Dziś jest:
Poniedziałek, 20 września 2021

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

Komentarze: 20
Wyświetleń: 12107x | Ocen: 18

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 20 kwi 2019 06:36   
Autor: FN, źródło: FN   

1,5 GODZINY PRZED ROZPOCZĘCIEM POŻARU KATEDRY NOTRE DAME NA SAMYM SZCZYCIE BYŁA DZIWNA POSTAĆ

15 kwietnia 2019 doszło do wydarzenia, które na trwałe zapisało się w historii świata i Europy. Po wybuchu pożaru katedry Notre Dame informowano, że doszło do niego najprawdopodobniej w trakcie prowadzonych w świątyni prac renowacyjnych.

Pożar początkowo objął iglicę i dach nawy poprzecznej, a następnie rozszerzył się na cały dach świątyni. Iglica zawaliła się i spłonęła. Do północy pożar udało się opanować na tyle, że strażacy podali, że struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone.

Pożar Notre Dame ma wiele pytań bez odpowiedzi, w tym jedno podstawowe – jaka była przyczyna pożaru? W czwartek anonimowy przedstawiciel francuskiej policji przedstawił prawdopodobną przyczynę pożaru katedry.

 

Francuscy śledczy uważają, że przyczyna pożaru paryskiej katedry Notre Dame to prawdopodobnie zwarcie elektryczne - powiedział w czwartek chcący zachować anonimowość przedstawiciel francuskiej policji, cytowany przez Associated Press. Rozmówca agencji dodał, że na razie śledczy ze względów bezpieczeństwa nie pozwolili na rozpoczęcie prac w katedrze i przeszukiwanie gruzu.


Tuż po tym, jak zakończył się pożar katedry Notre Dame zaczęto analizować wszystkie zapisy kamer miejskich Paryża, które są skierowane na katedrę Notre Dame. W ten sposób znaleziono zadziwiający fragment zapisu jednej z kamer, na którym widać postać z jasną czapeczką na głowie, która przechadza się na samym szczycie katedry (dokładnie tam, gdzie 1,5 godziny później wybuchł pożar).

Na nagraniu zarejestrowanym przez kamerę na wieży Montparnasse w Paryżu widać wyraźnie tajemniczą postać, która znajdowała się w rejonie iglicy Notre Dame. Ale to nie wszystko – internauci zauważyli, że w pewnym momencie pojawiają się jakieś dziwne… błyski światła! Nagranie zostało zarejestrowane półtorej godziny przed wybuchem pożaru. Z informacji francuskich mediów wynika, że w tym czasie na dachu Notre Dame nie pracowała ekipa remontowa od wielu godzin! Takie zeznania złożyli pod przysięgą w obecności śledczych.

Film z „tajemniczą postacią na zapisie wideo na 1,5 godziny przed wybuchem pożaru” pojawił się w mediach społecznościowych.

Oto zdjęcie z zapisu tej kamery na chwilę przed błyskiem:

Poniżej film pokazujący ten moment:

 

Jest jeszcze jeden film, ale nakręcony w trakcie pożaru.

 

Poniżej klatki pokazujące postać już w trakcie pożaru, ale znajdującą się o wiele niżej, niż na wcześniejszym filmie.
 

Przeczytaliśmy komentarze. Francuzi przedstawiają kilka hipotez. Pojawiły się podejrzenia, że albo jest to jeden z księży, który akurat tego dnia postanowił sobie zrobić „wycieczkę na samej górze katedry”, albo jest to ktoś z ekipy remontowej (ci jednak zapewniają, że nie były prowadzone prace o tej godzinie i nikogo tam nie było) lub jest to terrorysta, który podpalił katedrę.

 
 

Zespół projektu "OTWARTE NIEBO" zastosował do klatek z filmu drugiego (nagranego w trakcie pożaru) specjalne oprogramowanie wyostrzające, które normalnie stosowane jest do zdjęć UFO. Według naszych kolegów z projektu postać (na jednej z klatek filmu) odwraca się w stronę kamery

Efekty pracy naszego oprogramowania poniżej:


---------------- KERNEL ----------------
Kernel Size: 100 x 100 px
Kernel Metric: 47 % (indicates how sharp the input image. 100% - sharp, 0% - blurry)

----------- BLUR PARAMETERS ------------
Defect Type: Auto-detect Blur
Blur Size: 100 px
Aggressive Detection: No
Analyzing Region: Not selected (all image)

----------- POST PROCESSING ------------
Smoothness: 60 % (Medium)

 


 

Poniżej nasze pytanie skierowane do czytelników serwisu w ECHO-SONDZIE

NA 1,5 GODZINY PRZED WYBUCHEM POŻARU KATEDRY NORTRE DAME KAMERA MONITORINGU ZAREJESTROWAŁA OBECNOŚĆ KOGOŚ W MIEJSCU PÓŻNIEJSZEGO POJAWIENIA SIĘ OGNIA, A TAKŻE DZIWNY BŁYSK ŚWIATŁA. WEDŁUG OFICJALNYCH INFORMACJI NIKT O TEJ PORZE NIE PRZEBYWAŁ W TAMTYM MIEJSCU. KIM BYŁA POSTAĆ, KTÓRA PRZEBYWAŁA WTEDY NA DACHU NOTRE DAME?

 

Pracownikiem ekipy remontowej, który nie chce się przyznać, że jednak był w miejscu pożaru o tej godzinie

Księdzem katedry, który zrobił sobie ‘tajny spacer po najwyższej kondygnacji’

Terrorystą, który chwilę potem podpalił katedrę

Ta postać była duchem

Nie mam zdania na ten temat

 

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W NASZEJ ECHO-SONDZIE!

https://www.nautilus.org.pl/echosonda,525,na-15-godziny-przed-wybuchem-pozaru-katedry-nortre-dame-kamera.html

 

I jeszcze ciekawostka:

I, Pet Goat II" to krótki animowany film autorstwa kanadyjskiego reżysera Loisa Lefebvre'a. Obraz powstał w 2012 roku w kanadyjskim studiu Heliofant. Za animację odpowiada Nadine Lavoie, zaś niesamowitą muzykę stworzyli Tanuki Project (Gilles Roisan i Nady Marro). Całość trwa nieco ponad 7 minut.

Fabuła nawiązuje do Biblii i mitologii egipskiej a także fragmentów wydarzeń, które obejmują dziedziny historii, polityki, wojny, okultyzmu i duchowości. Całość rozgrywa się w apokaliptycznej scenerii. Wielu internautów traktuje "I, pet goat II" jako apel przeciwko sterowaniu naszym postępowaniem przez grupę ludzi, która trzyma władzę nad światem.

Tytuł animacji jest nawiązaniem do książki dla dzieci "The Pet Goat", utworu czytanego przez prezydenta Busha w Emma Booker School, w Sarasocie, podczas zamachów z 11 września. "I, pet goat II" od wielu lat niezmiennie wzbudza silne kontrowersje. Obraz pełny niemych wiadomości, tajemniczych symboli czy teorii spiskowych, skłania bowiem do chwili refleksji nad porządkiem świata.

W scenie o której mowa, widzimy postać Chrystusa. Za jego plecami, po lewej stronie, znajduje się katedra, która w pewnym momencie zaczyna się walić. Nie jest to przypadkowy kościół, który tylko przypomina budowlę z Paryża. Kilka sekund wcześniej pokazany jest gargulec, który tuż po dzwonniku i dwóch charakterystycznych wieżach jest najbardziej kojarzonym elementem budowli.  
Co ciekawe w oczach Chrystusa odbijają się płomienie, dokładnie tak samo jak w oczach strażaków gaszących obiekt i ludzi obserwujących pożar.


 

CZY KRZYSZTOF JACKOWSKI PRZEWIDZIAŁ POŻAR NOTRE DAME?


W swojej wizji )koniec marca) jasnowidz Krzysztof Jackowski mówił tak: – To co w Paryżu się dzieje to jest coś na co trzeba bardzo mocno zwracać uwagę. Dwa lata temu powiedziałem: – „Widzę rewolucję w Paryżu”.

– Nie będzie spokojnie w Europie! Nie lubię robić wizji przyszłościowych, ale wkraczamy w okres bardzo niebezpieczny dla Europy – dodawał Jackowski. Jasnowidz mówił też o „wielkim wybuchu” i ogniu w okolicach jakiegoś kościoła.

– Kojarzy mi się duża ciężarówka, może nie TIR, ale duża ciężarówka. Wielka eksplozja. Pozamykane ulice dookoła. Wielka panika. To może się wydarzyć na święto czegoś – mówił Jackowski.

– W danym kraju będzie święto czegoś, uroczystość, święto jakieś… I wielka strzelanina pod kościołem… ale to później. To są dwie odrębne rzeczy. Pod kościołem, blisko kościoła… – dodawał znany jasnowidz.

Pamiętajcie te dwie rzeczy, które powiedziałem: ciężarówka, wybuch i strzały pod kościołem. Jeżeli tak będzie, to pamiętajcie, że po tym zacznie się w jakimś państwie wielka jatka. Nie wiem w jakim kraju – mówił Jackowski podczas wizji na żywo.

Jackowski podkreślał, że elementy jego wizji mają się spełniać na przestrzeni pewnego czasu. Najciekawsze są jednak kolejne słowa z wizji jasnowidza Jackowskiego, kiedy ten próbował usystematyzować to co zobaczył, poczuł, czy co on konkretnie robił.

– Czyli tak: samochód ciężarowy, ale nie TIR, wielki wybuch; potem strzelanina przy kościele albo przy jakimś zabytkowym budynku; i potem wybuch wielkiej instalacji gazowej lub to będzie z koleją miało coś wspólnego. I gaz. Kolej też przewozi gaz. Instalacja gazowa to będzie trzeci – mówił Jackowski.

Komentarze: 20
Wyświetleń: 12107x | Ocen: 18

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 20 kwi 2019 06:36   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (20)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Wt, 23 kwi 2019 19:33 | brak oceny

c0x1988 | Załogant

Dodać do tego ze antychryst będzie popularny itp. pytanie czy chodzi o Ukrainę czy USA i mamy Armagedon !! PD

Pon, 22 kwi 2019 17:48 | ocena: + 1

Natenczas_Wojski | Załogant

"Ziemia trzęsie się w Mortarze,

Wyspa św. Jerzego na wpół zanurzona,

Pokój zamroczony, powstanie wojna,

Na Wielkanoc w świątyni otworzone przepaście".

Excusez moi, że pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji, która rozgorzała pod poprzednim artykułem. Tam ona już dogasła jak pożar w Notre Dame, tutaj jest wciąż żywa, więc doklejam jeszcze mały appendix dla uzupełnienia...

Sprawa proroctwa zdaje się powoli wyjaśniać, dla mnie dziś jest już czytelna. Trzęsieniem ziemi zagrożona jest oczywiście MORTARA, w prowincji Pawia we włoskiej Lombardii, niedaleko Mediolanu. Trzęsienia zdarzają się nieraz na Nizinie Padańskiej i to bardzo silne - ostatnio chyba w 2012 roku. Może więc do niego dojść znowu za niedługi czas.

WYSPA św. JERZEGO. Nie chodzi tu moim zdaniem o żadną z bocznych kaplic w Katedrze, (ani też o wyspę na Sekwanie) ale najdosłowniej oznacza rzeczoną wyspę, leżącą na Adriatyku u wybrzeży Czarnogóry. Należała kiedyś do Republiki Weneckiej w czasach potęgi tej ostatniej . Potem władali nią Francuzi. Na wysepce, ledwie tylko wystającej ponad lustro wody, znajduje się wiekowy klasztor Benedyktynów z kościółkiem i cmentarzem. Zanurzenie wyspy do połowy nie wymagałoby nadzwyczajnych okoliczności. Wystarczyłby przybór wody rzędu 2 - 3 metrów i to nawet nie w morzu, ale w samej (wcinającej się w ląd na kształt fiordu, Zatoce Kotorskiej. Jest to prawie zamknięte "jezioro" z wąskim ujściem. Taki przybór może być wynikiem lokalnego kataklizmu - nawet zwykłej, katastrofalnej powodzi...

Co do "przepaści w katedrze, otworzonych na Wielkanoc" to już pisałem. Można te przepaście obejrzeć na zdjęciach z drona, filmującego Katedrę po pożarze. Przez wypalony dach i skruszone przez szalejący ogień, łukowe sklepienie, zajrzeć można przez jego wyrwy w mroczne czeluście sięgające wiele dziesiątków metrów - do poziomu posadzki. Jak tylko przeczytałam słowo o przepaściach, od razu zobaczyłem przed oczami te ponure, dymiące studnie - akurat przed Wielkanocą!

Tak, że tylko oczekiwać teraz można zapowiedzianej sekwencji wydarzeń z towarzyszącą im konkluzją, że gdy "pokój zamroczony" (a jest! I to nawet w samej Francji) to następstwem, pewnie dość rychłym, będzie wojna.
Krzysztof Jackowski ostrzega, że to nie był zwykły pożar ale przygrywka do czegoś, czego sam bardzo się obawia...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 23 kwi 2019 07:05 | brak oceny

Natenczas_Wojski | Załogant

Owa Wyspa św. Jerzego, gdyby ktoś zechciał ją odnaleźć na mapach, nosi miejscową nazwę "Sveti Đorđe". Leży niemal na śródlądziu - w pewnym oddaleniu od morskiego wybrzeża. Nie należy jej bynajmniej mylić z Wyspą Króla Jerzego - znajdującą się w pobliżu Antarktydy. To taka moja uwaga w uzupełnieniu.
PS. Ten mój post jest dość luźno powiązany z powyższym artykułem, nawiązuje do poprzedniego tematu, dlatego nieco sumituję się na wstępie. Chciałem jednak być bliżej bieżącej dyskusji...

Pon, 22 kwi 2019 11:00 | ocena: + 3

agness1303 | Załogant

Jak dla mnie ta postac przypomina muzlumanina. Biała szata, broda...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 23 kwi 2019 07:24 | brak oceny

Natenczas_Wojski | Załogant

Dokładnie taki facio- http://s8.flog.pl/media/foto/7281806.jpg (?)...

Pon, 22 kwi 2019 08:51 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

Sercem Stanów Zjednoczonych były dwie wieże, Katedra we Francji jest sercem całego Narodu.. Pamiętajcie nie ma przypadków. Tak się toczy wojnę uderzając w najczulsze miejsce każdej społeczności. Nie trzeba strzelać by osiągnąć zamierzony cel. Tego nie unikniemy i nie jesteśmy przewidzieć co będzie kolejnym celem.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 30 paź 2019 23:04 | ocena: + 1

fenikste | Załogant

@Orion_1957, złe dusze oglądały pożar więc nie były sprawcami , albo był nim kompletny idiota i tak pewnie było :)

Nie, 21 kwi 2019 15:38 | ocena: + 1

lilka123 | Załogant

Interesujący jest fakt, że równocześnie z Notre Dame palił się meczet Al-Aksa. A w tzw. teoriach spiskowych mówi się głośno o tym,że Żydzi chcą postawić świątynię Salomona, tylko jest pewien problem. Otóż musi ona zostać zbudowana w miejscu gdzie obecnie stoi Al-Aksa.
I tak mi właśnie przyszło do głowy,że może paląca się katedra Notre Dame miała odwrócić uwagę od meczetu, który miał doszczętnie spłonąć, żeby Żydzi mogli sobie tą tak wyczekiwaną świątynię postawić. Miałaby ona być (bodajże) siedzibą Mesjasza(i nie chodzi tu o Jezusa).
Podobno jeden z głównych rabinów ogłosił już że wypełniły się wszystkie znaki, które miały poprzedzać narodziny Mesjasza,co by oznaczało (wg. rabina), że Tamten przyszedł już na świat.
Gdzieś jest też wzmianka że podobno, Żydzi mają pomylić Mesjasza z szatanem i czcić tego drugiego. Może trochę odleciałam, ale może nie :-)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 21 kwi 2019 16:16 | ocena: + 1

Kepos | Załogant

@lilka123,
Żydzi wybudują świątynię i wprowadzą do niej (mesjasza) Antychrysta, czyli wcielonego Lucyfera.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 22 kwi 2019 08:28 | ocena: + 1

lilka123 | Załogant

@Kepos, tak jak napisałeś ma to wyglądać wg. Illuminatów (Żydów na szczytach władzy),natomiast prości i pobożni oczekują prawdziwego Mesjasza.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 22 kwi 2019 10:33 | ocena: + 1

Kepos | Załogant

@lilka123, Prawdziwy Mesjasz był na Ziemi w osobie Jezusa z Nazaretu ( Bóg wcielony ).

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 22 kwi 2019 10:46 | brak oceny

lilka123 | Załogant

@Kepos, owszem ale według chrześcijan, natomiast Żydzi (większość) nie uznają Jezusa za Mesjasza. W judaizmie to nie Jezus jest oczekiwanym Mesjaszem.

Nie, 21 kwi 2019 11:18 | ocena: + 3

Vrill | Załogant

W ankietach brak mi jeszcze jednej opcji - mam własne zdanie (mogłaby zastąpić nie-wiem-komu-na-co potrzebną "nie mam zdania"). W tym przypadku stawiam na zbłąkanego turyste (może somobójce¿).
Co do przepowiedni - z całym szacunkiem do ludzi z darem jasnowidzenia - nie starajmy na siłę dopasowywać faktów do mało precyzyjnych słów, jaki w tym cel?

Nie, 21 kwi 2019 10:57 | brak oceny

Agnieszka | Załogant

W sumie nic tam nie widzę, ale jeżeli faktycznie ktoś tam jest, to mamy podpalenie...być może nieumyślne, ale podpalenie.

Nie, 21 kwi 2019 07:11 | ocena: + 1

Korben | Załogant

Póki co, to zamiast strzałów, są wybuchy... ale chyba nie ciężarówki, niemniej blisko. [ LINK: https://fakty.interia.pl/swiat/news-seria-eksplozji-na-sri-lance-celem-koscioly-i-hotele,nId,2949674 ] Chyba, że to co zobaczył Pan Jackowski ma jeszcze nastąpić...
P.S. A co do postaci z katedry, trzeba w końcu zrozumieć, że ludzie kłamią, nawet jak przysięgają na różne świętości, ale inną kwestią pozostaje także to, co dzieje się za światowymi kulisami.

Nie, 21 kwi 2019 05:49 | ocena: -1

lilka123 | Załogant

Oglądałam wczoraj program J. Zagórskiego właśnie o tajemniczej postaci, która pojawia się na 1,5 h przed pożarem. Pan Janusz w tej sprawie skontaktował sie z jasnowidzką (domyślam się że chodzio o p.Renatę ), która powiedziała, że widzi 2 osoby kręcące się,ale nie widzi tam celowgo podpalenia, ale też powiedziała, że może się mylić.

Ja tam mimo wszystko widzę araba z długą brodą.

Sob, 20 kwi 2019 17:27 | ocena: -4

karakan | Załogant

Robol coś tam spawał na dachu, a wy robicie sensację.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 28 kwi 2019 15:25 | brak oceny

de press | Załogant

@karakan, taa ...spawał właśnie sobie spokojnie dębowe belki ,jak sie jakimś cudem zajarała cała budowla.jak dla mnie podpalenie na rympał,jeszcze mu rusztowanie zbudowali,żeby ciapciak się nie zmeczył zbytnio kombinowaniem..jak podpalić,tylko czemu makaron z premierem byli tacy rozbawieni ,jak sobie poszli oglądać straty?? i to pytanie,dlaczego?

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

20 września: [...] Ostatnie dni to nieprawdopodobna historia Krzysztofa Jackowskiego zmagającego się z niewidzialnym bytem, który postanowił 'wyrównać rachunki' za sprawy przeszłości. Jasnowidz przez przypadek znalazł się w centrum wydarzeń, choć niczym nie zawinił i nie chciał mieć z tą historią nic wspólnego. Niestety ta opowieść z wielu powodów musi pozostać tylko do wiedzy kilku osób na pokładzie okrętu Nautilus- tak się czasami zdarza.[...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.