Dziś jest:
Wtorek, 17 maja 2022

Ludzkość na Ziemi żyje obecnie w niegodziwym nadmiarze materialnych pragnień i przyjemności.
/Billy Eduard Meier, najsłynniejszy kontaktowiec z UFO na świecie/

Komentarze: 9
Wyświetleń: 6749x | Ocen: 26

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pon, 4 luty 2019 10:50   
Autor: FN, źródło: FN, gazeta.pl   

APOKALIPTYCZNE MROZY NA ŚWIECIE (W TYM W USA) TO EFEKT ZMIAN KLIMATU NA ZIEMI


To naprawdę dzieje się w ostatnich dniach w Stanach Zjednoczonych. Kilkanaście osób zmarło z wychłodzenia, zamknięto szkoły i fabryki, sparaliżowany jest system transportowy, w niektórych stanach są przerwy w dostawach energii. USA mierzyło się w tym tygodniu z z falą mrozów. W wielu miejscach Środkowego Zachodu USA temperatura spadła poniżej minus 40 stopni Celsjusza. Rekord zimna padł w Norris Camp, w północnej Minnesocie. Termometry pokazały tam prawie minus 45 stopni. Temperatura odczuwalna mogła wynosić nawet minus 50 stopni. Wiele osób przysłało do FN pytanie, czy może mieć to związek ze zmianami klimatu na Ziemi.


 Jako "winnego" rekordowych mrozów przedstawiano tzw. wir polarny. A dokładnie jego zaburzenie, ponieważ wir sam w sobie jest naturalnym zjawiskiem. Na czym polega? Wir polarny to układ niskiego ciśnienia wokół biegunów Ziemi, niż też może okresowo słabnąć lub przybierać na sile. Otacza go inne zjawisko - prąd strumieniowy. To pierścień (lub strumień - stąd nazwa) bardzo silnych wiatrów na wysokości ok. 10-12 km. 

 

 USA niczym w filmie katastroficznym

Prąd strumieniowy to także naturalne zjawisko. Prąd wokół wiru polarnego oddziela  zimne powietrze nad biegunami od cieplejszego na niższych szerokości geograficznych. Nie ma oczywiście kształtu idealnego pierścienia, a falujący kształt. Pod wpływem zmiany warunków - ciśnienia i temperatury - prąd może meandrować, a nawet zostać przerwany. Możliwe jest też, że otoczony nim wir polarny zostaje rozbity na osobne układy niskiego ciśnienia. Dobrze widać to na poniższej animacji: 

 Pokazuje ona, jak układ wyżowy doprowadza zmiany prądu strumieniowego i przesunięcia wiru polarnego. Właśnie do takiej sytuacji doszło w styczniu nad Ameryką Północną. Osłabiony wir polarny rozdzieli się na dwa, a prąd strumieniowy został przesunięty na nietypowe szerokości - opisuje "New York Times". Masy ciepłego powietrza dostały się w pobliże bieguna, tymczasem zimne powietrze zostało "wypchnięte" na południe - nad Kanadę i Stany Zjednoczone.  29 stycznia temperatura w niektórych rejonach Arktyki była wyższa, niż w Stanach Zjednoczonych. Do podobnej sytuacji doszło w zeszłym roku. Pod koniec lutego na Biegunie Północnym temperatura wynosiła nieco  ponad 0 stopni Celsjusza. W tym samym momencie Warszawie było dużo zimniej - ok.  8 stopni na minusie. Ta sytuacja także była wywołana zakłóceniem prądu strumieniowego. 


Apokaliptyczne mrozy to efekt globalnego ocieplenia

Niektóre osoby starają się zaprzeczać temu, że nasz klimat się zmienia, a średnia temperatura na Ziemi wzrasta. Czasem argumentują, że skoro w danym okresie zrobiło się zimno - a szczególnie gdy odnotowano rekordowe mrozy - to oznacza, że zmiany klimatu nie są prawdziwe. Do takich osób należy prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump .

"Na pięknym Środkowym Zachodzie temperatura wiatru spada do minus 60 stopni [Fahrenheita - red.], najzimniej w historii. W najbliższych dniach oczekuje się, że będzie jeszcze chłodniej. Co do diabła dzieje się z globalnym ociepleniem? Proszę, wracaj szybko, potrzebujemy cię!" - napisał we wtorek Donald Trump.

 

Trump myli się w sposób dramatyczny... To, że w tym miesiącu w USA padły rekordy zimna, nie oznacza, że klimat się nie ociepla. Wiemy, że średnia temperatura Ziemi wzrosła już o ok. 1 stopnień Celsjusza od okresu przed rewolucją przemysłową. Trump w 2017 roku przekonywał, że skoro jest zimno, to nie ma zmian klimatu. Ale pomimo mrozów w USA 2017 rok był trzecim najgorętszym w historii pomiarów.

 

Co więcej, obecna fala mrozów w Ameryce Północnej jest integralnie związana ze zmianami klimatu i wzrostem średniej temperatury. Z badań wynika, że wraz ze zmianami klimatu zmienia się różnica temperatury między Arktyką a cieplejszymi strefami klimatycznymi. Zmniejsza się siła prądu strumieniowego, staje się on bardziej nieregularny. To pozwala na "wdzieranie się" arktycznego powietrza dużo dalej na południe. Zaburzenie prądu strumieniowego przyczynia się też do ekstremalnej pogody latem, w tym fal upałów. Zatem choć średnia temperatura planety rośnie, to okresowo może to wywoływać ekstremalne fale mrozów. Jednak statystycznie dni chłodniejszych będzie mniej, a tych ekstremalnie gorących - więcej. 


A to wszystko i tak początek tego, co czeka naszą planetę w najbliższych latach. Zachowujemy tutaj jednoznaczne stanowisko – dramatycznych konsekwencji związanych zanieczyszczeniem środowiska naturalnego nie da się powstrzymać, gdyż została przekroczona przez ludzkość „cienka, czerwona linia”, za którą nie ma już odwrotu. Nawet, gdyby w jednej sekundzie unieruchomić wszystkie samochody świata i elektrownie na węgiel nie powstrzyma to procesu, który już się zaczął. W tej sytuacji na wszelkie działania prewencyjne jest od dawna za późno. Ziemię czeka „zderzenie z rozpędzonym pociągiem” i konsekwencje będą dramatyczne dla całej populacji. Według naszej wiedzy uzyskanej ze źródeł – powiedzmy – „alternatywnych” dramat będzie związany z jednym słowem. Jest nim „woda”. A precyzyjnej z tym, że mimo zalewania całych obszarów kontynentów przez słone wody mórz i oceanów ludziom zacznie wkrótce brakować wody pitnej.

 

Przygotowujemy się do wykładu na temat tego, na jakim etapie jest Ziemia i co nas czeka w najbliższej przyszłości, który wygłosimy w Europie latem b.r.. Na razie wróciliśmy z operacji „Otwarte Niebo” w lesie Rendlesham w Wielkiej Brytanii. Na dłuższą relację przyjdzie jeszcze czas, a teraz musimy jak najszybciej nadrobić zaległości związane z korespondencją i prowadzonymi projektami.

Uprzedzaliśmy już wcześniej, że nasz objazd europejskich stolic związanych z projektem KONTAKT będzie miał tę konsekwencję, że nie będziemy w stanie prowadzić aktualizacji serwisu przynajmniej przez kilkanaście dni. Ale powoli „wracamy”, choć pełne ustawienie całej maszynerii do stanu „on-line” zajmie jeszcze ok tygodnia.

Komentarze: 9
Wyświetleń: 6749x | Ocen: 26

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pon, 4 luty 2019 10:50   
Autor: FN, źródło: FN, gazeta.pl   


Komentarze (9)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 23 maj 2019 09:47 | ocena: + 1

amalrich | Załogant

Czy przy okazji dyskusji nad ociepleniem klimatu ktoś się zastanawiał nad tym, czy zwłaszcza podziemne eksplozje jądrowe mogły mieć wpływ na zmianę konta nachylenia Ziemi i stąd przesunięcie stref klimatycznych?

Sob, 9 luty 2019 14:00 | ocena: + 2

Logic | Załogant

Scenariusz może być na przykład taki. Gwałtowne uwolnienie 50 Gigaton metanu z wiecznej zmarzliny, morze Łaptiewów- hydraty metanu, permafrost. Wiosną tego roku.
Spowoduje to nagły wzrost temperatur na półkuli północnej co spowoduje suszę i pożary lasów na skalę dotąd niespotykaną. Upały od Maja do Września 30-40 stopni. Co za tym idzie spowoduję to klęskę nieurodzaju oraz problemy z chłodzeniem bloków elektrowni. To miało już miejsce w 2015 - woda do chłodzenia jest pobierana z rzek gdzie jej temperatura była za wysoka. Teraz dochodzi jeszcze niski poziom rzek (Wisła w 2015 miła poziom 115 cm teraz ma 20 cm ?)
Najpierw graniczenie energii dla przemysłu potem coraz częstsze ograniczenia dla odbiorców indywidualnych a na końcu całkowite przerwanie dostaw energii.
Konieczność wprowadzenia stanu wyjątkowego zwłaszcza w miastach - racjonowanie wody i żywności. W najbardziej skrajnym przypadku dojdzie do załamania porządku społecznego i anarchii.

Pt, 8 luty 2019 07:54 | brak oceny

ludek | Załogant

Tylko, ze wasza interpretacja slow Trumpa wynika z blednego i tendencyjnego tlumaczenia jego tweeta.
on pisze:

Gdzie jest to slynne globalne ocieplenie kiedy go potrzebujemy. Przyjdz, potrzebujemy cie teraz...

Szkoda ze rozsiewacie dezinformacje. Czyli on ironizuje ze to fikcyjne ocieplenie jest tylko pretekstem merkel i eu do sciagania haraczy i ze to bujda

Wt, 5 luty 2019 00:32 | brak oceny

Czelsi | Załogant

Dziwnym trafem taki "przypadek" ma miejsce 3 czy 4 rok z rzędu? Nie uważacie że ta teoria "przypadku" trochę nie pasuje?

Pon, 4 luty 2019 16:42 | brak oceny

najsampierw | Załogant

Kiedyś byłem nawet trochę "zauroczony" politycznie Trampem. Od dłuższego czasu wiem, że jest to prowadzony za rączkę baran. Bez spójnej wizji i pomysłu na prowadzenie polityki. Jego działania przypominają bardziej zachowanie rozkapryszonego bachora z ADHD w sklepie z zabawkami i (co gorsza) fajerwerkami.

Pon, 4 luty 2019 14:52 | ocena: + 2

magdakowalska48 | Załogant

"związanych zanieczyszczeniem środowiska naturalnego nie da się powstrzymać, gdyż została przekroczona przez ludzkość „cienka, czerwona linia”, za którą nie ma już odwrotu. Nawet, gdyby w jednej sekundzie unieruchomić wszystkie samochody świata i elektrownie na węgiel nie powstrzyma to procesu, który już się zaczął." jakie zanieczyszczenie skoro ochlodzenie i ocieplenie to zjawiska cykliczne?

Rozwiń odpowiedzi (3)

Pon, 4 luty 2019 20:01 | ocena: + 2

sedarpl | Załogant

@magdakowalska48, Ale nie o takiej (silnej) aplitudzie. Zanieczyszczenia - to nie jest proces naturalny. Ocieplanie i ochładzanie - tak.

Pon, 4 luty 2019 21:01 | ocena: + 2

bart4 | Załogant

@magdakowalska48, Poprzednie "zjawiska cykliczne" spowodowały m.in. kolejne `Wielkie Wymierania` gatunków. Dlatego: Ziemia przetrwa, życie też. Człowiek może, ale cywilizacja jaką znamy na pewno nie.

Wt, 5 luty 2019 01:33 | ocena: + 1

kamaz26 | Załogant

@magdakowalska48, Najwidoczniej ktoś ustalił ile i kiedy ma wynosić średnia wartość temperatur na ziemi i klimat nie ma nic do gadania.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Rosyjscy blogerzy zajmujący się wojskowością mają być zszokowani stratami, jakie Rosjanie ponieśli podczas próby forsowania Dońca - twierdzi amerykański Instytut Studiów nad Wojną. Jak czytamy w analizie, 'próba przeprawy przez rzekę wykazała oszałamiający brak zmysłu taktycznego'.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

RODZINA WAWRZONKÓW O EMILCINIE

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.