Dziś jest:
Sobota, 6 marca 2021

Możesz mieć wszystko, czego zapragniesz, jeżeli pozbędziesz się przekonania, że nie możesz tego mieć.
Anthony Robbins

Komentarze: 1
Wyświetleń: 2837x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Śr, 29 kwi 2020 01:48   
Autor: FN, źródło: http://ostrowczanie.info   

CZY KOLEJNY PRZYPADEK SAMOZAPŁONU CZŁOWIEKA?

O sprawie poinformował nas czytelnik serwisu FN.

From: [...]
Sent: Tuesday, April 28, 2020 9:18 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Samozapłon

Witam. Taki oto przypadek z mojego miasta http://ostrowczanie.info/2020/04/26/zweglone-cialo-w-kamienicy-na-ul-chmielnej/
Na pierwszy rzut oka mi to wygląda na samozapłon. Napisałem do mojego kolegi, który jest strażakiem czy coś o tym wie ale jeszcze nie odpisał. A przy okazji dowiedziałem się że babcia mojego innego kolegi z którym podobno chodziłem do szkoły (on mnie pamięta a ja jego nie) uległa samozapłonowi. Z tego co wiem (nie bezpośrednio od niego) miało to miejsce około 2 lata temu. Zostały tylko nogi i okolice głowy. Brzuch i klatka piersiowa zwęglona. Podobno w przeszłości miało u niej dojść do samozapłonu ale udało się ugasić. Ciało zostało zabrane do badań. Pogrzeb odbył się dopiero po dwóch tygodniach. Czy bylibyście zainteresowani tym przypadkiem? Może by mi się udało z nim skontaktować. Może by się zgodził na jakiś wywiad. Czy może takich przypadków macie aż za dużo.
Pozdrawiam. 


Fenomen samozapłonu ludzi jest jedną z tych zagadek, prawdziwych i udokumentowanych fenomenów, wobec których jest zupełnie bezradna współczesna nauka. Polega on na tym, że człowiek nagle samoczynnie zapala się, lecz ogień pali się w środku ciała. Nie sposób go zagasić (na przykład wodą), a przy okazji wydziela się niezwykle ciemny, gryzący dym, który pozostawia na ścianach i sprzętach ciemny osad.
Zjawisko jest ekstremalnie rzadkie, ale wiele wskazuje na to, że właśnie w Polsce doszło do kolejnego przypadku samozapłonu. Świadczą o tym okoliczności bardzo przypominające te, które towarzyszą zjawisku „samozapłonu ludzi”.
Do zdarzenia doszło 8 lutego 2012 w Częstochowie. O 20.45 Straż Pożarna dostała zgłoszenie, że z jednego z mieszkań czteropiętrowego bloku przy ul. Botanicznej wydobywa się czarny, gęsty dym. Zadymiona była klatka schodowa w takim stopniu, że obawiano się bardzo trudnej akcji ratowniczej. Strażacy pojechali gasić pożar, ale po wejściu do środka lokalu zobaczyli zdumiewający widok. Całkowicie spalone ciało kobiety i ani śladu pożaru!

Kobieta leżała w kuchni, obok niej leżała spalona szmatka. Była to jedyna rzecz spalona w tym mieszkaniu poza ciałem kobiety. Strażacy stwierdzili, że nie było żadnych śladów ognia, a także nie można było stwierdzić, co było jego powodem. Ciało kobiety jest tak spalone, że nie sposób jest ustalić jej dane personalne.
Wszystko wskazuje na to, że oto mamy w naszym kraju kolejny przypadek tego zadziwiającego fenomenu. Warto sięgnąć do Archiwum Fundacji Nautilus i przypomnieć wstrząsającą historię samozapłonu dziecka w Mąchocicach w 1998 roku. Wtedy kilka dni po zdarzeniu byliśmy w tym mieszkaniu. Oto nasza relacja:

Ludzki ogień czyli zagadka samospaleń

Piątek, 30 stycznia 1998 roku dla Anny K. był najtragiczniejszym dniem w życiu. Razem z mężem i dwójką dzieci mieszkała w małej miejscowości pod Kielcami. Kilkanaście domów, jeden sklep, przystanek Pekaesu. Kto by podejrzewał, że w tej niepozornej mieścinie objawiło się jedno z najbardziej zadziwiających zjawisk na świecie.... Kowalscy dopiero co zamieszkali w nowowybudowanym domu jednorodzinnym. Razem z dwojgiem dzieci, 1.5 rocznym Adasiem i 6-letnią Jolą byli spokojną, udaną rodziną. Anna opiekowała się dziećmi, zaś jej mąż pracował jako kierowca w prywatnym przedsiębiorstwie. W tym dniu męża nie było w domu. Pani Anna zaczęła dzień tak jak zwykle. Po śniadaniu i nakarmieniu dzieci była z nimi na krótkim spacerze, w trakcie którego zrobiła małe zakupy. Kilkanaście minut przed drugą Anna postanowiła zrobić pranie. Małego Adasia zaniosła do dziecinnego pokoju na piętrze. Dziecko było spokojne, nie wykazywało żadnych oznak choroby. Anna razem z córką poszła do kuchni. Włączyła pralkę i rozpoczęła pranie. Było kilka minut po trzeciej, kiedy poczuła nieprzyjemny swąd. Nie był to zapach zwykłej spalenizny, która powstaje choćby po nadpaleniu elektrycznego kabla.

" To było, jakby ktoś tłuszcz palił " - zezna później prowadzącym śledztwo policjantom. W pierwszym odruchu pomyślała, że na strychu doszło do zwarcia instalacji elektrycznej i zaczął się pożar. Postanowiła ratować syna. Wbiegając po schodach spostrzegła dym. Chodziło o drzwi do pokoju Adasia. Przez szparę pomiędzy drzwiami a podłogą wydostawał się czarny jak smoła dym. Anna złapała za klamkę, ale była ona zbyt rozgrzana, żeby ją nacisnąć. Z największym wysiłkiem udało jej się otworzyć drzwi. Pierwsze, co zapamiętała, to kłęby czarnego, gryzącego w oczy dymu. Nigdy wcześniej nie widziała, żeby był on tak gęsty i tłusty. Gryzący zapach ścisnął jej gardło, Anna o mało nie straciła przytomności. Po chwili oszołomienia udało jej się jednak wejść do pokoju. Od razu spojrzała na łóżeczko, w którym leżał jej syn. Tego widoku nie zapomni do końca życia... dziecko trawił dziwny niebieski ogień od środka. Wydawało się, jakby w jego ciele ktoś rozpalił piec. Z główki dziecka wydobywał się płomień, który swoim kolorem przypominał końcówkę palnika tlenowego. Był intensywnie jasnoniebieski, słychać było nawet charakterystyczny syk. Od dziecka biło gorąco, wszystkie sprzęty wokół były rozgrzane do wysokiej temperatury. W pierwszym odruchu Anna chciała chwycić swojego syna, ale okazało się to niemożliwe. Pobiegła do kuchni po miskę z wodą, w której robiła pranie. Przy pomocy tej wody próbowała zagasić płomienie, które wydobywały się z ciała jej dziecka. Dopiero po kilku minutach udało jej się zdusić ogień. Krzyk Anny zaalarmował sąsiadów, którzy wezwali straż pożarną i policję.

Raport sporządzony przez straż pożarną nie potrafił wykazać przyczyny zapalenia się ciała małego Adasia. Strażacy zauważyli, że w pokoju musiała panować bardzo wysoka temperatura. Wskazywało na to stopienie się butelki, która stała obok łóżeczka dziecka. Odnotowali dziwne zjawisko - od ognia nie zapaliły się meble, a nawet samo łóżeczko pozostało nietknięte. Także pościel wydawała się jedynie okopcona. Było to niezwykłe biorąc pod uwagę wysoką temperaturę, jaka towarzyszyła była podczas tego zdarzenia... Uwagę strażaków zwróciła dziwna, czarna maź, która pokrywała cały sufit i ściany. Miała ona tłustą i lepką konsystencję. Także firanki, które wisiały w pokoju dziecka, nie spaliły się, a jedynie nasiąkły tą substancją. Na ścianach odbijały się wyraźnie zarysy mebli, które do nich przylegały. Oto kilka zdjęć, które w pomieszczeniu gdzie doszło do samozapłonu wykonano kilkadziesiąt minut później.

 W ten sposób można było precyzyjnie ustalić źródło wysokiej temperatury. Ponad wszelką wątpliwość znajdowało się ono wewnątrz dziecinnego łóżeczka.

Przyjęto kilka hipotez. Pierwsza była taka, że matka lub ktoś z rodziny, celowo lub przypadkiem polał dziecko łatwopalnym płynem. Ekspertyza wykonana przez policję wykluczyła taką możliwość. Nie stwierdzono obecności jakichkolwiek środków chemicznych. Kolejna hipoteza zakładała, że dziecko leżało na poduszce elektrycznej, w której nastąpiło zwarcie instalacji. I tą wersję wydarzeń musiano odrzucić. W pobliżu źródła ognia nie było kontaktu elektrycznego. Mimo wielokrotnego przeszukania domu nie znaleziono niczego, co mogłoby przypominać poduszkę elektryczną. Obrażenia dziecka nie wskazywały także na to, że zgorzelina powstała na skutek łuku elektrycznego. W aktach prokuratury w Kielcach są relacje ekspertów policyjnych. Mówią oni wyraźnie, że organy dziecka były spieczone, zaś źródło ognia znajdowało się... przy główce chłopczyka.

Rozmowy z rodzicami Adasia także nie doprowadziły do niczego. Bezkonfliktowa rodzina, osoby zrównoważone psychicznie, lubiani przez sąsiadów. Nic nie wskazywało na to, że Anna wymyśliła sobie tę historię. Wtedy po raz pierwszy wzięto pod uwagę możliwość, że oto w tej podkieleckiej miejscowości doszło do przypadku samozapłonu człowieka.
Kiedy badaliśmy ten przypadek w lutym 98 roku, udało nam się dotrzeć do prokuratora prowadzącego śledztwo w sprawie tajemniczego zgonu dziecka państwa Kowalskich.

Pierwszy raz w życiu spotkałem się z takim przypadkiem” – stwierdził prokurator Jerzy Piwko z prokuratury rejonowej w Kielcach. Sprawa wydarzeń w rodzinie państwa Kowalskich budziła jego wątpliwości. O przypadkach samozapłonu ludzi dowiedział się przypadkiem. Czy właśnie teraz mieliśmy do czynienia z takim zjawiskiem? Prokurator był bardzo ostrożny w ocenie tej sprawy. Przyznał jednak, że śledztwo nie potrafiło znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania: skąd wziął się ogień i w jaki sposób spaliło się ciało?

Człowiek jest bowiem istotą trudnopalną, do zwęglenia ciała wymagany jest żar ogromnego pieca, albo gigantycznego pożaru. W tym przypadku ani o jednym, ani o drugim, nie mogło być mowy...

Oto fragment raportu po przeprowadzonej sekcji zwłok małego Maćka Kowalskiego:

" Oględziny i sekcja zwłok 18-miesiecznego dziecka wykazały, że zaszły nastepujące zmiany:
zwęglenie skóry na całym ciele, częściowe zwęglenie kości czaszki, spieczenie mózgu, zwłaszcza prawej półkuli. Zwęglenie palców prawej ręki, żywoczerwone zabarwienie narządów wewnętrznych. Zmian chorobowych nie stwierdzono".

Kolejny przypadek samozapłonu człowieka w Polsce wydarzył się rok później. Latem 1999 roku w dziesięciopiętrowym bloku na osiedlu Gdańsk-Żabianka spłonął 64-letni Henryk P. Strażaków wezwali sąsiedzi, których zaintrygował czarny dym buchający z okna mieszkania, które zajmował Henryk P. W powietrzu czuć było także nieprzyjemny zapach. Sąsiedzi opowiadali także o dziwnych strużkach ciemnego dymu, które wydobywały się spod drzwi mieszkania, w którym doszło do samospalenia. Wśród przybyłych na miejsce zdarzenia strażaków był młodszy aspirant, Przemysław Glapiak. Według jego relacji denat leżał na podłodze w kuchni. Jego ciało było wypalone, głównie w środkowej części ciała. Poza denatem nie zapalił się żaden mebel. Strażak przyznał, że w swoim życiu widział dziesiątki spalonych w pożarach ludzkich ciał, ale z takim wypadkiem zetknął się po raz pierwszy! Nie potrafiono zlokalizować źródła ognia. Wykluczono możliwość samobójstwa przez oblanie się łatwopalnym płynem. Przez chwilę brano pod uwagę zapalenie się ubrania Henryka P. od papierosa (denat był nałogowym palaczem), ale i tę możliwość odrzucono. Sprawa trafiła na półkę „zjawiska niewyjaśnione”.

Przypadki samospaleń znane są ludzkości od tysięcy lat, wspominali o tym starożytni kronikarze. Francuski ksiądz Boineau był świadkiem, jak w 1749 roku na jego oczach spaliła się na popiół kobieta siedząc przy stole i popijając koniak. Znana jest relacja doktora Hartwella ze stanu Massachusetts, który ponad sto lat temu został wezwany na pomoc przez kilkunastoletnią dziewczynę. Kiedy przybył na miejsce okazało się, że jej matka spaliła się na popiół, podczas gdy liście i ziemia wokół niej pozostały nienaruszone. Najsłynniejszym przypadkiem samospalenia człowieka w ubiegłym wieku była historia śmierci pani Mary Reeser w St. Petersburgu na Florydzie.

W mieszkaniu znaleziono jedynie lewą stopę starszej pani, która była nietknięta pośród popiołów. Nie było źródła ognia. Temperatura w pokoju pani Reesner była bardzo wysoka, gdyż stopiły się świece, które stały w odległości kilku metrów od jej ciała. Jednak gazety i bielizna znajdujące się przy szczątkach zwłok nie wykazywały żadnych śladów ognia.
W 1966 roku w tajemniczych okolicznościach spalił się emerytowany lekarz, J. Irving Bentley. Gdy został znaleziony w swoim domu w Pensylwanii, w jego pokoju policja zobaczyła tylko biały popiół i spaloną, dolną część lewej nogi.

Wiadomo, że podczas samospalenia ludzie palą się jasnym, niebieskim płomieniem. Jeden z londyńskich strażaków relacjonował, że w latach sześćdziesiątych na własne oczy widział samozapłon starszego człowieka.

" Z dziury w jego klatce piersiowej wydobywał się jasnoniebieski płomień przypominający płomień palnika. Słychać było przy tym syczenie " - opowiadał potem strażak. Bez chwili namysłu w dziurę z ogniem wsadził końcówkę węża strażackiego i odkręcił wodę. Nic to jednak nie dało i nieszczęśnik spalił się na popiół.
Jest kilka typowych objawów samospalenia. Gęsty, gryzący dym, który wypełnia pomieszczenie. Płomienie, które mają jasnoniebieską barwę i które wydobywają się z wnętrza człowieka. Charakterystyczne jest także to, że od ognia nie zapalają się pozostałe sprzęty domowe, a nawet ubrania ofiar. Może to wskazywać na wyjątkowy charakter ognia, który spala ludzkie ciało.

Samospaleniu towarzyszy także odgłos przypominający palnik gazowy. Samospalenie przebiega w bardzo wysokiej temperaturze. Często stapiają się sprzęty oddalone od ciała nawet o 5 metrów. Na miejscu zdarzenia często znajdowany jest biały popiół. Dziwne jest także to, że spaleniu ulegają ludzkie kości. Czasami nietknięte zostają stopy, jak gdyby ogień celowo je omijał.

Przypadki samospaleń od zawsze intrygowały naukowców. Stanowczo wykluczają oni sytuację, w której ludzkie ciało ulega samozapłonowi. Ludzkie ciało z natury rzeczy jest... niepalne. Warto pamiętać, że w znacznej mierze składamy się z wody. Pierwsze poważne badania samospaleń ludzi ,przeprowadził doktor D. J. Gee na uniwersytecie w Leeds. W czasopiśmie " Medicine, Science and the Law " przedstawił wyniki swoich eksperymentów. Wykluczył istnienie związku pomiędzy spożywaniem alkoholu a samospaleniem. Ciało nasączone alkoholem paliło się tylko do momentu wypalenia się alkoholu. Nie paliła się także tkanka tłuszczowa. Doktor Gee ustalił, że ciało może się co prawda spalić na popiół, ale może się to odbyć jedynie w specjalnym piecu przy podawaniu do wewnątrz dużych ilości powietrza.

Pierwsza, poważna teoria wyjaśniająca przypadki samospaleń, pojawiła się w latach sześćdziesiątych. Mówiła ona, że samozapłon człowieka związany jest z natężeniem pola magnetycznego ziemi. Zauważono, że zjawiska te zdarzają się tylko w miejscach o bardzo wysokiej aktywności magnetycznej. Według tej teorii magnetyzm sprawia, że woda we krwi rozpada się na wodór i tlen. Mieszanina tych dwóch gazów, jak wiadomo, tworzy łatwopalny gaz.
Grupa naukowców brytyjskich próbowała znaleźć związek między samospaleniami a okresami występowania plam na słońcu. Zwiększona dawka cząstek elektromagnetycznych emitowanych w okresie aktywności słońca sprawia, że osoby szczególnie podatne na magnetyzm stają w płomieniach.

Jedna z najdziwniejszych teorii, wyjaśniających zjawisko samozapłonu, jest związana z pojawianiem się pioruna kulistego. Jak wiadomo, jest to kula płynnej plazmy, która powstaje podczas wyładowań w czasie burzy i swobodnie unosi się w powietrzu. Według tej teorii, piorun kulisty dostaje się do wewnątrz człowieka i wypala go całkowicie. Natura piorunów kulistych jest taka, że mogą one swobodnie przelatywać przez ściany lub zamknięte okna. Na pewno nie jest dla nich przeszkodą ludzka skóra.

Kolejna teoria mówi o fragmencie kodu genetycznego w DNA, który jest odpowiedzialny za przemianę chemiczną ciała człowieka w łatwopalną substancję. Wystarczy kilka sprzyjających okoliczności, aby nasz kod się " obudził ". Być może mit o „Sfinksie odradzającym się z popiołów” niesie z sobą ukrytą przed nauką prawdę o prawdziwej naturze człowieka. W naszych genach może być zachowany mechanizm samodestrukcji organizmu, który w starożytności był zastrzeżony tylko dla istot boskich. Samoczynnego spalenia się na popiół...


Komentarze: 1
Wyświetleń: 2837x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Śr, 29 kwi 2020 01:48   
Autor: FN, źródło: http://ostrowczanie.info   


Komentarze (1)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 29 kwi 2020 11:58 | brak oceny

Taki_Jeden | Załogant

to mogla byc zgromadzona w nadmiarze jakas energia.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...]  Kolejną kwestią zapewne Państwu wiadomą jest wskazanie miejsca ukrycia zwłok małej Madzi z Sosnowca ( głośna sprawa wiele lat temu ) ale nie wiedzą Państwo, że prawie to ciało znalazłem. Pan Jackowski wskazał wtedy w Sosnowcu precyzyjnie miejsce ukrycia zwłok dziecka, małej Madzi ukrytych przez matkę, czytałem wtedy tą wizję wieczorem i od razu skojarzyłem to miejsce, ponieważ jestem z Sosnowca, ale że było późno, postanowiłem poczekać do rana zamiast latać po ciemku...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 18 luty 2021 04:26 | 13.02.2021 roku około godziny 18 w miejscowości Okonek spędziłem czas z rodziną przy ognisku. Niebo było czyste gwiaździste. W pewnym momencie na niebie pokazała się jasnozielona długa łuna światła i zamierzała w stronę ziemi. Nie był to meteoryt czy bolid. Znam te zjawiska . To coś weszło w atmosferę zbyt wolno i w pewnym momencie wygasło bez płomieni i dymu. W ostatnim momencie udało mi się zobaczyć czarny obiekt który leciał dalej. Przez ułamek sekundy i zniknął . Widzieliśmy to wszyscy. Każdy...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 19 stycznia 2021 | Witam - Panie i Panowie… jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie! Takimi słowami ostatnio rozpocząłem wirtualny wykład w sieci (mała fucha na boku) dla pracowników jednej z firm w ramach ‘szkoleń w sieci’. W zasadzie zabrzmiało to jak żart, bo przecież ktoś na naszej planecie musi być bardziej szczęśliwy niż ja, ale potem już po zakończeniu wykładu zacząłem długo o tym myśleć i doszedłem do...

czytaj dalej

FILM FN

21 LUTEGO 2021 OBIEKT UFO OBSERWOWAŁA ZAŁOGA SAMOLOTU LINII AMERICAN AIRLINES NAD NOWYM MEKSYKIEM (USA) - zapis rozmów z kokpitu

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.