli na te swiatla dochodziło nawet do 60sztuk niektóre po 7,8 sztuk blisko siebie były...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 19 grudnia 2018 | Zbliża się rocznica pojawienia się UFO w Zdanach. Oczywiście jak co roku będziemy na miejscu gdzie wszystko się zdarzyło, ale przy okazji zawsze zdumiewa mnie coś innego. Postawa ludzi, którzy są gotowi wygłaszać nawet najbardziej zidiociałe, wariackie tezy na granicy kabaretu, aby tylko na siłę „zdemaskować, opluć i w ich mniemaniu wyjaśnić wbijając w piach, bo… on widzi, on wie i już...

czytaj dalej

FILM FN

OPERACJA KONTAKT - pozdrowienia od autora zdjęć UFO z 2014 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.