Dziś jest:
Niedziela, 29 listopada 2020

Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu.
/Marcel Proust/

Komentarze: 4
Wyświetleń: 4872x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 28 lis 2018 09:21   
Autor: FN, źródło: FN   

KSIĄŻKA ‘30 NAJCIEKAWSZYCH PRZYPADKÓW REINKARNACJI’ – PREZENTUJEMY HISTORIĘ MICHAELA

Sprawy związane z „wędrówką dusz” uważamy za najważniejsze, gdyż dotykają sfery zwanej przez nas „istotą sensu ludzkiego życia”. Zbieramy takie historie, analizujemy, dzięki nim poznajemy coś, co nazywamy „regułami gry ustalonymi przez stwórcę”. Dostaliśmy ciekawy e-mail o książce na temat najciekawszych historii związanych z reinkarnacją.

From: Michał [dane do wiad. FN]
Sent: Wednesday, November 21, 2018 9:21 PM
To: Fundacja Nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: 30 najciekawszych przypadków reinkarnacji

 

Dobry wieczór,

 

Jestem stałym czytelnikiem Nautilusa, sądzę też że dzięki Waszej stronie moje życie odmieniło się na lepsze.

Trafiłem w internecie na bardzo ciekawą książkę Trutz Hardo - 30 przekonywujących przypadków reinkarnacji, przesyłam ją Państwu, jest w języku angielskim, bardzo polecam warto się z przedstawionym w niej materiale zapoznać. Jeśli z powodu "zawalenia pracą" nie macie czasu na tłumaczenia mogę nieco pomóc i przetłumaczyć parę przytoczonych historii, które można by później zaprezentować czytelnikom na łamach serwisu.
--

Pozdrawiam

 

Oczywiście byliśmy zainteresowani i poprosiliśmy naszego czytelnika o przetłumaczenie przynajmniej jednej z tych historii, którą z przyjemnością opublikujemy w serwisie FN. Jest to dla nas duża pomoc, bo oczywiście tłumaczenie nie jest problemem, ale jest nim… brak czasu.

I tak dostaliśmy w wersji polskiej jedną z tych historii, którą prezentujemy poniżej.

 

Chłopiec który spotkał ponownie żonę z poprzedniego życia.

 Pewna para miała syna imieniem Michael. Gdy był małym dzieckiem często chciał potrzymać zegarek marki Rolex który należał do jego ojca. Gdy tylko nauczył się trochę mówić wskazywał na zegarek i mówił "Mój!". Pewnego dnia gdy rodzice zawołali go po imieniu wskazał na siebie i powiedział "Sunny". Od tego czasu tak uparcie nalegał żeby go nazywać Sunny że rodzice w końcu ulegli dziwnej zachciance, i zaczęli tak do niego mówić. Kilka miesięcy później powiedział "Jestem Sunny Ray". 

Twierdził także że miał żonę której na imię było Dawn, i oboje mieszkali w Teksasie. Rodzice głównie słuchali muzyki klasycznej, lecz gdy w radiu pojawiała się muzyka Country Michael robił się radosny, podśpiewywał i zdawał się nawet znać słowa.

Gdy oglądał z matką książkę ze zdjęciami psów wskazał na białego spaniela i z ekscytacja powiedział "A to mój pies Willie!". Mimo tych zdarzeń rodzice nigdy nie dopuszczali myśli że syn może mówić o czymś z poprzedniego wcielenia.

Kilka lat później gdy chłopiec miał już 7 lat jego rodzice prowadzili seminarium w Teksasie. Jedna z osób biorących udział nazywała się Dawn Ray. Podczas przerwy ojciec Michaela rozmawiał z kobietą i zapytał czy była kiedykolwiek mężatką. Odpowiedziała że jest wdową już od 8 lat. "Jak miał na imię twój maż?" "Sunny" odrzekła. Mocno zdziwieni rodzice Michaela wymienili spojrzenia. Po spotkaniu zaprosili kobietę do hotelu i opowiedzieli jej częstych wypowiedziach ich 7 letniego syna który twierdzi że miał żonę z Teksasu, która nazywała się Dawn Ray. "Miała pani kiedykolwiek spaniela?", "O tak, wabił się Willie". Rodzice Michaela opowiedzieli jaj całą historię i zaproponowali spotkanie z chłopcem.

Dwa dni później zabrali Michaela do domu pani Dawn nie tłumacząc mu z kim mają się zamiar spotkać. Gdy otworzyła drzwi rozpoznał ją i pełen radości wykrzyknął "Dawn!" Wpadł w ramiona zdziwionej kobiety i dał jej buzi w policzek.

Wszyscy usiedli w salonie a pani Ray, która byłą nadal sceptyczna, zapytała Michaela czy rozpoznaje dom. Chłopiec zaprzeczył, wtedy ona przyznała że przeprowadziła się do tego domu w dwa lata po śmierci Sunny'ego. Wtedy Michael zapytał gdzie ma jego gitarę. Pani Ray mocno zdziwiona tym pytaniem zniknęła na chwile i przyniosła gitarę wręczając ją chłopcu. Po chwili i kilku próbach mimo znacznego rozmiaru instrumentu, chłopiec zaczął grać starą dobrze znaną folkową piosenkę. To zwłaszcza zadziwiło rodziców Michaela, bo nigdy nie posyłali chłopca na lekcje gry na gitarze.

Michael zapytał także panią Ray, od tej pory nazywając ją Dawn - gdzie trzyma jego zegarek. Kobieta przyniosła pudełko w którym trzymała pamiątki po Sunnym i oczom rodziców ukazał się Rolex, dokładnie taki sam jak ojca Michaela. Sytuacja powtórzyła się z paroma innymi przedmiotami. 

Najciekawszy był finał sprawy, Dawn sprzedała dom i zamieszkała z rodziną Michaela w Kalifornii, często z nim zostawała podczas podróży służbowych rodziców chłopca.

Mimo że chłopak skończył 14 lat Dawn i Michael są nadal nierozłączni.

 

 

Takie historie mamy także z Polski – kilka z nich (naprawdę mocnych!) czeka na to, aż się nad nimi pochylimy, opracujemy i przedstawimy w serwisie. Reinkarnacja jest czymś równie oczywistym jak Prawo Powszechnego Ciążenia – przypominaliśmy to, przypominamy i będziemy przypominać.

Komentarze: 4
Wyświetleń: 4872x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 28 lis 2018 09:21   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (4)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 30 lis 2018 22:31 | brak oceny

Pati1998 | Załogant

Od najmłodszych lat zastanawiałam się czy istniałam wcześniej. Zawsze wyobrażałam sobie, że zanim zeszłam na Ziemię byłam po prostu w kosmosie i tam w jakiś sposób instniałam. Temat reinkarnacji nigdy nie był mi obcy zwłaszcza odkąd się „przebudziłam” :)

Śr, 28 lis 2018 23:48 | brak oceny

Kasprano | Załogant

Fascynująca sprawa z tą całą wędrówką dusz, jest masa takich relacji i nie trudno je znaleźć. Ja jak byłem mały to raz mówiłem mojej mamie coś w stylu "zanim tu przyszedłem, to skakałem z chmurki na chmurkę" a moja siostra cioteczna mówiła, że kiedyś miała narzeczonego i była nauczycielką... co ciekawe dziewczyna już bodajże dwunastoletnia jest najlepsza w klasie :) Ciekawią mnie tylko relację wielu ludzi którzy przeżyli śmierć kliniczną i mówią o pobycie w piekle czy niebie, jak się to ma do reinkarnacji?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 29 lis 2018 20:56 | brak oceny

Jowita | Gość

@Kasprano, Nurtuje mnie temat wędrówki dusz, ciągle trapi mnie pytanie co z dziećmi które nie urodziły się. Konkretnie: wczesne poronienia, ciąże pozamaciczne gdy dzieci nigdy nie miały szansy by urodzić się. Znam też przypadek gdy usg we wczesnym stadium ciąży wykazało ciążę bliźniaczą lecz w poźniejszm usg nie potwierdzono pierwszego wyniku a mimom to zapis z pierwszego usg wyraźnie wykazuje dwoje dzieci i bicie dwóch serduszek

Śr, 28 lis 2018 12:28 | ocena: + 1

Marka91 | Gość

Reinkarnacja to bardzo ciekawy temat. Ciągle szukam odcinka programu Nie do wiary o dziewczynce którą zginęła na przejeździe kolejowym , pamiętała swoją matkę..była pewna że żyje i jest starsza kobieta..odcinek ten emitowany był ok.2000 r.bylam wtedy małym dzieckiem.Natomiast nie rozumiem dlaczego piszac o historii średniowiecznej Marcina ,piszecie że rodzina obecnie pochodzi z Nowego Sącza .Marcin i jego ciotka Monika mieszkają w Bielsku Białej do chwili obecnej. Z niecierpliwością czekam na nową audycję live.Pozdrawiam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Słynny brytyjski naukowiec Stephen Hawking (zm. w 2018) twierdził, że data zakończenia kalendarza Majów (czyli słynny rok 2012) opiera się na błędnych obliczeniach: - 'Pod wieloma względami Majowie wyprzedzali swój czas, ale w pewnych kwestiach przekalkulowali. W tym przypadku popełnili błąd polegający na podwójnym liczeniu dni, na które przypadały święta, co oznacza, że ich kalendarz nie zakończy się jeszcze przez kolejne osiem lat. Ludzie powinni naprawdę martwić się o rok 2020, czyli prawdziwy...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 26 lis 2020 03:00 | Witam, 23.11.2020 nad Białołęką na wysokości osiedla Regaty był widoczny bardzo duży obiekt tuż nad chmurami. Obiekt widziała moja partnerka oraz jeszcze jeden sąsiad podczas spaceru z psami.Jak na razie odnalazłem jeszcze jedną osobę która widziała ten obiekt 15 min później już szybko lecący. Wstępnie oceniamy że obiekt mógł mieć kilkaset metrów długości. Był bardzo dużyProszę popytajcie czy ktoś na Białołęce 23.11.2020 koło godziny 23.15 czegoś nie widział.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

KORONAWIRUS - bestialskie polowania i zjadanie dzikich zwierząt kluczem do zrozumienia tajemnicy pandemii koronawirusa

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.