Dziś jest:
Poniedziałek, 20 września 2021

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

Komentarze: 6
Wyświetleń: 6669x | Ocen: 6

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 12 cze 2018 06:32   
Autor: FN, źródło: NASA   

NASA: NA MARSIE ZNALEZIONO SZCZĄTKI ORGANICZNE

O sprawie pisaliśmy kilka dni temu zapowiadając konferencję NASA. Sprawa okazała się rzeczywiście wyjątkowej wagi!

Na Marsie znaleziono ślady materii organicznej - poinformowała Amerykańska Agencja Kosmiczna. Zdaniem naukowców z NASA, to przełom w badaniu planety i niezbity dowód na możliwość istnienia tam życia.
Przełomowe odkrycie było możliwe dzięki pracy łazika Curiosity. 6 lat temu wylądował on na powierzchni Marsa.

Rozpoczął badanie terenu w rejonie krateru Gale'a. Pojazd pobierał próbki gruntu tuż spod powierzchni marsjańskiej ziemi. Zbadał też skład obecnych w okolicy skał. Maszyna dokonywała analizy, a wyniki trafiały do ekspertów z NASA. W pobranych próbkach potwierdzono ślady materii organicznej.

Odkryto miedzy innymi związki siarkoorganiczne. Lądownik wykrył też w marsjańskiej atmosferze zmienne stężenie metanu. Zdaniem naukowców, gaz może być pochodzenia organicznego. Podczas badań potwierdzono też, że różnica temperatur w lecie i zimie pozwala na obecność na Marsie wody w stanie ciekłym. Ponad 3 miliardy lat temu krater Gale'a był wypełniony wodą. "

Znaleźliśmy cząsteczki organiczne w skałach ze starożytnego jeziora. One mogą pochodzić od organizmów żywych. Nie wiemy czy istnieją jakiekolwiek formy życia na Marsie" - powiedziała Jennifer Eigenbrode, kierownik grupy badawczej z NASA. Naukowcy zapowiadają dalsze badania w ramach misji Mars Science Laboratory. Za 2 lata w kosmos ma zostać wysłany kolejny pojazd badawczy. Łazik na razie ma roboczą nazwę - Mars 2020.
NASA ogłosiła, że łazik Curiosity znalazł nowe dowody wskazujące, że na Marsie mogło istnieć życie. Jego potencjalne ślady znaleziono w skałach i marsjańskiej atmosferze. Te nowe dowody to molekuły organiczne w skałach osadowych sprzed trzech miliardów lat oraz sezonowe zmiany poziomu metanu w atmosferze.

Molekuły organiczne zawierają węgiel i wodór. W ich skład mogą wchodzić też tlen, azot i inne pierwiastki. Ich obecność zwykle jest związana z istnieniem życia, ale mogą one również powstawać w procesach niebiologicznych i niekoniecznie są dowodami na istnienie życia.

- Mars mówi nam, żebyśmy nadal szukali dowodów na istnienie życia. Jestem pewien, że nasze kolejne misje przyniosą kolejne niesamowite odkrycia związane z Czerwoną Planetą - mówi Thomas Zurbuchen szef Dyrektoriatu Misji Naukowych NASA.Curiosity nie określił pochodzenia tych molekuł. Jednak niezależnie od tego, czy jest to zapis dawnego życia, dowód na istnienie materii podtrzymującej życie czy też molekuły te istniały bez obecności życia, materia organiczna na Marsie zawiera wiele odpowiedzi dotyczących historii tej planety, dodaje Jen Eigenbrode z Goddard Space Flight Center, która jest główną autorką dwóch artykułów na temat odkrycia opublikowanych w Science.

Obecnie powierzchnia Marsa nie nadaje się do życia. Jednak już wcześniej zdobyto dowody, że w przeszłości na Marsie mogła istnieć woda w stanie ciekłym. Teraz w Kraterze Gale, w którym przed miliardami lat istniało jezioro, istniały też wszystkie składniki potrzebne do pojawienia się życia. Powierzchnia Marsa jest wystawiona na działanie promieniowania kosmicznego. Promieniowanie to wraz z różnymi związkami chemicznymi rozbijają materię organiczną. Znalezienie materii organicznej na głębokości pięciu centymetrów pod powierzchnią marsa, która znalazła się tam w czasie, gdy na Marsie mogło istnieć życie, zachęca nas do dalszych poszukiwań. W ramach przyszłych misji będziemy wiercili głębiej, dodaje Eigenbrode.
Naukowcy opisują też sezonowe zmiany poziomu metanu w atmosferze Marsa. Curiosity wykrywał takie zmiany przez trzy marsjańskie lata, co odpowiada sześciu ziemskim latom. Metan mógł powstać w wyniku interakcji wody ze skałami, jednak nie można wykluczyć jego organicznego pochodzenia. Przeprowadzona przez Curiosity badania wykazały, że poziom metanu wzrasta podczas gorących letnich miesięcy i spada w czasie zimy.

Obecnie ludzkość prowadzi kilka misji marsjańskich. Na orbicie planety znajdują się Mars Odyssey (NASA), Mars Express (ESA), Mars Reconnaissance Orbiter (NASA), Mars Orbiter Mission (Indie), MAVEN (NASA) oraz ExoMars Trace Gas

W tej sprawie dostaliśmy bardzo ciekawy komentarz naszego czytelnika, który dołączamy do tego tekstu.

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Saturday, June 9, 2018 2:21 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: o

 

Witam ponownie. Tym razem chciałem tylko króciutko odnieść się do tego najnowszego odkrycia łazika curiosity na Marsie. Dla mnie to żadna sensacja ani rewelacja:] Ludzie "przebudzeni" wiedzą doskonale, że życie [przede wszystkim duchowe, energetyczne ale także i fizyczne] tętni w całym wszechświecie-przy czym tu na planecie ziemia nasza cywilizacja dopiero raczkuje, jest na razie jedną z najbardziej dzikich, barbarzyńskich i prymitywnych:]  NOL-e myślę znaczaca ich większość odwiedza nas przylatując przez tunele casoprzestrzenne z innych galaktyk, niemniej jakaś część cywilizacji przylatuje z najbliższej "okolicy" czyli właśnie między innymi z Marsa czy księżyca -gdzie  mają swoje bazy.

Ale teraz króciutko o co mi chodzi z tym najnowszym odkryciem curiosity- otóż uważam, że to bardzo ważne odkrycie!!! , żeby w końcu ludzie się przebudzili, przestali zajmować się bzdurami , "kołami fortuny i d... Maryny" :]  Żeby w końcu zrozumieli, że planeta ziemia jest jak "kropla wody w oceanie", w każdej chwili może zostać unicestwiona przez kosmos. Żeby w końcu zdali sobie sprawę, ze patrząc w kosmos- patrzymy w naszą przeszłosć, terazniejszość i przyszłość. Żeby w końcu zdali sobie sprawę, że życie nie kończy sie w momencie śmierci ciala fizycznego, a nasze przyszłe wcielenia w kolejnych etapach reinkarnacji-zależą właśnie od tego czy wybierzemy "d... Maryny, koło fortuny" i będziemy ciągle tkwić w punkcie "zerowym", czy będziemy sie rozwijać z wcielenia na wcielenie dobrze odrabiając lekcje minionego życia?

I właśnie wydaje mi sie, że takie spektakularne odkrycia [choćby propagandowo] potwierdzone "naukowo" [chociaż oficjalna nauka jak na razie jest bezradna,  nie ma pojęcia o najważniejszych sprawach] - mogą ludzi w końcu przebudzić.

A odn. odkrycia curiosity- TO SPRAWA PRZEŁOMOWA I BARDZO WAŻNA- odkrycie związków organicznych itd... , ale najważniejsze odkrycie to ŚWIEŻY METAN!!! , którego stężenie waha się cyklicznie w lato jest go więcej , w zimę mniej. METAN to taki gaz, który musi pochodzić [ w sposób naturalny] od organizmów żywych, bądz jest wytwarzany [w sposób nienaturalny]przez organizmy żywe- nie ma innego wyjścia. Jedno i drugie potwierdza życie na Marsie, natomiast osobiście bardziej stawiam na ten drugi wariant.

 I na koniec mam pytanie odn. tego najnowszego odkrycie łazika curiosity na Marsie- DLACZEGO MEDIA MILCZĄ???

Pozdrawiam serdecznie cała załogę FN.

[dane do wiad. FN]

Komentarze: 6
Wyświetleń: 6669x | Ocen: 6

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 12 cze 2018 06:32   
Autor: FN, źródło: NASA   


Komentarze (6)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 13 cze 2018 12:28 | ocena: + 1

Romeo | Gość

NAUTILUS zawsze mówił, mówi i będzie mówił prawdę! Problem polega na tym, że często dotyka spraw, które dla "zwykłego kowalskiego" są jak z filmu science fiction. I dlatego póki co cały czas tkwimy w "punkcie zero" - czyli chory monetaryzm, wyzysk, chamstwo, wojny itd. Na szczęscie coraz więcej ludzi budzi się z letargu... Wielki szacun i podziękowania FN za to co robi!

Wt, 12 cze 2018 23:58 | ocena: + 1

Jarosław | Gość

Jak zwykle.... Nautilus wprowadza w bład. NASA poinformowała o śladach a Nautilus ... o szczątkach. CUD

Wt, 12 cze 2018 21:25 | ocena: + 2

gangoo | Załogant

Dodam jeszcze że jeżeli chodzi o ludzi to status wyznaczaja pieniadze i tylko one.
Pracuje z wieloma ludźmi w roznym wieku i z roznych krajow i 99 procent rozmow jest na poziomie jak ja to okreslam "CENY" czyli np rozmowy o tym kto ma jakie auto i za ile mam na mysli bogatych sportowcow celebrytow,aktorow , jaki koszt budowy swojego domu ile zostalo wydane.
Spora czesc szuka szczescia w bogactwie materialnym a to nie tedy droga.
Swiat jest podzielony strasznie inni zyja w luksusie a inni gloduja czy nie stac ich na opieke lekarska albo nie maja dostepu do lekarza.
A mamy XXI wiek...
Medycyna sie rozwija potrafimy poradzic sobie z wieloma chorobami a jeszcze wiele pozstaje zagadka dla medycyny.
I tu kolejna "CENA" operacje wrecz w kwotach szokujacych jak i leki czyli nasze zycie jest tu na ziemii wycenione rowniez....
Moglbym sporo napisać swoich przemyslen ale... temat rzeka ktorej kijem nie zawrocimy... tu mam na mysli to co dzieje sie na ziemii ta degradacja moralna jak i spoleczna.
"masz wybor byc zlym na boga za to czego nie masz ,albo byc wdziecznym za to co masz" ja wybralem to drugie i zyje mi sie lepiej.
"ręce ktore pomagaja sa bardziej swiete niz usta ktore sie modla"

Wt, 12 cze 2018 21:05 | brak oceny

majster | Gość

Jeżeli ktoś wierzy że te cudo z kabelkami na wierzchu jeździ sobie już 6 lat po Marsie to jest bardzo głupi, znajdźcie mi takie urządzenie na ziemi które wytrzyma tyle lat bez naprawy.

Wt, 12 cze 2018 07:06 | ocena: + 4

Wojtek | Gość

Milczą dlatego że ważniejsze jest przeliczanie wszystkiego na pieniądze co ile kosztuje ,chore wojny miedzy politykami....
Dla nich taki news to zaden news.
Dlatego jesteśmy na poziomie zero

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

20 września: [...] Ostatnie dni to nieprawdopodobna historia Krzysztofa Jackowskiego zmagającego się z niewidzialnym bytem, który postanowił 'wyrównać rachunki' za sprawy przeszłości. Jasnowidz przez przypadek znalazł się w centrum wydarzeń, choć niczym nie zawinił i nie chciał mieć z tą historią nic wspólnego. Niestety ta opowieść z wielu powodów musi pozostać tylko do wiedzy kilku osób na pokładzie okrętu Nautilus- tak się czasami zdarza.[...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.