Dziś jest:
Piątek, 30 lipca 2021

Kiedy w ziemię uderzy asteroida? Może jutro, może za tydzień, a może dopiero za sto lat. Najwyższy czas rozpocząć przygotowywania na powitanie kosmicznego gościa, bo i tak już się spóźnia na przyjęcie.
/Astronom Mike Reynolds, USA/

Komentarze: 4
Wyświetleń: 4575x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 20 lis 2019 14:53   
Autor: FN, źródło: FN   

SUPER-SZYBKIE PRZELOTY UFO – KOLEJNE FILMY

Nazwaliśmy to zjawisko w dość prosty sposób – ‘super-szybkie przeloty obiektów UFO’. Aby dostrzec  taki przecinający niebo po prostej linii (!) obiekt trzeba bardzo uważnie oglądać zapis wideo. Rzadko się zdarza, że obiekt ma wyraźny kształt dysku, ale tak może być w tym przypadku.

 

W tej publikacji zamieścimy zaledwie dwa takie filmy, choć praktycznie nie ma tygodnia, aby ktoś nie informował nas o istnieniu kolejnego. Ludzie na siłę wyjaśniają to lecącymi „owadami/drobinkami”, ale to są bzdury, gdyż mamy także filmy pokazujące super-szybkie przeloty obiektów UFO, które potrafią zatrzymać się przy samolocie, zmienić kierunek, a nawet… oblecieć go dookoła (film czeka w naszym katalogu do publikacji).

Zobaczmy na początek bardzo ciekawy fragment filmu, na który zwrócił uwagę nasz czytelnik.

From: […]

Sent: Sunday, November 10, 2019 4:27 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: UFO o bardzo ciekawych kształtach

 

Witam,

Przeglądałem filmik na YOU TUBE o tytule ''Jak nie stracić wzrok w starszym wieku. Chroń plamkę żółtą"

https://www.youtube.com/results?search_query=jak+nie+straci%C4%87+wzroku

W 1,30 sek. przelatuje obiekt o wymiarach ok. 1x1,5 m z prędkością ok. 500 m/s, posiada bardzo ciekawy kształt rodem z filmów s-f

Pozdrawiam,

[…]

Tak wyglądają klatki z tego filmu. Trzeba przyznać, że obiekt wygląda intrygująco.I czas na sam film. Przypominamy, że obiekt pojawia się ok 1 min 30 sek.

 

Najciekawsze ujęcia super-szybkich przelotów UFO są zawsze przy okazji pokazów samolotów. Najciekawsze dwa filmy czekające w naszym archiwum na montaż i prezentację w serwisie zostały nagrane właśnie podczas Air Show.

Teraz zobaczmy film, który przysłał jeden z czytelników. Obiekt UFO pojawia się w 4 min 18 sekundzie.

Poniżej klatki z tego filmu.
I czas na sam film.

 

Na koniec jeszcze ciekawostka, którą zauważył nasz czytelnik.

From: […]

Sent: Saturday, November 9, 2019 11:51 AM

To: Fundacja Nautilus

Subject: Dron czy coś innego ?

 

W materiale TVP1 z dnia 7 listopada wyemitowanym w godzinach porannych, relacja ze Sri Lanki  na tle ściany górskiej zawisa biały obiekt.

Dość nagły ruch w kierunku bocznym mógłby sugerować zachowanie drona ale kształt jego jest nietypowy.

Przesyłam materiał z telewizora.

Pozdrawiam

[…]

 

Oto klatka z tego materiału.Cały materiał można obejrzeć tutaj.

 

 

Drodzy czytelnicy serwisu!

Pięknie dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa, które kierujecie do nas, a także – co naprawdę porusza – wpłaty na konto FN! Dostrzegliśmy je i jesteśmy pod wrażeniem, a teraz dokładnie analizujemy dosłownie „każdą złotówkę”. Dobrze wiecie, że jesteśmy uczciwi w stopniu absolutnym, ale zanim wydamy choć jedną złotówkę musimy dziesięć razy się zastanowić… W każdym razie na pewno czeka nas poważny wydatek w postaci nowego serwera. Potem zobaczymy – to jest najpilniejsze.

Przez kilka dni celowo nie publikowaliśmy nowych tekstów, aby zmniejszyć transfer danych i obserwować, jak zachowuje się serwer i skrypt. Oczyściliśmy katalogi na serwerze z 45 gigabajtów danych (!) gromadzonych jako pliki cookies. Dzięki temu zwiększyła się przestrzeń wirtualna dysku i sytuacja się trochę poprawiła. Obserwujemy uważnie to, co się dzieje z naszymi serwisami i mamy przynajmniej kilka hipotez, które po kolei będziemy sprawdzać. I mamy już pieniądze na zwiększenie powierzchni dysku! To nie koniec dobrych informacji.

Zgłosiło się do nas bardzo dużo osób chcących pomóc nam wykonywać tłumaczenia polsko-angielskie. Wszystkie osoby zostały zapisane, każdy kontakt i każdy e-mail. Mamy już pomysł, co z tym zrobić dalej… prosimy wszystkie osoby o jeszcze chwilę cierpliwości!

Nie przejmujcie się, że strony przez chwilę mogą się zawieszać  i pojawiać się mogą dziwne komunikaty, gdyż w tym czasie nasi ludzie mogą wykonywać przeróżne operacje na serwerze. Walczymy drodzy załoganci! ;) I nie zamierzamy się poddawać.

Za kilka dni wyjeżdżamy na wykłady za granicę, potem powrót do Warszawy, a 1 grudnia 2019 o godz. 10.00 bardzo oczekiwany LIVESTREAM „Planeta Buddów”. Jeden z czytelników zapytał, czy byłaby możliwość zobaczenia narady Projektu KONTAKT tego dnia, czyli 1 grudnia. I tak od słowa do słowa zrodził się niesamowity projekt, którego szczegóły ujawnimy na dniach. Niestety będzie to dotyczyło tylko tych, którzy tego dnia będą w Warszawie, ale lepsze to niż nic.

W każdym razie jeszcze raz wszystkim dziękujemy, także za pomysły, które nam przesyłacie (np. przeróżnych portali do zbierania pieniędzy itp.). Na razie czujemy się bezpiecznie, gdyż możemy już planować ruchy związane z nowym serwerem. A to najważniejsze. Wszystkim pięknie dziękujemy!

Pod wpływem lektury wszystkich e-maili od czytelników trwa wielka „burza mózgów” na pokładzie okrętu Nautilus. Analizujemy, rozważamy, oceniamy sens… ale pragniemy wszystkich zapewnić, że zrobimy wszystko, aby serwisy działały bezbłędnie.

 

Komentarze: 4
Wyświetleń: 4575x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 20 lis 2019 14:53   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (4)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 23 lis 2019 15:12 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

Chciałbym tylko zwrócić uwagę na szybki ruch kamery podążającej za samolotem. Przy tak szybkim ruchu kamery nawet nieruchomy obiekt, nabiera niesamowitej "szybkości".
Ot, taka uwaga, pewnie całkiem nieuzasadniona.

Czw, 21 lis 2019 18:50 | brak oceny

scyzoryk | Załogant

Wcale mnie to nie dziwi,sam ma kilkanaście filmików tego typu nawet kilka wysłałem do fundacji. Najlepiej zainstalować program do wolnego odtwarzania video .

Śr, 20 lis 2019 17:48 | ocena: + 4

Elvthe | Załogant

Obiekt na filmie o ochronie plamki żółtej przypomina mi motyla Rusałka pawik
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rusa%C5%82ka_pawik

Śr, 20 lis 2019 16:16 | ocena: + 1

Rimobul | Załogant

Na temat bardzo szybkich NOL-i (nie lubię określenia UFO bo w Polsce 99% ludzi reaguje na to drwiną i traktowaniem rozmówcy jako delikatnie rzecz ujmując pożytecznego idioty) wiele mówił m.in. Stanisław Barski - jeden z najsłynniejszych badaczy "nieznanego" w Polsce, człowiek, który badał "na żywo" przypadek z Emilcina! Omawiając przypadek "Wylatowa" Stanisław Barski mówił m.in. o uchwyconych obiektach na zdjęciach nad lasem, oddalonego o kilkaset metrów od miejsca wykonania zdjęć. Oczywiście "pragmatycy" od razu stwierdzili, iż to nie żadne NOL-e a ptaki czy też jeszcze lepiej owady. Naturalnie na argument, że w przypadku ptaków czy tym bardziej owadów musiałby one mieć co najmniej rozmiar dużych samolotów czy wręcz jeszcze większych obiektów co jest naturalną konsekwencją odległości a co za tym idzie perspektywy fotografowanych obiektów, owi "pragmatycy" jak to zwykle w takich przypadkach bywa, wzruszają bezmyślnie ramionami i odchodzą bez jakiejkolwiek logicznej odpowiedzi. Żyją sobie błogo w stanie swojej nieświadomości będąc, proszę o wybaczenie za użyte określenie - kompletnymi debilami. Pozwalam sobie na takie określenie bowiem jeśli nie jest wstanie ich przekonać argument o wspomnianej odległości i perspektywie, a "sieci" w najprostszy sposób można sobie znaleźć rewelacyjne wypowiedzi nieżyjącego (będącego już w innym astralu) już niestety płk. Grundmana, który omawiając wszystkie przypadki z Polski (i nie tylko) używa absolutnie decydującego argumentu. To jest mówi o relacjach naocznych świadków tj. pilotów Wojska Polskiego i... potwierdzających to rejestracjach na urządzeniach radarowych! Tak więc tylko i wyłącznie kompletny debil może uznać, że "mirażem", czy jak kto woli złudzeniem optycznym były opisywane przypadki. Abstrahując od profesjonalnego przygotowania pilotów myśliwców m.in rozpoznawania obiektów latających można na moment przyjąć tezę o omylności ludzkich zmysłów. Względnie bliżej nieokreślonych emocji, które zaburzyły ich percepcję. Nawet można na moment przyjąć zbiorową histerię, względnie działanie narkotyczne - płk. Grundman mówił o obserwacjach tego samego obiektu przez wielu pilotów! Niemniej jeśli zdarzenie potwierdzone było przez personel naziemny posługujący się urządzeniami radarowymi, które wykazywały fizyczne obiekty na niebie, poruszające się z prędkościami przywołanymi w powyższym artykule, w tym przypadku o pomyłce mowy być już nie może. No ale cóż. "Pragmatycy-debile" nigdy nie wyginą:) Raz jeszcze wybaczcie mi za kolokwializmy, niemniej hołduje zasadzie, że jak "plują" w twarz to nie mówię, że pada deszcz:) serdeczne pozdrowienia od załoganta ze Szczecina, dla całej Załogi naszego Okrętu oraz Kapitana!
PS. czekam niecierpliwie na LIVSTREAM!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

30 lipca 2021 : [...]  Tego lata mamy rekordowo ciepłą wodę w Bałtyku. 16-18 lipca pomiary satelitarne pokazały, że powierzchnia morza w niektórych zatokach wschodniego Bałtyku (Fińskiej, Ryskiej i Zalewie Kurońskim) miała temperaturę ok. 28 st. C   [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 27 lip 2021 04:50 | [...] Witam, chciałam opisać pewną sytuację, która miała miejsce w nocy z 18 na 19 lipca tego roku [2021 - przyp. FN] . Spędzałam noc na działce, byłam sama z psem, mąż został tego dnia w domu. Około godziny 1 wyszłam z domku do małej szopy zaraz za nim, tam mam prowizoryczną toaletę. Gdy wyszłam spojrzałam w niebo było gwieździste i bezchmurne. I wtedy zobaczyłam czarny trójkąt sunący bezgłośnie po niebie.Nie umiem opisać czy był mały czy duży, na środku miał jaśniejszy spory punkt, ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 7 czerwca 2021 | Kiedyś do Pabla Picassa przyszedł młody człowiek mówiąc, że on także chce być wielkim malarzem jak Picasso, też tak potrafi malować i chce kilku lekcji „od mistrza”. Picasso postawił przed nim wazon z kwiatami i poprosił, żeby namalował go najbardziej realistycznie, jak tylko potrafi – bez żadnych uproszczeń, pojedynczych linii czy abstrakcyjnych symboli znanych z obrazów Pabla Picassa. Wyjaśnił mu...

czytaj dalej

FILM FN

POTĘŻNE UFO TUŻ POD WARSTWĄ CHMUR - USA, 1 lipca 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.