Dziś jest:
Środa, 17 sierpnia 2022

Niech żywi nie tracą nadziei.
Juliusz Słowacki

Komentarze: 30
Wyświetleń: 8434x | Ocen: 54

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 8 maj 2020 09:58   
Autor: FN, źródło: FN   

MAJ 2020: CZY UFO PONOWNIE POWRÓCIŁO DO EMILCINA?

To informacja dosłownie z ostatniej chwili – tuż obok Emilcina w Rudzie Maciejowskiej wielu świadków widziało manewry Niezidentyfikowanego Obiektu Latającego. Stało się to dokładnie w tym samym miejscu, gdzie UFO zostało sfotografowane w 2017 roku. Według naszego informatora jest bardzo dużo zdjęć tego obiektu, które wykonali świadkowie. Czekamy na te fotografie, które powinniśmy dostać w ciągu godzin.Informację przez telefon o pojawieniu się UFO tuż obok Emilcina odebraliśmy 5 maja 2020. Według naszego informatora do manifestacji UFO doszło tuż obok Emilcina nad rzeką Chodelką dwa tygodnie temu, czyli w ostatnim tygodniu kwietnia 2020.UFO wykonywało manewry na oczach wielu świadków, którzy zrobili zdjęcia tego obiektu, których ma być podobno bardzo dużo. Czekamy na te zdjęcia – powinniśmy otrzymać je jeszcze dziś.
Poniżej rozmowa z naszym informatorem nagrana 8 maja 2020.
Czekamy na te zdjęcia z wielkim zainteresowaniem. Niezwykłe jest to, że do tego wydarzenia doszło w tym samym miejscu, gdzie zostały wykonane zdjęcia UFO 5 listopada 2017 roku. Oto relacja, która 5 listopada 2017 wieczorem trafiła na pokład okrętu Nautilus. E-mail został napisany tego samego dnia, kiedy świadkowie widzieli obiekt UFO.

-----Original Message-----
From:
Sent: Sunday, November 5, 2017 9:54 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Ufo? Przejazdem przez Emilcin

Dzień dobry,
na wstępie chciałabym przeprosić jeśli ta wiadomość wyda się niepoważna albo absurdalna, ponieważ mnie mogłaby się taka wydawać gdyby mi ktoś ją przedstawił. Załączam zdjęcia, które zrobiłam dziś moim i-phonem.
Dowiedziałam się o waszej fundacji dosłownie pięć minut wcześniej od wykonania tych zdjęć. A dokładniej, wyczytałam o niej z pomnika UFO w Emilcinie. Zatrzymałam się tam z moich chłopakiem, tak po prostu, robiąc przystanek w trasie z Kraśnika do Warszawy. Był potrzebny ze względu na naszego pieska. Przy pomniku zagadaliśmy miejscową panią, która akurat przyszła z dzieckiem pobawić się na linie, pytając ją o co chodzi z tym wydarzeniem. Opowiedziała nam, że historia jest prawdziwa, że brał w niej udział jej wujek. Zaciekawiliśmy się i jeszcze parę minut byliśmy pod pomnikiem Ufo poruszeni całą tą historią upamiętnioną  w tym miejscu. Miła pani poleciła przyjechać kiedyś na grzyby, a mój chłopak zażartował, że życzy ponownych odwiedzin kosmitów.
Pewnie to wszystko nie ma znaczenia, ale w kontekście tego co zobaczyłam zaraz potem, wydaje mi się dosyć... hm, dziwne? albo ironicznie zabawne.
Musieliśmy jechać w dalszą podróż, więc zapakowaliśmy się z psem do auta i pojechaliśmy według nawigacji GPS. Dosłownie chwilę później jechaliśmy i zaczęliśmy rozmawiać o ufo, chociaż nie jesteśmy jakimiś tam fanami tematu. Wtedy mój chłopak dostrzegł, że coś leci nad lasem i podniecił się, że to może być właśnie ta wizyta kosmitów. Rzeczywiście też to zobaczyłam i właściwie pomyślałam, że co to jest?
Ponieważ miałam telefon w ręku z włączoną nawigacją, pomyślałam, że spróbuję zrobić tego zdjęcia. Proszę je dokładnie obejrzeć, bo "ufo" nie jest zbyt duże i nie widać go na pierwszy rzut oka.
Może to tylko śmieszna historia, ale pomyślałam, że nawet jeśli to nie jest nic poważnego, to zapewne ucieszy waszą fundację taki nieoczekiwany obrót zdarzeń.
Pozdrawiam
[…]

Każde ze zdjęć ma prawidłowy EXIF i bez trudu można zweryfikować, o której godzinie były robione, a także z którego miejsca (są zapisane w EXIF współrzędne GPS). I od tego zacznijmy – poniżej miejsce, z którego były robione zdjęcia – tuż przed wjazdem do wsi Ruda Maciejowska. To praktycznie „tuż obok” miejscowości Chodel, Poniatowa i Emilcin.

Zdjęcia zostały wykonane telefonem komórkowym Iphone, który był trochę „obciążony” nawigacją. Nie ma wątpliwości, że udało się na zdjęciach uchwycić obiekt, który zauważyli świadkowie. Faktycznie UFO poruszające się nad linią tworzoną przez drzewa jest widoczne dopiero po chwili, ale obiekt jest widoczny bardzo wyraźnie!
Proponujemy prześledzić całe wydarzenie „zdjęcie po zdjęciu”. Zaczynamy od tego, które jest oznaczone numerem IMG_2438. Wszystkie zdjęcie są wykonane o 15:24 i taką informacje znajdziemy także w EXIF tego pierwszego zdjęcia (i kolejnych także).

ZDJĘCIE nr 1 oznaczone sygnaturą IMG_2438Na tym zdjęciu widzimy, jak samochód podjeżdża do tablicy „Ruda Maciejowska”. Obiekt UFO jest na wysokości ok. 20 metrów i podlatuje do wysokiego drzewa.

Zdjęcie nr 2 oznaczone sygnaturą IMG_2439
Kolejne zdjęcie, drugie z serii. Samochód jest jeszcze bliżej tablicy „Ruda Maciejowska”, a UFO znajduje się za wysokim drzewem. Drzewo nie ma liści i przez gałęzie widać, gdzie znajduje się obiekt. Można także wstępnie ocenić jego wielkość, która jest zbliżona do „małego autobusu”.

Zdjęcie nr 3 oznaczone sygnaturą IMG_2440Zdjęcie numer trzy to ostatnie z widoczną tablicą „Ruda Maciejowska” (we fragmencie po prawej stronie zdjęcia). Obiekt UFO już przeleciał obok drzewa i jest znakomicie widoczny po jego lewej stronie.

Zdjęcie nr 4 oznaczone sygnaturą IMG_2441
Kolejne zdjęcie oznaczone przez nas numerem cztery, na którym widać obiekt unoszący się za drzewem z lewej strony. To kolejne zdjęcie, na którym widać budowę obiektu. Ma on kształt prostopadłościanu z czymś w rodzaju „wrzecion” na krawędziach. Odległość od świadków jest znaczna, ale i tak obiekt widać bardzo wyraźnie.

Zdjęcie nr 5 oznaczone sygnaturą IMG_2442Piąte zdjęcie jest tym, na którym obiekt zaczyna powoli „chować się” za drzewa, ale jeszcze nadal jest bardzo dobrze widoczny.

Zdjęcie nr 6 oznaczone sygnaturą IMG_2443Zdjęcie szóste jest tym zdjęciem, na którym obiekt zmienił trochę położenie i jest dobrze widoczny jego kształt (prostopadłościan). UFO jest już częściowo zasłonięte przez drzewa.

Zdjęcie nr 7 oznaczone sygnaturą IMG_2444

Ostatnie, siódme z serii zdjęcie nie zawiera już obiektu, który zniknął za drzewami.

Analiza zdjęć wyraźnie wykazała, że świadkowie naprawdę sfotografowali UFO w kształcie „małego autobusu z czymś w rodzaju wrzecion na rogach”. Ten opis prawie dokładnie odpowiada temu, jak UFO opisywał Jan Wolski i dzieci rodziny Popiołków. Wolski mówił, że na rogach UFO były „wiry”, a dzieci Popiołków, że „owroty”, ale chodziło im o to samo. To znaczy, że 5 listopada 2017 w pobliżu Emilcina był widziany ten sam obiekt UFO co w 1978 roku.Czekamy na zdjęcia. W oczekiwaniu na publikację polecamy wszystkim obejrzeć unikalny materiał - powrót na miejsce wydarzenia w Emilcinie Zbigniewa Blani-Bolnara 15 lat później.

Komentarze: 30
Wyświetleń: 8434x | Ocen: 54

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 8 maj 2020 09:58   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (30)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Śr, 13 maj 2020 12:24 | brak oceny

Taki_Jeden | Załogant

cos sciaga tych kosmitow do tego miejsca,czy ktos przeszukal las w celu znalezienia dziwnyh kamieni,jesli sa rzeki,strumienie warto zbadac magnesem neodymowym moze poza zlomem beda kamienie magnetyczne..

w tym miescie jest cos ukrywane i sprawia ze tu wracaja.

Nie, 10 maj 2020 20:03 | ocena: + 3

Rycho_LV | Załogant

Jeśli kogoś interesuje, jak spotkanie Jana Wolskiego rysunkowo przedstawił/opisał komiksowy magazyn "Relax" w 1980 roku, to zapraszam do linka (plik .pdf do ściągnięcia; tytuł "Przybysze"):
:-)
https://wrzucplik.pl/pokaz/2033038---ngqe.html

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 11 maj 2020 06:02 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

@Rycho_LV, Witaj mam taki "oryginał" gdzieś w domu ale przyznam się przy mojej ilości książek to nie wiem gdzie jest :( Ściągnąłem sobie i bardzo dziękuję ..super pomysł dla Załogantów...czasy dzieciństwa mi się przypomniały :)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 11 maj 2020 13:51 | ocena: + 1

Rycho_LV | Załogant

@Gorki73, Ja zbierałem Relaxy od pierwszego numeru. Ale już dawno papierowych nie mam. Mam tylko w komputerze, w pdf-ie (znalezione kiedyś w internecie). Miałem zamiar z sentymentu je kiedyś przejrzeć, ale do tej pory jakoś nie było 'weny'. Może kiedyś na emeryturce... :-)
A przypomnialo mi się, że był tam kiedyś komiks o UFO z Emilcina (i jakoś do dzisiaj pamiętałem, że pan Wolski mówił tam o UFO per 'autobus')

Pon, 11 maj 2020 20:47 | ocena: + 2

Researcher | Załogant

@Rycho_LV, Jest nowe wznowienie tego komiksu w wersji papierowej: https://www.gildia.pl/komiksy/378298-relax-antologia-opowiesci-rysunkowych-3

Sob, 9 maj 2020 19:32 | ocena: + 1

Researcher | Załogant

Istoty z Emilcina niekoniecznie musiały być przedstawicielami jakiejś rasy pozaziemskiej — mogły to być bio — roboty stworzone przez jakąś nieznaną cywilizację pozaziemską. Ich bezpłciowość, skrajny minimalizm wyposażenia wnętrza pojazdu mogą na to wskazywać. Istota napotkana w lesie przez Andrzeja Domałę również okazała się bio — robotem Neatańczyków, podobnie szaraki. Choć kto wie, jak ewoluuje inteligencja pozaziemska w innych światach, być może w takie egzotyczne formy również. Zaskakujące, że nie komunikowały się ze sobą telepatycznie, lecz jak relacjonował Jan Wolski, rozmawiały ze sobą w jakimś niezrozumiałym języku.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 9 maj 2020 21:11 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@Researcher, Witaj ! ja odnośnie Twojego stwierdzenia "Zaskakujące, że nie komunikowały się ze sobą telepatycznie, …" no czyli wynika z tego, że obaliłeś sam swoja tezę o robotach, przecież roboty raczej nie komunikowałyby się za pomocą mowy, tylko nazwijmy to "radiowo"...czyż nie? Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 9 maj 2020 22:11 | brak oceny

Researcher | Załogant

@Gorki73, Cześć! Twierdzę, że mogły to być bio-roboty, a nie roboty. Jak wiadomo z annałów ufologii szaraki jako bio-roboty, mają potężne zdolności telepatyczne, podobnie jak wspomniana przeze mnie wcześniej istota napotkana w lesie przez Andrzeja Domałę pomimo tego, iż później okazała się bio-robotem (aczkolwiek płci kobiecej), też porozumiewała się ze świadkiem przy pomocy telepatii. Dlatego zaznaczyłem, że jest to zaskakujące, jak Jan Wolski próbował opisać komunikację werbalną obcych istot, które spotkał. Co nie znaczy, że te istoty nie posiadały też zdolności telepatycznych. Zjawisko bliskich spotkań z UFO jest w dużej mierze bardzo zwodnicze. Zresztą o samej telepatii można by dużo pisać (sam prowadzę swój kanał poświęcony temu zagadnieniu) - telepatia to w dużym uproszczeniu wykorzystywanie mózgu jako odbiornika radiowego i jednocześnie transmitera — uniwersalne narzędzie do uniwersalnego prawa komunikacji we Wszechświecie.

Pon, 11 maj 2020 10:40 | brak oceny

speedy29 | Załogant

@Researcher, To dlaczego w takim razie jadły to coś o kształcie sopla co "Łamało się cicho i miękko jak ciasto" (jeśli dobrze zacytowałem) I co to mogło być

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 11 maj 2020 19:35 | brak oceny

Researcher | Załogant

@speedy29, Tak pamiętam, nawet częstowali tym „pokarmem” Jana Wolskiego, ale odmówił czego później, jak zaznaczył w wywiadzie żałował, jego cyt: „A było spróbować...” Bio-roboty to jak można zakładać organizmy żywe, ale bez uczuć, empatii, które zostały stworzone przez wyższe w rozwoju rasy, aby im służyły. Czy się odżywiają? Zapewne tak.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 12 maj 2020 15:59 | brak oceny

speedy29 | Załogant

@Researcher, Może dobrze że tego nie próbował, dla nich to było pożywienie, ale dla człowieka mogła to być zabójcza trucizna (metabolizm oparty na innych pierwiastkach, np: arsenie i jego związkach)

Sob, 9 maj 2020 15:39 | ocena: + 6

Xander | Załogant

Ciekawe kiedy dotrą do redakcji te zdjęcia, o których mówił pan dzwoniący.

Sob, 9 maj 2020 15:37 | ocena: + 1

ania28261 | Załogant

Pierwsze moje skojarzenie tego ciekawego zdarzenia że zdjęciami z Emilcina brzmi powrót do przeszłości. Jakby oni celowo się pokazali a ta osoba robiącą zdjęcia musiała tam porostu być. I ten pojazd podobny co opisywał pan Wolski. Niesamowite naprawdę. Myślę że to jakiś początek a coś większego dopiero przed nami.

Pt, 8 maj 2020 20:52 | ocena: + 1

Pawel_ | Załogant

A może to co widzimy to po prostu fluktuacje czasoprzestrzenne, inaczej mówiąc w różnych odstępach czasu widać ich ślad lotu z 1978 roku. Być może jako mniej rozwinięta cywilizacja od innych nie zadbali o to aby takowy ślad wytłumić. Wiadomo czas liniowy nie jest, więc gdyby określić kilka potwierdzonych przypadków obserwacji w tej okolicy z duża dokładnością można by przewidzieć gdzie i kiedy będzie można znów ich zobaczyć.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 11 maj 2020 23:38 | brak oceny

robertcb | Załogant

@Pawel_, Gdyby tak było, to wchodząc w takie miejsce można się przenieść w czasie do 1978 r. :)

Pt, 8 maj 2020 20:03 | ocena: + 2

Orion_1957 | Załogant

Dodam jeszcze jedno. Czy to przypadek czy tak miało właśnie się wydarzyć ponieważ 10.05.2020 r. zbliża się 42 rocznica zdarzenia w Emilcinie ( 10.05.1978 r ). Ja w przypadki nie wierzę. To jest tak samo jak z naszym życiem które z góry jest zaplanowane. Dla jednego zawsze będzie świeciło słońce a drugiemu zawsze wiatr w oczy. Oby ten powrót obcych wniósł coś do naszego życia Może właśnie przyszła pora by powiedzieć światu że obcy istnieją a dowodem jest to że tu byli i ponownie do nas powrócili.

Pt, 8 maj 2020 19:19 | ocena: + 2

Chronos | Załogant

Aby gdzieś wrócić, trzeba najpierw stamtąd odejść... Nie wydaje mi się, żeby obcy w ogóle odeszli z Emilcina, z jakiegoś tajemniczego powodu monitorują to miejsce, tak jak zapewne monitorują wiele innych miejsc w Polsce czy na świecie. Podobnie zresztą jest z ludźmi, kiedyś nawet na stronach Nautilusa był wywiad z osobą z Polski, która od dziecka co kilka-kilkadziesiąt lat jest porywana. Takich przypadków jest sporo. O co chodzi w tych "projektach badawczych", jak chyba można je nazwać, i czemu na jeden z nich wybrali sobie jakąś wieś, niczym nie wyróżniającą się z tysięcy podobnych, to prawdziwie fascynujące pytanie...
Tak sobie myślę - a może oni robią to specjalnie, żeby monitorować ludzką reakcję, tak jak to robią ludzie w przypadku pierwotnych plemion? Może patrzą, jak na nich reagujemy, co robimy z tą historią, ba, może nawet śledzą poczynania Nautilusa, który wystawił im pomnik? ;)

Pt, 8 maj 2020 14:51 | ocena: + 5

Pawel1326 | Załogant

To wspaniała informacja, ale wszyscy wiemy, że nie będzie to żaden przełom. Oni na pewno wiedzą, że gdyby się jawnie dawali filmować głównym telewizjom, to zrobiliby nam wielką krzywdę. Z jednej strony armie wszystkich krajów zaczęłyby do nich strzelać, a z drugiej część świata wzięła by to za "Boską manifestacjię". Guru większości religii natychmiast wykorzystaliby ten fakt do swoich celów. Tak jak kapłani w starożytnym Egipcie. Większość ludzi na świecie zaczęłaby się bać i byliby nastawieni agresywnie w stosunku do nich i do innych ludzi. W konsekwencji zaczęlibyśmy się tu mordować... już wielu o tym mówiło i pisało, Z Igorem Witkowskim na czele.
Pozostaje nam (ludziom o otwartych umysłach) czytać o tym, obserwować, robić zdjęcia i kręcić filmy. Może ktoś zostanie wzięty, to opowie pozostałym, gdy dane mu będzie cokolwiek zapamiętać. Trzeba się cieszyć tym życiem żyjąc z odpowiednim poziomem empatii i współczucia dla innych, to może w przyszłym wcieleniu trafimy gdzieś, gdzie to MY będziemy przylatywać na taką Ziemię.

Pt, 8 maj 2020 13:26 | ocena: + 4

ABe11 | Załogant

Nareszcie! Zdjęcia z 2017 roku nie pozostawiają wątpliwości, że wracają tam co jakiś czas. Być może zdarzenie z 1978 roku też nie było ich pierwszą wizytą w tamtej okolicy. Czekam z niecierpliwością na publikację zdjęć!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.