Dziś jest:
Niedziela, 18 sierpnia 2019

Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.
/Leonardo da Vinci/

Komentarze: 10
Wyświetleń: 3293x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 20 cze 2019 09:02   
Autor: FN, źródło: FN   

ZAGADKOWE ZDJĘCIA JASNYCH, PIONOWYCH SMUG NA NIEBIE

Do napisania tego krótkiego tekstu skłonił nas e-mail, który przyszedł na pocztę FN 19 czerwca 2019. Wraz z ciekawym zdjęciem.

From: [...]
Sent: Thursday, June 20, 2019 1:02 AM
To: FN
Subject: Wiązka światła.

Witam.
Na jednej z grup na FB znalazlem takie oto zdjecie.Jest szeroko komentowane.Budzi emocje.Prosze o analizę gdyż sam mam przeczucie czegos tajemniczego na tym zdjeciu.
Pozdrawiam
[...]
(Email do wiadomosci fundacji)

Tak wygląda ta fotografia.


Poniżej powiększenie fragmentu zdjęcia.


 

Fotografia wygląda ciekawie z wielu powodów (obok występują błyskawice, a ten element pojawia się także na innych zdjęciach w naszych zbiorach), ale jeden z najważniejszych to ten, że podobne "efekty na niebie" były już fotografowane w różnych częściach świata. Poniżej kilka przykładów z naszego Archiwum FN.

24 lipca 2009 została wykonana zdumiewająca fotografia. Jeden z meksykańskich turystów odwiedził słynną piramidę Kukulkána w Chichén Itzá w Meksyku.


Ustawił statyw i zaczął wykonywać zdjęcia. Po powrocie do domu nagle – jak mówił – o mało nie spadł z krzesła na ziemię. Oto z piramidy wystrzelił w niebo jasny snop światła lub jakieś energii. Oto to zdjęcie:

 

 Było ono sprawdzane przez meksykańskich specjalistów od fotografii na „tysiąc jeden sposobów”. Traf chciał, że zdjęcie trafiło do popularnego programu typu Talk-Show, który prowadzi człowiek szydzący ze wszystkiego, co „pozazmysłowe i niewyjaśnione”, gdyż on w czasie wykonania tego zdjęcia przebywał w kompleksie piramidy. Za ogromne jak na meksykańskie warunki pieniądze próbowano „ośmieszyć i wytupać”, ale nie było się do czego doczepić. O tym zresztą zawiadomił widzów sam zdumiony tym faktem prowadzący program. Okazało się, że ani zdjęcie wykonane wcześniej, ani później, nie zawierało niczego szczególnego.

 


 


Warto pokazać exif tego zdjęcia, które także było pokazane na spotkaniu Fundacji Nautilus i bardzo nas zainteresowało. 

Warto pokazać dokumentację do tego zdjęcia, która została przysłana na nasz pokład. Meksykańscy badacze twierdzą, że zdjęcie jest absolutnie prawdziwe i pokazuje, że w piramidzie jest jakieś urządzenie techniczne. Giuseppe Garofalo przeprowadził szczegółową analizę pikselową zdjęcia, które wykluczyło, że mamy do czynienia z oszustwem.

 


 

 Ta sprawa wydawała się już „zamknięta na wieki”, bo cóż więcej można by dodać do starej, nieśmiertelnej dyskusji „fałsz czy nie fałsz”? A jednak! Na pokład Nautilusa napisał nasz czytelnik, który – jak twierdzi – szukał grafik poprzez wyszukiwarkę dla swojego dziecka.

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Thursday, October 23, 2014 9:31 AM

To: FN

Subject: Może to fotomotaż ale

 

Zaciekawiła mnie ta fotka. Znaleziona zupełnie przypadkiem w trakcie wyszukiwania grafik dla projektu szkolnego mojego dziecka.

 

 

Zobaczmy to zdjęcie:


Sprawdziliśmy to, co jest związane z opisem przy okazji publikacji. Fotografia nie została zaprezentowana w dziale „zjawisk niewyjaśnionych” czy „UFO”, ale została skomentowana przez autora na zasadzie - ot, takiej ciekawostki – i skomentowana słowami „najwyraźniej zaczęło się wniebowzięcie”.

Kiedy jednak przypatrzymy się tej fotografii, natychmiast dostrzeżemy, że na niebie oprócz owego „słupa dziwnej, jasnej energii” jest także widoczny obiekt UFO.


 

Kiedy zestawimy dwa zdjęcia, czyli najnowsze i to z 2009 roku dostrzeżemy tak uderzające podobieństwo obu „dziwnych pasm energii”, że trudno określić to przypadkiem. Jeśli ostatnie, najnowsze zdjęcie jest prawdziwe, to rzuca oni nowe światło na sprawę piramidy Kukulkána w Chichén Itzá. To naprawdę może być miejsce, które nie jest tylko i wyłącznie „obiektem sakralnym dawnych i wymarłych kultur”.

 

 

 Dziwne smugi światła wychodzą czasami na zdjęciach. Oto kilka przykładów z naszego archiwum.

----Original Message-----
From: [...]
Sent: Tuesday, June 17, 2014 2:16 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject:  dziwny promień

Witam serdecznie. Prosiłbym o pomoc w zidentyfikowaniu, rozpoznaniu dziwnego promienia.
 
Na załączonych zdjęciach widoczny jest promień, który opada na głowy wypoczywających ludzi. Autor zdjęcia (prosi o anonimowość) relacjonuje, że w czasie robienia sesji nic nie widział, a zauważył to dopiero przeglądając swoją pracę. Zdjęcia ( z wyjątkiem 3) nie były modyfikowane, a tylko zakryte twarze.

Zdjęcia zostały zrobione 15 czerwca 2014r. w Mrzeżynie ( woj. Zachodniopomorskie). Autor zapewnia, że w okolicy nie było przedmiotów zmieniających pryzmat światła - tj. szklanych, metalowych przedmiotów tworzących ten promień. Nie miał też okularów na twarzy.

Autor prosi o anonimowość. W razie pytań służę pomocą

Pozdrawiam   
--
[...]

 
 

----Original Message-----
From: [...]
Sent: Tuesday, April 21, 2009 9:01 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: dziwne zjawisko na niebie

Witam. Dziś podczas spaceru zauważyłem dziwną ciemną smugę na niebie
która znajdowała sie na trasie przelotu samolotu. Widać to na zdjęciu
które przesyłam. Zdjęcie nie jest zbyt dobrej jakości ponieważ zostało
wykonane aparatem w telefonie. Zastanawiam się z czym związane jest to
zjawisko? Jeśli ktoś będzie zainteresowany odpowiedzią na moje pytanie
to czekam na odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

[dane do wiad. FN]
 

-----Original Message-----
From: [...]
Sent: Tuesday, October 15, 2013 4:50 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: fota


Witam serdecznie,

Tak w ramach ciekawostki zalaczam zdjecie z 21.12.2012. Musze przyznac, ze w tym dniu to nawet na sceptycznie nastawionej osobie, ktora byla swiadkiem zdarzenia, zrobilo to spore wrazenie.
Jezeli stwierdzicie Panstwo, ze to jest cos warte to podesle tez reszte fotek, ktore w sumie wygladaja podobnie oraz krotki filmik, ktory tez nakrecilem.

Pozdrawiam,
P. 

Na koniec jeszcze ciekawostka z naszej poczty.

From: [...]
Sent: Wednesday, June 19, 2019 10:39 AM
To: FN
Subject:

Witam. Jak zawsze na poczatku serdeczne pozdrowienia dla całej załogi FN. Odnośnie tego najnowszego artykułu FN dotyczacego nagrań obiektów UFO w nocy pragnę przypomnieć mój filmik, który jest 100% dowodem, który sam nagrałem. Od 4 miesięcy po dzień dzisiajszy jest widoczny na kanle YT FN pod tytułem "UFO NAD POLEM". W odróznieniu od tych wszystkich innych filmów jest nagrany na potężnym zoomie ok. x250, widać szczegóły. W załaczniku na filemail przesyłam folder z tym materiałem są tam 4 fotki [stopklatki] i wycinki video z tego filmu. To był TRÓJKĄTNY OBIEKT, PÓŁPRZEZROCZYSTY DLA LUDZKIEGO OKA, Z POTĘŻNYM , ATOMOWYM ŚWIATŁEM NA DOLE! I tu UWAGA- na filmikach "11" "22" "33" [filmiki 22, 33- to zwolnienia] przedstawiłem fenomen, na ktorym jest widoczny ODLOT, ZNIKNIĘCIE UFO- stoi w miejscu, robi jakieś badania, wyciąga jakieś sondy a potem ODLATUJE Z OGROMNYM PRZYSPIESZENIEM pozostawiając za sobą jakąś dziwną "łunę swiatła atomowego"...
Pozdrawiam. [...]

 

Poniżej film.

 

 

From: [...]

Sent: Wednesday, June 19, 2019 9:34 PM

To: FN Subject: przelot 3.mp4

Witam. Coś takiego zarejestrowałem dzisiaj tj. 19.06.2019 przed godz.18.00- Warszawa ul.Gajowa Pozdrawiam [dane do wiad. FN]


Komentarze: 10
Wyświetleń: 3293x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 20 cze 2019 09:02   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (10)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 21 cze 2019 10:03 | ocena: -1

RaptorSMG | Załogant

Rolling shutter artifact tyle w temacie, problem matryc przy błyskawicach.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 21 cze 2019 19:44 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@RaptorSMG, tys jest roling shooter. dlaczego to wystepuje tak rzadko co? i dlaczego na zdjeciach zrobionych przed i po tego nie ma? samo sie naprawilo? smiesza mnie sceptycy.maja smutne zycia i w nic nie wierza

Pt, 21 cze 2019 06:51 | ocena: + 2

Margareta | Załogant

Przypomniała mi się relacja Pani Hanuty i jej zespołu z wyprawy po punktach wskazanych w Rendelsham i wysyłanie sygnałów w kosmos. Z opisu był to pionowy strumień światła tak to sobie wyobrażałam.

Czw, 20 cze 2019 21:35 | brak oceny

Romeo | Załogant

Jestem autorem tego filmiku "UFO W KSZTAŁCIE TRÓJKĄTA", takie małe dopowiedzenie- otóż jak ten obiekt nagle ruszył, zniknął mi z obiektywu kamery, to jeszcze potem widziałem go przez jakieś 10 sekund gołym okiem [ale to już jako słaby punkcik świetlny] jak mknął z niebywałą prędkością wzdłuż horyzontu, bu zaraz zniknąć. I sprawa najważniejsza- dzień wcześniej, mniej więcej na tym samym obszarze wschodnio-południowego nieba ukazał mi się identyczny obiekt [ na 99% był to ten sam] i też go nagrałem na kamerę, także mam oba te filmiki. Z tym, że dzień wcześniej było to za dnia, było pózne po południe, ale zupełnie jasno. Co łączyło oba te moje spotkania z UFO dzień po dniu? - po prostu jechałem na rowerze na moje pole:] Pozdrawiam

Czw, 20 cze 2019 11:26 | ocena: + 1

promagna | Załogant

I jeszcze inna kwestia tego zjawiska. Być może efektem tych słupów światła są niedoskonałości cyfrowych aparatów fotograficznych.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 21 cze 2019 19:45 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

"niedoskonałości cyfrowych aparatów fotograficznych." XDDDDD moze kiedys tak bylo ale nie teraz. moze efektem tych slupow swiatla jest dzialalnosc ufo?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 22 cze 2019 08:12 | brak oceny

promagna | Załogant

@magdakowalska48,

Większość ludzi nie ma w smartfonach wypasionych kamer i aparatów fotograficznych, jak to ma miejsce w lustrzankach za kilka tysięcy zł. Cyfrowe aparaty po kilkaset zł też są mało przydatne do robienia zdjęć o najwyższych parametrach. A do tego trzeba dodać, że użytkownicy nie zawsze ustawiają aparaty na największą migawkę, czy najwyższy przesuw klatek na sekundę, aby szybko nie zapełnić pamięci.

Czw, 20 cze 2019 11:11 | ocena: + 2

promagna | Załogant

Ja o tych słupach światła kiedyś naście miesięcy temu pisałem. Widać, że nie zostało to potraktowane poważnie przez FN w dość szczególny sposób. Nowi załoganci również powielają te zjawiska, jako coś niezrozumiałego. Jednak nie ma tu nic niezrozumiałego.

Głęboko pod ziemią są ukryte urządzenia, które ściągają ładunki elektryczne wychodzące z płaszcza ziemi, gdzie ścierają się płyty tektoniczne. Są to tzw. prądy konwekcji wynikające z tarcia gruzu skalnego. Takie urządzenie było m.in. zabrane z piramidy Cheopsa przez Mojżesza. Przeznaczeniem tych piramid było i jest rozładowanie napięć tektonicznych na całej ziemi, aby nie było trzęsień ziemi dochodzących do 9-10 stopni w skali Richtera. Chodzi o to, aby rozszerzanie się obwodu ziemi i jego promienia było równomierne. Poza tym piramidy były magazynami prądu stałego dla ich budowniczych.

Przed globalnym potopem jaki jest opisany w Biblii, który miał miejsce 12.000 lat temu
na powierzchni ziemi były poustawiane piramidy zgodnie z ustaloną szerokością geograficzną w radianach i w miejscach bardzo sejsmicznych. Do dziś jest ich niewielka ilość na powierzchni ziemi. Reszta piramid została zasypana lub zniszczona przez kataklizmy. Zalane przez wodę oraz zmieniły położenia kątowe. Niektóre z tych megalitów odkrywa się na dnie oceanów i mórz, ale archeolodzy jakoś są powściągliwi w wyrażaniu swoich opinii na ten temat.

W piramidzie Cheopsa jest zasypany szyb (studnia), którym kiedyś przeskakiwały ładunki elektryczne w postaci kul plazmy do urządzenia "arki przymierza" Obecnie ten zasypany szyb nazywany jest niedokończoną komorą. Identyczny szyb jest w innej piramidzie w Indonezji Gunung Padang. Szyb ten jest intruzją wulkaniczną. Ciekawa rzecz, ponoć do mediów przebiła się mało istotna informacja, że znaleziono w tej piramidzie cyt. "Dr Danny Hilman, odpowiedzialny za zespół prowadzący badania archeologiczne na miejscu, niedawno ogłosił odkrycie dziwnego metalowego urządzenia, które może być najstarszym urządzeniem elektrycznym na Ziemi. Według naukowców, obiekt ten jest wykonany ze złota i miedzi i wydaje się przypominać kondensator elektryczny. Według archeologów, warstwa, w której się znajdował, liczy około 12000 lat. Czyżby więc starożytny człowiek opanował energię elektryczną już tysiące lat temu? W październiku 2014 roku, we wschodniej części góry na jednym z tarasów, znaleziono artefakt, który dostarczył uczonym nowych pytań. Niezwykły przedmiot został zaprojektowany z ergonomicznym uchwytem, przeznaczonym dla lewej ręki. Ciężar przedmiotu zdradza jego bardzo dużą gęstość, znacznie przekraczającą zakresy gęstości naturalnych skał, jak bazalt, andezyt, czy dioryt. Jego wnętrze zbadano metodą tomografii komputerowej odkrywając cząstki metaliczne rozproszone równomiernie w kamieniu. Widoczne są tam drobiny żelaza oraz niklu. Podobne wykorzystanie metali magnetycznych odkryto w piramidach La Mana w Ekwadorze." źródło http://www.olabloga.pl/indonezyjska-piramida-gunung-padang-obcy

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 21 cze 2019 19:46 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@promagna, a skad to wiesz?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 22 cze 2019 08:13 | brak oceny

promagna | Załogant

@magdakowalska48,

Bo się tym interesuję od dawna

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas odwiedził w czwartek 15 sierpnia najbardziej wysunięte na północ terytorium Kanady, Nunavut, by zobaczyć efekty globalnego ocieplenia w rejonie Arktyki i spotkać się z pracującymi tam niemieckimi naukowcami. Według kwietniowego raportu ministerstwa środowiska Kanady, ocieplenie klimatu w tym kraju postępuje dwa razy szybciej niż na świecie. Z kolei sama Arktyka według różnych badań ociepla się od dwóch do trzech razy szybciej.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pon, 12 sie 2019 07:57 | Drogi Nautilusie. W piątek (9 sierpnia 2019 - przyp. FN) przed godziną 7-mą rano szedłem z kolegą do pracy.Gdy już zbliżaliśmy się do miejsca pracy,oczom naszym ukazał się widok metalicznego obiektu,który leciał sobie powoli na niebie.Nie było by to nic dziwnego,gdyby nie to,ze ten obiekt nagle zniknął.po prostu rozpłynął się.Czy możecie mi wyjaśnić co to mogło być? Stały Wasz czytelnik Marek

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 25 lipca 2019 | 22 lipca 2019 roku odszedł w stronę światła Marek Rymuszko. Twórca i pomysłodawca miesięcznika ‘Nieznany Świat’, który przebudził miliony ludzi ze snu i sprawił, że dostrzegli inny, nieznany świat. Ale odszedł przede wszystkim bliski mi człowiek, którego brak odczuwać będę do końca mojej ziemskiej wędrówki.

czytaj dalej

FILM FN

JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI - ostrzeżenie przed oszustami sprzedającymi 'Amulety Jackowskiego'

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.