Dziś jest:
Środa, 30 września 2020

Boże, użycz mi pogody ducha
Abym godził się z tym czego nie mogę zmienić
Odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i
Mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.
/modlitwa, którą kończą się spotkania grupa wsparcia dla osób zmagających się z uzależnieniami/

Komentarze: 19
Wyświetleń: 7040x | Ocen: 24

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Śr, 29 sty 2020 10:43   
Autor: FN, źródło: FN   

WIRUS Z WUHAN – CZY ŚWIAT STANĄŁ U PROGU GLOBALNEJ PANDEMII?

Wirus z Wuhan rozprzestrzenia się błyskawicznie. Jest już sześć tysięcy zarażonych koronawirusem. Pierwszy przypadek na Bliskim Wschodzie – kolejni pacjenci pojawiają się w Europie. Ciekawą wizję miał w ub. roku Krzysztof Jackowski. Jasnowidz powiedział, że widzi ludzi chodzących w maskach. Jego wizja wydaje się właśnie spełniać.

Pandemia (gr. pan = 'wszyscy' + gr. demos = 'lud') – epidemia choroby zakaźnej w różnych środowiskach, na dużym obszarze – różnych kontynentach w tym samym czasie.

 

Liczba osób zarażonych koronawirusem wciąż szybko rośnie. Od wtorku przybyło 1600 nowych przypadków. Wciąż dotyczy to przede wszystkim Chin i prowincji Hubei. W innych państwach wiadomo jak na razie o kilkudziesięciu przypadkach. Potwierdzono pierwszy na Bliskim Wschodzie.

 

W Chinach prawie do 6000 wzrosła liczba zarażonych nowym typem koronawirusa. 132 osoby zmarły. Tymczasem według danych oficjalnych na całym świecie - poza Chinami - odnotowano niespełna 60 przypadków zarażenia. Połowa zakażonych i prawie wszystkie przypadki śmierci jak dotychczas dotyczą prowincji Hubei, w której leży miasto Wuhan.

Poza Państwem Środka najwięcej przypadków zarażeń koronawirusem stwierdzono w Azji Południowo-Wschodniej. W Tajlandii zdiagnozowano 14 zarażonych obywateli Chińskiej Republiki Ludowej. Tajlandia do jeden z głównych kierunków wyjazdów turystycznych mieszkańców Chin.

Koronawirus w Emiratach Arabskich

W Singapurze jest 7 pacjentów zarażonych koronawirusem, a w Japonii 6. Japońskie władze potwierdziły we wtorek, że jeden z zarażonych - Japończyk - w ostatnim czasie nie był w Chinach co świadczy o przenoszeniu się wirusa z człowieka na człowieka. Pojedyncze przypadki koronawirusa odnotowano także na innych kontynentach. W USA i Australii zarażonych jest po 5 osób. W Europie Niemcy potwierdziły 4 przypadki zarażenia patogenem, a Francja 3. W środę potwierdzono pierwszy przypadek na wirusa na Bliskim Wschodzie, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nie podano, o ile osób chodzi, a jedynie, że zarażone są osoby z rodziny, która niedawno przyleciała a Wuhan.


W Polsce jak dotychczas nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Pod obserwację trafiło kilka osób z podejrzeniem zakażenia, jednak nie potwierdzono obecności wirusa.

Na pokładzie okrętu Nautilus uważnie obserwujemy wydarzenia, a wątek koronawirusa z Chin pojawia się także w korespondencji do FN.

 

Droga Fundacjo,

Czy pamiętacie przepowiednie Krzysztofa Jackowskiego z ub. roku? On mówił, że widzi ludzi chodzących w maskach. Tłumaczył nawet, że nie chodzi tu o zanieczyszczenie środowiska, ale o coś innego. Myślę, że trafił w dziesiątkę – świat powoli zakłada maski. Widać je w kolejnych miastach na ulicach i to nawet tam, gdzie nie ma zanieczyszczenia. Ten wirus jest tak agresywny, że ludzie z lęku przed nim będą zakładali maski masowo.

Zwracam uwagę, że on wydaje się nie zatrzymania. Powietrze jest jego naturalnym środowiskiem i praktycznie nie ma na niego lekarstwa. Gdzieś w sieci przeczytałem, że jest to taka grypa, którą przechodzi w zapalenie płuc i z której się po prostu nie wychodzi.

Dziękuję za waszą pracę, dobra robota, poprawiła się szybkość stron maksymalnie i jest OK

[….]

 


From: […]
Sent: Wednesday, January 29, 2020 11:08 AM
To: Fundacja NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Ciekawostka odnośnie Wuhan od nauczyciela z Chin.

 

Przeczytałem że chciecie napisać o Wuhan więc może moja informacja się wam przyda. Jak pamiętacie mieszkam w Tajlandii i w każdej szkole poza nauczycielami angielskiego są także Chińczycy uczący chińskiego. Jeden z którym pracowałem przekazał informacje od jakiegoś wysokiej rangi wojskowego z jego rodziny że armia dostała rozkaz aby strzelać do tych którzy plują na innych żeby ich zarazić - a robią to podobno dlatego żeby zrobić na złość władzy która według ich nie udzieliła im wystarczającej pomocy... Według mnie Chiny ten problem rozwiążą i niedopuszczą do epidemii. Fajnie jakbyście zapytali Krzysztofa Jackowskiego czy coś czuł na ten temat i jakie ma teraz przeczucia. Mi się wydaje że wirus wymknął się z pobliskiego laboratorium przypadkiem... a co do strony to widać znaczną poprawę. Prędkość jest idealna. Szybciej chyba działać nie może. 

 

 

Mapa opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa pozwala śledzić przypadki zarażenia koronawirusem (2019-nCoV) nie tylko w Chinach, ale i na całym świecie. Dane są na bieżąco aktualizowane i odnoszą się do potwierdzonych przypadków.
Naukowcy z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa postanowili stworzyć mapę przedstawiającą faktyczne dane w celu wizualizacji codziennie zgłaszanych przypadków zachorowań. Eksperci posługują się danymi pochodzącymi z różnych źródeł: WHO, Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) czy Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.
Link do mapy poniżej:

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR2u6-EwhQT_51GkE4bf1aIVH-G7wKXGHCOVe80JmP2fmNObxfazVXmG8O0#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6


 

 

To nie jest jeszcze obiecany tekst o wirusie z Wuhan, gdyż ten dopiero powstaje. Potraktujmy tę dzisiejszą publikację jako zapowiedź tego właściwego tekstu. Postanowiliśmy napisać artykuł o tym, czy przypadkiem ten wirus nie pojawiał się w przepowiedniach. Jego agresywność, nieprawdopodobna skuteczność w zabijaniu ludzi i prędkość rozprzestrzeniania się sprawiają, że powinien być zauważony przez jasnowidzów w ich wcześniejszych wizjach. Faktycznie Krzysztof Jackowski mówił o tym, że widzi ludzi w maskach na twarzach.

Ostatnia sprawa to serwis. Dzięki pieniądzom zebranym podczas naszej ostatniej zbiórki (jeszcze raz wszystkim dziękujemy – każda złotówka była na wagę złota!) udało nam się przeprowadzić kilka operacji, zleciliśmy firmie obsługującej nasz serwer przegląd skryptu. Ten ruch okazał się kluczowy – informatycy wskazali, gdzie dane mogą blokować transfer. Rzecz została poprawiona, ale my zachowujemy umiarkowany optymizm. Nie ma bowiem gwarancji, że problem nie pojawi się ponownie, ale przynajmniej wiemy, w którym miejscu systemu są słabe punkty. Skrypt jest nieprawdopodobnie skomplikowany, a dodatkowo serwis jest odwiedzany stale przez znaczną grupę osób – to wszystko nałożyło się na siebie i dało właśnie taki efekt. Na razie uważnie zachowujemy zachowanie się serwisu po przeprowadzonych modyfikacjach i na pewno jest poprawa, którą zauważają nasi czytelnicy.

Mamy plan na najbliższe lata, który pozwoli wyeliminować tego typu sytuacje z blokowaniem się serwisu, które pojawiały się co chwilę przez ostatnie miesiące. Na razie jednak zrobiliśmy wszystko, co tylko mogliśmy, a nawet trochę więcej – możecie nam wierzyć.  W każdym razie jeszcze raz wszystkim ludziom życzliwym okrętowi Nautilus dziękujemy za pomoc.

Komentarze: 19
Wyświetleń: 7040x | Ocen: 24

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Śr, 29 sty 2020 10:43   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (19)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Nie, 2 luty 2020 12:05 | brak oceny

djrtk | Załogant

Fragment z książki z 1981 roku: "Oczy ciemności" - Dean Koontz. https://ibb.co/9nPYkwJ

Sob, 1 luty 2020 22:03 | ocena: + 1

de press | Załogant

właśnie chinczycy się dowiedzieli,że są jednak ograniczeni,a to kradło sie obce kraje -Tybet, patenty,licencje ,myś,l technologię ,muzykę ,marki obcych firm ,smog tam utrzymywał się miesiacami ,tacy pracowici byli ,a tu karma ich dogoniła ,kto,jak kto,ale oni powinni wierzyć w karme.jednego nie mogę im jednak darować,że pożerali sympatyczne torbcze Koala ,to się w głowie nie mieści jak bez klęski głodu,co człowiek może zeżreć

Pt, 31 sty 2020 21:23 | brak oceny

Arkturianin222 | Załogant

Po pierwsze ten wirus nie pochodzi od żadnego zwierzęcia, jest to brudna propaganda władz! Wirus ten wymknął się z pod kontroli w jednym ze znanych laboratoriów. Zmutował w nieobliczalny, niekontrolowany sposób tak bardzo, że władze nie mają [jak na razie]żadnego planu wyjścia z tej sytuacji! Realna liczba zachorowań, zgonów jest dużo, dużo wyższa niż podaje się to do publicznej wiadomości. Gadałem telefonicznie ze znajomym z Chin- powiedział: narodowa tragedia, wielki strach, lekarze odmawiają posłuszeństwa, nie ma kto zajmować się chorymi, już nie wspominając o zmarłych. Świat jeszcze nie zdaje sobie sprawy z czym ma do czynienia...

Pt, 31 sty 2020 13:41 | brak oceny

nor_man | Załogant

Witam.
Tutaj garść ciekawostek i głos rozsądku:
https://www.youtube.com/watch?v=ZK5PvNvpK_8

Czw, 30 sty 2020 12:16 | brak oceny

Dzibril88 | Załogant

Mały update informacji.
- Oprócz informacji o tym, że wirus słabo sobie radzi z alkoholem i wysoką temperaturą doszła informacja, że nawet zwykłe mydło daje mu radę.
* Potwierdza się więc teza względem tego, że wirus jeżeli miałby być użyty świadomie to przetrzebi przede wszystkim jednostki znajdujące się w ubóstwie, chorych, starszych.
- Zdążyłem jeszcze oglądnąć film profesora Jerzego Zięby odnośnie samych możliwości leczenia wirusa i nie chcę tutaj rozpoczynać tematu czy uważamy go za dobrego lekarza czy "szarlatana" chociaż osobiście skłaniam się ku pierwszej wersji.
Ciekawe okazała się jednak informacja z filmu, MIANOWICIE - Wirus ten był SZTUCZNIE WYTWORZONY i !!! OPATENTOWANY !!! w USA włącznie ze szczepionką na niego. Dodatkowo padła informacja, że owy patent właśnie teraz się kończył (patenty trzeba przedłużać).
* Mamy więc kolejny argument wskazujący palcem na prawdopodobnego winowajcę całe sytuacji, dla którego Chiny są obecnie największym zagrożeniem gospodarczym
- Obecna Reakcja CHIN na sytuację - W mediach zaczynają pojawiać się informacje dotyczące braku należytej opieki nad zgłaszającymi się chorymi, a wręcz można by powiedzieć braku jakiejkolwiek opieki. Szpitale mówią, że są przepełnione odmawiają przyjęcia kolejnych pacjentów, a doktorzy również odsyłają chorych do domów z braku możliwości sprawdzenia przypadków zachorowań na miejscu czego powodem ma być mocne zacofanie w większości obszaru CHIN.
* Nasuwa się pytanie czy mamy tutaj do czynienia z a) Dezinformacją i podawaniem fałszywych informacji mediów światowych mających na celu zrzucenie winy na rozprzestrzenianie się wirusa na Chiny? b) Zmniejszenie populacji CHIN przez własny rząd co idzie w parze z tamtejszą polityką rodzinną .

To tyle z Nowinek. Co Wy na to?

Czw, 30 sty 2020 06:41 | ocena: + 1

sunflower85 | Załogant

Poprawa w działaniu serwisu jest zdecydowanie zauważalna.

Śr, 29 sty 2020 15:41 | ocena: + 1

Canis | Załogant

Witam Według mnie to wiele hałasu o nic.Wiecej ludzi umiera na zwykłą grypę niż na ptasie, świńskie i na koronowirusa razem wzięte. Chociaż znając naszą cywilizację możemy się spodziewać że kiedyś coś paskudnego wypełznie z jakiegoś laboratorium ale to jeszcze nie to.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 30 sty 2020 02:58 | brak oceny

Caoii | Załogant

@Canis,

Tylko, że informacja o liczbie zarażonych jest podobno bardzo zaniżana przez Chinskie władze aby nie wzbudzac paniki. Ja widzialem informacje pochodzącą od kogoś z Chin, że zarażonych jest sto tysięcy, a to było kilka dni temu więc teraz może być jeszcze więcej.

Śr, 29 sty 2020 14:14 | ocena: + 2

magdakowalska48 | Załogant

Przy moim pechu nic mi sie nie stanie i bede zyc

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 31 sty 2020 10:33 | ocena: -1

Sampson | Załogant

@magdakowalska48, Pechem jest, że na tym pokładzie wylądowałaś. Nie lubię pisać takich komentarzy ale jak widzę Twoje to coś mi każe. Życzę Ci przebudzenia i więcej optymizmu

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 1 luty 2020 23:46 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@Sampson, przebudzona jestem optymizm tez mam. objawia sie tym ze z kazdym dniem jestem coraz blizej smierci a kto wie moze umre nawet szybciej

Śr, 29 sty 2020 13:10 | ocena: + 2

Senlandia | Załogant

@Dzibril88, jak przy każdym tego typu zdarzeniu będą się mnożyć domysły i teorie spiskowe, niczego nie da się na 100% wykluczyć ani potwierdzić. Na pewno jest też w tym dużo propagandy i sztucznego podbijania emocji, bo skoro ktoś na tym traci, to ktoś inny zyska...
Nie oceniam więc różnych doniesień i rewelacji, ale proszę popatrzcie na tło tej historii, na to co się dzieje na takich bazarach śmierci:

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fjolanta.rybka.14%2Fposts%2F2677710239118490&width=500

Śr, 29 sty 2020 12:42 | ocena: + 7

Dzibril88 | Załogant

Drodzy Załoganci...
Wydaje mi się, że wirus z całą pewnością pochodzi z tego ośrodka badań nad wirusami w Wuhan, a co więcej może nie koniecznie przez przypadek się wymknął?. Mamy tutaj dwa zbyt dziwne zbiegi okoliczności. Pierwszy to taki, że zaraz jest w mieście gdzie jest samo laboratorium. Drugi natomiast to fakt, że stało się to w okresie Chińskiego Nowego Roku, czyli jakby komuś zależało na tym, aby wirus jak najszybciej się rozprzestrzenił. Co więcej w tego typu obiektach są naprawdę bardzo rygorystyczne przepisy odnośnie przebywania i dezynfekcji pracowników, więc szansa jest dość mała na to, aby sam z siebie wybył.
Powstają kolejne pytania. Mianowicie komu by na tym zależało i po co?
Kolejna obserwacja. Wirus pomimo tego, że jest dość mocno rozdmuchiwany to jednak nie czyni zbyt dużych szkód. Jeżeli przyglądniemy się danym statystycznym to może się okazać, że jest mniej morderczy od standardowej grypy. Umierają głównie osoby słabe, zagłodzone, starsze albo obciążone innymi chorobami. Problemem dużo większym jest jednak to w jakim kierunku wirus będzie mutował. Bo o ile teraz nie wydaje się dla ludności Europy dużym zagrożeniem to jednak nie wiadomo jakie będą skutki jego działania za rok czy dwa.
Czy ktoś chce przetrzebić ludność? Nie sądzę (przynajmniej na ten moment). Bardziej realne wydaje mi się jeżeli to wszystko nie jest jakimś wielkim przypadkiem, że ktoś chce zaszkodzić Chinom oraz ich gospodarce.
Taki wirus działa bowiem dużo skuteczniej niż największe sankcje gospodarcze, które przy tej potędze Chin mogłyby być groźne dla kraju nakładającego je. W momencie kiedy mamy wirus przenoszący się przez ludzi oraz zwierzęta to mamy do czynienia z sankcjami w białych rękawiczkach. Dlaczego sankcjami? A dlatego, że nikt nie chce teraz kupować żywności z Chin czy nawet zapraszać do siebie ludność z tego kraju nie mówiąc o jej transporcie. Sama sprzedaż w sklepie Aliexpress, spadła w tym momencie o około 60% (wieści z informacji) pomimo, że nie ma informacji na temat tego, aby wirus mógł się przenosić na rzeczach. Mamy więc do czynienia ze strzałem w kolano jak nie dwa kolana Chińskiemu Krajowi. Jeżeli przyjmiemy, że jest to faktem i mamy do czynienia z działaniem celowym to również bardzo łatwo będziemy mogli wskazać palcem komu może na tym zależeć. Na pierwszym miejscu mamy USA a na drugim Rosję, która również się obawia sąsiada.

A co Wy o tym sądzicie?
Pozdrawiam!

Rozwiń odpowiedzi (3)

Czw, 30 sty 2020 03:01 | ocena: + 2

Caoii | Załogant

@Dzibril88,

Podobno wirusa zabijają wysokie temperatury i alkohol. Więc jeśli założyć teorię, że za tym może stać Rosja to by mogło pasować. W końcu społeczeństwo Rosyjskie jest straszne rozpite i pochłania duże ilości alkoholu, więc mogą być mniej podatni na zarażenie się tym.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 30 sty 2020 22:43 | brak oceny

paull | Załogant

@Caoii, haha no z alkoholem to fakt tylko,ze tych goracych temperatur to tam raczej jak na lekarstwo

Czw, 30 sty 2020 22:42 | brak oceny

paull | Załogant

@Dzibril88, Mysle podobnie. Jesli to nie jest przypadek to bardziej sklanialbym sie ku USA , ktore ma wiecej niz wystarczajaco powodow aby zaszkodzic gospodarce Chin a roznego rodzaju brudne zagrania to ich specjalnosc....

Sob, 1 luty 2020 22:09 | ocena: + 1

de press | Załogant

@Dzibril88, no,nie wiem,u nich nie ma zusu ,dziecko ma(jedno na rodzine,mają już ujemny przyrost w 2019) obowiązek opiekować się i leczyć rodziców,stąd jeszcze szybsze tępo zarazy,państwo miało to na początku w d.. takie zarozumiałe gadziny,dawno nie było czarnej ospy grypy hiszpanki tyfusu ,to hulaj piekła nie ma

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 2 luty 2020 11:22 | brak oceny

Dzibril88 | Załogant

@de press,

Nie wiem czy wiesz, ale w Chinach funkcjonowała polityka jednego dziecka do 2015 roku (https://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_jednego_dziecka_w_Chinach) oraz z tego co pamiętam nawet ograniczenia pod względem ilości posiadanych córek (ciąże były przerywane, a jako ciekawostkę dodam, że owo przerywanie ciąży współfinansowała UE z naszych pieniędzy i był z tego niezły skandal ok 2015 jak pamiętam kiedy doszło to do opinii publicznej) (https://ekai.pl/ue-nie-powinna-finansowac-przymusowej-aborcji/) Także... tak....

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

12 kroków - nowy, ważny wpis w naszej SZALUPIE RATUNKOWEJ... polecamy! [...] /ikonka naszego działu SZALUPA RATYNKOWA na dole strony głównej serwisu FN po lewej  / .... ....

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 04:10 | Obserwacja miała miejsce w Będzinie (woj. śląskie) a zjawisko zaczęło się w poniedziałek 21.09. ok. 21:00 i trwało przynajmniej ok. godziny. Wg znajomej zauważyła 'gwiazdę' większą i świecącą wyraznie mocniej od innych. Na powiększeniu zauważyła, że zmieniała ona kształt. Przesyłam filmiki i zdjęcia.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 26 września 2020 | Moje przypadkowe spotkanie przed wieżowcem firmy (w której pracuję) z Krzysztofem Jackowskim było tak zdumiewające, że można je śmiało uznać za potwierdzenie tezy, którą od kilku lat jasnowidz głosi publicznie. Zgodnie z nią świat jest rodzajem gry komputerowej, którą ktoś stworzył i czasami delikatnie potrafi przestawiać figury na szachownicy tworząc coś, co ludzie uznają za nieprawdopodobny zbieg...

czytaj dalej

FILM FN

UFO JAKO 'KSIĘŻYC ZE ZNAKIEM PLUS'?- niezwykła manifestacja na nocnym niebie w 1951 roku

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.