Dziś jest:
Środa, 16 października 2019

Ziemia widziana z kosmosu ma zniewalającą, błękitną barwę. Jeśli kiedykolwiek do naszego Układu Słonecznego przyleci statek kosmiczny z załogą na pokładzie, to na pewno gwiezdni podróżnicy zachwycą się tym widokiem.
/kosmonauta rosyjski Siergiej Krikaliow/

Komentarze: 10
Wyświetleń: 3361x | Ocen: 20

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 8 lip 2019 11:04   
Autor: FN, źródło: FN   

CZY ISTNIEJE SZANSA NA URATOWANIE ZIEMI PRZED… BEZWGLĘDNĄ, DRAPIEŻNICZĄ DZIAŁANOŚCIĄ LUDZI?Pozdrawiamy wszystkich z polskich Tatr, gdzie w ukrytym miejscu ekipa projektu „Otwarte Niebo” przeprowadza serie bardzo ważnych eksperymentów dla projektu KONTAKT. To wszystko sprawia, że nie mamy czasu na redagowanie serwisu tak, jak na to zasługuje, ale wiemy, że nam to wybaczycie.

Staramy się odpowiadać na korespondencję na bieżąco i dostaliśmy właśnie apel od naszej czytelniczki/czytelnika, która/który ma nick Abe11

               

[PYTANIA DO FN] Witam Państwa,

To jest odezwa do naszej społeczności, aby rozpowszechniać wszędzie idee ochrony planety przed zniszczeniem. Potrzebujemy konkretnych działań systemowych i tu pole do popisu dla polityków i wszelkich decydentów, ale nasze działania jednostkowe też mają sens i znaczenie. Róbmy tyle ile możemy: dokręćmy kran, rezygnujmy z plastiku, nie wycinajmy zieleni na swoich posesjach, SADŹMY DRZEWA.

Szata roślinna pozwala "uziemić" dwutlenek węgla, więc powinniśmy sadzić jak najwięcej drzew!

Dbajmy o przyrodę, to nasze najpilniejsze teraz zadanie!

Abe11

 Pięknie dziękujemy za ten apel. Jest on w 100 procentach zgodny z naszą filozofią, stąd zdecydowaliśmy się do zamieścić. Rozmawialiśmy o nim także na jednym ze szczytów polskich gór podczas operacji „Otwarte Niebo”. Jak najbardziej zgadzamy się, że należy ograniczać niszczenie naturalnych zasobów Ziemi także poprzez takie drobne działania i to robimy, ale nic nie powtrzyma ludzkiej bestii żądnej ekspansji, nowych przedmiotów materialnych, przyspieszenia PKB poprzez niebotyczne namnażanie się ludzkości i drapieżnicze eksplorowanie jej zasobów naturalnych. O sprawie napiszemy więcej po powrocie z operacji „Otwarte Niebo”, a za apel pięknie dziękujemy.

Poniżej kilka fotografii wykonanych wczoraj podczas spaceru do miejsca spotkania naszej grupy, gdzie omówiliśmy strategię na najbliższe 48 godzin, a przy okazji także była bardzo ciekawa dyskusja na temat wspomnianego wyżej apelu.

Więcej po naszym powrocie do Bazy FN z pięknych, polskich Tatr, gdzie oprócz naszych obowiązków pokładowych także trochę odpoczywają nasze dusze dzięki temu, jaki widok roztacza się wokół nas... ;)Komentarze: 10
Wyświetleń: 3361x | Ocen: 20

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 8 lip 2019 11:04   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (10)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 12 lip 2019 15:13 | ocena: + 2

Logic | Załogant

Można powiedzieć że siedzę w temacie już dość długo bo około 10 lat.
Mógł bym tutaj napisać sporą rozprawę na ten temat, ale lepiej krótko i na temat.
NIESTETY NIE JEST TO MOŻLIWE !

Wt, 9 lip 2019 23:49 | ocena: + 7

Gorki73 | Załogant

Witam Załogantów !Zgadzam się również z apelem, ale chciałbym również dodać, że kluczem do sukcesu wg. mojej oceny, jest edukacja od najmłodszych lat w domu, w szkole i skończywszy na kościele. Tu przychodzą mi na myśl dwa ponad czasowe przysłowia; "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci" i "Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał" - przysłowia te idealnie oddają stan wiedzy i świadomości społecznej czy tej "globalnej" jaka zachodzi w naszych głowach od najmłodszych lat. Jeśli ktokolwiek nam nie pokazał, czy nie nauczył jak postępować w takich sytuacjach, to dalej będziemy brnąć po omacku z każdym problemem, nie tylko z tym jeśli chodzi o środowisko Na zakończenie podam może taki przykład z mojego dzieciństwa. Za tzw. moich czasów nie było to do pomyślenia, żebym wyrzucił papierek z cukierka na ulicy czy w górach na wycieczce- oczywiście zdarzyło mi się to jako dziecko, ale tylko do pierwszego razu, jak nie "przyłapała" mnie na tym moja Babcia czy Mama (Babcia chyba była pierwsza :) ) wtedy dostałem surową reprymendę, że tak się nie robi ! Nie bardzo wiedziałem wtedy tak naprawdę czego ode mnie chcą Ci dorośli. Dzisiaj natomiast widzę, jak wiele małych dzieci-małych obywateli tego naszego pięknego Świata robi to jednak nagminnie, nawet pod okiem swoich opiekunów czy rodziców, bez ich stanowczej reakcji. Powinniśmy o tych zagadnieniach mówić jak najczęściej i uświadamiać, jeszcze raz uświadamiać, bo później będzie już za późno i jedyną "nauką" dla "Jana" pozostaną wysokie kary. Pozdrawiam wszystkich Załogantów i dziękuję Fundacji za opublikowany apel.

Wt, 9 lip 2019 21:05 | brak oceny

Jolaos | Załogant

Drzew nie można sadzić " jak najwięcej ".
Gdy sadzimy je na swojej działce musimy tak teren zagospodarować by rosły one optymalnie tzn miały tych parę metrów kwadratowych dla siebie . Jak już drzewo urośnie to to zgłuszy wszystko to pożyteczne co pod nim rośnie. Tylko chwasty przeżyją. Więc przede wszystkim rozsądne zagospodarowanie terenu. No i ważne też na działce by były to drzewa owocowe lub miododajne /lipy/.
Poza własną działką nikt nie ma prawa nic sadzić.
Wyjątkiem są akcje zalesiania prowadzone przez leśników w miejsce już wcześniej wyciętych starych drzew.

Wt, 9 lip 2019 20:13 | ocena: + 1

SovietVixen | Załogant

Wystarczy ateuszy posłać do gazu i już ten świat będzie 5x lepszy

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 17 lip 2019 12:09 | brak oceny

Vorti17 | Załogant

Nie wiem czy posyłanie kogoś do gazu to jakiekolwiek rozwiązanie.

Wt, 9 lip 2019 08:18 | ocena: + 5

Orion_1957 | Załogant

Bardzo się cieszę, że ukazał się apel do Wszystkich aby sadzili drzewa co może w odległych nadchodzących czasach uchronić naszą planetę. Wiadomo, że czym więcej mamy zieleni tym więcej pobiera ona dwutlenku węgla oddając nam czysty tlen. Powiem tak - stosuję tą metodę od trzydziestu lat na swojej działce na terenach wschodniego Mazowsza. Niestety od lat miejscowi tj. w tym przypadku moi sąsiedzi ( bliska rodzina ) za każdym razem jak tylko przyjeżdżam na działkę stwierdzam kolejne wycięte drzewa typu klony, młode brzozy, czarne kilkunastoletnie bzy, akacje, jesiony. Wiele z tych drzew to samosiejki ale na tą chwilę to miały już więcej niż 10-15 lat lub więcej. Dlaczego ścinają - prosta odpowiedź - palą mokrym drzewem w piecu. Świadomość ich jest tak niska, że nikt nie jest im w stanie wytłumaczyć, że tak nie wolno robić, że należy dbać o naszą wspólną przyrodę o to co nam jeszcze zostało. Starałem się ich przekonać aby tego nie robili bo przecież drzewa stanowią również bazę dla naszych pszczół a także są domem dla ptaków. Niestety od od lat nic się nie zmienia jak padały drzewa tak dzieje się w 2019 r. Szczerze mówiąc reakcja urzędników gminnych jest zerowa. Przepisy dla ochrony środowiska mamy w kraju wspaniałe ale wykonalność zerowa. Nikomu na tym nie zależy. Roślinność na działce zginęła a pozostało ściernisko i nikt nawet z sąsiadów tego nie zauważył. Dlaczego tak się dzieje. Prosta odpowiedź. Stosują podobne metody. Wycinka drzew na wsiach, w małych miasteczkach to normalka. Nikt nie zwraca uwagi na to, że wszędzie wymagana jest zgoda urzędu na dokonanie usunięcia drzewa. Ale to jest tylko teoria. Co pozostało mi teraz po usuniętych drzewach na działce? Jedynie zdjęcia które ukazują przepiękny obraz przepięknej przyrody która jest już wspomnieniem, obraz który już nie wróci tak samo jak ptaki i pszczoły które z bólem opuściły ten teren. Pozdrawiam ze smutkiem.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 13 lip 2019 18:24 | ocena: + 1

zaolka | Załogant

@Orion_1957, sadzę u siebie co się da. Mam przecudne 20letnie cisy i drzewa owocowe. Niedługo będzie u mnie las. :) Chrońmy drzewa, zwłaszcza te leciwe. Nikt nam nie zrobi tak dobrze, jak one. Żyjemy w symbiozie. Bez nich nie ma nas..

Pon, 8 lip 2019 22:07 | ocena: + 5

Bandi | Załogant

Podoba mi się apel i hasło "sadzmy jak najwięcej drzew", nawet kilka posadziłem na działce w ostatnich dniach kilka kolejnych drzewek do mojej kolekcji i namówiłem do tego sąsiada :-) działajmy !
Pozdrawiam Wszystkich

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 9 lip 2019 20:21 | ocena: + 2

Natenczas_Wojski | Załogant

Czuję się zobowiązany, bo posiadam niewielką działkę (ok. 900 m2) na szczerej wsi i to w dodatku w przepięknej okolicy. Od wielu lat systematycznie obsadzam ją drzewami, w miejsce istniejącego niegdyś warzywnego ogrodu. Prócz naszych polskich pospolitych drzew i krzewów, mam też rzadziej spotykane - sosnę limbę, japoński miłorząb dwuklapowy, platan klonolistny, metasekwoję chińską, a ostatnio posadziłem cedr libański. Jednak dwukrotna próba zaaklimatyzowania mamutowca, Sekwoi olbrzymiej, spaliła na panewce - ale do trzech razy sztuka. Żartuję, że brakuje mi jeszcze baobabu. Jak klimat jeszcze bardziej się ociepli, to może i on się przyjmie i uchowa...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 10 lip 2019 17:12 | ocena: + 2

Bandi | Załogant

@Natenczas_Wojski,
super :)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

W poniedziałek 14 października rano na pokład okrętu Nautilus zadzwonił jasnowidz Krzysztof Jackowski. Jego zdaniem spełnia się właśnie jego jedna z najważniejszych wizji dotyczących przyszłości - przewidywał konflikt Turcji z USA, co rozpęta Trzecią Wojnę Światową i to się za chwilę spełni. 'Ostatnie wydarzenia związane z atakiem Turcji na Kurdów i rzezią Kurdów... ja to właśnie widziałem w mojej wizji!' - tłumaczył nam jasnowidz.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 06:42 | Witam,  w ramach obowiązku wieloletniego załoganta, pragnę zgłosić pojawienie się NOL w okolicy Głubczyc (opolskie). Do obserwacji doszło ok. 13:10 w sobotę 12 października br. Obiekt miał formę dysku 'pękatego w pionie', czyli kształtem przypominał złożone dwie miski aluminiowe  (powłoka  była matowa jak aluminium). Nie było słychać żadnego odgłosu. Leciał łukiem z północnego zachodu na południowy wschód i był widoczny przez ok. 4 - 5 sekund, po czym zniknął. Niebo było w ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Środa, 2 października 2019 |  Jeden z moich znajomych powiedział, że czytając serwis Fundacji Nautilus wiele lat temu doznał czegoś, co nazwał ‘przebudzeniem’. To był jeden tekst, który zmienił całe jego życie, gdyż przed tym tekstem nie brał pod uwagę, że istnieje reinkarnacja, a po jego lekturze już był pewien, że wędrówka dusz jest prawdą.  Podobnie było z naszą drogą do filozofii Zen.

czytaj dalej

FILM FN

KRZYSZTOF JACKOWSKI - o najbliższej przyszłości

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.