Dziś jest:
Poniedziałek, 20 września 2021

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

Komentarze: 13
Wyświetleń: 6645x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 30 kwi 2020 13:25   
Autor: FN, źródło: FN   

NA KANALE HISTORY CHANNEL RUSZYŁ SERIAL O SŁYNNYM RANCZU SKINWALKER

Tam UFO ma pojawiać się regularnie, były incydenty z okaleczanie  bydła i dziwne manifestacje niewyjaśnionych zjawisk. Cały teren został otoczony kamerami za setki tysięcy dolarów.


Tam UFO ma pojawiać się regularnie, były incydenty z okaleczaniem  bydła i dziwne manifestacje niewyjaśnionych zjawisk. Cały teren został otoczony kamerami za setki tysięcy dolarów. Teraz o ranczu Skinwalker powstał serial, który można obejrzeć także w Polsce.

O sprawie rancza Skinwalker jeszcze do tej pory nie było w serwisie FN, choć ta sprawa właśnie pojawiła się w korespondencji do Fundacji Nautilus.

From:
Sent: Wednesday, April 29, 2020 10:50 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Witam, pytanie w sprawie "Rancza kosmitów"

Witam,
Nazywam się […] , 38 lat i mieszkam w […] nad Bugiem. Moje hobby to łucznictwo, modelarstwo i szeroko rozumiany rozwój duchowy. Właśnie obejrzałem program pt. "Ranczo kosmitów" wyemitowany na kanale HISTORY. Ogólnie bardzo mi się podobał pierwszy odcinek, jednak skończył się w typowo "amerykański" sposób. Dlatego chciałem zapytać, czy Państwa zdaniem (jako doświadczonych ufologów) warto to oglądać?  Czy może jest to kolejny program jakiegoś producenta, który chce zarobić na temacie "Extraterrestrials'ów"?
POZDRAWIAM SERDECZNIE
[…]

 
[…] Witam
Ostatnio Kanal History przeprowadzi 12h live z Rancza Skinwalkera. I mniej wiecej 3:07:20 pojawia sie cos dziwnego.Zanim odpowiedź dla czytelnika – kilka informacji o samym ranchu Skinwalker. Czym jest to miejsce?

W 1994 r. ranczer Tom Gorman zakupił po okazyjnej cenie kawałek ziemi w hrabstwie Duchesne. Według zapewnień jego samego i jego najbliższej rodziny na posesji dochodziło do manifestacji dziwnych zjawisk, które sprawiły, że rodzina była na skraju załamania nerwowego. Po pewnym czasie Gormanowie dowiedzieli się, że według indiańskich legend ich ranczo leży na przeklętej "ścieżce Skinwalkera".

O dramatycznych przeżyciach mieszkańców "Rancza Skinwalkera" świat dowiedział się w drugiej połowie lat 90. Wiele relacji na ten temat pochodziło od George’a Knappa - dziennikarza i kilkukrotnego laureata Emmy, który wraz z dr. Colmem Kelleherem napisał książkę "Hunt for the Skinwalker" ("Polowanie na Skinwalkera", 2005) stanowiącą reporterski zapis tamtejszych wydarzeń.

Kelleher przez kilka lat pełnił funkcję dyrektora organizacji badawczej NIDS, finansowanej przez miliardera Roberta Bigelowa, która w 1996 r. zakupiła ranczo od nękanej przez tajemniczą "siłę" rodziny Gormanów. W 2018 roku na podstawie książki powstał film dokumentalny o tym samym tytule. Badaczom przebywającym na farmie nie udało się jednak zarejestrować żadnych niewyjaśnionych zjawisk, choć, jak twierdzą, dochodziło do nich przez cały czas. Zdaniem śledczych część zjawisk kieruje się swego rodzaju inteligencją pozwalającą na unikanie kamer.
Rodzina Gormanów opowiadała, że wielokrotnie byli świadkami manifestacji obiektów UFO.  Tom Gorman kiedyś obserwował obiekt UFO, który unosił się na tle sąsiadującego z posesją wzniesienia. Według jego słów pojazd wyglądał jak niewielki "myśliwiec", którego szperacze intensywnie przeczesują grunt. Po chwili UFO miało odlecieć.

Innego dnia Gorman zauważył w śniegu ślady krowy, która oddzieliła się od stada. Ślady racic niespodziewanie urywały się pośrodku polany. Tom nigdy potem nie widział zaginionej krowy i nie miał pojęcia, co się z nią stało. Inny dziwny incydent dotyczył cielaka, na którym odkryto zadane z chirurgiczną precyzją cięcia. I tak pojawiła się hipoteza, że na ranczu dochodzi do okaleczeń bydła. Wśród relacji rodziny zamieszkującej rancho pojawiała się tam także brama do innego portalu, przez którą miał przelecieć obiekt UFO. Po pewnym czasie rodzina miała dość i całą posiadłość sprzedała w ręce milionera, a jednocześnie fana zjawisk UFO.


 


Teraz sprawa rancha Skinwalkera trafiła do serialu kanału History Channel. Taki tekst znajduje się jako reklama serialu w zapowiedzi History HD.

[…] Serial powstały dzięki bezprecedensowej okazji, jaką był uzyskany przez HISTORY nieograniczony dostęp do Skinwalker Ranch w stanie Utah – terenów słynących z wyjątkowej aktywności paranormalnej i licznych obserwacji UFO. Zobaczymy nigdy wcześniej nieprezentowane nagrania pokazujące rancho i to, co się na nim znajduje. Będziemy też świadkami prac badawczych prowadzonych na jego ponad 200-hektarowym obszarze zmierzających do rozwiązania zagadki tego niezwykłego miejsca.  Naukowcy i eksperci wykorzystają najnowsze zdobycze techniki – od laserów i georadarów począwszy  przez drony przekazujące obraz termograficzny aż po rakiety. W dążeniu do poznania prawdy ekipa podejmie niejedno ryzyko, ale też dokona szokujących odkryć. W latach 50. XX wieku Skinwalker Ranch i teren je okalający zyskały nazwę Alei UFO, a liczne dziwne zdarzenia i nietypowa aktywność zaobserwowana w okolicy przykuła uwagę mediów na całym świecie. Od tamtej pory obszar ten był sprawdzany i poddawany analizom, również w ramach tajnych operacji rządu USA. W roku 1996 rancho kupił miliarder i pasjonat UFO, Robert Bigelow, który prowadził na nim własne eksperymenty badawcze. Trzy lata temu sprzedał nieruchomość  tajemniczemu nabywcy, który chce pozostać anonimowy.Obejrzeliśmy pierwszy odcinek. Robi wrażenie wyposażenie ekipy, która prowadzi eksperymenty na ranczu – to jest sprzęt wart miliony dolarów. Wszędzie są kamery, specjalne bazy do minitoringu, w powietrzu latają drony, a na miejsce właściciel przylatuje luksusowym helikopterem. Gdybyśmy dysponowali 1/10000 tego budżetu co nasi amerykańscy koledzy, to z pewnością można by założyć bardzo porządny monitoring na przykład miejsca w Emilcinie, gdzie dochodziło do absolutnie pewnej manifestacji UFO (pisaliśmy o tym w serwisie www.emilcin.com)

https://www.emilcin.com/artykuly,2881,emilcin--obiekt-ufo-widzieli-swiadkowie-i-byl-najprawdopodobniej.html

 


Czy warto to oglądać? Na pewno warto zobaczyć, jak potrafią bawić się w „polowanie na UFO” bardzo bogaci ludzie w USA. Będziemy nagrywać cały serial i dokładnie prześledzimy losy jego bohaterów, bo produkcja jest zrobiona na wysokim poziomie. Obecny właściciel rancza raczej nie chce na tym zarobić, lecz kupił je jako prywatną atrakcję i swoistą bazę do polowania na UFO. Z drugiej strony osoby śledzące kolejne etapy naszej skromnej operacji KONTAKT dobrze wiedzą, że do przeżycia nieprawdopodobnej przygody z UFO nie potrzeba budżetu idącego w miliony dolarów, helikopterów, wozów opancerzonych wyposażonych w monitoring czy zespołu kilkudziesięciu ludzi… ;)

https://www.nautilus.org.pl/informacje,39,projekt-kontakt.html
W ostatnich dniach pojawia się sporo zaproszeń do mediów w sprawie ostatniego oświadczenia (faktycznie historycznego) Pentagonu w sprawie filmów z UFO z 2004 i 2015 roku.
30 kwietnia 2020 miała miejsce krótka rozmowa w Radiu TOK FM na ten temat.

Komentarze: 13
Wyświetleń: 6645x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 30 kwi 2020 13:25   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (13)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pt, 12 cze 2020 00:13 | ocena: + 1

Pawel1326 | Załogant

Kolejny już 7 odcinek ... W tym się przynajmniej coś działo.
Ale końców... żenująca: Coś zaatakowało dwie alpaki w zagrodzie. Całe ranczo usiane kamerami i tylko JEDNA kamera obserwowała te alpaki. To "coś" zaatakowało gdy akurat kamera była odwrócona.
Sprowadzają zwierzęta, które miały wywołać jakieś"zachowanie rancza" i odwracają jedyną kamerę skierowaną na nie - zacząłem drapać się po głowie.
Zajście nakręciła przypadkowo ustawiona kamera w takiej jakości, że daj pan spokój. Wszystkie ściany w monitorach wielkości jak moje drzwi do chałupy, a kamera nagrywa obraz w rozdzielczości 640 X 480 - pełny profesjonalizm :-/. Oczywiście żeby nie było tak różowa (przy tak "wspaniałej" jakości obrazu) - trzeba było połowę obrazu zasłonić dachem... Nosz ku...wa, szkoda słów.
Oczywiście czas na "mistrza" końcówki:
- "Widziałem to Coś co zaatakowało alpaki. Nawet walnąłem je kilka razy kijem. Ale nie wiem jak to wyglądało... ani co to było" - aż ciężko uwierzyć, że ten typ na serio to powiedział.
Ten odcinek oglądała ze mną moja żona, która w ogóle się nie interesuje tą tematyką.
Stwierdziła potem:
- "To są albo amatorzy, albo idioci. Innej opcji nie ma, bo tyle błędów profesjonaliści by nie popełnili...".

Czw, 4 cze 2020 23:23 | ocena: + 1

Pawel1326 | Załogant

Minął 6 odcinek... tylko co to miało być u licha!!!???
W ciągu pierwszych trzech minut odcinka znajdują na terenie rancza martwą krowę, którą rzekomo jeszcze rano tego dnia żyła. Pozostała część odcinka była "powrotem do odcinka pierwszego".
Czy tylko ja nie wiem o co chodzi?! Po co ta retrospekcja?!
W tym samym czasie na innym kanale leci: "Z Archiwum X". To pierwszy odcinek, który uważam, za stratę czasu. Jak mają coś konkretnego to niech pokażą, a nie się p.i.e.r.... jak matka z łobuzem.
W końcu to naukowcy...

Śr, 27 maj 2020 21:11 | brak oceny

Pawel1326 | Załogant

Minął piąty odcinek "Rancza kosmitów". Im dalej w las, tym więcej drzew. Znaleźli georadarem duży obiekt pod zagrodą, przy której dotąd odnotowywali największe anomalie. Przy okazji dwóch członków ekipy zostało napromieniowanych. Zobaczymy co wykopią.

Fajnie, że dzieje się tam na tyle, że chce się obejrzeć następny odcinek.
Dla Państwa, którzy przegapili, powtórka poprzedniego odcinka jest zawsze we wtorek poprzedzający następny odcinek, około 22 z minutami.

Czw, 7 maj 2020 14:55 | brak oceny

Pawel1326 | Załogant

Drugi odcinek za nami. Sprawa zaczyna się rozkręcać, chociaż cały czas przebija się ten "amerykański styl" kręcenia takich rzeczy. Ale ok... to ranczo w końcu jest w Ameryce.
Czy ktoś z Państwa zwrócił uwagę, co pokazywała kamera, tuż przed tym gdy przestał działać zielony laser? To były jakieś "nieostre" zdjęcia owadów, czy ... orbsy?
Jeden członek ekipy wyeliminowany. Przynajmniej na ten moment. Ciekawe kto będzie następny...

Czw, 7 maj 2020 11:55 | brak oceny

ziams2 | Załogant

Niezwykle interesujący serial ,oglądając 5 odcinek zauważyłem w 1 minucie 2 zjawiska świetlne ,jedno z nich naprawdę zagadkowe.Polecam sprawdzić samemu 00:15 (między drzewami) oraz 00:41 na prawo od jeepa. Co ciekawe nic na temat tych świateł nie było wspomniane w odcinku. https://www.youtube.com/watch?v=DzRUGK8rrC8&lc=

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 7 maj 2020 16:11 | ocena: + 1

Pawel1326 | Załogant

@ziams2, chciałem odpisać coś w stylu: "skąd masz piąty odcinek, skoro premierę na HISTORY miał drugi...? "
...ale kliknąłem link który podesłałeś i zobaczyłem tylko nazwę kanału. Wszystko jasne...

Sob, 2 maj 2020 12:25 | brak oceny

speedy29 | Załogant

Czytałem, że widziano też jakby Predatora z włączonym kamo.

Sob, 2 maj 2020 12:23 | brak oceny

speedy29 | Załogant

Przynajmniej dobrze że okaleczenia bydła......a co jak się wezmą za ludzi ?

Pt, 1 maj 2020 13:55 | ocena: + 1

mrocznapszczola | Załogant

Hmm... Mam bardzo mieszane odczucia bo obejrzeniu pierwszego odcinka. Może to kwestia amerykańskiej mentalności, ale oglądając go, miałem cały czas wrażenie, że oglądam coś reżyserowanego. Zachowania postaci - dla mnie - nie są naturalne. Zachowałbym dystans w ocenach i opiniach, czy nie okaże się to "fake" (chociaż jak najbardziej historyczne opowieści o ranczu mogą zawierać sporo prawdy).
Już nawet sam tytuł "The Curse of Skinwalker Ranch" jest dość sensacyjny, a imdb.com określa serial jako "horror/reality tv".
Poczekajmy na kolejne odcinki z ocenami.

Pt, 1 maj 2020 09:56 | brak oceny

Area 51 | Załogant

Jakieś "sto" lat temu, było o tym napisane w słynnym i kultowym już kwartalniku "UFO". Jak ktoś ma, niech sobie przeczyta... Wszystko jest tam napisane bez tych wszelakich "naleciałości", jakie się zawsze pojawiają z czasem...

Czw, 30 kwi 2020 22:34 | ocena: + 1

Pawel1326 | Załogant

Widziałem pierwszy odcinek. Zrobiony tak, żeby chciało się zobaczyć następny i na pewno będę kontynuował i polecam. Jednak wg mnie można zainstalować setki kamer i wysłać w powietrze tysiące dronów. Bez rozwoju duchowego ludzkości na odpowiednim poziomie, jesteśmy dla nich jak mrówki dla nas.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 1 maj 2020 08:32 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

@Pawel1326, Witaj ja odnośnie " setki kamer i wysłać w powietrze tysiące dronów" fajnie, tylko to ktoś musi sfinansować, a tak i tak ludzie w to nie uwierzą-zobacz ostatnie doniesienia, gdzie Trump mówi o incydencie na okręcie Nimitz - "ciekawy materiał zastanawiam się czy jest prawdziwy" -ręce opadają...Ci co już wiedzą, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie nie muszą mieć kolejnych wspaniałych zdjęć, ważny jest dla nich kontakt, a na to będziemy musieli poczekać chyba setki lat, jesteśmy dla nich barbarzyńcami i mało inteligentnymi istotami, którzy brną tu na Ziemi w coraz to większe g... Pozdrawiam serdecznie

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

20 września: [...] Ostatnie dni to nieprawdopodobna historia Krzysztofa Jackowskiego zmagającego się z niewidzialnym bytem, który postanowił 'wyrównać rachunki' za sprawy przeszłości. Jasnowidz przez przypadek znalazł się w centrum wydarzeń, choć niczym nie zawinił i nie chciał mieć z tą historią nic wspólnego. Niestety ta opowieść z wielu powodów musi pozostać tylko do wiedzy kilku osób na pokładzie okrętu Nautilus- tak się czasami zdarza.[...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.