Dziś jest:
Piątek, 25 września 2020

Ziemska technologia zdobywania kosmosu to ponury żart. Promy kosmiczne misję zaczęły w 1981 roku i było ich sześć, a dwa uległy katastrofom, w których zginęła cała załoga. Rachunek jest prosty: były wysyłane w kosmos 133 razy, czyli średnio co sześćdziesiąty piąty lot tym cudem techniki oznaczał praktycznie pewną śmierć. Gdyby taki współczynnik dotyczył na przykład samochodów, to ludzka populacja w ciągu 10 lat prawie przestałaby istnieć.
George RR Martin, autor "Gry o Tron"

Komentarze: 7
Wyświetleń: 4677x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 24 cze 2019 08:33   
Autor: FN, źródło: FN, www.ufo.com.br   

PRZYPADEK UFO W VARGINHII – CZY OBCE ISTOTY ZOSTAŁY SCHWYTANE PRZEZ WOJSKO?


Wydarzenie miało miejsce 20 stycznia 1996 roku. O godzinie 8:00 rano miejscowa straż pożarna w miejscowości Varginha (miasto w południowej Brazylii) dostała dziwną informację. Anonimowy rozmówca relacjonował, że w parku na terenie podmiejskiej dzielnicy Jardim Andere ukrywa się jakiś tajemniczy stwór.

Na miejsce pojechali strażacy myśląc, że chodzi o jakiegoś dzikiego psa. Przez kilkadziesiąt minut nie byli w stanie zobaczyć cokolwiek, ale kiedy schodzili po stromym zboczu, na granicy drzew pojawiła się drobna, mierząca najwyżej metr dwunożna istota o krwistoczerwonych oczach i dziwnie połyskliwej, brązowej skórze. Według świadków ranne stworzenie miało na czole trzy spore zgrubienia, a zamiat ust niewielki otwór, z którego wydobywał się dziwny dźwięk, przypominający bzyczenie pszczół.

O sprawie została zaalarmowana miejscowa jednostka wojska, która otoczyła cały rejon szczelnym kordonem. Całe zdarzenie obserwował pomocnik murarza, Henrique Jose, siedzący na dachu domu położonego nieopodal miejsca zdarzenia. Według jego relacji strażacy schwytali niezwykłą istotę w sieć, a następnie wepchnęli do drewnianej klatki i przekazali żołnierzom. Po chwili cały teren zupełnie opustoszał.

Tego samego dnia popołudniową porą, miejscowy badacz UFO, Ubirijara Franco Rodrigues, który nic nie wiedział o porannym zdarzeniu, odebrał alarmujące telefony, z których wynikało, że około godziny 15:30 w pobliżu parku trójka dziewcząt widziała jakąś dziwną istotę. Rodrigues jak najszybciej skontaktował się z dziewczętami. Pokazały mu one mur, pod którym widziały skuloną postać z trzema guzami na głowie. Przerażone dziewczyny uciekły do domu, myśląc, że to „diabeł”. Istota była przerażona i bezbronna. Kuliła się i drżała.


Straż pożarna i wojsko dostały szereg informacji od zaniepokojonych mieszkańców o pojawieniu się drugiego osobnika, takiego samego jak pierwszy. Na miejsce przybyły specjalne oddziały i na oczach zgromadzonych  mieszkańców urządzono kolejne polowanie. Gdy w końcu udało się schwytać drugą istotę, wojsko błyskawicznie zlikwidowało wszelkie ślady wydarzenia.

Sprawą zajęło się dwóch brazylijskich badaczy UFO - Ubirijara Franco Rodrigues i Rodrigues e Paccani. Wydrukowali ulotki, które zawierały prośbę skierowaną do świadków. Wkrótce do Rodriguesa i Pacacciniego zgłosiło się ponad 60 naocznych świadków zdarzenia. Wiadomo było, że 20 stycznia 1996 roku w dzielnicy Jardim Andere rozegrały się dwa niezwykłe wydarzenia. Udało się dzięki temu ustalić w miarę dokładny przebieg wydarzeń. Wszystko wskazywało na to, że stworzenie złapane w sobotę rano zostało przewiezione do Szkoły Oficerskiej, w leżącym na południowy wschód od Varginha - mieście Tres Coracoes.

 

W początkach roku 2003 Varginhę odwiedził Roger Leir, amerykański ufolog i znany lekarz, który dzięki swemu 50-letniemu doświadczeniu w badaniach UFO zetknął się z różnymi rodzajami przypadków, między innymi z implantami prawdopodobnie wszczepionymi w trakcie operacji dokonywanych przez Obcych.  Wizyta owa stanowiła doskonałą okazję do zweryfikowania istnienia pewnych "sekretnych" świadków wydarzenia w Varginhii, o których wspominali wcześniej badacze.  Przesłanki do takich twierdzeń zaistniały już w roku 1997, kiedy to przedstawicielom lokalnej i krajowej prasy pokazano - obligując ich do etycznego zachowania tajemnicy - dwa nagrane na video wywiady ze świadkami wojskowymi, którzy uczestniczyli w tamtych wydarzeniach.

 Jednocześnie nie możemy przyjmować jako dowodów oświadczeń wydanych w ścisłej tajemnicy - tym samym mających ograniczoną lub wręcz żadną wartość; sprawą zasadniczej wagi jest udowodnienie opinii publicznej i naukowcom, iż takie oświadczenia naprawdę istnieją.  W tym właśnie celu Roger Leir udał się do biura swego kolegi - znanego doktora w Varginhii z ponadtrzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym, będącego członkiem jednej z najbardziej tradycyjnych rodzin w całym regionie.

Znany w kręgach amerykańskich ufologów jako "Doktor", zgodził się on na przyjęcie Rogera Leira i - po oczywistej chwili wahania - potwierdzenie tego, co widział w styczniu 1996 roku w jednej z sal Szpitala Regionalnego na południe od Minas Gerais.  W ciągu przeszło trzygodzinnej rozmowy Roger Leir usłyszał od swego brazylijskiego kolegi potwierdzenie, iż schwytano drugą istotę o niezwykłych cechach fizycznych.  "Doktor" ujawnił nowy szczegół, nieznany badaczom aż do tamtej chwili.

 Ranna istota

 Wedle słów "Doktora" - który nie zgadza się na ujawnienie prawdziwych personaliów - ciało istoty pokryte było ranami różnego rodzaju i stopnia.  Stwierdził, że został pilnie wezwany przez pracownika wojskowego odpowiedzialnego za przetrzymywanie istoty i opisał swe całkowite zaskoczenie na widok czegoś, czego nigdy wcześniej nie widział i o czym nigdy wcześniej nie słyszał.  Jego stwierdzenia dotyczące wyglądu istoty nie różniły się od wielu innych opisów innych świadków, lecz potwierdził, że gdy zobaczył istotę, była ona z pewnością żywa.

 Stwierdzenie to stanowi jeszcze jedno z wciąż wzrastającej liczby oświadczeń wojskowych, policjantów, lekarzy, urzędników szpitalnych, świadków cywilnych etc.  Nie należy jednak zapominać o konieczności selekcji zebranych informacji, z których część może mieć bezpośredni wpływ na samego badacza.  Oto pewien przykład wybrany specjalnie w celu wskazania na konieczność zachowania neutralności argumentacji, tak niezwykle istotnej przy dyskutowaniu o UFO i podobnych zjawiskach.  Jedną z ulubionych procedur ufologów z tzw. obozu obiektywnego - a nie mistycznego - jest skupianie uwagi na oświadczeniach wolnych od osobistych wrażeń, co jest szczególnie ważne w przypadku zeznań świadków dotyczących własnych zmian emocjonalnych w chwili zdarzenia.

 

/zdjęcie pokazujące trzy dziewczyny, które spotkały niezwykłą istotę/

"Doktor" - który początkowo uporczywie twierdził, że do wspomnianego szpitala wezwano kolegę - przyznał w końcu, iż to on sam był lekarzem, o którym mowa i zdecydował się na zaufanie amerykańskiemu badaczowi i opowiedzenie mu wszystkiego.  "Doktor" wydawał się poruszony i podając nam nowe szczegóły dotyczące tego przypadku stwierdził z poważnym wyrazem twarzy, że kiedy próbował zbadać rany na ciele istoty, nagle poczuł "jakby moje ręce były sterowane" i "że wydawało się, iż światła nagle pożółkły" oraz "że moja percepcja się zwiększyła".  Są to transkrypcje jego wypowiedzi.

 

"Doktor" powiedział także, iż nie rozumie fizjologii organizmu, który badał, chociaż była to niewątpliwie istota antropomorficzna, posiadająca głowę, tułów i członki.  "Doktor" nie słyszał, żeby istota wydawała z siebie jakiś dźwięk, nie wspomniał też o słynnym "cienkim, rozszczepionym języku", o którym mówili inni świadkowie medyczni i wojskowi.  Twierdzi, że widział powolne ruchy istoty, co stanowiło dowód, że wciąż żyje, nie chciał jednak ospowiedzieć na pytanie, czy istota oddychała.

 Oto przykład trudności, jakie stwarza podobne stwierdzenie.  Nie wiemy, do jakiego stopnia szok psychiczny i zmiany emocjonalne u tego profesjonalisty w wyniku zetknięcia z nieznanym miały na niego taki wpływ, że wywołały niecodzienne wrażenia.  Z oczywistych powodów takie zmiany występują znacznie częściej u osób o dużej wiedzy technicznej i wyrafinowanej kulturze.  Kontakt z sytuacją, której nie da się wyjaśnić akademickimi założeniami oznacza wzmożoną wrażliwość na tego typu szok.  Dlatego też opisane wrażenia mogą po prostu stanowić efekt takiej wzmożonej wrażliwości.  Absurdem byłoby zakładanie, że rzekomo psychiczna interakcja pomiędzy lekarzem a stworzeniem stanowi dowód na inteligencję istoty lub też - co jeszcze bardziej absurdalne - że "Doktor" znajdował się w kontakcie z czymś telepatycznym lub z podobnymi siłami.  Tego typu stwierdzenia zdarzają się jednak dość często.

  Materiał ten należy do Brazylijskiego Magazynu UFO (Brazilian UFO Magazine) i został opublikowany w wydaniu #100 w czerwcu 2004 roku.

Cala historia wydarzenia znajduje się w materiale wideo z naszego archiwum FN.

 

UWAGA! NAJNOWSZE RELACJE O OSTATNICH OBSERWACJACH UFO W SERWISIE FN EMILCIN.COM

http://www.emilcin.com/relacje,515,ufo-nad-zabkami-k-warszawy---23-czerwca-2019.html

Poszukujemy świadków obiektu, który tak wyglądał:


Komentarze: 7
Wyświetleń: 4677x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 24 cze 2019 08:33   
Autor: FN, źródło: FN, www.ufo.com.br   


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 26 cze 2019 08:14 | ocena: + 2

karakan | Załogant

Prawo nagłówków Betteridge’a w pełnej krasie

Wt, 25 cze 2019 00:44 | ocena: + 8

oscar125 | Załogant

Ten film o UFO w brazylijskiej Varginhi widziałem ze 20 lat temu na Discovery Channel ale chciałem polecić inny film o tematyce UFO i ludziach.O dziwo polski.Big Bang z 1986 roku ze świetnymi rolami Janusza Gajosa,Franciszka Pieczki i wspaniałego śp.Romana Kłosowskiego.Po wysłuchaniu monologu który wygłasza śp. Roman Kłosowski już wiem dlaczego przybysze z innych planet nie chcą się z nami kontaktować. Kilka cytatów: "Człowiek z człowieka mydło zrobił i obmył nim swoje oblicze","A po co tą bombę atomową wykombinował?Mądry człowiek?","Panie za kogo dałeś się ukrzyżować?Niczego nie pojęli, niczego nie zrozumieli!Głupie stado.Baranki! W tym filmie jest wiele wspaniałych cytatów nie sposób wszystkich przytoczyć.To więcej mówiący film o tematyce UFO niż słynne Bliskie spotkania trzeciego stopnia Spilberga. Na koniec mój ulubiony cytat z tego filmu: "Ludzie opamiętajta się!!!"

Pon, 24 cze 2019 19:24 | ocena: + 7

Orion_1957 | Załogant

Jeżeli to prawda w co Ja sam dogłębnie wierzę to tego dnia w Brazylii doszło do awarii pojazdu ,,obcych,, Co było przyczyną awarii to dla nas jest to już nie istotne. Jak się okazało istoty te przeżyły, ale już wiedziały, że dla nich to jest koniec nikt im nie pomoże. Ten prostacki naród potrafi jedynie uśmiercić, nie dać szansy przeżycia. A przecież tyle można było osiągnąć. Należało ratować te istoty, a potem może pogłębiono by wiedzę. Teraz rozumiem dlaczego przybysze z innych cywilizacji nie chcą lądować na ziemi - tu ich powita wojsko, badania i śmierć. I tak wyglądają spotkania z ,,obcymi,, Jaki świat jest okrutny, ile jest w ludziach zła , nienawiści i braku zrozumienia. Czy człowiek jest w stanie się zmienić, zaakceptować i godnie powitać inne obce istoty. Wątpię, że to stanie się teraz. Może kiedyś nastąpi ten dzień. Pozdrawiam

Pon, 24 cze 2019 17:59 | ocena: + 4

Gorki73 | Załogant

Na tym Filmie widać doskonale zakłamanie jakie panuje w takich sytuacjach. Śmieszne jest to, że władze i wojsko idą w zaparte, że się nic nie stało, a świadkowie incydentu mówią co innego, czy to oznacza, że Tym Ludziom, którzy widzieli to, co widzieli się przewidziało, mieli jakieś halucynacje...przecież na oko widać, że mówią prawdę. Ps. Dobrze, że w maju tego roku władze USA przyznały się oficjalnie do tego, że badają takie "zjawiska" jakim są UFO...po prostu przyzwyczajają opinie publiczną do tego, że Obce cywilizacje jednak istnieją, tylko patrzeć jak pęknie ta wielka bańka zakłamania na Świecie dotycząca UFO i wszyscy łącznie z ONZ będą mówić, że UFO jest faktem !

Pon, 24 cze 2019 14:05 | ocena: + 2

magdakowalska48 | Załogant

"wojsko błyskawicznie zlikwidowało wszelkie ślady wydarzenia." cos im nie pyklo. to zdarzenie bylo w faktorze x

Pon, 24 cze 2019 11:10 | ocena: -1

Roman-NRW | Załogant

Witam cala zaloge Nautilus !

Co sadzicie o tym filmiku z obcym ?

Z pozdrowieniami

Roman

http://offworld.today/static/multistagecorre/fresh/random-ufo/95da70c262b84a89_20_60.mp4

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 26 cze 2019 16:32 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@Roman-NRW, Dla mnie ten film to raczej Fake, Ciężko jest mi uwierzyć w to, że przetrzymujemy lub przetrzymywaliśmy żywego Kosmitę, bez narażania się na jego uwolnienie z rąk jego Braci. Pozdrawiam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Korzystając z okazji do kontaktu, chciałbym podziękować państwu za wieloletnią działalność. Odwiedzam stronę fundacji od wczesnego gimnazjum i była ona moim pierwszym źródłem wiedzy o tych tajemniczych stronach życia. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 06:42 | W dniu dzisiejszym tj. 24.09.2020 r. o godz. 20.14 w Warszawie - teren Śródmieścia podczas spaceru ze swoim psiakiem zauważyłem na niebie jasne białe światło większe od gwiazdy które wolno przesuwało się z zachodu jakby od strony Pałacu Kultury i Nauki w kierunku wschodnim tj. kierunek Wisły ( na Pragę Południe ). To jednostajne światło sunęło w przestrzeni bezszelestnie i dość nisko. Widziałem je przez ok 1.5 minuty po czym zniknęło za budynkami mieszkalnymi.Pozdrawiam ( Orion_1957)

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 24 września 2020 | Moje przypadkowe spotkanie przed wieżowcem firmy (w której pracuję) z Krzysztofem Jackowskim było tak zdumiewające, że można je śmiało uznać za potwierdzenie tezy, którą od kilku lat jasnowidz głosi publicznie. Zgodnie z nią świat jest rodzajem gry komputerowej, którą ktoś stworzył i czasami delikatnie potrafi przestawiać figury na szachownicy tworząc coś, co ludzie uznają za nieprawdopodobny zbieg...

czytaj dalej

FILM FN

OBECNOŚĆ - dokument z Archiwum FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.