Dziś jest:
Niedziela, 20 października 2019

Jedynie ludzie aktywni oraz ich zmysł walki i bezwzględność pchają życie do przodu, ale tylko ludzie bierni, ich cierpliwość i dobroć podtrzymują je i sprawiają, że jest możliwe i do zniesienia.
/Ivo Andrić/

Komentarze: 3
Wyświetleń: 3826x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 16 cze 2019 07:37   
Autor: FN, źródło: FN   

ZAGADKOWY OBIEKT PRZELATUJĄCY OBOK SAMOLOTU JAK-52 TUŻ PRZED KATASTROFĄ W PŁOCKU

Ta tragedia trafiła w sobotę 15 czerwca 2019 do wszystkich serwisów informacyjnych. Pilot samolotu JAK-52 wykonywał tzw. wiązankę akrobacyjną. Podczas korkociągu i gwałtownego obniżania nie udało mu się wyprowadzić maszyny z tej figury. Jak-52 po wykonaniu kilku obrotów wokół własnej osi zamiast wyjść do lotu poziomego z dużym impetem uderzył w wodę – pilot zginął na miejscu.

Zdaniem ekspertów lotniczych pilot podjął w ostatniej chwili próbę wyjścia z korkociągu, jednak stało się to zbyt późno.


Jedna z naszych czytelniczek zauważyła dość osobliwą rzecz na filmie pokazującym moment katastrofy. Oto email, który dostaliśmy wczoraj tuż po tym, jak w sieci pojawiły się filmy pokazujące ten wypadek.

From: […]

Sent: Saturday, June 15, 2019 3:49 PM

To: FN

Subject:

 

hej , dzis w  Płocku zdarzył się wypadek i zginął pilot..obejrzyjcie film po lewej stronie od dołu do góry leci jakiś czarny obiekt..

 Pozdro!

[…]

Faktycznie nasza czytelniczka ma rację – obok samolotu przelatuje dosłownie na sekundy przed katastrofą czarny punkt – leci z ogromną prędkością, ale bardzo dobrze widać go na kolejnych klatkach filmu.

 

Poniżej film pokazujący upadek samolotu do rzeki w Płocku, na którym widać dziwny obiekt.

-----Original Message-----
From: [...]
Sent: Thursday, June 20, 2019 12:20 AM
To: Fundacja Nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Trzy nowe tematy

"BLISKIE SPOTKANIA Z UFO – ŚLADY W URZĄDZENIACH GPS, SNY I MANIPULACJA ŚWIATŁEM"

Mam małą satysfakcję, napisałem do Pana nie tak dawno, że skoro Oni bywają omylni, to jakieś pocieszenie dla nas;) No i proszę, nie zauważyli, że nasza technologia poszła do przodu i smartfony zapisują pozycję z GPS. Brawo Ziemianie!
A przy okazji. Załamany strumień światła - czytałem o takich sytuacjach w latach 50-tych w USA.
W tym punkcie jeszcze jedna myśl. Czy Pana nie zastanawia jakaś niezdarność Ich prób kontaktu, jeśli to są takie próby. Przecież filmy, które zarejestrował aparat pana Mariusza (Projekt Kontakt), są po prostu kiepskie. Obiekt nie jest stabilny, widać go głównie z jednej strony. A przecież potrafili "zmusić" telewizor do emisji filmu z Ich źródła, potrafili zmusić dziecko do bezwiednego operowania aparatem i mówienia. Tu proszę zwrócić uwagę, że nie wyszło Im z ojcem dziecka, on tylko zrobił zdjęcia, czegoś czego nie widział. Dziecko było podatniejsze. A więc mimo możliwości takiego oddziaływania na umysł, oddziaływanie na aparat fotograficzny było już trochę niezdarne. Bo raczej jestem pewien, że tego Obiektu za oknem nie było, on został wpisany w pamięć aparatu.

3. Katastrofa w Płocku. Jest w Państwa archiwum mój film z poprzedniej katastrofy w Płocku, w roku 2011, kiedy zginął Marek Szufa w samolocie Christen Eagle II. Widać na nim coś, co leci z dołu i przelatuje obok lub przez samolot pana Marka i leci dalej w górę. Teraz zrobiłem zrzuty z tego filmu, lekko podbiłem cienie i załączam.
Ale to nie koniec. Proszę przypomnieć sobie przynajmniej dwa wypadki lotni (a może też motolotni), które Państwo opisywali w portalu. Tam też zauważono "coś" podłużnego przylatującego z dołu i nagle siła nośna lotni gdzieś uciekała. Przypomnę jeszcze katastrofę Su27 na pokazach lotniczych w Kijowie w 2002r. Zginęło wtedy ok. 70 osób. Mam film, niestety słabej jakości, nie widać szczegółów, lecz pamiętam, że były zdjęcia na których było widać podłużny cień skierowany w stronę samolotu, kilkanaście sekund przed katastrofą. Su27 też stracił wtedy siłę nośną, fakt, że był bardzo nisko. Były nawet komentarze, że tym cieniem była rakieta ziemia-powietrze. Ale oczywiście żadnej rakiety nie było.
I jeszcze Radom 2009, katastrofa białoruskiego Su27. Z filmu znalezionego w sieci zrobiłem trzy zrzuty. Proszę obejrzeć, tu brakuje ok. 50s do katastrofy.
Myślę, że te podłużne cienie lub inne obiekty widoczne przed katastrofami lotniczymi to bardzo ciekawe zagadnienie i wymaga ono gruntownych badań, tylko kto ma je zrealizować?


Pozdrawiam Pana i całą Fundację
[...]

 

 Wróciliśmy z Festiwalu Wibracje w podwarszawskich Białobrzegach, gdzie mieliśmy nawet drobny udział – krótki wykład o UFO. Pogoda nie tylko dopisała, ale nawet „przebiła poprzeczkę” – było tak gorąco, że naprawdę trudno było, ale… to mały drobiazg. Nie ma wątpliwości – potęga miejsca i terenu idealnego na tego typu imprezy zrobiła wrażenie na wszystkich. Na koniec wielkie podziękowania dla tych, którzy uczestniczyli w naszym wykładzie oficjalnym, a także „nocnej rozmowie na przystani i nie tylko” – pozdrawiamy wszystkich serdecznie i bardzo dziękujemy.

Poniżej kilka zdjęć z „Wibracji 2019”.


Komentarze: 3
Wyświetleń: 3826x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 16 cze 2019 07:37   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (3)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 18 cze 2019 21:43 | brak oceny

Raziel | Załogant

Nie wiem czy to ważne, ale albo tam jest jeden obiekt albo dwa. Najpierw przelatuje z dołu do góry w 0:01 filmu a później z lewego środka do góry po skosie w 0:08 filmu. Czy to ten sam obiekt?

Pon, 17 cze 2019 16:45 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

Witam Wszystkich Załogantów! Czytając powyższy artykuł przyszło mi do głowy to, że pojawienie się w tak bliskiej odległości obiektu UFO, mogło zakłócić aparaturę elektroniczną samolotu. Czytając doniesienia o obiektach UFO zbliżających się "zbytnio" do samochodów lub wiszących nad infrastrukturą techniczną naszej cywilizacji np. elektrownie czy to bazy wojskowe, często wywołują One zachwianie równowagi (fluktuacje) pola magnetycznego powodujące zatrzymanie się samochodów lub odmienne wskazania przyrządów pomiarowych. Przykładem mogą być ZDANY, gdzie zatrzymały się mimowolnie dwa samochody jadące drogą a nad pojawiającymi się elektrowniami w Stanach Zjednoczonych odnotowano nagły spadek mocy wyprodukowanej energii elektrycznej. Idąc dalej myślę, że tak gigantyczne pole magnetyczne może wpływać jeszcze na czasoprzestrzeń (eksperyment Filadelfia) co także wpływa na ruch obiektów, które znajdują się dostatecznie blisko tak "zagiętej" przestrzeni. Ktoś powie, ale przecież często widuje się zwykły samolot lub odrzutowy (sam zrobiłem niejedno takie zdjęcie) gdzie w "pobliżu" przelatuje obiekt UFO i nic złego się nie dzieje, to myślę, że wtedy samolot, który leci prosto nie wykonując żadnych skomplikowanych manewrów, swoim prostoliniowym pędem jest w stanie utrzymać kurs przez te kilkaset metrów, nawet jakby doszło do zachwiania działań aparatury pokładowej, która ma przecież także swoją "bezwładność" pomiarową. I na koniec jeszcze dodam, że jeśli moja hipoteza okazałaby się słuszna, to jestem przekonany, że było to działanie ze strony UFO czysto przypadkowe nie poparte jakąś tam agresją w stronę ludzi, którzy ponieśli śmierć w tej katastrofie lub skierowane przeciwko całej naszej prymitywnej cywilizacji.

Pon, 17 cze 2019 08:19 | brak oceny

zmylna | Załogant

Co do wypadku lotniczego i tajemniczego obiektu to pamiętam, że kilka lat temu również był wypadek podczas takiej imprezy. Zginał tam chyba polski pilot. Co ciekawe zdaje się, że przy tamtej sytuacji również widziany był "tajemniczy obiekt". Wyglądało to dokładnie tak samo. Być może macie w archiwach jeszcze tą sprawę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

W sobotę 19 października spotkanie FN w sprawie nowych wiadomości w projekcie KONTAKT. Wkrótce więcej o naszych decyzjach.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 18 paź 2019 09:03 | [KONTAKT] Witam. Przed chwilą nad moją głową przeleciał obiekt (jasny płaski Kształt) ciągnąc za sobą snop iskier. Kształtem przypominał spadający płonący samlolot pasażerski. Obiekt wydawał głośny dzwięk przypominajacy syczenie. Musial byc bardzo wyrazny bo biegałem ze słuchawkami z wlaczona redukcją szumow i muzyką. Obiekt poruszał sie poziomo w strone poludniowo-wschodniego nieba. Predkosc oniektu to ok. 300-500km/h. Wydaje sie ze obserwacja byla na malej wysokosci bo widzialem wyrazne iskry...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 2 października 2019 |  Jeden z moich znajomych powiedział, że czytając serwis Fundacji Nautilus wiele lat temu doznał czegoś, co nazwał ‘przebudzeniem’. To był jeden tekst, który zmienił całe jego życie, gdyż przed tym tekstem nie brał pod uwagę, że istnieje reinkarnacja, a po jego lekturze już był pewien, że wędrówka dusz jest prawdą.  Podobnie było z naszą drogą do filozofii Zen.

czytaj dalej

FILM FN

Niezidentyfikowany obiekt widziany w chmurach nad Londynem

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.