Dziś jest:
Środa, 19 czerwca 2019

Myślę, że głównym celem życia jest poszukiwanie szczęścia. To oczywiste. Bez względu na to, czy jesteśmy wierzący, czy nie, czy wyznajemy taką, czy inną religię, wszyscy szukamy sposobu na polepszenie swego życia. Głównym motorem naszych działań jest więc dążenie do szczęścia…
Tenzin Gjaco, XIV Dalajlama – duchowy i polityczny przywódca narodu tybetańskiego

Komentarze: 8
Wyświetleń: 2812x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 6 cze 2019 11:08   
Autor: FN, źródło: FN   

MANIFESTACJE DUCHÓW W ŚWIECIE FIZYCZNYM – ONE MUSZĄ WZIĄĆ ENERGIĘ OD OSÓB ŻYJĄCYCH!

Pisaliśmy o fenomenie „pożyczania energii żyjących przez duchy” wiele razy wspominając postać słynnego przedwojennego medium Teofila Modrzejewskiego. Jako medium występował pod pseudonimem Franek Kluski, nigdy nie pobierając pieniędzy za eksperymenty ze swoim udziałem.


Kluski mówił, że jego zdolności medialne są prawdopodobnie dziedziczne, bowiem obdarzeni nimi mieli być również jego ojciec i wuj. Od najwcześniejszego dzieciństwa miał widzieć zjawy, rozmawiać ze zmarłymi, odwiedzały go też fantomy domowych zwierząt, z którymi jako dziecko lubił się bawić. W czasie spacerów po lesie widywał zjawy psów, kotów i wilków, które przywoływał i zabierał ze sobą, co potwierdzały dzieci bawiące się z nim. Miał też dar określania charakteru, rozwoju duchowego i nurtujących problemów ludzi na podstawie ich aury, odczytywał też myśli i listy w zamkniętych kopertach. Posiadał też zdolność wysyłania sobowtóra astralnego, materializowania się i dematerializowania na oczach widzów.


Miał dar przesuwania przedmiotów siłą umysłu. Pewnej nocy nie mógł usnąć, gdyż księżyc świecił w jego okno, zaczął usilnie myśleć o tym, by coś przesłoniło to światło. I wówczas ciężka szafa z książkami bez szelestu przesunęła się zasłaniając okno. Kiedy indziej uskarżał się na ból zęba – by trochę odpocząć, położył się na kanapie przykładając policzek do poduszki i zapadł w trans. Gdy zaniepokojona pani Modrzejewska weszła po jakimś czasie do pokoju, ze zdumieniem zobaczyła śpiącego spokojnie męża, zaś obok niego na nocnym stoliku leżał spróchniały, świeżo wyrwany, ząb.

Do jeszcze bardziej zdumiewających zdarzeń dochodziło w czasie seansów z jego udziałem. Franek Kluski unosił się w powietrze, przenosił najrozmaitsze przedmioty z oddalonych nawet miejsc, zapalał lampy elektryczne bez dotykania przycisku, nakręcał zegary w sąsiednich pokojach, a nawet pisał komunikaty z zaświatów na maszynie (nierzadko w obcych językach), nie dotykając klawiszy. Za jego sprawą zmarli własnym charakterem pisma przekazywali wiadomości dla uczestników seansu.

Kluski mówił, że zawsze wszelki kontakt z duchami połączony z manifestacją dla świadków musiał być poprzedzony wyraźną zgodą Kluskiego na „skorzystanie z jego energii”. Nie mógł tego robić zbyt często, gdyż duchy zmarłych pobierały z niego energię doprowadzając do ogólnego osłabienia – musiał potem wiele godzin dochodzić do siebie po takim seansie. Warto jeszcze wspomnieć o jednej bardzo ciekawej rzeczy.

 

Teofil Modrzejewski vel Franek Kluski słynął z materializacji. Otóż, za jego sprawą dochodziło do materializacji zjaw osób zmarłych, a niekiedy też żywych, które były w tym czasie nieprzytomne bądź pogrążone we śnie. Materializacje były możliwe dzięki energii medium, którą „pożyczał” dla ducha. Pewnego razu miała zmaterializować się nawet postać średniowiecznego lekarza, który badał puls uczestników seansu, kładł na nich ręce, stawiał diagnozę. Fantom sprawiał wrażenie człowieka żywego, o dłoniach ciepłych, oddychającego i mówiącego. Medium wydzielało też zapachy, m.in. zapach ozonu albo woń kwiatów róży, pomarańczy, ambry, mięty, drzewa sandałowego, aromatycznych ziół.

Franek Kluski

Z udziałem Modrzejewskiego dochodziło też do doświadczeń z parafinowymi foremkami, które polegały na tym, że zjawy zmarłych osób, na polecenie medium, zanurzały dłonie i stopy w naczyniu z ciekłą parafiną, następnie czekały aż ta zastygnie, po czym się dematerializowały. Pozostawały po nich odlewy kończyn, na których dostrzec można było nawet linie papilarne i drobne blizny.

Znane są również materializacje „pitekantropa” z lat 1919-1922, włochatej istoty przypominającej małpę. Z relacji świadków wynika, że istota była niezwykle silna, potrafiła z łatwością przesuwać po pokoju bibliotekę pełną książek, i mimo iż jej zachowanie świadczyło o niskiej inteligencji, nie było w nim nic złośliwego. Świadkami doświadczeń z udziałem Teofila Modrzejewskiego byli m.in. Tadeusz Boy-Żeleński, Camille Flammarion, Juliusz Potocki, a także Ksiądz Stefan Lubomirski i Stefan Ossowiecki.

Seans z Frankiem Kluskim

Relacje z seansów Franka Kluskiego spisał pułkownik Norbert Okołowicz w książce „Wspomnienia z seansów z medium Frankiem Kluskim”. Nie były wszak tylko efektywnymi bezużytecznymi pokazami. Wspomniany autor, będąc pod wrażeniem medium, stwierdził: „Trudno mi jest wyliczyć, ile osób skutkiem samego tylko uczestniczenia w seansach z nim odzyskało równowagę życiową, zachwianą ciężkimi przejściami. Ile ciężkich i brzemiennych łez zostało otartych w chwilach zetknięcia się z niezwykłym darem tego człowieka. Ile osób uwierzyło w wieczność ewolucji i w wieczność istnienia duszy ludzkiej. Ile wiary odzyskano!”

Teofil Modrzejewski zmarł 22 I 1943 w Warszawie na gruźlicę i pochowany został na cmentarzu Powązkowskim.

 

 

Najsłynniejszy polski jasnowidz Krzysztof Jackowski od pewnego czasu prowadzi wideo-blog w internecie w sieci youtube.com. Czasami odcinki są naprawdę niezwykle ciekawe ze względu na szczegóły związane z jasnowidzeniem, które podaje Krzysztof Jackowski. Tak było w przypadku ostatniego odcinka z tej serii pt. ”Jak poczuć zmarłą, bliską tobie osobę? Jak to możliwe?” z 4 czerwca 2019.

Jasnowidz co prawda kilka razy zastrzega, że ten odcinek „jest trochę nudny”, ale jest dokładnie odwrotnie – mówi w nim nieprawdopodobnie ciekawe rzeczy dotyczące kontaktu z duchami. Przede wszystkim ujawnia coś, o czym my wiemy od dawna – duchy potrzebują do manifestacji i kontaktu z ludźmi „ich energii”, a nawet wyraźnego pozwolenia na skorzystanie z własnej energii.

Odcinek wideo-bloga K. Jackowskiego, w którym mówi o tej niezwykłej sprawie związanej z kontaktem z duchami, jest poniżej:

 

Komentarze: 8
Wyświetleń: 2812x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 6 cze 2019 11:08   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (8)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 7 cze 2019 21:02 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

Do jednego "załoganta" utwierdzasz mnie tylko w jednym, co powiedział kiedyś Albert Einstein - "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej". Moja skromna rada Człowieku znajdź inny portal, gdzie będziesz mógł się "spełnić", do woli pajacować itp... może coś w stylu "Pudelek", albo "Życie na gorąco" ...no i Pamiętaj jeszcze jedno; nigdy nie jest na za późno, żeby się zmieniać....

Pt, 7 cze 2019 09:51 | ocena: + 1

Klara72 | Załogant

Dla zainteresowanych książką Okołowicza: "„Wspomnienia z seansów z medium Frankiem Kluskim” - jest ona dostępna w wersji cyfrowej w Kujawsko-Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej:
http://kpbc.umk.pl/dlibra/docmetadata?id=81541&from=pubindex&dirids=67&lp=70

Pt, 7 cze 2019 01:01 | brak oceny

HARAKIRI | Załogant

Najlepsze życzenia imieninowe dla Pana Kapitana !

Czw, 6 cze 2019 16:35 | ocena: -5

Kepos | Załogant

To ja byłem świadkiem takich pokazów spirytystycznych.Przedmiotami poruszały czarty (na polecenie osoby prowadzącej), a ludzie unosili się w powietrzu wtedy kiedy duchy potępione mające imiona przebywały w ich aurach. Dla ducha potępionego marzeniem jest przebywać w aurze upatrzonego sobie człowieka. Kiedy w kilku ludziach wtajemniczonych widziałem duchów potępionych, myślałem, że będą mi robić krzywdę, a oni zaczęli jeść posiłki przygotowane wcześniej przez ludzi, aż im się uszy trzęsły.
Duchy będąc poza ciałem - oddychają, słyszałem jak dyszał jeden z Aniołów, trafiony skrzykiem przez ducha potępionego, który posiadał imię, a mnie użył jako żywej tarczy.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 12 cze 2019 15:43 | brak oceny

Natenczas_Wojski | Załogant

@Kepos, idź ty do czarta i ludzi nie strasz tymi duchami potępionymi. Jak ty tych potępieńców wszędzie widzisz... Normalne to to nie jest. Może sam jakiejś pomocy potrzebujesz, od przyjaznych bytów, nie uważasz?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 13 cze 2019 13:02 | ocena: -1

Kepos | Załogant

@Natenczas_Wojski, Ja nie straszę, ja przestrzegam. Wcześniej nie wierzyłem w takie rzeczy, już przed maturą byłem namierzony. Wszystko byłoby w porządku gdybym przystąpił do tych ludzi, którzy wysługują się szatanowi. Na własne oczy widziałem sceny rodem ze Średniowiecza, wtedy zrozumiałem po co była potrzebna Święta Inkwizycja. Odmówiłem przystąpienia do tego gremium, ludzie ci w obawie przed tym, że ich wydam zrobili mi pranie mózgu i zadawali straszne cierpienia ze śmiercią kliniczną włącznie po uderzeniu siekierą w czoło. Pamięć tego co zaszło wróciła mi po pewnym czasie.

Czw, 6 cze 2019 13:57 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

a to duchy nie sa energia? a czym sa? materia? jak energia moze pobierac energie?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 6 cze 2019 16:47 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

@magdakowalska48, Oj Magda, Magda podstawy istnienia Wszechświata to właśnie to, że Energia jest równoważna z materią i odwrotnie ...chyba każdy zna ten wzór E=MC2 . Ps. Zrób sobie takie eksperyment w głowie lub w domu..w jednym pokoju umieść grzejnik i zamknij pokój. Podgrzej sobie o 10 stopni temperaturę powietrza w pokoju z grzejnikiem. Po nagrzaniu pokoju otwórz drzwi i zobaczysz, że wzrosła temp w korytarzu a po chwili spadła w pokoju z grzejnikiem.....więc można powiedzieć, że "korytarz" pobrał energię z "pokoju"..... Myślę, że starałem się jak najprościej odpowiedzieć na Twoje pytanie nie wchodząc w szczegóły fizyczne.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Jasnowidz Krzysztof Jackowski o zabójstwie małej Kristiny [...] - W mojej opinii kara śmierci jest karą nieludzką. Nie jest to dobre rozwiązanie. Zabójca żyje z myślą, że zabił i jego sumienie prędzej czy później powoduje cierpienie. Ale kara śmierci niczego nie rozwiązuje - powiedział w rozmowie z SE.pl słynny jasnowidz. Jak dodał, osoby osadzone w zakładach karnych powinny pracować. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 13 cze 2019 19:00 | Witam , wczoraj z rodzina zauwazylismy na niebie chmure(ze strony wschodniej) ktora robiła sie czerwona w czasie gdy słonce juz zaszło a ksiezyc(ze strony zachodniej) był zasłoniety kompletnie przez chmury. W ktorych pojawiły sie cienie pieciu(czerwonych) duzych punktow swiateł ktore krazyly dookoła, były naprawde piekne tak sie zapatrzyłem ze zapomniałem o nagraniu, nastepnie znikneły i pojawiły sie swiatła ktore juz nagrałem.Zona z dziecmi widziały ze w strudze swiatła cos jakby było wciagane...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 11 czerwca 2019 | Ludzie mnie pytają: A gdzie jest piekło? Z odpowiedzią na to pytanie nie mam najmniejszego problemu – ono jest schowane tuż za rogiem, w hospicjach i szpitalach, gdzie ludzie cierpią i szykują się do pożegnania z życiem doczesnym. Nigdy o tym świecie nie zapominam… choć jest to przecież tak proste, kiedy świeci słońce. Nazywam tych ludzi „podróżnikami na lotnisku w hali odlotów”. Wtedy tracą na znaczeniu...

czytaj dalej

FILM FN

MANIPULACJA ŚWIATŁEM PRZEZ UFO - materiał z archiwum Wideo FN

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.