Dziś jest:
Środa, 21 października 2020

Samochód stanął w miejscu, wyraźnie zadziałała na niego potężna siła. Wysiadłem i od razu zobaczyłem ten obiekt.
/Steven Greer, świadek obserwacji UFO - Nevada 2013/

Komentarze: 2
Wyświetleń: 2763x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 19 cze 2019 07:33   
Autor: FN, źródło: FN   

SPOTKANIE PROJEKTU FN ‘OTWARTE NIEBO’ W SPRAWIE FILMÓW Z OBIEKTAMI UFO NAGRANYMI W NOCYZjawisko UFO jest o tyle inne od wszystkich innych zjawisk, którymi zajmuje się Fundacja Nautilus, że z tym fenomenem są integralnie związane zdjęcia i filmy. A precyzyjniej mówiąc: setki filmów i zdjęć, a może raczej tysiące… Wpadliśmy tutaj w pewną pułapkę, gdyż ludzie cały czas przysyłają nam materiały wideo czy zdjęcia w nadziei, że wszystko „opublikujemy i opiszemy” najlepiej długo i wnikliwie. Tymczasem prowadzenie machiny FN to ciągły wyścig z czasem i łączenie niemożliwego: życia prywatnego, zawodowego i naszej pasji, która wymaga wielu godzin każdego dnia chociażby na to, aby trzymać pocztę „on-line”. Efekt jest tego taki, że w naszych katalogach czeka ok. 700 filmów z UFO zgromadzonych na przestrzeni ostatnich 20 lat, które naszym zdaniem kiedyś muszą być opublikowane, ale ze względu na czasochłonność procesu ich obróbki przegrywają z innym, super-ważnymi publikacjami w serwisie, które po prostu uznajemy za ważniejsze.

Musimy naprawdę podejmować trudne decyzje praktycznie kilka razy każdego dnia. I nie ma sensu mówienie o „angażowaniu tzw. pasjonatów czytających serwis”, że niby oni się „włączą i pomogą”. Było to kilka razy przerabiane – owszem, może się i włączą, ale szybko kiedy pojawia się potrzeba tytanicznej, żmudnej i mało atrakcyjnej codziennej, wielogodzinnej pracy, to… no więc przerabialiśmy to i tylko pieniądze i wynajmowanie ludzi pozwolą nadać sprawom właściwy bieg.

Wracając do spotkania projektu „Otwarte Niebo, które miało miejsce 18 czerwca 2019 – tym razem ustaliliśmy kilka ważnych zasad, którymi będziemy się kierowali przy ocenie tzw. nocnych filmów z UFO. Tego typu filmy są zawsze narażone na to, że mamy do czynienia ze źle zinterpretowanymi zwykłymi zjawiskami jak balony, drony, samoloty, a także reflektory z ziemi oświetlające niebo (ostatnio bardzo modne na polskich weselach).

W każdym razie po burzliwej dwugodzinnej dyskusji udało nam się sporządzić rodzaj „wewnętrznej instrukcji obsługi” dla załogi FN, która ma zaklasyfikować jakiś film, ocenić i właściwie opisać, aby osoby potem wchodzące do katalogu zorientowały się, co to za materiał.

To spotkanie było niezbędne, bo jeśli filmów typu „jasny punkt na nocnym niebie” jest przysyłanych kilkanaście tygodniowo, to naprawdę potem poruszanie się po archiwum bez odpowiedniego opis w nazwach pod-katalogów przypomina błądzenie po labiryncie.

 

Na koniec trzy materiały trochę wzięte „na chybił – trafił” z naszej poczty. Na poważne opracowanie filmów przyjdzie jeszcze chwilę poczekać, ale zysk ze spotkania naszej ekipy z projektu „OTWARTE NIEBO” jest także taki, że po raz kolejny zostało przypomniane, że „TE MATERIAŁY ISTNIEJĄ W NASZYCH KATALOGACH I NIE MOŻEMY O NICH ZAPOMNIEĆ”.  Myślicie, że to mało? Mylicie się – takie spotkania i takie właśnie przypomnienia są bardzo ważne.

 

From: […]

Sent: Thursday, June 13, 2019 7:32 PM

To: FN

Subject: UFO?

 

Witam ,

wczoraj z rodzina zauwazylismy na niebie chmure(ze strony wschodniej) ktora robiła sie czerwona w czasie gdy słonce juz zaszło a ksiezyc(ze strony zachodniej) był zasłoniety kompletnie przez chmury. W ktorych pojawiły sie cienie pieciu(czerwonych) duzych punktow swiateł ktore krazyly dookoła, były naprawde piekne tak sie zapatrzyłem ze zapomniałem o nagraniu, nastepnie znikneły i pojawiły sie swiatła ktore juz nagrałem.Zona z dziecmi widziały ze w strudze swiatła cos jakby było wciagane do gory , skupiałem sie na kamerze wiec tego nie zauwazyłem poniewaz liczyłem na to ze video ktore nagram bedzie na tyle dobre ze sobie oddtworze , jednak sie myliłem . Nie mam odpowiednich programów aby odszumic, wyciałem tylko dzwiek .

Ps jest to drugi taki przypadek podobny był w ubiegłym roku równiez wczesnym latem lecz obiekty były jak punkty małe i szybkie łaczyły sie w jeden i z jednego robiło sie kilka .

Mam nadzieje ze da rade z tym filmem cos zrobic i prosiłbym o opinie.

A.M okolice Dresden , Niemcy pozdrawiam

 

 

From: […]

Sent: Saturday, June 8, 2019 7:20 PM

To: FN

Subject: Wrzosy ,Toruń 07.06.19

 

Proszę o obejrzenie filmu nagranego przeze mnie amatorsko jest wręcz niesamowity pozdrawiam […] Toruń  ps. proszę o kontakt co o tym sądzicie    ,myślę że na dobrym sprzęcie zaobserwujecie więcej k8z ja . Jestem w stanie

 


...film poniżej.

/uwaga, w filmie są wulgaryzmy, ale... zostawiliśmy je specjalnie, gdyż nadają relacji dramatyzmu i wiarygodności/ ;)

 

 

From: […]

Sent: Monday, April 1, 2019 12:31 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Livestrem

 

 

 

Dobry wieczór fundacjo dziękuję za ogrom pracy jaki wkładacie oraz za pracę włożoną w livestream.

Zaraz po zakończeniu audycji wyszedłem z domu po podniesiu głowy zobaczyłem coś co leciało po niebie.

Pozdrawiam Wojtek Irlandia

 

 

 

From: […]

Sent: Sunday, March 17, 2019 12:40 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Obserwacje dziwnych zjawisk swietlnych

 

Zgłaszam wystapienie nietypowych zjawisk swietlnych które miałem mozliwość zaobserwowania w ostatnim czasie.

 

  1. 13 lipca 2017 dwa obiekty jeden pomarańczowy drugi biało, z lekkim odcieniem niebiekiego ok 20° nad horyzontem, pierwszy pojawił sie czerwony, pulsował lekko,

po czym pojawił się ten biały i jakby odpowiedział kilkoma mrugnieciami. Po kilkunastu sekundach oba obiekty zgasły.

Zjawisko powtórzyło sie po kilkunastu sekundach, ale w innym miejscu, przesunieło sie o kilkanascie stopni na wschód.

Obikt pomarańczowy był na tyle duzy ze nie był punktem a raczej dyskiem, albo pierscieniem (ciemniejszy środek)

 

  1. 22 lutego 2019 jeden czerwony obiekt, lekko dryfujacy na wschód. Nisko, kilkanascie stopni nad horyzontem.

  Po kilkunastu minutach drugi raz, tym razem duzo wyżej nad horyzontem ok 30° i prawdopodobnie znacznie blizej. Był na tyle jasny że zauważyłem że się coś dzieje bedąc odwócony tyłem, zobaczyłem nagle swój cień, tak jakby ktoś oswietlił mnie z tyłu. Bardzo jasne pomarańczowo-cerwone swiatło i tez jakby ciemniejszy w srodku.

 

  1. 13 marca 2019 najpierw jeden obiekt, po kilku sekundach zgasł. Po kilku minutach 3 światła zapalajace sie jedno po drugim w jednej linii. Kilka sekund i zgasły.

   Po kilku minutach znów zapaliły sie te trzy, jeden po drugim, i zaraz z lewej strony pojawiła sie druga grupa obiektów, tez w jednej linii, ale było ich wiecej 5 lub 6.

   Kilkanascie sekund świeciły nieruchomo, po czym zgasły wszystkie.

 

  1. 14 marca 2019 jeden obiekt czerwiny, niezbyt jasny, ale udało sie uchwycic telefonem. Na filmie na samym poczatku widać ze były jednak dwa obiekty.

  Wszystkie obserwacje w tym samym miejscu, Mazowsze, miejscowość Szumin, okolice Wyszkowa nad Bugiem zawsze ok godziny 20 - 20:30 w kierunku północnym, północno-zachodnim.

 

 Dokładne współrzedne miejsca obserwacji:

 

        52,6132056

        21,6515107

 

  Teren odludny, zdala od swiateł miejskich. Dodam tylko że jestem miłośnikiem astronomii, i doskonale znam całe niebo, czesto robie sobie nocne spacery i przebieżki, szczególnie jak jest czyste niebo. Na pewno nie był to samolot (przebiega tamtedy szlak komunikacyjny i zawsze widać jekiś samolot, ale i słychać, tu nie było żadnego odgłosu), ani satelita, czy planeta Wenus lub Mars, te zjawiska sa mi dobrze znane.

 

pozdrawiam

[dane do wiad. FN]   

 

 

W sprawie „filmów z nocnymi światłami nadesłanymi do FN” – C.D.N. ;)

/wszystkich autorów filmów i zdjęć uspokajamy - wszystkie materiały mamy i pamiętamy o nich... nic nie zginęło - brak publikacji nie oznacza, że o nich zapomnieliśmy!/

 

 

 I jeszcze wiadomość " z ostatniej chwili" od naszego stałego czytelnika:


Witam serdecznie Fundację Nautilus!
W dniu dzisiejszym tj. 19.06.2019 r. na History 2 w programie,,Starożytni kosmici" autorzy przedstawili bardzo ciekawą postać Valianta Tora - przedstawiciela wysokiej rady społeczności Galaktycznej, który w 1957 roku w Stanach Zjednoczonych otrzymał status vipa na okres 3 lat. Jego zadaniem było uzmysłowienie i przekonanie rządu USA w tym także i byłego ZSRR o zaprzestaniu wszelkich prac nad bronią jądrową która jest zagrożeniem dla całego świata. Prawdopodobnie spotkał się on z Prezydentem Rooseveltem. Fakt tego spotkania potwierdziła wnuczka prezydenta. Jest to tak ciekawy temat, że warto byłoby ten temat szczegółowo opisać na antenie fundacji. Potwierdza to, że obcy już od wieków są wśród nas.

[...]

Komentarze: 2
Wyświetleń: 2763x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 19 cze 2019 07:33   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (2)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 20 cze 2019 07:34 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

Zgadzam się z Orionem_1957, dlatego ja wysyłając zdjęcie czy film zadaje sobie odrobinę trudu przygotowując z nich materiał. Z filmu wycinam klatki opisując minutę, sekundę czy nawet setną, w której były zrobione (do tego celu używam programu CyberLink Power Direction) . Na zdjęciach próbuję zaznaczyć strzałkami obiekty, próbując je również wyostrzyć czy powiększyć ( tu używam programu SmartDeblur). Robię to z przyczyn opisanych w artykule, bo wiem, że taka wstępnie przygotowany materiał oszczędza w jakiś sposób czas Fundacji. Staram się również dokładnie opisywać sytuację, w której materiał został zrobiony, podając godzinę i miejsce "akcji". Wysyłając materiał wysyłam zawsze oryginały zdjęć i filmów oraz materiał przeze mnie wstępnie przygotowany.Zdaję sobie sprawę, że nie każdy jest "biegły" w komputerach czy programach, ale przy odrobinie chęci, można taką wiedzę stopniowo zdobyć jak korzystać z różnych programów na kanałach Youtube czy forach internetowych...naprawdę jest tego dużo...tylko jeszcze raz powtórzę trzeba mieć chęci, "siłę zaparcia" i co jeszcze ważne zrozumienie dla tak pięknej idei jaką jest Fundacja Nautilus. Pozdrawiam Wszystkich Załogantów.

Śr, 19 cze 2019 09:28 | ocena: + 4

Orion_1957 | Załogant

Myślę, że Fundację Nautilus ma rację. Obrabianie filmów na których widać coś lub niewiele wymaga od nich niesamowitej pracy. To zabiera czas prywatny i wówczas mniej jest bieżących informacji na stronie a przecież wszyscy chcemy by ukazywały się nowe sprawy dot. naszego świata. Film winien być bardzo wyraźny zwłaszcza ten z nocnej obserwacji. Pracownicy fundacji też mają swoje życie i należy to zrozumieć. To co robią jest i tak bardzo czasochłonne i należy im ułatwiać wykonywanie codziennych zadań w fundacji. Pozdrawiam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Dzień dobry jestem wiernym fanem waszej fundacji oraz Krzysztofa Jackowskiego. Oglądam każdy 'wykład' Pana Krzysztofa na You Tube i przyszła mi pewna myśl aby z Państwa pomocą ją zrealizować. Jestem ciekaw czy pomogliby Państwo w udostępnieniu jakiegoś rekwizytu muzealnego Panu Jackowskiemu w celu opowiedzeniu czegoś o jego właścicielu . Chodzi mi o rzeczy znanych i kontrowersyjnych postaci. Jestem ciekaw czego nowego dowiedzielibyśmy się o tych ludziach. Może udałoby się...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 18 paź 2020 09:32 | Mieszkaniec miejscowości Świebodzin (województwo lubuskie) przysłał informację, że 17 października 2020 roku ok. godz. 23.15 wyszedł na papierosa przed swój dom (mieszka w domu jednorodzinnym). Ok. godz. 23.00 jego uwagę zwrócił dziwny, ciemny kształt, który przemieszczał się nad polem na wysokości ok. 10-12 metrów. Była całkowita cisza, obiekt nie był ani helikopterem, ani dronem. Jego wielkość świadek ocenia na 'rozmiary małego samochodu ciężarowego', czyli długość obiektu wynosiła ok. 8 metrów...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

UFO NAD ŁODZIĄ - dwie relacje świadków, którzy obserwowali UFO w kształcie dysków w latach 70-tych

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.