Dziś jest:
Niedziela, 15 grudnia 2019

"Życie poświęć dla prawdy." Juwenalis z Akwinum (60–127)

Komentarze: 10
Wyświetleń: 3198x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 4 maj 2019 08:27   
Autor: FN, źródło: FN   

CZY ROŚLINY ODBIERAJĄ NASZE MYŚLI?


Osoby czytające serwis FN wiedzą, jak wygląda nasza filozofia o otaczającym nas świecie. Uważamy, że każda istota żywa ma duszę podobną do naszej, ale słowo „żywa” powinno także dotyczyć roślin. Oczywiście ich dusza jest niewspółmiernie bardziej prosta niż na przykład dusza zwierząt nie wspominając o ludziach, ale one także mają swoje „odbicie” w świecie duchowym. Tak samo jak my – tak został stworzony ten świat. Rośliny jednak nie są na samym dole drabiny w rozwoju duchowym – znacznie niżej od nich są minerały (tak!). Co to wszystko oznacza? Wszystko czego dotknięcie wokół was ma odbicie w świecie duchowym. Człowiek tworząc przedmiot w pewien sposób równa się ze Stwórcą – także tworzy istotę w świecie ducha, która odpowiada danemu przedmiotowi. Jesteśmy niczym mała cząstka poruszająca się w nieskończonym oceanie żywych istot. Jesteśmy częścią tego oceanu. Na końcu drogi zrozumiemy, że tak naprawdę to my jesteśmy tym oceanem…

Ale powróćmy do roślin.

Ludzie mają opór przed traktowaniem roślin jako istot żywych. Dla nich bowiem żywe jest tylko to, co „próbuje uciec, kiedy próbuje się to coś złapać”. Ta prosta definicja pokazuje etap, na jakim jest ludzkość. Trapi naszą cywilizację straszna choroba zwana przez mistrzów duchowych niewiedzą. Piszemy o tym w najnowszym wpisie w naszej Szalupie Ratunkowej.

https://www.nautilus.org.pl/szalupa,200,najwieksza-choroba-ludzkosci-niewiedza.html


Mamy kilka niesłychanie ciekawych relacji od naszych czytelników, którzy z niedowierzaniem śledzili zachowania roślin w ich domach, kiedy na przykład ktoś z mieszkańców domu miał tragiczny wypadek. Mimo, że ta informacja nie dotarła do rodziny, to roślina już „o tym wiedziała” i w nocy takiego wypadku potrafiła stracić wszystkie liście. Ale są jeszcze ciekawsze przypadki.

Jedna z naszych czytelniczek opisała historię, kiedy tak trochę „dla zabawy” powiedziała do stojącej w jej pokoju rośliny rosnącej w doniczce, że musi się jej pozbyć, bo w pokoju „nie ma dla niej miejsca”. Następnie wyszła z domu i wróciła po kilku godzinach. Roślina w tym czasie zwiędła! /mamy zdjęcia tej niesłychanie ciekawej historii/


 

Ta publikacja została napisana przez zespół działający w ramach FN, który jest wokół projektu REGUŁY GRY. Poniżej przedstawiamy bardzo ciekawy materiał, który znajduje się w dokumentacji naszego projektu związanej właśnie ze światem roślin.

W jednej z amerykańskich szkół przeprowadzono eksperyment, który zaskoczył pomysłodawców tym, jak dziwnie zachowywała się roślina, wobec której różni ludzie cały czas mówili obraźliwe słowa. Eksperyment trwał 30 dni.

 

 Organizatorzy zasugerowali, aby uczniowie zajęli się dwoma identycznymi roślinami, jedna z nich powinna być obsypywana komplementami, a wobec drugiej rośliny powinno się wyrażać słowne obelgi obraźliwym językiem i wyśmiewać ją.
To niesłychany i bardzo prosty eksperyment - jeden z kwiatów szczęśliwie wzrastał dostając energię w postaci pozytywnych słów. Dzieci, które wzięły nad nim patronat nie szczędziły komplementów pod jego adresem, mówiąc jaki on jest piękny i wspaniały, i jak go kochają. Drugie dostawało tylko ukośne spojrzenia i obrazy. Wielu uczestników przed eksperymentem było przekonanych, że rośliny nie są wrażliwe na relacje międzyludzkie, że jest to nieodłączne tylko u zwierząt domowych i ludzi. Kiedy ogłoszono wyniki, wszyscy byli naprawdę zaskoczeni.

 

 

 

Roślina, wobec której kierowano negatywne myśli już po kilku dniach (!) zaczęła błyskawicznie więdnąć, choć była tak samo podlewana wodą jak taka sama roślina obok, którą użyto do eksperymentu.Komentarze: 10
Wyświetleń: 3198x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 4 maj 2019 08:27   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (10)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 6 maj 2019 10:29 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

Dziękuję za odpowiedź. Tak oczywiście to prawda, że rośliny lubią również muzykę o czym sam powinienem napisać lecz mi to umknęło. Kwiaty są jak ludzie jak zwierzęta też czują dobro od tych co się nimi zajmują. Nie przejmuję się ludźmi co myślą o tych ludziach bo my jesteśmy w porządku - to z nimi jest coś nie tak. Proszę pamiętać, że dobro jest wielkim skarbem w stosunku do ludzi, zwierząt czy też roślin. Za zło prędzej czy później trzeba zapłacić. Ja się cieszę że jestem dobrym człowiekiem i zawsze nim byłem. To jest piękne i każdemu tego życzę Pani również. Tyle mam spraw ciekawych do opisania że warto je śledzić. Pozdrawiam.

Nie, 5 maj 2019 19:15 | brak oceny

Orion_1957 | Załogant

Pamiętam jak w minionym okresie wjeżdżaliśmy z żoną na wczasy wówczas kwiatami opiekowała się moja mama. Nigdy nie zdarzyło się aby te kwiaty po naszym powrocie wyglądały na pielęgnowane mimo że podaliśmy dokładnie w jakie dni je podlewać i jaką ilość wody im z osobna dostarczyć.
Wyglądały jakby nie otrzymały kropli wody.Pierwszego dnia po naszym powrocie kwiaty wracały do normalnego stanu. Często z kwiatami rozmawiamy i są także głaskane po liściach. Myślę że to bardzo lubią a tym samym znają swoich domowników.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 6 maj 2019 07:53 | brak oceny

ABe11 | Załogant

@Orion_1957, Tak, kwiaty lubią "rozmawiać" z ludzmi. Lubią też muzykę. Niestety niewielu ludzi ma tego świadomość i tych, podobnych Tobie, mnie, traktują jak chorych psychicznie. Kiedyś wywiązała się rozmowa na ten temat wsród znajomych z pracy...Cóż, wolałam nie głosić swoich racji, bo nie chciałam skończyć jako dyżurna wariatka :-).

Nie, 5 maj 2019 15:49 | brak oceny

ABe11 | Załogant

Siła hejtu...

Nie, 5 maj 2019 08:47 | brak oceny

relatysta | Załogant

Czy możliwy jest idealny świat?
Taki np. bez bólu roślin, o zwierzętach nie wspomnę.
Cóż mamy czynić, ach cóż? Skończmy może z cierpieniem z Ziemią...

Sob, 4 maj 2019 14:15 | ocena: -2

Kepos | Załogant

Jak już pisałem wielokrotnie, rośliny ożywiane są przez duchów potępionych. Te duchy odczuwają ingerencję ludzi, zwierząt, w rośliny oraz czują aurę pogodową. Jak jest pożar lasu to wtedy jest wielka tragedia, bo duchy połączone z drzewami nie mają gdzie uciec. Bardzo przykry jest widok (duchowy) gnijących roślin.
Pamiętajmy - nie palmy świeżo ściętego drzewa, dopóki nie wyschnie, bo w nim jeszcze utrzymuje się życie.
Średniowieczne czarownice, które zabierały zbiory, musiały się jakoś kontaktować z duchami ożywiającymi roślinność i dając im coś w zamian (coś co uśmierza udrękę potępienia) powodowały,że na danym obszarze nie rosła wybrana roślinność.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 4 maj 2019 23:22 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@Kepos, XDDDDDDDD dobry dowciap koles. masz bujna wyobraznie

Sob, 4 maj 2019 13:34 | ocena: + 2

magdakowalska48 | Załogant

" powiedziała do stojącej w jej pokoju rośliny rosnącej w doniczce, że musi się jej pozbyć, bo w pokoju „nie ma dla niej miejsca”. Następnie wyszła z domu i wróciła po kilku godzinach. Roślina w tym czasie zwiędła! "

moja mama tez mnie nie chciala. przez to powiesilam sie na pępowinie w jej brzuchu, niestety odratowano mnie

Sob, 4 maj 2019 11:49 | ocena: + 1

boolean | Załogant

Najbardziej znany prekursor badań nad wpływem nastawienia świadomości na otoczenie był japoński naukowiec / badacz Masaru Emoto.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 4 maj 2019 13:36 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@boolean, rosliny maja w sobie wode a ona przewodzi energie tak wiec

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Ekipa FN ponownie na pokładzie okrętu Nautilus!

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 23:04 | Dnia 12.12.2019 (dzisiaj) W Starachowicach został zauważony obiekt przypominający swoim kształtem ufo .Obiekt poruszał się wolno w  dół. Na początku była widoczna tylko biała kula po czym zauważalne było na jej szczycie coś czarnego  . Wykonane zostały tylko 3 zdjęcia bo obiekt nagle zniknął za chmurami . Zdjęcie zostało wykonane w zbliżeniu X8 (telefonem xiaomi redmi note 7 potem jeszcze raz zbliżone )  Co ciekawe dnia 18.08.2019 W Starachowicach kilometr od lotniska został...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Środa, 2 października 2019 |  Jeden z moich znajomych powiedział, że czytając serwis Fundacji Nautilus wiele lat temu doznał czegoś, co nazwał ‘przebudzeniem’. To był jeden tekst, który zmienił całe jego życie, gdyż przed tym tekstem nie brał pod uwagę, że istnieje reinkarnacja, a po jego lekturze już był pewien, że wędrówka dusz jest prawdą.  Podobnie było z naszą drogą do filozofii Zen.

czytaj dalej

FILM FN

Symulacja zderzenia Ziemi z asteroidą

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.