Dziś jest:
Niedziela, 29 marca 2020

Uratować planetę?  Jak możemy być tak aroganccy?  Planeta jest, była i zawsze będzie silniejsza od nas. Nie możemy jej zniszczyć. Jeśli przekroczymy granicę, to planeta po prostu usunie nas z powierzchni i będzie istnieć dalej.
Paulo Coelho, „Zwycięzca stoi sam”

Komentarze: 13
Wyświetleń: 2669x | Ocen: 30

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 3/5


Pon, 9 mar 2020 14:33   
Autor: FN, źródło: FN   

POŻEGNANIE: DO ŚWIATŁA ODSZEDŁ JOHN CHANG WIELKI MISTRZ ENERGII CHI


Mieliśmy do niego pojechać w tym roku na jesieni. Niestety ze smutkiem dowiedzieliśmy się, że bohater słynnej książki „Mag z Jawy” nie żyje. Zmarł 5-go lutego 2020 w wieku 85 lat. Jego możliwości były potężne – należał do wielkich mistrzów Nei Kungu.

 

Nei Kung pozwala wykształcić w sobie moc praktycznie pozwalającą na wykonywanie wszelkich rzeczy znanych jedynie z filmów z super-bohaterach. Mistrzowie na niskich poziomach (poziomów jest 72, niskie to 1-5) są w stanie przesuwać przedmioty, materializować proste rzeczy, doprowadzać do samozapłonu kartki papieru itp. Człowiekiem, który światu zachodniemu przekazał mały fragment tej gigantycznej, sekretnej wiedzy chińskich mistrzów był John Chang.

Opis jego historii znalazł się w książce "Mag z Jawy", o której wielokrotnie pisaliśmy w naszym serwisie.

 

  Zapis eksperymentu z udziałem Johna Changa pokazuje coś, co wprawiło w zdumienie i niedowierzanie wszystkich ludzi opierających się o akademicką wiedzę. A jednak... ten człowiek zapalił papier używając swojej siły wynikającej z energii Chi.Fenomen chińsko-jawajskiego mistrza akupunktury Johna Changa zaczął być znany na świecie po tym, jak John Chang przed kamerami BBC zapalił kartkę papieru tylko siłą swoich myśli.

 

Jego zdaniem CHI jest to podstawowa energia, dzięki której wszechświat jest żywą istotą. Oczywiście jest to energia niewiedzialna. John Chang przez wiele lat medytacji doprowadził siebie do stanu, w którym może przekształcać „Chi” w energię elektryczną czy jakąkolwiek inną. Ciekawe jest także to, że niezwykły Chińczyk uważał, że energia „Chi” może bez problemu zamienić się w materię, która także jest energią.

 W roku 1988 powstał film dokumentalny "Ring of Fire" (Pierścień ognia), w którym po raz pierwszy świat zobaczył niezwykły widok: używając wyłącznie własnej siły John Chang zapalił gazetę. Akurat tę scenę trzeba po prostu zobaczyć, gdyż wszelkie opisy na nic się zdają. Oto film, w którym możecie zobaczyć umiejętności tego niezwykłego człowieka, w tym także słynną już scenę z gazetą.

 

 

Zainteresowaliśmy się tą postacią, nawiązaliśmy z nim pośrednio kontakt w ramach projektu MESSING. Mieliśmy nadzieję, że dzięki jego uczniom będziemy mieli możliwość poznania człowieka, który osiągnął tak wysoki poziom w rozwoju według wiedzy Nei Kungu. Zakłada ona, że ludzka istota może osiągnąć 72 poziomy mocy. Jonh Chang miał minimum dwudziesty poziom (nigdy nie zdradził, do jakiego poziomu doszedł).

W 2020 planowaliśmy podróż na Jawę i spotkanie się z Johnem Changiem. Niestety – właśnie dowiedzieliśmy się o jego śmierci. Powiadomił nas o tym jeden z czytelników.

 

 

From: […]
Sent: Monday, March 9, 2020 1:32 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: JOHN CHANG "Mag z Jawy" zmarł 5 luty 2020

 

Witam, informacje o śmierci Johna Changa są wzięte z grupy na Facebooku (Mo Pai Nei Kung) , kilka zrzutów z ekranu i zdjęć z tej grupy dodaje w załączniku

 

 

Komentarze: 13
Wyświetleń: 2669x | Ocen: 30

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 3/5


Pon, 9 mar 2020 14:33   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (13)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Wt, 24 mar 2020 15:48 | brak oceny

sidhartha | Załogant

jak widać nawet święci guru mistycy magowie itd. umierają.sądzę że chang się inkarnuje znowu choć niekoniecznie na ziemi.

Śr, 18 mar 2020 13:37 | brak oceny

sidhartha | Załogant

ja doszedłem do 72 poziomu.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 19 mar 2020 07:47 | ocena: + 1

najsampierw | Załogant

@sidhartha, Skoro jesteś na 72 poziomie, to spraw by na moim biurku pojawiły się sztabki złota, bo co to jest dla takiego tuza wszechrzeczy :)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 24 mar 2020 15:44 | ocena: + 1

sidhartha | Załogant

@najsampierw, dobra, tylko jest jeden problem.musi mi Się chcieć.ale mogę poprawić twój stan zdrowia ;)

Śr, 18 mar 2020 13:12 | brak oceny

sidhartha | Załogant

koleś wygląda na dobrego człowieka.72 poziom miał tylko ojciec pio.no może jeszcze parę osób.nie przyznawał się Chang bo nie musiał tego robić..

Nie, 15 mar 2020 19:07 | brak oceny

reyutt | Załogant

RIP. Ciekawe czy zdolności Dynamo, lub innych mu podobnych, maja cos wspolnego z tym rodzajem energii?

Pt, 13 mar 2020 09:53 | brak oceny

sidhartha | Załogant

medytacja daje dużo. właściwie wszystko.ale wiadomo że człowieczkiem nie medytującym łatwiej manipulować.a medytacja to praktycznie uniemożliwia.

Pt, 13 mar 2020 09:30 | brak oceny

sidhartha | Załogant

tak w sumie to jedyną drogą do sidhi jest medytacja. też tam coś potrafię., medytacja robi swoje.72 poziom jest wymiarem nawet ponad kreacją czy bogiem. to Rozkosz sama w Sobie, dobra nara idę medytować.

Czw, 12 mar 2020 08:12 | ocena: + 1

sidhartha | Załogant

niższe poziomy jeszcze o niczym nie świadczą, pogadajmy wtedy kiedy ktoś dojdzie do 72 poziomu albo przynajmniej do 71.
nie wiem co się dzieję z człowiekiem który doszedł do końca(72)

Wt, 10 mar 2020 17:56 | brak oceny

staryjuh | Załogant

Odszedł Mistrz, niech żyje Mistrz?
Jest drugi taki, który ma podobną moc??
Jeżeli tak, to o czym ta moc świadczy? Bo zapalić gazetę to chyba nie jest trudno na poziomie którymś tam.. prawda? A i tak widać było, że chłop musiał się skupić, aż mu żyły się naprężyły.
Taki poziom to dla Jezusa był chyba "niepraktykowalny" , bo nie czytałem, żeby jakieś papirusy podpalał...
Także proszę o odpowiedź, co ten "mistrz gazetowy" oprócz podpalania czasopisma i działania energią na ludzi jeszcze innego robił i dlaczego uważacie go za Mistrza na poziomie którymś tam z wyższych?

Wt, 10 mar 2020 10:03 | brak oceny

maxu108 | Załogant

Tak dla jasności moich intencji celem mojego wpisu nie było dyskredytowanie Mistrza Changa, bo go nie znam i nic o nim nie wiem, być może swoje zdolności wykorzystywał dla pożytku innych ludzi, jednak podczas lektury artykułu przypomniało mi się ostrzeżenie o pewnych "ciemnych" aspektach takich mocy. Spotkani prze zemnie buddyjscy nauczyciele po prostu informowali swoich uczniów o tym i ostrzegali, że zdolności takie mogą być pewną przeszkodą w rozwoju duchowym.

Wt, 10 mar 2020 09:54 | brak oceny

maxu108 | Załogant

Jest też pewien inny aspekt takich zdolności. Kilkanaście lat temu, kiedy systematycznie praktykowałem buddyzm, w trakcie luźnej rozmowy z mnichem buddyjskim, po jego wykładach na nieformalnym spotkaniu ktoś z naszej sanghi zapytał go o nadnaturalne moce buddyjskich urzeczywistnionych mnichów i mistrzów zen. Zapytany mnich, który w tradycji koreańskiego zen osiągnął pierwszy stopień oświecenia (tak to można chyba nazwać) odpowiedział, że pewne "cudowne" czy nadnaturalne zdolności są faktem on również takie posiadł. Mówił, że potrafił pokonywać jednym skokiem bardzo duże odległości. Wymieniał też inne jakie nabywają oświeceni, jednak w tym temacie był oszczędny. Powiedział jednak, co wyraźnie zapamiętałem, że takie zdolności są efektem ubocznym zaawansowanej medytacji, jednak nie powinny być, według nauk buddyjskich, celem samym w sobie, gdyż moce te mogą być pokusą do wykorzystywania ich dla pożytku własnego ego oraz na szkodę innych i łatwo mogą sprowadzić na manowce i odsunąć od prawdziwego celu jakim jest oświecenie i praca na rzecz innych czujących istot. Jakiś czas później w trakcie wykładu, w którym uczestniczyłem w tym samym duchu mówił o tym nieżyjący już mistrz zen Wu Bong Soen Sa Nim.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] W odniesieniu do artykułu o mrówkach w Iraku to może opiszę krótko mój sen sprzed paru miesięcy gdzie jak by w śnie/duchu byłem w Iraku ale raczej nie w erze nowożytnej tylko w dawnych czasach i widziałem bojowników Irakijskich takich z jak by szczepu  jak w filmie 'Apocalypto' Mela Gibsona - i ja im podawałem czystą wodę do picia i te kilka osób/bojowników tak patrzyło na mnie i odezwał się głos 'Irak'. Sen się skończył.  Irak ma jakąś strategiczną wartość (religijną...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 27 mar 2020 17:22 | Witam, wczoraj (26 marca - przyp. FN) o godzinie 19 nad Olsztynem latał bardzo nisko dziwny śmigłowiec. Leciał bardzo nisko, miał dziwne oświetlenie (bardzo jasne nienaturalne światło), ciężko było dostrzec jego kontury ale miałem wrażenie że jest koloru głębokiej czerni i jakby to nie był śmigłowiec a latający samochód taki szeroki śmigłowiec do tego odgłos silnika taki dziwny jakby wydobywał się z głośników a nie z pracującego silnika. Pozdrawiam

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 13 marca 2020 | Mam wrażenie, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawę z tego, co się stało na świecie w związku z koronawirusem. Cały czas czytam, że ‘to zwykła grypa, z tym że mniej groźna’, a w ogóle to ‘jest to burza w szklance wody’, wszystko minie, a o tym całym wirusie z Wuhan szybko zapomnimy. Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie – koronawirus zmieni świat, jaki znamy.

czytaj dalej

FILM FN

KORONAWIRUS BYĆ MOŻE UWOLNI OSTATNICH NIEWOLNIKÓW, CZYLI ZWIERZĘTA TRAKTOWANE PRZEZ LUDZI JAK PRZEDMIOTY...

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.