Dziś jest:
Czwartek, 8 grudnia 2022

Człowiek ma ogromną moc. Medytacja i wewnętrzna siła zwielokrotniają tę moc. Nie zmierzy jej ani nauka, ani żaden przyrząd. Nie ogarnie jej wielkości także ludzki umysł.
/Liao Sifu, chiński mistrz Nei Kungu/

Komentarze: 12
Wyświetleń: 8227x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 26 gru 2018 11:49   
Autor: FN, źródło: express.co.uk   

FIZYKA TEORETYCZNA NA TROPIE ŻYCIA PO ŚMIERCI FIZYCZNEJ

Dusza kontynuuje swoje istnienie nawet po śmierci ciała – ogłosili naukowcy. Duszą nazywają oni świadomość, która działa na poziomie kwantowym nawet po rozkładzie ludzkiego ciała.
Grupa naukowców prowadziła badania nad świadomością. Doszli oni do konkluzji, że w momencie śmierci człowieka umiera jedynie jego ciało, nie ma natomiast mowy o śmierci świadomości. Nawiązując do teorii znanych nauce, uważają, że mechanika kwantowa pozwala na istnienie świadomości nawet po rozkładzie ciała.Naukowcy wciąż pozostają niepewni tego, czym właściwie jest sama świadomość. Stuart Hameroff z Uniwerytetu Arizony oraz Sir Roger Penrose, brytyjski fizyk, uważają, że są to jedyne informacje składowane na poziomie kwantowym.

Obaj nazywają ten proces „Zorkiestrową Redukcją Celu” (ang. Orchestrated Objective Reduction – Orch-OR) i uważają to za dowód na to, że mikrotubule na bazie białka niosą informacje kwantowe. Są to więc wielkości mniejsze, niż atom.

Powiedzmy, że serce przestaje bić i krew przestaje płynąć. Mikrotubule tracą swój stan kwantowy. Kwantowe informacje w nich zawarte nie są niszczone. Nie mogą zostać zniszczone i po prostu rozprowadzają się na cały wszechświat – mówi dr Stuart Hamerhoff.

– Gdy pacjent jest reanimowany, kwantowe informacje wracają do niego, dlatego mówi, że „miałem doświadczenie bliskiej śmierci”. Jeśli nie zostanie zaś odratowany i pacjent umrze, wówczas jest możliwe, że ta kwantowa informacja może istnieć poza ciałem, być może wiecznie, jako dusza – tłumaczy anestezjolog.

Z tym stanowiskiem zgadzają się także badacze z Instytutu Maxa Plancka w Monachium. Uważają oni, że wszechświat, który widzimy, jest jedynie tym, co postrzega nasza percepcja i po śmierci mamy do czynienia z wielką nieskończonością.

Źródła: express.co.uk/Wiki


 

Poniżej materiał z naszego archiwum o tym, jak "energia" nie tylko nie znika, ale także potrafi powrócić... w miejsce swojej pozornej, fizycznej śmierci!

Komentarze: 12
Wyświetleń: 8227x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 26 gru 2018 11:49   
Autor: FN, źródło: express.co.uk   


Komentarze (12)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 27 gru 2018 11:22 | ocena: -1

nikodem | Załogant

cd .... na koniec. Pisałem o tym już wiele razy. Pisałem też o ciemnej materii, pisałem też o Konforemnej Teorii Penrosa, Meissnera.
Świat Nauki, wiedza - NIE są tym dzieki czemu zaprzeczamy istnieniu BOGA.
Nauka i Wiedza potwierdzają istnienie BOGA ( niezależnie czy jest to siła sprawcza czy byt spersonalizowany ).
Zawsze ale to zawsze zadaje pytanie :
1. tym , którzy zachłystują się nauką i wiedza wypierając BOGA,
2. ale i tym, którzy korzystając z wiedzy i nauki w życiu codziennym polegają na wahadełkach i całkowicie negują wiedzę i naukę

KTO lub CO i w JAKI sposób ustanowiła PRAWA , REGUŁY, ZASADY jakie obowiązują we wszechświecie ?

Np. kto ustalił , że w czasie od 10(-10) sekundy do 1 sekundy tzw. nukleosynteza została przerwana na pierwiastku Beryl8 ?
Kto ustalił, że siły grawitacyjne są niesamowicie słabe vs siły elektromagnetyczne czy nuklerane ? ( dzięki temu istniejemy ).
Kto ustalił, że foton jest bezmasowy ?
Kto ustalił , że ładunki elektronu i protonu sa identyczne ?
Kto ustalił, że neutron jest ociupinke cięższy niż proton w jądrze atomowym ?

Bez tego NIE było by wszechświata w takiej formie w jakim jest a tym samym NIE było by NAS, zycia, śmierci, religii, wierzeń etc etc. Byłaby jednorodna ZUPA złozona praktycznie z energii bądź TYLKO z PLAZMY.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 28 gru 2018 11:19 | ocena: + 2

pierdyl | Załogant

@nikodem,

Fajnie się to czyta, widać, że masz wiedzę jednak skąd ta pewność, że dusza nie jest świadoma? Czy są na to jakieś dowody? Bo według mnie wszystko przemawia raczej za tym, że jednak dusza ma świadomość...
Pamiętam jak dzisiaj, kiedy umarł mój wujek i byliśmy u niego w domu na różańcu. Była ładna pogoda, więc po wszystkim poszliśmy na podwórko do stołu na kawę - wiadomo grobowa atmosfera, ale tak na świerzym powietrzu w gronie rodzinnym było każdemu łatwiej. Kiedy tak sobie siedzieliśmy w smutku nagle około 3 metry ode mnie włączyło się na CAŁĄ PARĘ radio - już to wywołało szok ale najlepsze było jak zaczęły się przestawiać kanały, z szumu na inny kanał i tak przez około 3 sekundy jakby ktoś kręcił pokrętłem i stroił radio na konkretną falę. Fala zatrzymała się na bardzo wesołą piosenkę - wszyscy byli tacy w szoku, że zamiast posłuchać i ogarnąć bo może wujas miał coś do przekazania kazali natychmiast wyłączyć to radio bo myśleli, że ktoś z nas je włączył i fale przestawiał. Najbliżej niego był mój kuzyn który siedział obok mnie. Aby je wyłączyć musiał wstać zrobić dwa kroki i dopiero wtedy je wyłączył. Jak to da się w racjonalny sposób wytłumaczyć?
Mam wiele historii z mojej rodziny i znajomych którzy np widzieli ducha i to nie był żaden obłoczek tylko postać która do nich mówiła... Mój znajomy tak się wystraszył swojej zmarłej ciotki która pokazała mu się w pokoju i go wołąła, że wybiegł w skarpetach z domu na mróz do sonsiadów(mojej rodziny) i przez pół godziny ryczał i nie szło z niego wydusić słowa.
Mógłbym tak długo ale nie chce mi się tyle pisać. Po prostu jak dla mnie to wszystko jednak bardziej dowodzi, że dusza wie co robi, a nie jest jedynie zlepkiem informacji bez świadomości.

Czw, 27 gru 2018 11:06 | ocena: -1

nikodem | Załogant

cd..........
8. To przeniesienie wymaga nośnika. Dla przeniesienia informacji jako nośnik potrzebna jest energia. Energia występuje jako nośnik . Stąd bardzo często widać unoszące się obłoczki, duszki etc etc. Jest manifestacja tej energii, która niesie ze sobą INFORMACJE czyli własnie duszę
9. ta dusza jest więc już spersonalizowaną paczką informacji ale BEZ ŚWIADOMOŚCI, nie wie, nie widzi, nie czuje.

Taka dusza czyli paczka informacji aby uzyskać świadomość MUSI mieć ciało fizyczne albo odpowiednie "urządzenie materialne". Bez tego dusza nie ma możliwości posiadania świadomości. Stąd wiele osób za życia świadomie ale i nieświadomie ma styczność z tym informacjami. Mając styczność, może je choć w części przetwarzać dlatego dla takiej osoby NIE ma żadnej różnicy w swych efektach czy jest to dusza świadoma czy nieświadoma. Oczywiście taka żyjąca osoba traktuje duszę jako byt całkowicie świadomy bo tak jest "LEPIEJ", wygodniej, bezpieczniej , ALE tak niestety NIE jest. Dusza jest to byt jako informacja NIESMIERTELNA ale i NIESWIADOMA. Tu znowu trzeba dodać - żadna religia NIE potwierdza istnienia duszy świadomej a wręcz zaprzeczają jej istnieniu. Nawet Reinkarnacja ( reinkarnacja zupełnie co innego oznacza ) czy to w Buddyźmie czy to w Hinduiźmie paradoksalnie ją WYKLUCZAJĄ ( choć na pierwszy rzut oka wydaje się to odwrotnie ). I na koniec ...

Czw, 27 gru 2018 10:54 | ocena: -1

nikodem | Załogant

Powiem krótko... artykuł w poście wprowadza pewien zamęt i nieprawde. Jak zwykle posługuje się terminami mądrymi aby certyfikować kretynizmy. Bo cóż to jest cytuje - " poziom kwantowy " ? Już w nagłówku wprowadza FAŁSZ , cytuje - "w momencie śmierci człowieka umiera jedynie jego ciało, nie ma natomiast mowy o śmierci świadomości. " Ale dalej już nawet cytując naukowców Stuart Hameroff z Uniwerytetu Arizony oraz Sir Roger Penrosa - NIE ma już mowy o świadomości ale o INFORMACJI. I to jest prawda. Wiele razy pisałem tu na tym forum ale także przesłałem swoje opracowanie na 30 stron do Fundacji , które zostało olane , iż :

1. tzw. dusza jako byt NIEspersonalizowany w momencie narodzin po osiagnięciu przez ciało fizyczne pewnej granicznej skomplikowalności układu neurologicznego oraz dzięki przepływowi krwi uruchamia zapis, zapis wszystkiego czego w życiu człowiek doświadcza,
2. dusza jako byt NIEzapisany jeszcze i nie spersonalizowany jest częścią całości ja to nazywam "oceanem dusz" i nie jest to ani ciemne materia, ani ciemna energia ani pole higgsa, ten ocean dusz wypełnia wszystko także i cała materię i tą barionową i tą ciemną ( jeśli istnieje ),
3. za zycia ta część, która została "uruchomiona do zapisu " w ciele ożywionym ( odpowiednio rozbudowany układ nerwowy i krwionosny ) zapisuje to co dany organizm doświadcza za życia,
4. gdzie te informacje sa przechowywane ? Wielu powie w mózgu, ja dodam , iz te informacje głównie przechowywane sa w mózgu ale i w każdej naszej komórce, w każdym, neuronie, w kazdym białku etc etc. Oczywiście fizyka kwantowa oraz efekty jakie wystepują na poziomie atomowym a bardziej na poziomie cząstek w tak skomplikowanych układach jak neurony czy białka mogą prowadzić np. do tworzenia mikrotubuli. Efekty kwantowe jak np. efekt splątania kwantowego czy efekt tunelowania mogą prowadzić do trwałych stanów cząstek elementarnych, które będą przejawiać się w konkretnych stanach wiązań chemicznych, które z kolei bedą odpowiedzialne za trwałe stany informacji. Dlaczego wiązania chemiczne a nie bezpośrednio czastki elementartne ? Ano dlatego, że organizm zywy NIE posiada takich energii rzędu np 100 GeV. Energie na "codzień " to ponizej 100 MeV a więc głównie reakcje chemiczne i .... elektromagnetyczne.
5. W momencie smierci organizm znieczula sie powodując stany radości, odprężenia ( jest to cały proces obronny organizmu ),
6. ostatnim etapem jest własnie etap wręcz "NIRVANY" =- tunel, światło, spotkanie z bliskimi ale także spotkanie np. z Buddą - jest to najczęście. Po co to ? Ano po to , że zapis trwa dalej, NIE może być zapisu jako ostatniego - trwogi, strachu . A więc ostatni zapis jaki powinien być - to radość, odprężenie.
7. kiedy już to nastąpi zgodnie z zasadą zachowania informacji, taka dusza zapisana jako paczka informacji spersonalizowanej musi być przeniesiona z ciała fizycznego do .... ( ???? ) ( i tego nie wiem napewno jak sugerują wspomniani naukowcy - nie rozpuszcza się we wszechświecie ) . cd .....

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 28 gru 2018 02:48 | ocena: + 1

Faust | Załogant

@nikodem, To co piszesz może być zgodne z tą teorią, jednakże:
- to na razie tylko hipoteza, która próbuje wyjaśnić naturę świadomości
- fenomeny takie jak EVP, poltergeisty, kontakty spirytystyczne, fenomeny orbów i rodsów, czy fizyczne ingerencje różnych inteligentnych bytów niematerialnych na świat fizyczny obalają twoje twierdzenia jakoby świadomość bez ciała była tylko ,,paczką informacji dryfującą sobie w próżni".

Te istoty są świadome nawet bez obecności istot posiadających materię fizyczną

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 28 gru 2018 10:49 | ocena: -1

nikodem | Załogant

@Faust, NIE przeczytałeś. Ta TEORIA NIE dotyczy wyjasnienia - co to jest świadomość. To tego NIE dotyczy. Ta teoria dotyczy Życia oraz stanu przed narodzinami i stanu poi smierci . I NIE ma NIC wspólnego ze świadomością.
Powtórzę - wszelkiego rodzaju jak piszesz kontakty spirystyczne, poltergeisty to własnię DOKŁADNIE EFEKT prfzetwarzania choć części informacji " wchłoniętej" przez medium . Stąd własnie wrazenie , ze tyo duch ma swiadomość. A tak własnie NIE jest.
Dopisze to czego nie powiedziałem w tym komentarzu. a co juz pisałem
W Momencie śmierci w tym ostatnim etapie uruchamia się efekt znieczulenia , jego jednym z elementów jest widzenie tunelu, świtała, odczucia ciepła emocjonalnego, bliskich, rodziny ale także np. dla wyznawcy buddyzmu - osoba Buddy. Ale sa śmierci NAGŁE czy to w wypadku, morderstwa - wtedy ten mechanizm radości odprężenia nie zdaży się uruchomić i zapisać. Można powiedziec , ze proces umierania n ie zakończył się. Taka paczka in formacji ( dusza ) musi być oznaczona jako własnie ta, dla której portces umierania nie został wypełniony. Stąd własnie taka paczka informacji ( dusza ) pozostaje jako "niby" pusta, czysta stąd dalej jesdt wchłaniana przez osoby zywe i przetwarzana. Stąd osoby takie czują ducha, widza duchą i zwykle widza jego ostanie chwile życia - PO TO aby dusza mogła przeżyć do końca własna śmierć. Co do ORBSÓW. Orbsy - to są własnie takie miejsca , kiedy osoba czy to śpiąca czy to medytująca otwiera "kanał " łaczacy duszę z tym "oceanem dusz" . Kanał ten może się otwierać bardziej lub mniej w sposób swiadomy , albo całkowicie mimowolny. Mózg nasz wtedy przetwarza nie tylko nasza informacje ale ma także dostep do innych in formacji. Także nasza informacja może przejść do innych "dusz". I to własnie przejście choć części informacji z naszej duszy do innych uzywając nosnika w postaci energii tak własnie sie manifestuje. Ta manifestacja nie musi być przy tej osobie może być w dowolnym miejscu we wszechświecie. A ponieważ osob śniących, czy medytujących jest sporo stąd i liczba tzw. Orbsów jest spora. To jest NATURALNE.

cytuje - ,paczką informacji dryfującą sobie w próżni" - własnie odbierasz to do naszej rzeczywistości a tak NIE jest Ani tzw. umowna próżnia ( prózni nie ma - Kwantowa Teoria Pola) ani ciemna materia, ciemna energia czy pole Higgsa tego NIE spełnia. Świadomość - to wiedza o tym, ze wiesz i wiesz , ze o tym też wiesz - w automatyce taką namiastką jest sprzężenie zwrotne. Tak więc choć namiastkę świadomości można osiągną TYLKO gdy daną informacje zaczniemy przetwarzać a to jest możliwe TYLKO w świecie materialnym. Przykład codzienny : masz obrabiarkę numeryczną. aby mogła ona pracować musi być odpowiedni program, ale ... program masz na płycie CD. Tak więc i obrabiarka i program na CD jest ? - do NICZEGO , zwykły szmelc. Ale jak wgramy program z CD do pamięci obrabiarki i odpowiedni procesor w obrabiarce zacznie przetwarzać tą in formacje wówczas obrabiarka działa.

Pt, 28 gru 2018 11:09 | ocena: -1

nikodem | Załogant

.... i dalej ... ten procesor w obrabiarce - to nasz układ nerwowy czyli cała siec neuronów ( w mózgu mamy ich 83 mld ), prąd zasilający - to nasz układ krwionośny. Gdybyśmy dodali do tej obrabiarki funkcję samouczącą wówczas potrzebny byłby mechanizm zapisu co dałoby pełną analogię.

Jeśli teraz obrabiarka zepsuje sie tak mocno, ze nie można jej naprawić wówczas wywala się ją na złom ale..... kostke pamięci z programem wyjmujemy ( uzywamy do tego naszej energii aby wyjąc taką kostkę ) , nastepnie taką kostkę wkładamy do urządzenia kopiującego ( znowu uzywanym naszej energii aby taką koste włożyć ), nastepnie uruchamiamy proces kopiowania na np. płyte CD ( znowu uzywamy energii aby przenieść zapis bitowy na zapis bitowy na płycie CD ). Taką płyte CD składujemy.
Gdyby składowanie odbywało się na dysku twardym w odrebnym katalogu do składowania potrzebmne byłoby połaczenie dysku z obrabiarką no i odpowiedni protokół komunikacyjny i .... kopiujemy. No ale obrabiarka ( hipotetycznie ) może w swoim tzw. hardwarze mieć bład, usterkę, czy zwyklłą lukę i może dobrać się do kodu z innego katalogu Co wtedy ?

Czyli odnosząc to do nas. Cały czas istniejemy ale świadomie TYLKO za życia doczesnego. No chyba , ze naszą dusze po śmierci ktoś ponownie uruchomi w ciele materialnym ( zmartychwsatnie w judaiżmie i islamie ) ( buddyzm, hinduizm w dużym uproszczeniu stan najwyzszego oświecenia ) - tu trzeba dodac, że tzw. reinkarnacja potocznie utożsamiana jako wędrówka dusz - jest całkowicie niepoprawna. Bo z jednej strony mówi sie o nowym wcieleniu tej samej duszy ( co jest mozliwe ale w judaizmie nazywamy to opetaniem ) a z drugiej strony potrzebny jest tzw. regres hipnotyczny aby poznac poprzednie wcielania ( choć nie ma żadnego dowodu że te niby wcielenia to dalej ta sama niby dusza a nie zupełnie przypadkowa dusza)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 7 sty 2019 20:26 | brak oceny

Faust | Załogant

@nikodem, dusze także mają zdolnosci poznawcze tak jak ludzie.

2 empiryczne przykłady obalające twoje twierdzenia:

Tablica ouija
Na początku XX wieku ang­iel­ski fizyk William F.
Bar­ret poddał tabliczkę uija testom, które w sposób jed­noz­naczny potwierdz­iły jej para­nor­malny charak­ter.
W roku 1914 Bar­ret napisał, że ouija dzi­ała skutecznie nawet wtedy, gdy oper­a­torzy mają zaw­iązane oczy, albo
gdy na plan­szy inaczej rozmieści się litery, a następ­nie zakryje ją przed wzrok­iem uczest­ników seansu. Nie
przeszkadza to ouija funkcjonować ze zwykłą pręd­koś­cią i dokładnością!

Pod­sumowu­jąc rezul­taty badań – stwierdził ang­iel­ski fizyk – jestem przeko­nany o nad­przy­rod­zonym charak­terze 3
omaw­ianego zjawiska oraz o tym, że mamy tu do czynienia z dzi­ałaniem jakiejś inteligent­nej, pozbaw­ionej ciała istoty,
która łączy się z osobowoś­cią jed­nego lub kilku uczest­ników seansu, kieru­jąc ruchami ich mięśni.

i następne:
Doświadczenie śmierci klinicznej u osób niewidomych

Psycholog Kenneth Ring i Sharon Cooper. Wyniki ich eksperymentu podają: ,,Łącznie 25 osób spośród uczestniczących w doswiadczeniu (około 80%) twierdziło, że posiadało zdolnosć widzenia przy wyjsciu z ciała czy śmierci klinicznej, w tym 9 z 14 (64%) to osoby niewidome od urodzenia. Mimo iż niewidomi twierdzą, że mogli normalnie widzieć, dokłądniejsza analiza ich relacji wskazuje, ze nie postrzegali normalną drogą. Ring i Cooper twierdzą, ze u tych osób występuje pewnego rodzaju percepcja bezpośrednia, bedąca być może połączeniem percepcji wzrokowej i dotykowej, która zarazem przekracza możliwosci obu tych rodzajów odbierania bodźców.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 8 sty 2019 08:08 | ocena: -1

nikodem | Załogant

@Faust, Zacznę od końca .
Widzenie to NIE oczy a mózg. Widzimy mózgiem. Oczy to tylko percepcja. Za widzenie czyli to co widzimy jak interpretujemy to co widzimy, jak opisujemy to co wpada nam przez oko odpowiedzialny jest Mózg. Mózg kreuje obraz a NIE oko.
To raz a dwa .... konsekwencją błednej interpretacji jakoby percepcja odgrywała główną rolę sa własnie takie wnioski jak przedstawiłeś.
Powtórze - oko jest tylko receptorem światła i niczym więcej. To mózg nawet nie tyle widzi ale odwzorowuje sygnały z oka na wytworzony własny obraz przez mózg. Stąd patrząc na krzesło możesz widzieć fortepian.
PS. zrób takie proste doświadczenie , zamknij oczy i wygeneruj obrazy w mózgu. Efekt będzie taki jak byś to widział "oczami". I przypomnę jeszcze jedno : Mózg to 83 mld neuronów, stąd efekty kwantowe takie jak : tunelowanie, nieoznaczoność, splątanie z pewnością są na porządku dziennym a więc mózg może robić z NAMI . CUUUUDA.

Czym innym jest śmierć kliniczna a czym innym tzw. wyjście z ciała choć podczas śmieci klinicznej takie zjawisko może również wystąpić.
Tym zjawiskiem zajmuje sie neurologia a nie psychologia, która NIE jest dziedziną medycyny.
Śmierć kliniczna - jest już dość dobrze poznanym i wyjaśnionym procesem przez medycynę. Zjawisko tzw. widzenia poza ciałem z punktu widzenia medycyny jest faktycznie problemem. Ale. ...... z pewnością nie ma mowy tutaj o wyjściu z ciała, tzw. dusza cały czas jest połączona z ciałem fizycznym. Jak widzi ? Może inaczej ... w jaki sposób zbiera światło aby mózg mógł go przetworzyć na obraz ? Nie wiem ... choć tzw. efekty tunelowania, efekty splątania, czy efekt nieoznaczoności w fizyce kwantowej mają zastosowanie w biologii stad powstała już nowa dziedzina : biologia kwantowa, która może wyjaśnić - CO JEST receptorem światła ?

Fizyka kwantowa natomiast NIGDY nie wyjaśni czym jest dusza i czy w ogóle istnieje . Dusza to element religii i wiary.

I dalej ... co ma udowodnić tablica ouija ?

Dam tobie przykład , przynajmniej spróbuje ( przez analogię aby było łatwiej )
Wariant 1.
świadomy duchowy byt - >Jan Kowalski jest na seansie okultystycznym-> Jak Kowalski uzyskuje kontakt z duchem-> duch chce aby Jan Kowalski wskazał literę -> wydaje takie polecenie -> Jan Kowalski to wykonuje

Wariant 2.
NIEświadomy duchowy byt ->niczego nie chce bo jest nieświadomy->Jan Kowalski jest na seansie okultystycznym->na seansie wydane jest mu polecenie przez prowadzacego aby wskazał literę ->uzyskuje dostęp do informacji tego nieświadomego ducha ->przetwarza ją we własnym mózgu traktując przynajmniej w części jako własną - > wskazuje literę

Jaka jest różnica ? W efekcie końcowym i w jednym i w drugim wariancie jest - wskazuje literę

Jak więc rozpoznać, który wariant tu zadziałał ? Odpowiedz na to daje :
1. wszystkie religie, które wykluczają świadome byty po śmierci,
2. obecna wiedza w tym także fizyka kwantowa, która tak często jest przywoływana
...... a więc Wariant 2

Śr, 26 gru 2018 23:00 | ocena: -1

Poetssa | Załogant

Chyba Zorkiestrowaną, a nie Zorkiestrową...?

Śr, 26 gru 2018 14:02 | ocena: + 1

Korben | Załogant

Cóż, jakoś mnie to nie dziwi. Z czasem nauka będzie potrafiła wyjaśnić to, co dane religie od dawna wiedzą...

Śr, 26 gru 2018 13:39 | ocena: + 1

Kepos | Załogant

Z tą Duszą w człowieku jest to prawda, ale nie zapominajcie o Aniele Stróżu nad człowiekiem . To on jest połączony z ciałem i podczas śmierci człowieka traci kontrolę nad ciałem. Dusza jest tylko użytkownikiem ciała.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

NIEZWYKŁE LOSY PILOTÓW (II WŚ)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.