Dziś jest:
Niedziela, 21 lipca 2019

Nikt nie potyka się o góry. Możesz się potknąć jedynie o mały kamyk. Jednak kiedy wyminiesz wszystkie kamyki na twojej drodze, przekonasz się, że przekroczyłaś górę.
/Konfucjusz/

Komentarze: 4
Wyświetleń: 4504x | Ocen: 16

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 15 kwi 2019 11:30   
Autor: FN, źródło: FN   

UFO WYKRYTE PRZEZ WOJSKOWY RADAR – GIGANTYCZNY OBIEKT POJAWIŁ SIĘ NAD BAŁTYKIEM 3 KWIETNIA 2019

O całej historii dowiedzieliśmy się z e-maila, który napisał nasz czytelnik. Szybko okazało się , że nie jest to „zwykły zjadacz chleba”, ale żołnierz obsługujący stację radiolokacyjną na polskim wybrzeżu.

[...] Witam. Jestem żołnierzem Marynarki Wojennej. Pracuję na Punkcie Obserwacyjnym (radar). Powiem tak ... 3 kwietnia 2019 na radarze wykryłem anomalię. Obiekty pojawiły się i znikły

 

Natychmiast zadzwoniliśmy do autora relacji. Okazało się, że 3-ciego kwietnia 2019 doszło do jednej z najciekawszych obserwacji UFO nad polskim Bałtykiem. Wszystko zostało wychwycone przez dwa radary ustawione przez polskie wojska obrony wybrzeża nad Bałtykiem (ich lokalizacja jest tylko do wiad. FN).

Było między 2.00 a 4.00 w nocy, kiedy nagle na radarze pojawił się obiekt w kształcie trójkąta.

- Jeden obrót radaru trwa ok. 10 sekund. I ten obiekt podczas drugiego obrotu przesunął się w kierunku wschodnim i pokonał 12-13 kilometrów. W ciągu kolejnego obrotu zniknął! – relacjonuje świadek.

Żołnierz stanowczo wykluczył samoloty, drony czy ptaki. Obiekt miał kształt trójkąta lub były to trzy obiekty w formacji trójkąta. Wielkość obiektu była imponująca – według naszego informatora był tak duży jak… stadion! Jego bok to – jak mówił świadek – 2,5 „okrętu”. W pewnym momencie UFO pokonało kilkanaście kilometrów i stanęło w miejscu. Żołnierz nie wyklucza, że obiekt albo zanurzył się w Bałtyku, albo odleciał. Kiedy się pojawił, był w odległości kilku kilometrów od wybrzeża na wysokości do 2,5 tysiąca metrów nad taflą morza. Cała obserwacja trwała najwyżej trzydzieści sekund. Autor relacji bardzo szczerze o niej opowiedział. Okazało się, że UFO jest widywane na radarach wojskowych często, ale w ogóle nie powstają na ten temat raporty. O tym, że wszystko „przepada”, a wojsko w ogóle nie jest zainteresowane tą tematyką wiemy bardzo dobrze z kręgów związanych z polskimi siłami lotniczymi. Okazało się, że Polskiej Marynarce Wojennej jest tak samo.

Na naszą prośbę żołnierz sporządził orientacyjny rysunek pokazujący całą obserwację. Prezentujemy go poniżej.


 

10 kwietnia 2019 nagraliśmy rozmowę ze świadkiem. Na jego prośbę głos został całkowicie zmieniony, ale... i tak dostaliśmy dramatycznego e-maila z prośbą o natychmiastowe usunięcie materiału ze względu na lęk przed konsekwencjami i reakcją przełożonych. Tak kończy się przeważnie każda dokumentacja w temacie "UFO i wojsko".


Ale to nie wszystko – zgłaszają się do nas kolejni żołnierze gotowi przerwać „zmowę milczenia wokół UFO”. Poniżej relacja o rozmowie telefonicznej spisana przez naszą koleżankę z pokładu okrętu Nautilus.

Dzwonił [dane do wiad. FN]. W latach 1981-83 był w wojsku, w Malborku i służył przy radarach. To m.in. on był świadkiem poderwania pary myśliwców do obiektu nad Zatoką, który poźniej określono jako balon meteo. Według tego pana, obiekt poruszał się zdecydowanie zbyt szybko jak na balon.

Ale nie w tej sprawie dzwonił. Tak naprawdę miał dwie relacje do przekazania. Obie były w niewielkim odstępie czasowym od siebie i teraz nie wie, które było pierwsze.

Na początek UFO - wiosna 1984 r. Malbork. Stał na przystanku autobusowym razem z kilkoma osobami. Nad glową na wysokosci kilkkuset metrów (300- 400) były dwa obiekty. Jedno bardzo lśniące cygaro oraz klasyczny spodek. Powoli przemieszczały się w kierunku Gdanska. Wszystko bez dźwięku, a były blisko, bo pan widział je b.wyraźnie. Obserwacja trwała 5 - 10 minut. W tym czasie nie poderwano samolotów pary dyżurnej. Pan […] zwrócił na to uwagę, bo był kilka miesięcy po wyjściu z wojska i był przeszkolony właśnie w obsłudze radarów.

Obserwacja zakończyła się w sposób niekonwencjonalny. Najpierw wokół cygara pojawił się błysk i za chwilę cygaro zniknęło. Po chwili to samo stało się ze spodkiem, czyli wyraźny błysk, a później zniknięcie.

Przy okazji powiedział też o obserwacji kolegi, też z tego samego czasu. Na łące pod Malborkiem dwie osoby w czasie zbierania roślin usłyszały dźwięk, jakby wyroiły się pszczoły. Spojrzeli w górę, a tam spodek z oknami :-). Wielki. Spanikowali i uciekli.

No i przy okazji opowiedział o znanym przypadku UFO - czerwonej kuli, która zatrzymała na przejeździe pociąg i karetkę pogotowia. Znał tę historię, bo wtedy jego znajomy był komendantem w miasteczku.

[…]

 

Kilka tygodni temu pisaliśmy o sprawie UFO widzianego nad Chojnowem. Wtedy lokalna redakcja gazety i portalu Infoprzasnysz zwróciła się z oficjalnym zapytaniem do MON, czy w pobliżu były przeprowadzane loty samolotów wojskowych. Oto odpowiedź, którą kilka dni temu otrzymali:

Szanowna Pani Redaktor,

 W wymienionym rejonie i czasie nie odbywały się loty myśliwców Wojska Polskiego.

 Z wyrazami szacunku,

 Wydział Prasowy

Ministerstwo Obrony Narodowej

tel.+48 261 840 230

 

/od autorki informacji/

Dopytałam jeszcze w e-mailu czy wobec tego nie wiedzą, co to mogło być. Tym razem oddzwonili (mam nagranie). Odpowiedziano mi, że oni się takimi sprawami nie zajmują. "Temu muszą się przyjrzeć ludzie, którzy znają się na zjawiskach... wszelakich. Proszę porozmawiać z astronomem, astrofizykiem, bo to nie jest gestia MON. Sprawdzone było dokładnie wszystko, stąd ten wydłużony czas. Sprawdziliśmy wszystkie możliwe operacje, jakie mogły być w tamtym rejonie i przynieść taki, a nie inny efekt, ale naprawdę było tam "czysto" - powiedziano mi.

 Ps. Na marginesie, mieliśmy kolejne zgłoszenie o UFO. Do naszej redakcji zadzwonił przerażony młody mieszkaniec podprzasnyskiej wsi, informując, że dwukrotnie widział dużych rozmiarów świecący obiekt. Za drugim razem udało mu się zrobić zdjęcia z oddali. Pojechaliśmy natychmiast na miejsce, ale niczego nietypowego nie dostrzegliśmy. Chłopak polecił nam kontakt ze swoją matką, która również widziała to zjawisko. Kobieta odmówiła wypowiedzi dla mediów, jednak potwierdziła, że "coś widzieli". Nie pisałam na ten temat, ponieważ trudno ocenić wiarygodność tego doniesienia. Zdjęcia załączam do Waszej wyłącznej wiadomości jako ciekawostkę

/faktycznie zdjęcie jest bardzo ciekawe, ale zgodnie z prośbą autorki e-maila zachowujemy je dla własnej wiadomości/

 

Uwaga wszyscy internauci, którzy pytają nas o kolejny LIVESTREAM FN o projekcie KONTAKT. Będzie on miał tytuł „TAJEMNICA MAPY” i gwarantujemy, że pokaże coś, co zaskoczyło także osoby tworzące zespół projektu KONTAKT w ramach FN.

I ważna uwaga: na końcu publikacji DŹWIĘK WYDAWANY PRZEZ UFO – FRAGMENT ANALIZY Z PROJEKTU KONTAKT został dodany bardzo ważny wywiad przeprowadzony na pokładzie okrętu Nautilus w sprawie projektu KONTAKT. Polecamy gorąco jego uważne przeczytanie! Datę LIVESTREAM podamy wtedy, kiedy zostanie ona uzgodniona z „mostkiem kapitańskim okrętu Nautilus”! ;)

Link do nowego tekstu o projekcie KONTAKT poniżej:

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3707,dzwiek-wydawany-przez-ufo--fragment-analizy-z-projektu-kontakt.html

 

Komentarze: 4
Wyświetleń: 4504x | Ocen: 16

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 15 kwi 2019 11:30   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (4)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 16 kwi 2019 08:42 | ocena: + 3

najsampierw | Załogant

Nie rozumiem dlaczego dowództwo się "pruje". Przecież dla nich UFO to naiwne bajeczki, więc w czym problem?

Pon, 15 kwi 2019 15:01 | ocena: -1

tur77ek | Załogant

Takie incydenty trzeba zgłaszać przełożonym, jeżeli przełożony to zignoruje należy iść z tym wyżej. Jeżeli przełożeni lekceważą tego typu incydenty to znaczy że nie dorośli do swojej roli jak można lekceważyć niezidentyfikowane obiekty powinno być zgłoszenie i dyżurna para f-16 powinna natychmiast próbować przechwycić obiekt/y, rozumiem że w tym przypadku obiekt opuścił granicę państwa.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 15 kwi 2019 20:06 | ocena: + 3

Setif | Załogant

@tur77ek, Niestety... Jakbyś zgłosił takie coś to by cię wyśmiali i wysłali do cywila.

Pon, 15 kwi 2019 11:53 | ocena: + 2

Setif | Załogant

Prawda!!!!! Dziękuję

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Szanowna Redakcjo  [...] Kontaktuję się w sprawie planowanego na wrzesień streama. Z racji iż Ziemi zagraża asteroida, która ma spaść prawdopodobnie 9. września, może lepiej byłoby ustalić datę Livestream'a nieco wcześniej, bo nie wiadomo czy to nie będzie nasze ostatnie spotkanie z Fundacją? ;)  Pozdrawiam  [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:52 | UFO [...] Witam i pozdrawiam Zachodniopomorskie 18 lipca 2019 Godz.17:57 Dziś porobiłem trochę zdjęć nagrałem filmik oceńcie sami co na nich jest. /zapraszamy do działu RELACJE w serwisie www.emilcin.com/ ....

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 11 czerwca 2019 | Ludzie mnie pytają: A gdzie jest piekło? Z odpowiedzią na to pytanie nie mam najmniejszego problemu – ono jest schowane tuż za rogiem, w hospicjach i szpitalach, gdzie ludzie cierpią i szykują się do pożegnania z życiem doczesnym. Nigdy o tym świecie nie zapominam… choć jest to przecież tak proste, kiedy świeci słońce. Nazywam tych ludzi „podróżnikami na lotnisku w hali odlotów”. Wtedy tracą na znaczeniu...

czytaj dalej

FILM FN

Apollo 11 - Day 5 (Full Mission)

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.