Dziś jest:
Środa, 17 lipca 2019

21 lipca 1969 roku - dokładnie 50 lat temu - dowódca misji Apollo Neil Armstrong stanął na Księżycu jako pierwszy człowiek w dziejach ludzkości.

Komentarze: 11
Wyświetleń: 2599x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 22 cze 2019 08:07   
Autor: FN, źródło: FN   

KULE ŚWIATŁA ATAKUJĄCE LUDZI – ZAGADKOWY FENOMEN ‘CHUPA-CHUPA’

Sprawa fenomenu „chupa-chupa” (w tłum. ssać – ssać)  pojawiła się podczas brazylijskiego spotkania badaczy UFO, w którym uczestniczył nasz wysłannik i którego relacja pojawi się wkrótce w serwisie FN.


To bardzo wyjątkowa sprawa nawet jak na historie związane z UFO. Wszystko działo się na pięknie położonej wyspie Colares u podnóży Brazylii. Zamieszkiwało ją wtedy ok. 10 tysięcy osób.


Większość mieszkańców trudniła się połowem ryb i z tego też się utrzymywali. Wielokrotnie na wyspie były obserwowane obiekty UFO, ale były to klasyczne obserwacje spodków czy kul, które przez chwilę wisiały w powietrzu, po czym odlatywały. Sytuacja zmieniła się w 1974 roku, kiedy po raz pierwszy dwie rodziny mieszkające na Colares zauważyły jasne kule wielkości piłki futbolowej. Obiekty unosiły się  nieruchomo w powietrzu sprawiając wrażenie, że się im przyglądają – potem ruszyły do ataku. Podlatywały do ludzi, po czym z kul wystrzeliwały jasne promienie, które trafiły w ciało człowieka zostawiając wyraźne ślady. Ofiary ataków były pozbawiane siły witalnej, przez wiele tygodni dochodzili do siebie. O sprawie napisała brazylijska prasa i tak zjawisko chupa-chupa stało się znane.Nasi brazylijscy koledzy zajmujący się UFO zwracali uwagę na to, że ślady po atakach chupa-chupa były bardzo nietypowe. Rany bardzo trudno się goiły, a skóra była niczym wypalona. Najczęściej strzały promieniami z chupa-chupa raniły ludzi w szyje, ramiona i klatki piersiowe. Świadkowie relacjonowali, że czuli się tak, jakby dostali uderzeniem pioruna w czasie burzy.


Ludność była całkowicie bezbronna na ataki chupa-chupa. Do jednego z największych doszło 12 sierpnia 1977 roku, kiedy tajemnicze kule raniły kilkanaście osób. Na wyspie doszło do paniki. Ludzie próbowali odganiać intruzów w nocy uderzając w metalowe garnki. Były także przypadki, że do kul strzelano z broni palnej, ale to nic nie dawało – obiekty typu „chupa-chupa” nie były materialne, gdyż po wystrzeleniu pocisku z bliskiej odległości do kuli nie było słychać odgłosu uderzenia w powierzchnię obiektu.
W Brazylii prasa pisała o „zmasowanym ataku nieznanej siły” na mieszkańców wyspy Colares. Sprawą zainteresowała się także armia brazylijska, która uruchomiła dochodzenie pod nazwą „Operacja Spodek”. Tytuł był stąd, że wielu mieszkańców w czasie ataków przez „chupa-chupa” widziało w oddali unoszące się latające spodki.

Fenomen „chupa-chupa” zniknął równie gwałtownie jak się pojawił. Ostatni atak miał miejsce w 1978 roku. Od tego czasu nikt już więcej nie widział „kul atakujących ludzi promieniami”.

Podczas spotkania w Bazie FN zespołu projektu „Otwarte Niebo” przypomniany został jedyny materiał na temat chupa-chupa, który posiadamy w naszym archiwum wideo FN. To odcinek z serii „Bliskie Spotkania”, który na potrzeby tej publikacji umieściliśmy w jednym z naszych serwisów vimeo.com

 

 

I jeszcze jedna wiadomość z naszego projektu „Otwarte Niebo” – chodzi o film zarejestrowany przez jednego z naszych czytelników, którego wcześniejszy materiał był w publikacji SPOTKANIE PROJEKTU FN ‘OTWARTE NIEBO’ W SPRAWIE FILMÓW Z OBIEKTAMI UFO NAGRANYMI W NOCY. To jedynie dopełnienie i uzupełnienie tamtej publikacji.

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3760.html

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Saturday, June 22, 2019 2:56 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl; nautilus@nautilus.org.pl

Subject: przesyłam drugi filmik UFO na prośbę załogantów

 

Witam ponownie i jak zawsze na początku pozdrowienia dla całej załogi, załogantów oraz Kapitana FN!

 W związku z dużym zainteresowaniem [na moim profilu społecznościowym, ale nie tylko] filmem "UFO W KSZTAŁCIE TRÓJKĄTA"[ który parę dni temu przesłałem do FN-do którego dałem linka z przekierowaniem na YT FN- bo filmy z UFO publikuję tylko i wyłącznie na łamach FN, nigdzie indziej] - przesyłam kolejny filmik "gotowiec" z UFO, którego nagrałem na kamerze dzień wcześniej. PYTAJĄ MNIE WŁAŚNIE O TEN FILMIK Z POPRZEDNIEGO DNIA, KTÓRY NAGRAŁEM DZIEŃ WCZEŚNIEJ ZA DNIA:]   Dzień po dniu ukazał mi się TEN SAM OBIEKT!  Filmik, który teraz przesyłam składa się z 3 połączonych części- ORYGINAŁ, ZWOLNIENIE do 25% i na koniec ZWOLNIENIE [najważniejszego momentu] aż do 0,4%!!! -proszę zobaczyć- TAK WYGLĄDA PRAWDZIWE UFO przy 250-krotnym zoomie!  Na tym filmiku nagranym w dzień nie widać zarysu trójkąta [to było wyraznie dostrzegalne na tym filmiku nagranym już w ciemnosciach] , natomiast uchwyciłem to potężne, atomowe światło w całej okazałości:] Z tego światła wyłania się jakaś "kopuła" ? "sonda"? Obiekt ten pojawił się nagle, stał w miejscu przez niemal pół minuty [zarejestrowałem na kamerze tylko ok. 10 sekund], po czym zniknął. W odróznieniu od tego filmiku nagranego w nocy [gdzie widać idealnie moment odlotu, zniknęcia] tu nie uchwyciłem za dobrze samego momentu zniknięcia, ponieważ nie widziałem go już na ekranie kamery i zacząłem zmniejszac zoom, ale [jak się pózniej okazało] w momencie zmniejszania zoomu- ten obiekt wystrzelił z ogromną predkością w "LEWO- DO GÓRY" -to tam widać na tym ORYGINALE oraz na zwolnieniu 25% jak się dobrze przyjrzeć.

REASUMUJĄC- W załączniku na FILEMAIL przesyłam ten film "GOTOWIEC" oraz 3 fotki "stopklatki" z prośbą o publikację.

Pozdrawiam. [dane do wiad. FN]

 

Trzy screeny z filmu poniżej - ich autorem jest autor filmu (przysłał je do FN).

 
 

I wreszcie sam film:

Komentarze: 11
Wyświetleń: 2599x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 22 cze 2019 08:07   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (11)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 23 cze 2019 17:12 | ocena: + 2

nautilove | Załogant

O tych wydarzeniach w Brazylii był fajny artykuł w "Nieznanym Świecie" - numer 2/2017. Poszukajcie sobie, bo warto

Sob, 22 cze 2019 14:06 | ocena: + 2

najsampierw | Załogant

He he, solidny staruszek Win 7 :) Tak jeszcze się zastanawiam, po co wam aż trzy przeglądarki internetowe? Na super tajne dane z kosmitami, postawiłbym komputer z jakąś dystrybucją linuksa. Film z UFO bardzo interesujący, podobny do tego obiektu, co kiedyś zostawił wam wiadomość dźwiękową.

Rozwiń odpowiedzi (4)

Sob, 22 cze 2019 14:17 | brak oceny

NAUTILUS | Mostek Kapitański

@najsampierw, Screeny przysłał autor e-maila. pzdr. FN

Nie, 23 cze 2019 05:44 | ocena: + 2

Woj | Załogant

@najsampierw, A co nie podoba ci się poczciwa 7,w której w miarę programy szpiegujące można unieszkodliwić. Bo win 10 to nawet przesyła ile razy podrapałeś się w głowę w ciągu dnia, no chyba że zakleiłeś kamerkę. Potrzeba naprawdę dobrego programiku blokującego
inwigilacje.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Nie, 23 cze 2019 10:20 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@Woj, a co z win 8.1?

Rozwiń odpowiedzi (2)

Nie, 23 cze 2019 19:20 | ocena: + 1

Korben | Załogant

@magdakowalska48, Win 8.1 jest znacznie bliżej Win10 niż "siódemce". Niemniej wszystkie powyższe systemy posiadają telemetrię i wysyłają dane. Od użytkownika zależy ile tych danych (oficjalnie) chce im "udostępnić"/przesłać (odpowiednie opcje w systemie) W przeciwnym razie pozostaje filtrowanie ruchu sieciowego na firewallu (systemowym, bądź/i na routerze) Problem w tym, że niektóre usługi są ze sobą powiązane i blokowanie ich może uniemożliwić prawidłowe funkcjonowanie systemu...

Nie, 23 cze 2019 19:27 | ocena: + 1

Woj | Załogant

@magdakowalska48, To samo co 7 tylko troszkę ulepszony, w każdym Windowsie są zamontowane programy śledzące,dla przeciętnego użytkownika nie potrzebne i spowalniają komp.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 25 cze 2019 13:33 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@Woj, ale chyba w windowsie xp i poprzednich nie bylo tego

Nie, 23 cze 2019 19:15 | brak oceny

Korben | Załogant

@Woj, Swego czasu Win7 dostał pewną aktualizację która też włączała telemetrię (jak w Win10) Jak się chce mieć kontrolę nad tym co przychodzi/wychodzi na kompie, to trzeba odrobiny wiedzy i ew. jakiś dobry firewall (nad którym się ma cały czas kontrole i decyduje jaki ruch sieciowy dopuścić) + Whreshark (jednak tutaj trzeba już jakąś wiedzę mieć) Ostatecznie można zablokować wszystkie porty i dopuścić tylko te "pewne". Suma sumarum... dane prawie każdego człowieka są już w sieci od dawna... maile, e-dowody, CEPIK, konta na portalach, umowy usług teleinformatycznych, system operacyjny w telefonach, facebook itd. itp. A martwicie się o jeden system na kompie który może szpiegować...

Nie, 23 cze 2019 19:14 | brak oceny

Korben | Załogant

@najsampierw, Swego czasu Win7 dostał pewną aktualizację która też włączała telemetrię (jak w Win10) Jak się chce mieć kontrolę nad tym co przychodzi/wychodzi na kompie, to trzeba odrobiny wiedzy i ew. jakiś dobry firewall (nad którym się ma cały czas kontrole i decyduje jaki ruch sieciowy dopuścić) + Whreshark (jednak tutaj trzeba już jakąś wiedzę mieć) Ostatecznie można zablokować wszystkie porty i dopuścić tylko te "pewne". Suma sumarum... dane prawie każdego człowieka są już w sieci od dawna... maile, e-dowody, CEPIK, konta na portalach, umowy usług teleinformatycznych, system operacyjny w telefonach, facebook itd. itp. A martwicie się o jeden system na kompie który może szpiegować...

Czw, 11 lip 2019 04:52 | brak oceny

sunflower85 | Załogant

@najsampierw, Bez wątpienia ale jest pewna grupa aplikacji specjalistycznych, których wirtualizowanie na maszynie w systemem Linux mogłoby być dość problematyczne. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby uruchamiać Win jako osobną instancję poprzez np. Oracle VM ale jak dobrze wiesz aby to dobrze działało potrzebne są zasoby.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Kolejny dzień poszukiwań Dawidka Żukowskiego (5 l.) nie przyniósł rezultatów. - Mam złe przeczucia – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Krzysztof Jackowski. Słynny jasnowidz z Człuchowa przyznał, że dokonywał wizji na temat zaginięcia 5-latka. Jego zdaniem chłopca należy szukać bliżej Grodziska Mazowieckiego. Jackowski zaznaczył na mapie rejon, na którym należy skupić uwagę i przekazał ją policji.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 14 lip 2019 05:05 | [e-mail z 13 lipca 2019] Cześć, dzisiaj około 12:30 dostrzegłem przelot czegoś bardzo dziwnego. Początkowo myślałem że to klucz ptaków, później że może formacja samolotów ale w końcu nie wiem co to było. Udało mi się to nawet dość wyraźnie  nagrać moim telefonem Huawei Y6. W każdym razie pomyślałem, że to może coś nietypowego wartego uwagi.Widziałem to z Samogoszczy obok Wilgi, leciało właśnie na Wilgę. Dodam, że nie słyszałem żadnego dźwięku. Odnoszę wrażenie, że w ogóle nastała jakby...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 11 czerwca 2019 | Ludzie mnie pytają: A gdzie jest piekło? Z odpowiedzią na to pytanie nie mam najmniejszego problemu – ono jest schowane tuż za rogiem, w hospicjach i szpitalach, gdzie ludzie cierpią i szykują się do pożegnania z życiem doczesnym. Nigdy o tym świecie nie zapominam… choć jest to przecież tak proste, kiedy świeci słońce. Nazywam tych ludzi „podróżnikami na lotnisku w hali odlotów”. Wtedy tracą na znaczeniu...

czytaj dalej

FILM FN

20 WRZEŚNIA PONAD PÓŁ MILIONA OSÓB CHCE SZTURMOWAĆ STREFĘ 51 W USA

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.