Dziś jest:
Wtorek, 19 marca 2019

Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Isaac Newton

Komentarze: 4
Wyświetleń: 5497x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 19 cze 2018 09:21   
Autor: FN, źródło: FN   

FENOMEN ŚWIATEŁ Z HESSDALEN (NORWEGIA)


Światła z Hessdalen występują w dolinie o tej samej nazwie położonej w regionie Trøndelag w centralnej części Norwegii. To jasne obiekty, które są albo ruchome, albo nie zmieniają swojego położenia – gasną i zapalają się znowu. Pierwsze relacje na ich temat pochodzą sprzed 200 lat. Ich największa aktywność przypadła na pierwszą połowę lat 80 – tych ub. wieku, kiedy odludna dolina stała się sławna jako miejsce częstych obserwacji „UFO”. W każdym tygodniu dochodziło nawer do kilkunastu obserwacji UFO – wykonano dosłownie tysiące zdjęć. Wtedy także powstał projekt badawczy „Hessdalen Project”, czyli coś podobnego do naszego projektu „Otwarte Niebo”.

Poniżej kilka zdjęć z Hessdalen Project.Obiekty z Hessdalen potrafią robić ewolucje na niebie nawet przez kilkudziesięciu minut i zdolne są do zadziwiających akrobacji pozostających poza zasięgiem dronów, w tym potrafią błyskawicznie zmieniać położenie pokonując w tym czasie kilka kilometrów w ułamku sekundy.

 

Poniżej fragment raportu w sprawie „Świateł z Hessdalen”, którego autorami są B. G. Hauge z Østfold University College i S. Montebugnoli z Bolońskiego Instytutu Radioastronomii.

 

 „Zagadkowe zjawiska świetlne w Dolinie Hessdalen obserwowane są od ok. 200 lat, tj. od 1811 r., kiedy duchowny Jacob T. Krogh wykonał na ich temat pierwszą dokumentację. Sama dolina położona jest w centrum Norwegii i stanowi wyizolowaną przestrzeń o subpolarnym klimacie. W tym byłym górniczym dystrykcie mieszka ok. 140 osób, zaś dawne głębokie kopalne zostały zalane wodą. Obszar znajduje się pod naukowym nadzorem od 1998 r., kiedy oddano do użytku pierwsze automatyczne i zdalnie sterowane obserwatorium. Dziś w trzech placówkach badawczych na terenie doliny pracują norwescy, włoscy i francuscy uczeni. Każdego września w górach zakładane są też obozy, gdzie studenci – wolontariusze i badacze prowadzą 14 – dniowe obserwacje.

Zjawisko z Hessdalen jest trudne do jakiejkolwiek klasyfikacji. Każdego roku dokonuje się ok. 20 obserwacji. Wysiłki ostatnich 14 lat sugerują, że fenomen ten przybiera różne formy, z których do tej pory odnotowano sześć. Są one tak różne, że porównanie ich przychodzi z pewnym trudem. Nowe badania nad fizyką plazmy sugerują, że omawiane zjawisko może mieć podobne pochodzenie, ponieważ zjonizowane ziarna plazmy pyłowej mogą zmieniać stany (od słabo związanych, tj. gazowych, po krystaliczne), a także kształty i formacje, co prowadzi do występowania zróżnicowanych zjawisk. Wyniki spektrometrii optycznej z 2007 r. sugerowały, że zjawisko z Hessdalen składa się z płonącego powietrza i kurzu z doliny. Prace G. S. Paivy i C. A. Tafta wskazywały z kolei, że zjawiska te powoduje rozpad radu w zamkniętych kopalniach.

Sześć wspomnianych stanów świateł z Hessdalen to: ‘podwójny obiekt’, kula ognia, promień plazmy, chmura pyłu, błysk oraz ‘stan niewidoczny’ czyli niewidzialny dla oczu, a możliwy do obserwacji na ekranie monitora, na którym jest obraz z kamery. Badanie atmosfery wewnątrz doliny radarem o niskiej częstotliwości ujawniło istnienie dużych obszarów zjonizowanej materii. Długi czas trwania świetlnych zjawisk, analizy gruntowe oraz pomiary radioaktywności nie wspierają teorii o rozpadzie radu, przez co należy przyjrzeć się innym teoriom na temat jonizacji. Źródło energii tego zjawiska jest wciąż nieznane i nie wiadomo czy ma naturę wewnętrzną czy zewnętrzną.”

 

Na koniec ciekawostka „z naszej poczty”. Czy to możliwe, że w Polsce także mamy naszą rodzimą „dolinę Hessdalen”?

Witam od pięciu miesięcy już pięć razy z całą rodziną widzimy dziwne zjawisko przypominające  Światła z Hessdalen(szukałem tego zjawiska w necie i znalazłem) jest to gmina Wierzbinek światła widzimy tylko na północy i tylko w 3 miejscach praktycznie. Kulę stoją zwykle  w miejscu i jest ich maks 5 są zwykle kolory żółtego czasem też czerwonego nagrałem filmik, ale mam bardzo słaby telefon inni ludzie też to pewnie widzą gdyż zjawisko trwa zwykle pół godziny światła pojawiają się na parę sekund i znikają zawsze w bezchmurną noc więc nie może to być piorun kulisty. To tak widać jakby jednej kuli nagle wychodziła druga, a z tej drugie trzecia (ułamku sekundy) i tworzą poziomą konstelację. Dzisiaj będę miał lepszą komórką i zawsze wypatruję bo mam duże okno akurat na północ pozdrawiam i liczę na kontakt /


Oczywiście mamy kontakt z naszym czytelnikiem. Ostatnie dni to prawdziwy „festiwal obserwacji UFO” na pokładzie okrętu Nautilus, co zresztą zauważyliście na pewno po ilości publikacji o UFO w serwisie. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła publikacja zdjęcia UFO wykonana w Warszawie 17 czerwca 2018. Piszemy więcej o tym zdjęciu w naszej KAJUCIE ZAŁOGI, czyli dziale dostępnym po zalogowaniu się w serwisie. Polecamy to zrobić, gdyż dzięki temu będziecie mogli na bieżąco śledzić wydarzenia na pokładzie okrętu Nautilus!


Poniżej link do publikacji w KAJUCIE ZAŁOGI.

 https://www.nautilus.org.pl/kajuta,widget.html?widget=3

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa – mamy apel do wszystkich mieszkańców Świecia i okolic. 16 czerwca 2018 o godzinie 23:15 na niebie nad Świeciem jedna z mieszkanek tej miejscowości obserwowała nieprawdopodobną rzecz – dziesięć złotych obiektów o kształcie trójkątów, które tworzyły idealny łuk.

Poniżej rysunek wykonany przez świadka.


Cała relacja jest zamieszczona w naszym serwisie tylko o zjawisku UFO, czyli www.emilcin.com


Poniżej link prowadzący do szczegółowego opisu obserwacji UFO nad Świeciem.

http://www.emilcin.com/relacje,422,16-czerwca-2018-nad-miejscowoscia-swiecie-o-2315-przeleciala.html

 

Nagraliśmy rozmowę ze świadkiem. Na końcu jest apel do innych osób, które być może widziały to fenomenalne zjawisko. Prosimy o e-mail na adres PROJEKTU UFO-EMILCIN: redakcja@emilcin.com

 

Komentarze: 4
Wyświetleń: 5497x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 19 cze 2018 09:21   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (4)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 3 lip 2018 12:23 | brak oceny

Interest48 | Załogant

W Polsce też występuje wiele ciekawych fenomenów
tylko o tym się nie mówi bo też niewiele osób
o tym wie..
https://youtu.be/q9PcbdECcFo

Czw, 21 cze 2018 15:25 | brak oceny

promagna | Załogant

Czy ktoś czytał ten naukowy raport o tych światłach? Ja tak i jest coś, co kłóci się ze zdrowym rozsądkiem chemika. Chyba, że to ja się mylę, ale opis jest dość dokładny i nie pozostawia złudzeń, co do jego merytoryki.

W dyskusji jest napisane cyt.

"- The Hessdalen phenomena is composed of ionized gas, not a solid.
- The dominant chemical elements is O and N, suggesting that this is “burning” air.
- Other elements like SI, sand, and some metals FE, SC, TI suggest dust from the valley.
- The occurrence of SC, Scandium, a rare Norwegian metal, suggest why the
phenomenon is only located in Hessdalen, a valley known for its metal mines.
- Scandium, SC, reacts vigorously with acid and air, and may be the ignition mechanism.
- TI, titan, is the only element that burns in nitrogen and may explain the long living time.
- Titan is used in fireworks, and makes spectacular fires.
This hypothesis suggests that the Hessdalen phenomenon is made up of dust from the valley, which ignites due to the fact that Scandium reacts rapidly with acids and air (ref.9+10). The dustcloud burns, rises in the air, and hovers in the same position, or guided by the wind, until the fuel, titan, iron and scandium is burnt out. Scandium is a rare metal, and was first found in Norway, in the mineral “Thotveitit”. This hypothesis suggests that Hessdalen like phenomena is localized to areas where this mineral can be found, and is why the phenomena seems to be localized in certain areas and not others. The use of high resolution spectrographs is of high importance in the future research of
Hessdalen like phenomena. The use of these spectrographs will give insight into the elements which these phenomena’s are composed of. At least this report shows that it is possible to obtain optical spectra’s of the Hessdalen phenomena, and to start a discussion of what it is made up of and why it burns for so long."

Problem w tym, że skand reaguje z azotem w temperaturze ok. 500 stopni C, a tytan reaguje z azotem w temp. ok. 800 stopni C. Pytanie brzmi skąd w tym rejonie takie wysokie temperatury, które nie powodują samozapłonu drzew w dolinie.

Zagadka na miarę naukowych głów :)

Śr, 20 cze 2018 06:26 | ocena: -2

weerb | Załogant

tak zorza polarna to rowniez manifestacja UFO, pioruny to tak naprawde pociski wystrzeliwane ze statkow obcych a tecza to wskazowka prowadzaca do skarbu.

Ewidentnie sa rzeczy ktore sie naukowcom nawet jeszcze nie snily... ale nie dajmy sie zwariowac, zwykle zjawisko naturalne na ktore odpowiedzi jeszcze nie poznalismy. Pozdrawiam

Wt, 19 cze 2018 10:45 | ocena: -1

promagna | Załogant

Proszę się nie dziwić, że nikt nie może zorientować się, czym są te zjawiska. A odpowiedź jest bardzo prosta. To nie są pojazdy kosmitów.

TAK DZIAŁA KREACJA.

Teraz zastanówcie się, czym jest KREACJA na którą powołuje się FN.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Sprawa operacji KONTAKT jest jednym z najbardziej fascynujących projektów FUNDACJI NAUTILUS. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak bardzo obszerne materiały dotarły na pokład naszego okrętu w tej sprawie na początku 2019 roku [...] porozmawiamy o nich w naszym najnowszym LIVESTREAM z pokładu okrętu - zapraszamy 31 marca 2019 o 21.00. Do zobaczenia na pokładzie okrętu NAUTILUS!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Uwaga czytelnicy! W jednym z ostatnich tekstów pisaliśmy o Lechu Chacińskim i jego prośbie o przekazanie słów wsparcia dla Grety Thunberg ....  Już nawiązaliśmy z nią kontakt i informacja została przekazana ...Kolejne wiadomości w tej sprawie w naszym serwisie wkrótce ...  www.nautilus.org.pl

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 14 mar 2019 08:18 | [...]chciałam zapytać, czy ktoś pisał w sprawie dziwnych rozbłysków dzisiejszej nocy nad..Wołominem..? (bądź w okolicach Wołomina..) (dzisiaj czyli w nocy z 12 na 13 marca - przyp. FN) [...] Obudziłam się dziś o 3.55 nad ranem, i będąc w łazience (mamy tam okno) zobaczyłam serię 5 przedziwnych rozbłysków w kolorze blado żółtego światła.. światło zmieniało natężenie, czyli po błyśnięciu zwiększało jasność.. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 21 lutego 2019 | Zrozumiałem, jak bardzo mylił się Steven Hawking. Czytając jego najnowszą (i niestety ostatnią) książkę powoli dotarło do mnie, że archiwum i wiedza zgromadzona przez Fundację Nautilus jest kluczem do wyjścia z impasu, w którym znalazła się fizyka teoretyczna.

czytaj dalej

FILM FN

JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI - 15 trudnych pytań czytelników serwisów FN

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.