Dziś jest:
Wtorek, 17 maja 2022
Ludzkość na Ziemi żyje obecnie w niegodziwym nadmiarze materialnych pragnień i przyjemności.
/Billy Eduard Meier, najsłynniejszy kontaktowiec z UFO na świecie/
Komentarze: 12
Wyświetleń: 7567x | Ocen: 17
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
FIZYKA TEORETYCZNA NA TROPIE ŻYCIA PO ŚMIERCI FIZYCZNEJ
Dusza kontynuuje swoje istnienie nawet po śmierci ciała – ogłosili naukowcy. Duszą nazywają oni świadomość, która działa na poziomie kwantowym nawet po rozkładzie ludzkiego ciała.
Grupa naukowców prowadziła badania nad świadomością. Doszli oni do konkluzji, że w momencie śmierci człowieka umiera jedynie jego ciało, nie ma natomiast mowy o śmierci świadomości. Nawiązując do teorii znanych nauce, uważają, że mechanika kwantowa pozwala na istnienie świadomości nawet po rozkładzie ciała.
Naukowcy wciąż pozostają niepewni tego, czym właściwie jest sama świadomość. Stuart Hameroff z Uniwerytetu Arizony oraz Sir Roger Penrose, brytyjski fizyk, uważają, że są to jedyne informacje składowane na poziomie kwantowym.
Obaj nazywają ten proces „Zorkiestrową Redukcją Celu” (ang. Orchestrated Objective Reduction – Orch-OR) i uważają to za dowód na to, że mikrotubule na bazie białka niosą informacje kwantowe. Są to więc wielkości mniejsze, niż atom.
– Powiedzmy, że serce przestaje bić i krew przestaje płynąć. Mikrotubule tracą swój stan kwantowy. Kwantowe informacje w nich zawarte nie są niszczone. Nie mogą zostać zniszczone i po prostu rozprowadzają się na cały wszechświat – mówi dr Stuart Hamerhoff.
– Gdy pacjent jest reanimowany, kwantowe informacje wracają do niego, dlatego mówi, że „miałem doświadczenie bliskiej śmierci”. Jeśli nie zostanie zaś odratowany i pacjent umrze, wówczas jest możliwe, że ta kwantowa informacja może istnieć poza ciałem, być może wiecznie, jako dusza – tłumaczy anestezjolog.
Z tym stanowiskiem zgadzają się także badacze z Instytutu Maxa Plancka w Monachium. Uważają oni, że wszechświat, który widzimy, jest jedynie tym, co postrzega nasza percepcja i po śmierci mamy do czynienia z wielką nieskończonością.
Źródła: express.co.uk/Wiki
Poniżej materiał z naszego archiwum o tym, jak "energia" nie tylko nie znika, ale także potrafi powrócić... w miejsce swojej pozornej, fizycznej śmierci!
Komentarze: 12
Wyświetleń: 7567x | Ocen: 17
Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5
Czw, 27 gru 2018 11:06 | ocena: -1
nikodem | Załogant
Czw, 27 gru 2018 10:54 | ocena: -1
nikodem | Załogant
Śr, 26 gru 2018 23:00 | ocena: -1
Poetssa | Załogant
Śr, 26 gru 2018 14:02 | ocena: + 1
Korben | Załogant
Śr, 26 gru 2018 13:39 | ocena: + 1
Kepos | Załogant
Wejście na pokład
Wiadomość z okrętu Nautilus
UFO24
więcej na: emilcin.com
Artykułem interesują się
Dziennik Pokładowy
FILM FN
RODZINA WAWRZONKÓW O EMILCINIE
Archiwalne audycje FN
Poleć znajomemu
Najnowsze w serwisie
Czw, 27 gru 2018 11:22 | ocena: -1
nikodem | Załogant
Świat Nauki, wiedza - NIE są tym dzieki czemu zaprzeczamy istnieniu BOGA.
Nauka i Wiedza potwierdzają istnienie BOGA ( niezależnie czy jest to siła sprawcza czy byt spersonalizowany ).
Zawsze ale to zawsze zadaje pytanie :
1. tym , którzy zachłystują się nauką i wiedza wypierając BOGA,
2. ale i tym, którzy korzystając z wiedzy i nauki w życiu codziennym polegają na wahadełkach i całkowicie negują wiedzę i naukę
KTO lub CO i w JAKI sposób ustanowiła PRAWA , REGUŁY, ZASADY jakie obowiązują we wszechświecie ?
Np. kto ustalił , że w czasie od 10(-10) sekundy do 1 sekundy tzw. nukleosynteza została przerwana na pierwiastku Beryl8 ?
Kto ustalił, że siły grawitacyjne są niesamowicie słabe vs siły elektromagnetyczne czy nuklerane ? ( dzięki temu istniejemy ).
Kto ustalił, że foton jest bezmasowy ?
Kto ustalił , że ładunki elektronu i protonu sa identyczne ?
Kto ustalił, że neutron jest ociupinke cięższy niż proton w jądrze atomowym ?
Bez tego NIE było by wszechświata w takiej formie w jakim jest a tym samym NIE było by NAS, zycia, śmierci, religii, wierzeń etc etc. Byłaby jednorodna ZUPA złozona praktycznie z energii bądź TYLKO z PLAZMY.
Pt, 28 gru 2018 11:19 | ocena: + 2
pierdyl | Załogant
Fajnie się to czyta, widać, że masz wiedzę jednak skąd ta pewność, że dusza nie jest świadoma? Czy są na to jakieś dowody? Bo według mnie wszystko przemawia raczej za tym, że jednak dusza ma świadomość...
Pamiętam jak dzisiaj, kiedy umarł mój wujek i byliśmy u niego w domu na różańcu. Była ładna pogoda, więc po wszystkim poszliśmy na podwórko do stołu na kawę - wiadomo grobowa atmosfera, ale tak na świerzym powietrzu w gronie rodzinnym było każdemu łatwiej. Kiedy tak sobie siedzieliśmy w smutku nagle około 3 metry ode mnie włączyło się na CAŁĄ PARĘ radio - już to wywołało szok ale najlepsze było jak zaczęły się przestawiać kanały, z szumu na inny kanał i tak przez około 3 sekundy jakby ktoś kręcił pokrętłem i stroił radio na konkretną falę. Fala zatrzymała się na bardzo wesołą piosenkę - wszyscy byli tacy w szoku, że zamiast posłuchać i ogarnąć bo może wujas miał coś do przekazania kazali natychmiast wyłączyć to radio bo myśleli, że ktoś z nas je włączył i fale przestawiał. Najbliżej niego był mój kuzyn który siedział obok mnie. Aby je wyłączyć musiał wstać zrobić dwa kroki i dopiero wtedy je wyłączył. Jak to da się w racjonalny sposób wytłumaczyć?
Mam wiele historii z mojej rodziny i znajomych którzy np widzieli ducha i to nie był żaden obłoczek tylko postać która do nich mówiła... Mój znajomy tak się wystraszył swojej zmarłej ciotki która pokazała mu się w pokoju i go wołąła, że wybiegł w skarpetach z domu na mróz do sonsiadów(mojej rodziny) i przez pół godziny ryczał i nie szło z niego wydusić słowa.
Mógłbym tak długo ale nie chce mi się tyle pisać. Po prostu jak dla mnie to wszystko jednak bardziej dowodzi, że dusza wie co robi, a nie jest jedynie zlepkiem informacji bez świadomości.