Dziś jest:
Środa, 30 września 2020

Boże, użycz mi pogody ducha
Abym godził się z tym czego nie mogę zmienić
Odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i
Mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.
/modlitwa, którą kończą się spotkania grupa wsparcia dla osób zmagających się z uzależnieniami/

Komentarze: 7
Wyświetleń: 6185x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 2/5


Pt, 6 mar 2020 11:24   
Autor: FN, źródło: FOX NEWS, gazeta.pl   

KORONOWIRUS: AMERYKAŃSKI DZIENNIKARZ MA ORYGINALNY POMYSŁ, JAK POWSTRZYMAĆ UPADEK ŚWIATOWEJ GOSPODARKI

Można w wyjątkowo paskudną naturę koronawirusa wierzyć, można z niej kpić i szydzić, bo „zwykła grypa bardziej zabija”, ale jedno jest pewne: koronawirus może doprowadzić do gigantycznego armagedonu światowej gospodarki. Amerykański dziennikarz Rick Santelli na antenie telewizji CNBC zasugerował, że być może "powinniśmy dać koronawirusa wszystkim".
Koronawirus jest czymś, co poza oddziaływaniem typowo zdrowotnym ma cechę unikalną: za chwilę doprowadzi do kryzysu gospodarczego na Ziemi, w skali nieznanej podręcznikom historii. Ludzie masowo odwołują wycieczki, przestają spędzać godziny na zakupach w centrach handlowych, rezygnują z koncertów, wykładów itp. Za chwilę kolejne branże będą ogłaszały bankructwa, a to pociągnie bankructwa kolejnych.

Na pierwszy ogień idą światowi przewoźnicy lotniczy i biura podróży, ale tak naprawdę to jest nic wobec tego, kiedy branże handlowa i produkcyjna zaczną tracić płynność finansową. Jest grupa ludzi uwielbiających kpić z koronawirusa, że „ze zwykłej grypy robią Bóg wie co”, ale akurat wymiar medyczny tej choroby nie ma najmniejszego znaczenia, gdyż uruchomił się potężny mechanizm zmiany w światowej gospodarce, która zaczyna jak zestrzelony nad Iranem ukraiński samolot pikować w dół i nawet nie ma co się wymądrzać, że „takie rzeczy już były i to nic wielkiego”, bo słuchając najwybitniejszych światowych ekonomistów widać, że nie bardzo wiedzą, co się dzieje i jak to powstrzymać.

Na wielce oryginalny pomysł wpadł amerykański dziennikarz Rick Santelli, który od dawna należał do tych, którzy kpili z koronawirusa. Niestety nagle zorientował się, że nawet jeśli to „zwykła grypa”, to coś nieprawdopodobnego dzieje się z liniami lotniczymi i biurami podróży.
Znany dziennikarz ma pomysł. Wszyscy powinni zakazić się koronawirusem. "Za miesiąc by się to skończyło"
Amerykański dziennikarz Rick Santelli na antenie telewizji CNBC zasugerował, że być może "powinniśmy dać koronawirusa wszystkim". Jego zdaniem zniweluje to wpływ epidemii na amerykańską oraz światową gospodarkę.Od kilku tygodni na światowych rynkach panuje niepokój związany z epidemią koronawirusa, a ekonomiści próbują przewidzieć, w jaki sposób przełoży się to na całą gospodarkę. We wtorek Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) obniżyła swoje prognozy globalnego wzrostu PKB w 2020 roku z 2,9 proc. do 2,4 proc.
W czwartek z zaskakującą i również kontrowersyjną propozycją opanowania gospodarczego chaosu wystąpił Rick Santelli, wieloletni dziennikarz telewizji CNBC, któremu przypisuje się zasługi dla uformowania się amerykańskiego populistycznego ruchu społecznego TEA Party.

Rick Santelli: Dajmy wszystkim koronawirusa

Santelli podczas emisji programu "The Exchange" na antenie CNBC zasugerował, że być może każdy powinien zainfekować się koronawirusem, dzięki czemu negatywny wpływ epidemii na światową i amerykańską gospodarkę zostałby zniwelowany.

Nie jestem lekarzem. Ale pomyśl o tym, jak wyglądałby świat, gdybyśmy próbowali poddać wszystkich kwarantannie z powodu zwykłej grypy. Nie mówię, że w tym wypadku mamy do czynienia ze zwykłą grypą. Ale może byłoby lepiej, gdybyśmy dali to [koronawirusa - red.] wszystkim, a za miesiąc by się to skończyło - powiedział Santelli. Dziennikarz dodał, że jeśli wszyscy zakaziliby się koronawirusem w jednej chwili, to nie wpłynęłoby to prawdopodobnie na współczynnik śmiertelności. A jedyna różnica polega na tym, że w obecnej sytuacji "siejemy spustoszenie w globalnej i krajowej gospodarce".
Niestety Rick Santelli nie dodał, że pandemia koronawirusa mogłaby doprowadzić do śmierci milionów osób. Z najnowszych danych WHO wynika, że współczynnik śmiertelności wirusa wynosi obecnie 3,4 proc. (biorąc pod uwagę potwierdzone przypadki).


Komentarze: 7
Wyświetleń: 6185x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 2/5


Pt, 6 mar 2020 11:24   
Autor: FN, źródło: FOX NEWS, gazeta.pl   


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 7 mar 2020 22:03 | ocena: -1

-relatysta | Załogant

Za jakiś czas dowiemy się o nowych "przejęciach/wykupach" całych gałęzi gospodarczych. Jak łatwo się domyślić będą to ci co mają dziś potworną kasę i są w stanie przez jakiś czas dopłacać/mrozić kapitał.
Jeszcze kilka takich "zapaści" i poznamy swych nowych i jedynych właścicieli.

Sob, 7 mar 2020 21:24 | brak oceny

Natenczas_Wojski | Załogant

Krzysztof Jackowski wypowiedział się już jak najbardziej oficjalnie na temat koronawirusa. Twierdzi z wielką pewnością siebie, że pandemia nie jest dla nas żadnym poważnym zagrożeniem, zwłaszcza w naszym kraju możemy być spokojni. Widzi ją przede wszystkim jako medialny humbug, z którego wręcz sobie podkpiwa. Wedle jego przeczuć zaraza niebawem zacznie się cofać, wygasać, zaś przełom nastąpić ma już niebawem bo gdzieś w okolicy 17 marca. Potem można spodziewać się odboju i uspokojenia nastrojów. Oby pana Krzysztofa (zwłaszcza w tej sprawie) intuicja nie zawiodła, żeby się sprawdziło, bo jest to niezwykle optymistyczna prognoza...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 12 kwi 2020 21:16 | brak oceny

panoramix | Załogant

@Natenczas_Wojski,
No więc się nie sprawdziło, Jackowski znów się mocno pomylił.

Sob, 7 mar 2020 21:01 | ocena: + 2

etrebil | Załogant

Byłoby dziwne gdyby teoria spiskowa o antyutopii NWO nie znalazła paliwa w pandemii koronawirusa. Zamordyzmu nie trzeba wprowadzać bo był (Hitler, Stalin, Moa, kolonializm itp) jest (Putin, Xie Jinping, Kim, despocje Środkowego Wschodu) i będzie. Po co neototalitaryzm jak i tak ludzie są zniewoleni przez System i są uwięzieni socjalnie. Nie ma takiej możliwości, żeby nie powstał Rząd Światowy, który wykorzysta każdą formę lokalnej suwerenności (demokracji czy nie). Ważne żeby Europa miała w takim rządzie znaczenie a do tego potrzeba pięknie zbiurokratyzowanej w instytucje i zreformowanej UE w Federację Europejską. Jeśli ludzkość nie rozwinie się duchowo to demokracja i wolny rynek ustąpią autorytaryzmom, monopolistom, oligarchom. Tak czy siak nie unikniemy rządu elit bo ludowi brakuje kompetencji. Demokracja bezpośrednia, którą promuje Pan Zagórski z NTV nie wyłoni liderów XXI wieku. Elity niech wybiorą same siebie zaś demokracja niech służy prawom człowieka i społecznej kontroli.

Sob, 7 mar 2020 17:21 | ocena: + 2

Jolaos | Załogant

Niech najpierw sam sobie wstrzyknie tego niby wirusa a potem swojej rodzinie. Myslicie że by to zrobił ? Na pewno nie.
Najpierw zrobili problem a teraz będą podpowiadać jak go rozwiązać . Klasyka.

Kiedyż wreszcie ruszą się siły które obiecywały ziemianom powstrzymać tych łajdaków co pociągają za te sznurki....

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 8 mar 2020 15:50 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@Jolaos, "Kiedyż wreszcie ruszą się siły które obiecywały ziemianom powstrzymać tych łajdaków co pociągają za te sznurki...." nigdy. to jest zabawa nami. daje sie nam falszywa nadzieje zeby sie zywic naszymi emocjami

Pt, 6 mar 2020 12:55 | ocena: + 2

Canis | Załogant

Witam.Wirus ten zamienia się powoli w ogólną światową chorobę psychiczno-spoleczna. To pokazuje jak łatwo manipulować ludźmi, całymi narodami.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fragment wiadomości, którą 27 września przesłał na pokład okrętu Nautilus Igor Witkowski, autor serii książek 'Instrukcje Przebudzenia' [...] Jeśli chodzi o Stany i Trumpa, to największym zagrożeniem jest przerodzenie się walk z policją w walki między czarnymi a białymi, bo to zacznie się pewnie szybko rozszerzać i nikt nad tym nie zapanuje (ok. 350 mln sztuk broni w rękach prywatnych, plus broń nielegalna). Ale z drugiej strony, taka eskalacja wywołałaby, że biali poparliby Trumpa, więc może...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 04:10 | Obserwacja miała miejsce w Będzinie (woj. śląskie) a zjawisko zaczęło się w poniedziałek 21.09. ok. 21:00 i trwało przynajmniej ok. godziny. Wg znajomej zauważyła 'gwiazdę' większą i świecącą wyraznie mocniej od innych. Na powiększeniu zauważyła, że zmieniała ona kształt. Przesyłam filmiki i zdjęcia.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 26 września 2020 | Moje przypadkowe spotkanie przed wieżowcem firmy (w której pracuję) z Krzysztofem Jackowskim było tak zdumiewające, że można je śmiało uznać za potwierdzenie tezy, którą od kilku lat jasnowidz głosi publicznie. Zgodnie z nią świat jest rodzajem gry komputerowej, którą ktoś stworzył i czasami delikatnie potrafi przestawiać figury na szachownicy tworząc coś, co ludzie uznają za nieprawdopodobny zbieg...

czytaj dalej

FILM FN

UFO JAKO 'KSIĘŻYC ZE ZNAKIEM PLUS'?- niezwykła manifestacja na nocnym niebie w 1951 roku

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.