Dziś jest:
Środa, 16 października 2019

Ziemia widziana z kosmosu ma zniewalającą, błękitną barwę. Jeśli kiedykolwiek do naszego Układu Słonecznego przyleci statek kosmiczny z załogą na pokładzie, to na pewno gwiezdni podróżnicy zachwycą się tym widokiem.
/kosmonauta rosyjski Siergiej Krikaliow/

Komentarze: 30
Wyświetleń: 6316x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 3 lip 2019 08:20   
Autor: FN, źródło: FN   

OPERACJA ‘OTWARTE NIEBO’ – PILOT MYŚLIWCA USŁYSZAŁ W TRAKCIE LOTU… TELEPATYCZNY PRZEKAZ OD OBIEKTU UFO

Do Fundacji Nautilus zgłosił się wojskowy pilot. Na jego prośbę nie podajemy jego personaliów ani typu samolotu, na którym lata (nie mówiąc o specyfikacji jednostki), aby nie można było ustalić, kim jest. Opowiedział jednak historię z UFO, która sprawiła, że zespół Projektu „OTWARTE NIEBO” zaangażował w sprawę wszystkie siły.

 

Trudno mówić o historii, której znamy wszystkie szczegóły, ale o których… nie wolno nam mówić ze względu na dobro świadka. Możemy tylko powiedzieć, że jest on pilotem wojskowym, a historia wydarzyła się w tym roku w czerwcu.

Początkowo nie widział niczego, lecz zauważył dziwne zachowanie jednego z urządzeń pokładowych, które w pierwszym momencie wziął za awarię techniczną. Już miał sprawę zgłosić drogą radiową, kiedy nagle dostrzegł potężny dysk, który leciał równolegle do jego myśliwca! Potem mieliśmy ewidentne dowody na to, że UFO miało wpływ na to, co się działo z samolotem, ale było także coś więcej – pilot usłyszał w głowie coś, co było przekazem telepatycznym.

I to jest właśnie dla niego najbardziej groźne – obawia się, że ujawnienie tego mogłoby oznaczać dla niego natychmiastowe kłopoty i badania psychiatryczne, gdyż wiadomo, że nic takiego jak „przekaz telepatyczny od UFO” istnieć nie może, a choroby psychiczne – jak najbardziej.

Historia idealnie nadawałaby się do Archiwum Płk. Ryszarda Grundamana – wielka szkoda, że od tylu lat nie ma z nami tego niezwykłego człowieka, który w temacie „UFO i WOJSKO” zrobił tak dużo.

Podsumowując – autor relacji obiecał, że sporządzi szczegółowy rysunek obiektu (w tej chwili jest na wakacjach, ale ma zrobić to po powrocie). Oczywiście natychmiast ten rysunek przedstawimy w serwisie. Warunek jest jeden – autor relacji musi na to wyrazić zgodę…

 W projekcie „Otwarte Niebo” ważnym działem są filmy i zdjęcia naszych ziemskich pojazdów latających, obok których widoczne było UFO. Takie materiały prezentujemy od lat i stawiamy tezę, że „obcy” bardzo interesują się tym, na jakim etapie jest ziemska technologia lotnicza. Szykujemy się właśnie do ważnego wyjazdu w polskie Tatry, gdzie odbędzie się odsłona kolejnego eksperymentu „Otwarte Niebo”, więc nie mamy zbytnio czasu na publikacje (za co przepraszamy wszystkich autorów zdjęć czy filmów domagających się długich opracowań i publikacji – my też mamy prawo do wakacji i chwili odpoczynku…), ale trochę „w biegu” pokażemy trzy sprawy z ostatnich dni.

 

 

-----Original Message-----

From: […]

Sent: Thursday, June 27, 2019 12:25 PM

To: FN

Subject: Samolot i ufo

Witam serdecznie pana kapitana i załogę. W ostatnich dniach udało mi się wykonać parę interesujących zdjęć w Starych Bielicach. Wydaje mi się, że w ostatnich dniach sporo intensywność odwiedzin z innych planet znacznie wzrosła, aczkolwiek to tylko moje obserwacje, czasem niebo jest spokojne, a czasem się dzieje. Na początek postanowiłam przesłać scenę z przelatującym nade mną samolotem. Widoczne obiekty krążą wokół tego samolotu. Tym razem przesyłam oryginały zdjęć i wycinki z tych zdjęć aby ulżyć w pracy, oryginały są z datą 25.06. i tego dnia były wykonywane, a wycinki mają datę 27.06. w wolnej chwili prześlę jeszcze kilka najlepszych zdjęć jakie udało mi się wykonać.

 

Pozdrawiam : )

[…]

Załogantka Margareta

 

Zdjęć jest kilka, ale my na potrzeby tego artykułu pokażemy jedno. Na wszystkich widać dziwny obiekt, który przelatuje obok samolotu.


...poniżej powiększenie fragmentu zdjęcia.


 

 

 

[...] Witam Całą Załogę Nautilusa.

Dzisiaj to jest 24.06.2019 w Tarnowskich Górach na ulicy Gliwickiej 198 o godzinie 13:19 nagrałem film przelatującemu samolotowi pasażerskiemu. Ku mojemu zdziwieniu przy oglądaniu filmu na zwolnionym tempie zauważyłem, że poniżej lotu samolotu pojawiły się dwa niezidentyfikowane obiekty poruszające się po liniach prostych z dużą szybkością (można to zobaczyć od 8.04 sek do 8.10 sek ). Wycinając klatki z filmu zauważyłem, że na jednej klatce filmu ( 21.04 sekundy ) uwiecznił mi się obiekt o dość wyraźnym podłużnym kształcie. Nie wiem czy jest to ten sam obiekt i jest jednym z dwóch wcześniej zarejestrowanych na filmie? Również zadaję sobie pytanie czy taka aktywność obiektów jest spowodowana tym, że w linii prostej od miejsca nagrania filmu do lotniska w Pyrzowicach jest niecałe 15km? Ps. Przesyłam oczywiście oryginały klatek z filmu i sam film, jak również film po mojej modyfikacji (spowolniłem go o 1/10 od momentu pojawienia się i zniknięcia z kadru na nim dwóch obiektów). Pozdrawiam serdecznie Gorki73

 


 Najpierw oryginały zdjęć.

 

Film (plik źródłowy)

 

 ... i screeny po obróbce przez autora.

 

... i ten sam film w wersji spowolnionej.

 

I rzecz zupełnie z ostatnich godzin – autor filmu i jednocześnie nasz stały „obserwator z Projektu OTWARTE NIEBO” zrobił 3 czerwca 2019 zdjęcie helikoptera. I oczywiście nie zawiódł się…

 

From: galwanizer [dane do wiad. FN]

Sent: Wednesday, July 3, 2019 8:49 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Foto

 

Witam, przesyłam zdjęcie i czekam na przelot kolejnego samolotu.

  

 

 

Na koniec ważna sprawa, czyli UFO tworzące znaki na niebie. W tej sprawie na pewno dobrze znacie historię z Projektu KONTAKT.


Ale sprawa jest jeszcze ciekawsza, niż przypuszczaliśmy. Prawdopodobnie są filmy pokazujące, jak obiekty UFO zostawiają ślady na niebie. Materiały niestety nie są z Polski, ale staramy się je ściągnąć właśnie dla projektu KONTAKT. Poniżej jeden z przykładowych filmów, który jest dostępny w serwisie youtube.

From: Radim [nasz kolega z Czech]

Sent: Wednesday, May 22, 2019 7:43 PM

To: FN

Subject: Fwd: UFO na infrared camera - dolacznik UFO robi chmure

 

A jeszcze zabudlem powiedzec ze tam idze widziec jak UFO robi chmure w minucie 8:13 až 8:50.

 

To dowodzuje zrobienie symbolu tez we Warszawie, robia markowe chmury.

 

https://www.youtube.com/watch?v=NkUTGpegZN0

 

pozdrawia

 

Radim

 

OD FN:

Faktycznie – polecamy obejrzenie materiały od 8:13 do 8:50.

Komentarze: 30
Wyświetleń: 6316x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 3 lip 2019 08:20   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (30)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pt, 19 lip 2019 21:05 | brak oceny

Setif | Załogant

zdjęcia niewyraźne i nie można ich od razu podpinać pod obiekty z poza naszego Świata... To może być wszystko ale wolałbym żeby to było ufo.

Pon, 8 lip 2019 12:34 | brak oceny

emilio1984 | Załogant

Na nagraniu widać zwykłe owady przelatujące przed obiektywem. No i oczywiście samolot.

Rozwiń odpowiedzi (3)

Pon, 8 lip 2019 16:39 | ocena: + 1

Margareta | Załogant

@emilio1984, nie zgadzam się z tobą. Największy obiekt na wyciętej klatce w 21sek. na pewno nie jest owadem, a te mniejsze obiekty są po prostu oddalone. Przyjrzyj się klatkom i obejrzyj kilka razy film.

Pon, 8 lip 2019 17:46 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@emilio1984, Cześć Emilio...co do filmu zobacz, że jakoś dziwnie się ułożyło, że te owady obok samolotu lecą idealnie prosto jeden wzdłuż lotu, drugi w poprzek lotu samolotu. Dziwny przypadek, że nagle obydwa "owady" wykonują niezależnie taki lot . Co do "owada" w 21sek to jeśli był tak blisko to gdzie są skrzydła czy nóżki ? ....Nie chwaląc się zrobiłem już dużo filmów jeśli chodzi o takie zagadnienia i owada da się poznać po skrzydełkach- najczęściej "ukazują" się w poprzek tułowia. Pozdrawiam

Pon, 8 lip 2019 17:47 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@emilio1984, Cześć Emilio...co do filmu zobacz, że jakoś dziwnie się ułożyło, że te owady obok samolotu lecą idealnie prosto jeden wzdłuż lotu, drugi w poprzek lotu samolotu. Dziwny przypadek, że nagle obydwa "owady" wykonują niezależnie taki lot . Co do "owada" w 21sek to jeśli był tak blisko to gdzie są skrzydła czy nóżki ? ....Nie chwaląc się zrobiłem już dużo filmów jeśli chodzi o takie zagadnienia i owada da się poznać po skrzydełkach- najczęściej "ukazują" się w poprzek tułowia. Pozdrawiam

Nie, 7 lip 2019 12:26 | ocena: + 1

boolean | Załogant

Ciekawosc tego przekazu zżera... FN to potrafi stopniować napięcie jak Hitchcock. Pilot raczej nie zdradzi się ujawniajac tresc przekazu bo niby jak powiazac jedno z drugim. Czekamy na zawartość przekazu.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 9 lip 2019 13:07 | brak oceny

arturu | Załogant

@boolean, Przekaz telepatyczny był zapewne tak absurdalny, że nikt nie ośmielił się go opublikować. Może przekazali coś w stylu "Dbajcie o środowisko naturalne, bo w przeciwnym wypadku będzie pazuzu."

Sob, 6 lip 2019 10:19 | brak oceny

zmora | Załogant

Sob, 6 lip 2019 07:17 | ocena: + 1

88kropka | Załogant

Tak obserwują nasze pojazdy techniczne,ale one nie są dla nich tak bardzo ważne,interesuje ich człowiek na Ziemi,my ich bardziej interesujemy niż nasz sprzęt który używamy.We wszechświecie istnieją istoty rozumne,które różnią się między sobą wyglądem, osobowością,mogą mieć inny system wartości jak my,mają inne nauki,i zasób wiedzy,i technikę też inną.Obserwuja w która stronę zmierza człowiek na Ziemi i wyciągają wnioski dla siebie. Mogą przekazywać informacje telepatycznie,bo tak jest najprościej,o tym już wspominał Billy Meier,bo doświadczył kontaktów telepatycznych zwykłych i duchowych.

Pt, 5 lip 2019 19:30 | ocena: + 3

Gorki73 | Załogant

Witam Załogantów. Chciałbym się z Wami podzielić moimi rozmyśleniami na temat samolotów i UFO (obok nich oczywiście). Sprawa wydaje mi się za każdym razem zagadkowa, ponieważ uważam, że technologie naszych współczesnych samolotów są od wielu lat czy od dziesięcioleci bardzo dobrze znane "Obcym", wg mnie Oni posiadający taką technologię znają je lub są w stanie znać je co do śrubeczki i tranzystora !. Taki mały przykład, czy dzisiaj gdybym przeniósł się do starożytnych cywilizacji musiałbym za każdym razem jechać obok rydwanu zaprzęgniętego w konie, żeby zgłębić jego "tajemnice" jak działa i co wprawia go w ruch ? no nie ! Przecież to się nie trzyma kupy! Wg mojej skromnej oceny zainteresowanie naszymi samolotami jest spowodowane głębszymi pobudkami niż aerodynamika czy ich budowa. Przychodzą mi na myśl takie następujące pytania czy "OBCY" nie monitorują tak przypadkiem każdego samolotu , w celu ewentualnemu zapobiegnięciu wywołania wojny Światowej przez zrzucenie przez jakieś państwo np. bomby atomowej na dany kraj? Ktoś zaraz powie, ale obserwacje dotyczą także samolotów cywilnych nie tylko wojskowych, no tak, ale przecież można by sobie wyobrazić taka sytuację, w której samolot "pasażerski" finguje lot turystyczny w celu przedostania się swobodnie -przez nikogo nie zatrzymany przez granice danego państwa na które ma być przeprowadzony atak ! Druga rzecz, która przychodzi mi do głowy, to że może nasze niebo jest tak usiane "niewidzialnymi" obiektami UFO, że jest to rzecz "normalna", że od czasu, do czasu daję się to zarejestrować. Tylko tu powstaje kolejne pytanie, dlaczego "ONI" tak często tu latają ? Zachęcam do dyskusji lub zastanowienia się nad tym. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich Załogantów.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 9 lip 2019 21:52 | brak oceny

Natenczas_Wojski | Załogant

Obcy prowadzą u nas rozliczne programy naukowo-badawcze i dlatego lata tych obiektów taka masa. Normalny ruch, można powiedzieć. Przy czym wydaje się, że nie występują rejsy typowo turystyczne, wycieczkowe. To zastanawiające, dlaczego? Ze wszystkich informacji wynika, że odwiedzają nas wyłącznie zespoły naukowców, wraz z licznym personelem pomocniczym. Czyżby zwykli, "szarzy" (nomen omen) Kosmici mieli szlaban na odwiedzanie naszej planety? A może tylko bilety są zbyt drogie?...

Czw, 4 lip 2019 11:12 | ocena: -1

Damian2 | Załogant

Takie uchwycenie obiektu na nagraniu to nic nadzwyczajnego. Również w swoim portfolio mam jasne obiekty. Ostatnio zarejestrowałem też czarne, ale usunąłem gdyż sądziłem, że to przelot ptaków. Ale ogólnie zachęcam do rejestrowania samolotów, gdyż okazuje się, że obiekty UFO wykazują zainteresowanie takimi obiektami. Polecam.

Czw, 4 lip 2019 07:06 | ocena: + 2

m___b | Załogant

No to teraz trzeba sprawdzić grafik lotów na czerwiec, skorelować z pilotami przebywającymi obecnie na urlopie i mamy gagatka namierzonego.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 4 lip 2019 16:39 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

@m___b, Witam, nic nie ustalisz jeśli Fundacja wprowadziła kilka pułapek i wprowadziła tzw. dezinformację; np. Pilot, jet w rzeczywistości Pilotem helikoptera a na wakacje wcale nie pojechał. Takie rzeczy stosuje się od wieków w wojsku i w wywiadzie...Myślę, że Fundacja ma "głowę na karku". Ps. Znasz np. sprawę słynnego lądowania UFO w Emilcina, gdzie Pan Zbigniew Blania-Bolnar, który badał tą sprawę od początku, wprowadził taką dezinformację, żeby odsiać potencjalnych oszustów, a mianowicie kazał dorysować z przodu na kombinezonach przybyszy z UFO takie kręgi, których faktycznie nie było. Pozdrawiam

Śr, 3 lip 2019 18:57 | ocena: + 2

Rafal85 | Załogant

Witam
Dodam że jestem tu od niedawna ale mam właśnie kolegę który jest pilotem w jednostce w Świdwinie i to głównie też dzięki niemu tu się pojawilem gdyż zinteresowal mnie ten temat po tym jak kilkukrotnie miałem okazję oglądać zdjęcia i filmy zrobione przez niego przez chyba 6-7 lat służby powiem tylko że jestem na etapie namawiania go aby udostępnił te "zjawiska" na tym portalu lecz ma obawy o to co wszyscy a dodatkowo na części z nich są nagrane czy uwiecznione urządzenia i pozycja z radaru więc tu chyba edycja nie pomoże jednak mówiąc o samych obiektach to są niesamowite i nieosiągalne dla naszej obecnej techniki pojazdy między innymi kule,stożki,dysk o różnych rozmiarach po kompletnie nie możliwe do stwierdzenia kształtu kolorowe "choinki" Jak je określa kolega i faktycznie jest to spora zagadka tak jak by ich elementy były zbudowane z jakiejś elastycznej materii która dodatkowo jest podświetlana jedyne co jest powtarzalne w przypadku tych wcześniejszych to metaliczny kolor od szarego po przypominający chrom.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 4 lip 2019 05:32 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@Rafal85, Witam Cię , mam pytanie techniczne; jak i czym kręci ten Twój kolega filmy: komórką, ma własną kamerę czy aparat? ...a może wykorzystuje kamerę z samolotu czy helikoptera- jeśli jest taka zainstalowana na pokładzie...bardzo mnie to interesuje. Bo wiesz ja robię zdjęcia i filmy z lądu i niejednokrotnie mam problemy z tym.... Pozdrawiam Serdecznie

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 4 lip 2019 11:37 | ocena: + 1

Rafal85 | Załogant

@Gorki73, Witam
Z tego co wiem i widziałem to napewno na samotne służby bierze aparat chyba Sony Alpha a poza tym widziałem mocowanie do GoPro ale jaki model to nie wiem

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 4 lip 2019 14:00 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@Rafal85, no Go-Pro byłoby najlepsze , dzięki za odpowiedź to mi wystarczy. Pozdrawiam

Wt, 9 lip 2019 22:06 | brak oceny

Natenczas_Wojski | Załogant

Wydaje się, że w przypadku UFO aerodynamika kształtu nie odgrywa istotnego, a być może żadnego znaczenia. Bryła takiego obiektu zapewne jest zdeterminowana w jakimś stopniu budową jego napędu, natomiast sam pojazd, otoczony jakąś energetyczną "bańką", jest w stanie ignorować nie tylko opór powietrza, ale też ziemską grawitację oraz własną masę - co w przedziwny sposób czyni go pozbawionym bezwładności (inercji)...

Śr, 3 lip 2019 13:27 | brak oceny

Orion_1957 | Załogant

Jeszcze jedno słowo chciałbym dodać. Skoro pilot zgłosił się do Fundacji Nautilus z informacją dot. UFO to wydaje mi się a w zasadzie jestem pewny, że chce nam wyjawić sekret tj.treść przekazu telepatycznego od obcych który otrzymał podczas rutynowego lotu do którego prawdopodobnie dołączy rysunek.
Jego wykształcenie pozwalające zdobyć prawdopodobnie wymarzony zawód nie może być zaburzone ujawnioną informacją o nim samym czy też maszynie. Sami wiemy jak do F.N zgłosił się żołnierz pełniący służbę na terenie nadmorskim gdzie obsługiwał radar i co potem się wydarzyło po ujawnieniu przez niego informacji które praktycznie go zidentyfikowały.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 3 lip 2019 14:03 | ocena: + 3

tur77ek | Załogant

@Orion_1957, Przecież ujawnienie przekazu w niczym nie przeszkadza nie zostanie przecież zidentyfikowany, nie są potrzebne tu jego dane osobowe ani typ samolotu ani rejon działania tylko sam przekaz.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

W poniedziałek 14 października rano na pokład okrętu Nautilus zadzwonił jasnowidz Krzysztof Jackowski. Jego zdaniem spełnia się właśnie jego jedna z najważniejszych wizji dotyczących przyszłości - przewidywał konflikt Turcji z USA, co rozpęta Trzecią Wojnę Światową i to się za chwilę spełni. 'Ostatnie wydarzenia związane z atakiem Turcji na Kurdów i rzezią Kurdów... ja to właśnie widziałem w mojej wizji!' - tłumaczył nam jasnowidz.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 06:42 | Witam,  w ramach obowiązku wieloletniego załoganta, pragnę zgłosić pojawienie się NOL w okolicy Głubczyc (opolskie). Do obserwacji doszło ok. 13:10 w sobotę 12 października br. Obiekt miał formę dysku 'pękatego w pionie', czyli kształtem przypominał złożone dwie miski aluminiowe  (powłoka  była matowa jak aluminium). Nie było słychać żadnego odgłosu. Leciał łukiem z północnego zachodu na południowy wschód i był widoczny przez ok. 4 - 5 sekund, po czym zniknął. Niebo było w ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Środa, 2 października 2019 |  Jeden z moich znajomych powiedział, że czytając serwis Fundacji Nautilus wiele lat temu doznał czegoś, co nazwał ‘przebudzeniem’. To był jeden tekst, który zmienił całe jego życie, gdyż przed tym tekstem nie brał pod uwagę, że istnieje reinkarnacja, a po jego lekturze już był pewien, że wędrówka dusz jest prawdą.  Podobnie było z naszą drogą do filozofii Zen.

czytaj dalej

FILM FN

KRZYSZTOF JACKOWSKI - o najbliższej przyszłości

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.