Dziś jest:
Niedziela, 29 listopada 2020

Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu.
/Marcel Proust/

Komentarze: 18
Wyświetleń: 5222x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 27 wrz 2019 13:09   
Autor: FN, źródło: tvn24.pl   

JA JESTEM BARTEK... JA JESTEM CHŁOPAKIEM!


JA JESTEM BARTEK... JA JESTEM CHŁOPAKIEM!

To może być typowy ‘ślad po poprzednim wcieleniu’. Mała dziewczynka o imieniu Zosia każe zdezorientowanej matce mówić do siebie ‘Bartek’ i uparcie twierdzi, że jest chłopcem. Lekarze szukają przyczyn tego w zaburzeniach psychicznych, a tymczasem powodem może być bardzo silny tzw. „ślad po poprzednim wcieleniu”.

 

O tej historii dowiedzieliśmy się z naszej poczty od jednego z czytelników i natychmiast została skierowana do naszego Projektu Messing. Powód? Prawdopodobnie mamy do czynienia z czymś, co na pokładzie okrętu Nautilus nazywamy ‘śladem po poprzednim wcieleniu’. Czasami zdarza się, że w poprzednim życiu ktoś był mężczyzną, a w kolejnym rodzi się jako kobieta, ale pamięć po poprzednim wcieleniu jest tak silna, że dziecko każde do siebie mówić męskim imieniem. Zdarza się to bardzo rzadko, ale się zdarza. Wszystko wskazuje na to, że jeden z takich przypadków trafił do programu TVN UWAGA.

 
 

Materiał wideo można obejrzeć po kliknięciu na link:

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/zosia-czy-bartek-corka-powiedziala-mi-ze-jest-chlopakiem-oficjalna-strona-programu-uwaga-tvn,302522.html?fbclid=IwA

 

W naszym kraju nie wierzącym „w jakieś tam bzdury o reinkarnacji” jest bardzo trudno mówić o tego typu historiach, gdyż rodzice są przekonani, że mieli pecha, a ich dziecko ma ciężką chorobę psychiczną. Tymczasem bardzo często tak się właśnie ujawnia ślad po poprzednim wcieleniu. Kiedy dziecko każe do siebie mówić innym imieniem niż zostało mu nadane warto je delikatnie zapytać, dlaczego akurat to imię i kiedy pierwszy raz tak się do niego (dziecka) ktoś zwracał. Odpowiedzi – prosimy nam wierzyć – mogą wprawić w bezgraniczne zdumienie…

I jeszcze jedna sprawa z naszej poczty do FN, która dotyczy pytania: czy może być tak, że zbieżność dat może być ważnym śladem w wędrówce dusz?

From: […]

Sent: Thursday, September 26, 2019 1:49 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Reinkarnacja

 

Już od dziecka odnosiłem wrażenie, że świat nie do końca jest taki, jaki jest nam przedstawiony przez m.in. religie i szkołę oraz że ten cały "chaos egzystencji" który nas otacza i ktory przeżywamy jest tylko przejściowy, jak kolwiek to brzmi.

Pamiętam, że dosyć czesto będąc chłopcem w przedziale wieku mniej więcej 7-11 lat miewałem takie swoje przemyślenia i pytania które mnie nurtowały. Nie znając wtedy jeszcze zbyt dobrze takich pojęć jak świadomość, jażń czy duchowość zadawałem sobie pytania typu np. "czy będę żył jeszcze kiedyś jako inna osoba, mająca inne codzienne sprawy, inne rodzeństwo, rodziców, imię czy nazwisko."

Dziś powracając wspomnieniami do tamtych lat dostrzegam, że myślenie dziecka o takich tematach jest co najmniej dziwne..., a zarazem fascynujące.

Temat reinkarnacji interesuje mnie odkąd pamietam ale od jakiegoś czasu przyglądam się temu na poważnie.

Po krótce: w październiku 2018 zmarł mój dziadek. Mija kilka miesięcy i w kwietniu tego roku dowiaduję się że zostanę tatą, co ciekawe po wizycie u ginekologa wyszlo że data "poczęcia" to w przybliżeniu 28.02.2019 czyli... dzień urodzin dziadka. Hmm. Może to przypadek, może nie? Ale czy nie często zdarzają sie sytuacje, że jeden członek rodziny umiera, po czym rodzi się dziecko? Co Państwo o tym sądzą, czy jest bardzo prawdopodobne, że dusza dziadka moze juz po takim czasie wcielic sie w mojego syna ktory przyjdzie na świat w grudniu tego roku??? W miare mozliwosci prosze o odpowiedź.

Pozdrawiam […]

 

Witamy,

Dziękujemy za opis sytuacji.  Powrót duszy dziadka w ciele wnuka zdarza się bardzo często i rzeczywiście ważnym śladem są dziwne korelacje z datą urodzin lub śmierci – idzie Pan w dobrym kierunku.

Po urodzeniu dziecka trzeba go obserwować i zwracać uwagę na to, co będzie mówił. Prosimy pamiętać, że dziecko szybko zapomina o „wspomnieniach z poprzedniego życia” i przeważnie przestaje o tym mówić w wieku 5-7 lat.

Prosimy nas informować, jak będzie toczyła się ta historia.

Pozdrawiamy

FN

 

Ta wiadomość została wysłana przez Fundację Nautilus.

Copyright © 1999-2019 FN. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Komentarze: 18
Wyświetleń: 5222x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 27 wrz 2019 13:09   
Autor: FN, źródło: tvn24.pl   


Komentarze (18)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 5 paź 2019 15:53 | ocena: + 1

panoramix | Załogant

No i mamy pokłosie indoktrynacji LGBT od małego i homopropagandy. Wmawiania, że nienormalne jest normalne. Żadne tam poprzednie wcielenie.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 11 paź 2019 21:51 | brak oceny

SovietVixen | Załogant

@panoramix, Gadasz jak typowy fanatyk religijny

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 17 paź 2019 09:19 | ocena: -1

panoramix | Załogant

@SovietVixen, @JuicyLucy Gdzie wasza tolerancja do innych poglądów, o którą tak walczycie, hipokryci?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 17 paź 2019 10:40 | ocena: + 1

SovietVixen | Załogant

@panoramix, To nie kwestia poglądów tylko prawdy, jaką jest reinkarnacja.

Sob, 12 paź 2019 20:11 | brak oceny

JuicyLucy | Załogant

@panoramix,

Chyba pomylijes portale. Idz lepiej sluchac radio "ma ryja"

Śr, 2 paź 2019 19:36 | ocena: -4

JuicyLucy | Załogant

Ja tu moge cos powiedziec bo jestem osoba TG. Wiec, spraa nie jest taka prosta, ze mozna ja tlumaczyc wcieleniami. Jesli chodzi o mnie to dla mnie moja seksualnosc nie ma w sadzie wiekszego znaczenia, ale czuje sie konfortowo w danej roli w zaleznosci od otocznenia czy tego czym sie w danym czasie zajmuje. Inaczej mowiac plec juz nie ma dla mnie znaczenia. Dotyczy to tego zarowno jak zyje jak i dobieram sobie przyjaciol. Mysle tez, ze "kosmici" nie chca sie jawnie ujawnic ludziom wlasnie przez nienawisc do lgbt. Latwo tako nienawisc moznaby rosciagnac na inne rasy tylko dlatego, ze sa one inne. Jak pewni ludzie nie sa w stanie zaakceptowac pewnej innosci u inninych ludzi to co dopiero mowic o akceptaji na skale kosmiczna.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 4 paź 2019 18:56 | ocena: -1

SovietVixen | Załogant

@JuicyLucy, Też jestem TG i zdecydowanie uważam że ma to związek z reinkarnacją

Sob, 28 wrz 2019 20:26 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

poczytajcie sobie komentarze pod linkiem. ludzie ktorzy nie wierza w reinkarnacje sa tacy zabawni

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 29 wrz 2019 14:25 | ocena: + 1

Natenczas_Wojski | Załogant

Ja akurat wierzę. A ignorancja nigdy nie jest zabawna, raczej napawa smutkiem. Jest jednakże też jakiś plus tej sytuacji. Powszechność wiedzy o wędrówce dusz mogłaby przynieść nieoczekiwane, a bodaj i dramatyczne skutki. Katolicy na przykład, uwolnieni od perspektywy nieuchronnego sądu i kary zaraz po śmierci, mając w zapasie drugie i następne życie, mogliby niesłychanie popuścić sobie cugli. Hedonizm, sybarytyzm i tym podobne... Może lepiej jest nie przeżywać ontologicznego wstrząsu pozostać w kręgu tradycyjnego paradygmatu? Rozpowszechniona w społeczeństwie świadomość reinkarnacji mogłaby nam nie posłużyć...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 5 paź 2019 16:02 | ocena: + 1

panoramix | Załogant

@Natenczas_Wojski,
Zabawne jest to, że ludzie nie wierzących w to ty tam sobie wierzysz, zwane reinkarnacją, określasz jako ignorantów, jako wyraz ignorancji, jakby twoja prawda była jedyna, a kto nie wierzy ten głupi. Cóż, idąc tym tropem pozostaje mi jako osobie wierzącej nazwać ateizm jako wielką ignorancję.

Sob, 28 wrz 2019 09:09 | brak oceny

Dzibril88 | Załogant

Mam bardzo podobne przemyślenia co poprzednik/czka Soviet. Co jeżeli to jak wygląda nasza seksualność uwarunkowane jest wcześniejszymi wcieleniami? Opierając się chociażby na regresjach hipnotycznych ( jeżeli będziemy uważać, że są prawdziwe ) okazuje się, że dana dusza znajduje upodobanie w jednej płci poprzez co wciela się załóżmy w kobietę 5 x pod rząd i nagle chce sprawdzić jak to jest być mężczyzną. Może wtedy do chodzi do tego, że pamięć z ostatnich wcieleń jest tak silna że uwarunkowuje nas w jakiś sposób? Pozdrawiam!

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 28 wrz 2019 21:53 | ocena: -1

Natenczas_Wojski | Załogant

Gdyby tak było to, zakładając powszechność reinkarnacji, mielibyśmy społeczeństwo w 80% homoseksualne. Ludzkość by wyginęła w przeciągu kilku pololeń, a ostatecznie dogasła - po kilkunastu.
Nie przeczę, iż mogą zaistnieć kuriozalne przypadki, w rodzaju wyżej opisanego, lecz nie czyńmy z tego jakiejś generalnej zasady...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 29 wrz 2019 06:02 | ocena: + 3

Dzibril88 | Załogant

@Natenczas_Wojski,
Pewnie masz racje a ja się mylę! Albo... jest zupełnie na odwrót?
Weźmy na ten przykład reinkarnację. Przecież wszyscy ( załóżmy, że jest prawdą - ja w nią wierzę, a nawet uważam za fakt ) przez nią przechodzimy. Cała populacja. A poprzednie wcielenia pamiętają tylko nie liczni. Może podobnie jest z seksualnością oraz innymi cechami osobowymi. Mogą być ukształtowane przez doświadczenia poprzednich powtarzających się przeżyć reinkarnacyjnych, ale efektywnie zauważalne będą tylko na jakiejś grupie?
To trochę jak taki błąd w systemie chyba, no bo jeżeli mamy nie pamiętać to czemu jakaś grupa pamięta? Chyba, że idziemy w drugą stronę... i mamy pamiętać tylko jeszcze nie doszliśmy do tego poziomu, aby wszyscy pamiętali?

Jak zwykle więcej pytań niż odpowiedzi....
@Natenczas_Wojski, dzięki jeszcze raz za odpowiedź!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 29 wrz 2019 14:44 | brak oceny

Natenczas_Wojski | Załogant

Sądzę, iż w tym, że nie pamiętamy poprzednich wcieleń tkwi głęboka roztropność i rozsądek najwyższej miary. Nie bez przyczyny pomiędzy naszą przeszłością a teraźniejszym bytowaniem zawieszona została tak gruba, nieprzenikniona zasłona. Pozwala to nam maksymalnie skupić się na obecnym życiu, na tej misji, którą właśnie wypełniamy. Odstępstwa od tej zasady, jednostkowe przypadki traktuję podobnie jak Ty - jako błędy w Systemie. Ale nie wykluczone, że również zamierzone (a co najmniej dopuszczone) przez Najwyższą Mądrość... Pozdrawiam.

Śr, 2 paź 2019 21:07 | brak oceny

SovietVixen | Załogant

@Dzibril88, Poprzedniczka, pozdrawiam.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 4 paź 2019 18:34 | ocena: + 1

Dzibril88 | Załogant

@SovietVixen,

Przepraszam, Pozdrawiam :)

Pt, 27 wrz 2019 15:31 | ocena: + 5

SovietVixen | Załogant

Bardzo dobrze że Fundacja poruszyła tą sprawę. Najwyższa pora zdać sobie sprawę, że transseksualizm to nie jest jakaś tam "choroba psychiczna", "urojenie" czy inna "płeć mózgu" (jakkolwiek organ może posiadać tożsamość, mniejsza już o to). Inna identyfikacja wynika z faktu reinkarnacji i może się ujawnić w dowolnym momencie tego życia. Podejrzewam, że z homoseksualizmem jest podobnie. Niebinarność z kolei podejrzewam o pochodzenie "innogatunkowe", również pozostawione jako ślad po poprzednim życiu. Dyskryminacja wszelkich tego typu mniejszości (w tym mnie) wynika z fundamentalizmu religijnego (zazwyczaj religii, niestety, abrahamowych) lub materialistyczno-naukowego (w genach masz A i choćbyś się zajebał to nie będziesz B). Jakby tak się przyjrzeć, to religia i fundamentalistyczna nauka akademicka tak samo szkodzą. To takie dwie wrogie sobie głowy tej samej bestii.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Słynny brytyjski naukowiec Stephen Hawking (zm. w 2018) twierdził, że data zakończenia kalendarza Majów (czyli słynny rok 2012) opiera się na błędnych obliczeniach: - 'Pod wieloma względami Majowie wyprzedzali swój czas, ale w pewnych kwestiach przekalkulowali. W tym przypadku popełnili błąd polegający na podwójnym liczeniu dni, na które przypadały święta, co oznacza, że ich kalendarz nie zakończy się jeszcze przez kolejne osiem lat. Ludzie powinni naprawdę martwić się o rok 2020, czyli prawdziwy...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 26 lis 2020 03:00 | Witam, 23.11.2020 nad Białołęką na wysokości osiedla Regaty był widoczny bardzo duży obiekt tuż nad chmurami. Obiekt widziała moja partnerka oraz jeszcze jeden sąsiad podczas spaceru z psami.Jak na razie odnalazłem jeszcze jedną osobę która widziała ten obiekt 15 min później już szybko lecący. Wstępnie oceniamy że obiekt mógł mieć kilkaset metrów długości. Był bardzo dużyProszę popytajcie czy ktoś na Białołęce 23.11.2020 koło godziny 23.15 czegoś nie widział.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

KORONAWIRUS - bestialskie polowania i zjadanie dzikich zwierząt kluczem do zrozumienia tajemnicy pandemii koronawirusa

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.